Reklamace Dell Streak

Diskuze o zajímavém zařízení Dell Streak
corvin
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:36
Zařízení: Dell Dtreak, HTC HD2, LG 990

Reklamace Dell Streak

Příspěvek od corvin »

Rád bych se s Vámi podělil o zkušenost s reklamací tohoto telefonu.
Po zakoupení jsem s ním byl spokojen, cca po měsíci se mi objevila v rohu displeje tmavá šmouha, po sléze se rozšířila po celém horním okraji až z ni byl jen tmavý flek. Po horním obvodu a šířce cca 2mm.
Rozhodl jsem se telefon reklamovat, řekl jsem si Dell to bude na rozdíl od čínských výrobků pohoda, a to jsem se pak nestačil divit 
Protože Dell nemá servis těchto telefonů na našem území dostal jsem se přes prodejce do 100Megy. Tam mi bylo okamžitě sděleno, že telefon je poškozen uživatelem. ( Podotýkám, telefon mi nespadl, ani jsem ho nijak nestandardně neužíval) a že reklamaci zamítají, ale můžou mi telefon poslat do maďarska, zamítnutí reklamace je údajně běžný postup, protože veškerý servis se provádí v Maďarsku a trvá to déle.
S zasláním jsem souhlasil, vědom si toho, že jsem telefon nepoškodil, a bláhově se domnívajíc, že reklamace dopadne u takové solidní značky dobře.
Reklamace v Maďarsku trvala 3 měsíce a týden a telefon se mi vrátil s vyjádřením, že k závadě došlo neodbornou manipulací uživatele.
A teď začíná to nejzábavnější, telefon mi přišel zabalen stejně jak jsem jej do krabičky vložil, zadní krytka byla polo zasunutá stejně jak jsem telefon skládal. Tzn. 3 měsíce někde ležel, aniž by se na něj kdokoliv podíval.
Displej jsem si pak vyměnil sám podle návodu na tomto fóru, za který děkuji. U výměny jsem zjistil takovou zajímavost. Celý display drží v telefonu pouze na oboustranné pásce a 3 plastových zoubcích, Display je složen ze dvou dílů displeje a skla, toto sklo je nalepeno na display pravděpodobně silikonovým olejem, nebo něčím podobným a v podstatě mírným tlakem za okraj skla, ( sklo přesahuje spodní díl displeje na každé straně o 2 mm) dojde k odlepení skla a mnou popisované závadě.
Display drzí pouze za spodní část, vrchní je pouze v plastovém rámu těla telefonu, který je pružná. Takže k závadě stačí mírný tlak na bok telefonu, či zkroucení telefonu, třeba v kapse kalhot.
Takže ano k závadě mohlo dojít tím, že byl telefon v kapse, ale osobně to považuji za konstrukční vadu.
Docela by mne zajímalo setkal li se někdo z Vás se stejnou závadou.
Přílohy
presah skla.jpg
Presah horniho dilu
(21.81 KiB) Staženo 1530 x
posunuti.jpg
Posunuti po bočnim tlaku
(21.63 KiB) Staženo 1530 x
odlepene.jpg
Odlepeno mirnym tlakem
(23.88 KiB) Staženo 1530 x
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Reklamace Dell Streak

Příspěvek od mike-biker »

Displeje prodávám a z vlastní zkušenosti vím, že tzv. šmouha, nebo jakoby olejová skvrna je známkou vylití tekutých krystalů mezi dvě vrstvy LCD a je VŽDY způsobena mechanicky. Pochopitelně v servise se na reklamaci koukají stejně, jako když někdo tvrdí, že mu přední okno v autě praslko najednou samo. Stát se to teoreticky může, ale ze zásady to nelze reklamovat. Faktem je, že Streak je už velký a jak ho někdo nosí v kapse, tak nejenom opravdu může dojít k tomuto, ale dříve či později se v tomto krutovém namáhání může poškodit i deska!
Souhlas s tím, že LCD by měl být konstrukčně upevněn lépe, ale právě často se mění LCD z důvodů nošení po kapsách a tudíž jeho občasnému prasknutí. Některé LCD jsou z důvodů snahy o snížení hmotnosti velmi tenké! :-(
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Reklamace Dell Streak

