AirPush: Reklama v notifikační liště systému Android

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Odpovědět

Vadila by vám reklama v notifikační liště systému Android?

Anketa končí za pon kvě 16, 2011 15:58

Ano, bylo by to dost otravné
34
64%
Ano, ale u aplikací zdarma to toleruji
11
21%
Ne, reklama by mi nevadila
3
6%
Raději bych si koupil plnou verzi programu než používat bezplatnou s touto formou reklamy
5
9%
 
Celkem hlasů: 53

Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

AirPush: Reklama v notifikační liště systému Android

Příspěvek od Jiří Hrma »

Vývojáři aplikací pro operační systém Android mohou využívat nové reklamní sítě AirPush, která zobrazuje reklamu v notifikační liště. Autoři služby slibují, že míra prokliku při umístění reklamy do tohoto prostoru bude až 10krát větší, než v případě zobrazování klasického proužku přímo v aplikaci; to má v praxi autorům aplikací přinést až desetinásobný zisk. Vývojáři mohou skrze administrační rozhraní plánovat kampaně a určovat, kdy se bude reklama zobrazovat. Slova chvály od autorů služby znějí hezky a jsem zvědavý, jakých výsledků se programátoři aplikací, kteří AirPush budou využívat, dočkají. Má to však i svou stinnou stránku, na kterou nejvíce doplatí samotní uživatelé.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rf6rdhCAtQM[/youtube]

Je pravda, že reklama skrze AirPush se bude zobrazovat pouze u bezplatných aplikací a v drtivé většině případů bude mít uživatel možnost sáhnout po placené verzi bez reklam (jako tomu je teď), nicméně AirPush bude do jisté míry těžit také z toho, že se reklama bude zobrazovat v notifikační oblasti, kde systém zobrazuje důležitá hlášení, a tak zde připadá poměrně velké procento "úspěchu" na fakt, že se uživatel jednoduše překlikne.

Pokud si z Android Marketu stáhnete aplikaci využívající reklamní sítě AirPush, zřejmě na to budete upozorněni, ale i tak mám pocit, že nejde o řešení, které by vůči uživatelům bylo úplně férové a je docela možné, že právě kvůli AirPush reklamám si pak aplikace vyslouží negativní komentáře a hodnocení na Android Marketu.

Zdroj: Phandroid
radospol
smartstar
smartstar
Příspěvky: 896
Registrován: pát pro 26, 2008 18:30
Zařízení: Huawei U8650 (sonic)

AirPush: Reklama v notifikační liště systému Android

Příspěvek od radospol »

Pre mna nepochopitelny krok a v zaujmu google by to mali zatrhnut. Predstava, ze pri nainstalovani nejakej demo app mi bude vyskakovat v liste reklama, je neprijatelna. To keby tak bolo na stolnych windows,tak to leti z okna.
Uživatelský avatar
Cleric
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1162
Registrován: pát dub 09, 2010 15:09
Zařízení: Apple iPhone 7 128 GB
Bydliště: Potkali se u Kolína
Kontaktovat uživatele:

AirPush: Reklama v notifikační liště systému Android

Příspěvek od Cleric »

Ve FREE hrách a aplikacích to celkem chápu, ale toto je docela už dost. Aby mi takto někdo spamoval telefon se mi opravdu nelíbí.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

AirPush: Reklama v notifikační liště systému Android

Příspěvek od Jiří Hrma »

U bezplatných titulů chápu reklamu přímo ve hře, na tom není nic špatného (vývojář nějak vydělávat musí a když uživateli reklama vadí, koupí si plnou verzi). Ne že by to v případě aplikací s AirPlay nešlo, ale fakt, že se mi reklama usadí v notifikační liště, se mi vůbec nelíbí.
Uživatelský avatar
pmisak
nováček
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: čtv pro 03, 2009 15:32
Zařízení: HTC HD2

AirPush: Reklama v notifikační liště systému Android

Příspěvek od pmisak »