Příspěvek od Tomáš Kubec »

To se také občas stane, ale většinou se ta olejová skvrna vytvoří na digitizeru mezi jeho dvěma vrstvama.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Reklamace Dell Streak

Příspěvek od mike-biker »

Tak to se přiznám, že jsem ještě neviděl. Ale Digitizer nemá žádné krystaly, nic tekutého...
corvin
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: úte kvě 03, 2011 9:36
Zařízení: Dell Dtreak, HTC HD2, LG 990

Reklamace Dell Streak

Příspěvek od corvin »

Doufam, ze to byl vyjimečny stav, rad bych si tento telefon nechal, protože mi vyhovuje. Jen me taky trochu mrzelo, ze servis nenavrhl placenou vymenu, ale vse rovnou vratil po 3 měsících , ale to je spise o pristupu Dellu. Pristi vymenu uz zvladnu pod pul hodinu :-),
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Reklamace Dell Streak

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Právě z 80% jsem se právě setkal s touto závadou. Je je to způsobeno vniknutím vzduchu mezi dvě vtst. digitizéru.
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Reklamace Dell Streak

Příspěvek od mike-biker »

Já nejsem servisák, takže většinou jen řeším reklamace. Ale faktem je, že 80% tvoří telefony bez Digitizeru. A není spíš ten vzduch mezi sklem a touchem jako bublina? Já jsem totiž ještě Digitizer s olejovou skvrnou neviděl - resp. vždy to bylo tak na kaši, že byl vidět jen rozbitý a vylitý LCD. ;-)
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Reklamace Dell Streak

Příspěvek od jacek »

Mám za to, že v našich končinách musí být reklamace vyřešena do 30 dnů.....trochu mě matou ty 3 měsíce v Maďarsku, máte někdo tuchu, jak to tedy je?
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Reklamace Dell Streak

Příspěvek od mike-biker »

Reklamace musí být ze zákona vyřešena do 30ti dnů. Ale pokud někdo s výsledkem reklamace nesouhlasí, pak už je to další řízení. Ptz. zamítnutí reklamace je vlastně její vyřízení. Kupující má možnost se buď domluvit s prodávajícím na řešení, nebo musí uplatnit případný nárok u soudu v občanskoprávním sporu.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Reklamace Dell Streak

Příspěvek od Tomáš Kubec »

ee žádná bublina mezi, je to v digitizeru
Uživatelský avatar
jacek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1145
Registrován: stř lis 28, 2007 10:19
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Frýdlant

Reklamace Dell Streak

Příspěvek od jacek »

@mike-biker : díky za osvětlení
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Reklamace Dell Streak

Příspěvek od Pipa »

Hmm, zajímavé, tak vidím, že foťák si rovnou vyměním sám.
brady
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 19, 2011 18:49
Zařízení: dell

Reklamace Dell Streak

Příspěvek od brady »

Tento problém se mi stal dvakrát po sobě, a to podruhé když telefon ležel na stole přes noc - asi konstrukční vada, na ebay se dají displeje pořídit levněji - za 48 USD i s dopravou. Nechám si display ještě jednou vyměnit a pokud se to stane znovu, telefon zahodím...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Reklamace Dell Streak

Příspěvek od htcjirka »

olejová skvrna vytvoří na digitizeru mezi jeho dvěma vrstvama.
Tato skvrna,kterou mas namysli plati pro rezistivni dotykove vrstvy.Kde ta plastova cast, ktere se dotykas je nalepena na okrajich ke sklu,cast lepidla za cas vlivem vnejsich jevu v nekterem miste povoli a "roztece" se a udela takovou olejovou duhovou skvrnu..zejmena casty problem HTC.
Takze pro shrnuti - rezistivni vrstva - "plastovy" digitizer-lepidlo-sklo-lepidlo ci tesnici gumicka a displej.
Dell Streak ma kapacitni vrstvu to je reseno jinak.V jednoduchosti - sklo-lepidlo ci tesnici gumicka a displej.
V tomto pripade bude na vine lepeni k displeji jako takovemu..
agnestheater
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned čer 19, 2011 23:24
Zařízení: Dell streak mini 5