Jestli to dobře chápu, tak se mi v liště objeví jen ikona a reklamu budu muset teprve rozkliknout. Pokud ta ikona s vypnutim programu, ktery ji vyvolal zmizi, tak mi to přijde jako mnohem lepší volba, než otravné banery, které zabírají místo na displeji.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

AirPush: Reklama v notifikační liště systému Android

Příspěvek od Jiří Hrma »

pmisak: Právě že nezmizí, v té notifikační liště reklama bude i po vypnutí hry. Zmizí pouze s odinstalováním aplikace (případně všech her), které AirPush využívají.
TomasNM
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: ned črc 10, 2005 11:14
Zařízení: HTC TouchPro,Toshiba G710,Hero a vela SP
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

AirPush: Reklama v notifikační liště systému Android

Příspěvek od TomasNM »

Mne sa to celkom paci. Zaberajuce miesto na displayi sa presunie do listy a verim tomu,ze XDAci urcite pridu na sposob,ako to zablokovat a budeme uplne bez reklam. Otazne je,ci to spravi nieco s cenami aplikacii. Osobne teraz nemam problem s cenami,ale niekoho by to zaujimat mohlo.
Hologos
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: pát led 14, 2011 0:42
Zařízení: HTC HD2

AirPush: Reklama v notifikační liště systému Android

Příspěvek od Hologos »

Souhlasím s tím, aby ve hrách byla reklama, pokud to je free verze, v době spuštění aplikace. S čím ale nesouhlasím je to, aby se mi zobrazovala reklama, když program nepoužívám. Nedokážu si představit, že bych si stáhl program, který použiji jednou za měsíc, a 10x za den by se mi zobrazila reklama. Mimo to, pokud takových aplikací bude více, než se doberu k systémovým notifikacím + určitě k tomu poběží na pozadí nějaká služba, která to bude spouštět. Pokud to nebude nějaká globální služba (pro všechny programy využívající tento typ reklamy) a každý si to bude programovat sám, tak při mém počtu nainstalovaných aplikací nebude systém dělat nic jiného, než vykonávat kód těchto služeb - už vidím tu spotřebu ve stand-by. Je tu možnost koupit si placenou verzi aplikace, ale né každá aplikace stojí za to, aby si ji člověk kupoval (což mi při ceně třeba 40,- Kč přijde dost na to, co třeba umí). Druhá věc by zase byla, kdyby mi například vyskočila reklama typu: "Kousek odsud je pizzerie XY, kde je tento týden akce 1+1 zdarma.", tak by mi to vůbec nevadilo. Jenže to jsem asi moc bláhový.
AdamiX
nováček
nováček
Příspěvky: 28
Registrován: čtv říj 14, 2010 16:55
Zařízení: Touch HD, Wildfire, Desire HD, 7 PRO
Kontaktovat uživatele:

AirPush: Reklama v notifikační liště systému Android

Příspěvek od AdamiX »

Este by sa dala dat reklama na pozadie, popripade vyskakujuce okna, to by si uzivatelia urcite vsimli. S tymi oknami by to bolo asi lepsie, a uplne super asi bude ked sa tam neda tlacitko na minimalizovanie reklamy, a to potom budu grafy ze ake je to revolucne, a ako na to pouzivatelia klikaju.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

AirPush: Reklama v notifikační liště systému Android

Příspěvek od IkE Blaster »

To jsi mi připomněl takové ty filozofické úvahy nad tím, jak dopadne solarní elektrárna, pokud se přes ní prožene přírodní pohroma... s velkým kladivem v ruce.

// omluva za OT
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

AirPush: Reklama v notifikační liště systému Android

Příspěvek od dark_hood »

tiež sa mi toto nepáči. aby ma reklamy otravovali aj v lište, kde ma zaujíma čas a stav betérie a nie nejaká pošahaná reklama :-( pre mňa ďalšie mínus pre andorid, pritom najväčší problém je v závislosti aktualizácií od výrobcu telefónu a nie systému. po roku používania androidu ním tak nadšený nie som, nádeje vkladám do nokie s wp7 