Reklamace Dell Streak

Příspěvek od agnestheater »

Ahoj, dostala jsem tohoto krasavce v únoru, avšak mou neopatrnosti proletl šesti centimetrovou skulinou z balkonu přímo na beton.(zkratka- brouzdam si, zamyslim se, položím na klín, zapomenu, prudce se zvednu a kdybych se chtela tisíckrát trefit- nepovede se mi to.. No nic, sebrala jsem krabičku s pavoukem a pečlivě uschovala před manželem. Nakonec pravda zvítězila.. Vlastně to nechape většina lidi, no nic, jsem umělec.. Dokonce se i rozsvítí, ale TOHLE někam poslat na reklamku, tak si asi budou tukat na celo..8-0 . 14 dni jsem se bohužel musela vratit k iphonu, ale netrvalo dlouho, manža se slitoval ( někdy bych raději uvítala jednu dobře mirenou misto těch řečí) , koupil další, o něco levnější s vadnou nabijeckou. Ano, možna tušíte správně, zlikvidovala jsem ho po peti hodinách..:( Nechapu to- porad v čepici, hodně jsem natáčela a fotila, strkala do kapsy u kalhot, dávala si pozor při sedani a vzorně ho pokládala na stůl, zkrátka péče jako o dítě.. Pak jsem chtěla natočit velmi nepodarene karaoke a zapnu čudlítko na boku a on ma jen šedivé pavouky a cary ( asi zřejmě ten vnitrni displej, povrch je na rozdíl od prniho pripadu hladký :)) zirala jsem na svého krasavce s hrůzou v očích, a představovala si manžela a jeho reakci..bych teda zasloužila, co? Opravdu netuším, co mohlo byt příčinou.. Četla jsem o těch kapsách, ale to bylo fakt minimalne. Nespadl, neslaplo se na nej, zadny tlak, nasilí.. Pravda je, že jsem parkrat prošla okolo ohně, ale o tom snad nemůže byt ani řeč.. Nicméně, chtěla jsem se zeptat, jestli autorizované servisy nebo takoví domácí šikulové jako jste třeba Vy..? Nevím, kam s nimi, na koho se obrátit:( Prominte za diakritiku, holt iPhone je iPhone :/)
Uživatelský avatar
kome
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 424
Registrován: stř říj 03, 2007 14:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note3 32GB/64GB SDXC 1 Sandisk
Bydliště: Praha

Reklamace Dell Streak

Příspěvek od kome »

Displej se da vymenit , z Ebaye vyjde cca na 700kc. Chce to trochu zrucnosti ,ale jde to.
DrobasMirek
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: pon dub 04, 2011 8:57
Zařízení: Sony Xperia X1

Reklamace Dell Streak

Příspěvek od DrobasMirek »

Bohužel se nikde nemůžu doptat tak se svezu tady - Dell má celosvětovou záruku? tzn. koupim si mobil v americe a reklamovat ho můžu u nás, nebo jak to je?
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Reklamace Dell Streak

Příspěvek od Pipa »

jo všude na světě kromě u nás :d
pipa-new
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv zář 22, 2011 16:52
Zařízení: Dell Streak 5

Reklamace Dell Streak

Příspěvek od pipa-new »

Tak jsem reklamoval s výsledkem vrácení peněz. Zakoupeno bylo u firmy Anacomp v Praze. Trochu mě dostali, když mi bylo sděleno že peníze zasílají na základě dobropisu na účet. Po dotazu jak dlouho to trvá říkali , že do týdne a někdy až měsíc. Tak jsem zvědavej. Protože měsíc by mě docela dostali. Teď jsem měsíc bez founu (používám starší Nokii E66 - po Streakovi děs běs) a pokud by to mělo trvat další měsíc než dostanu prachy tak mě dost nas..... no nic poreferuju jak dlouho jim to trvalo - aspoň bude reference.
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Reklamace Dell Streak

Příspěvek od Pipa »

Tak týden v riti a na účtě nic.
Doufám, že to z nich nebudu nějak páčit.
Odpovědět

Zpět na „Dell Streak“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů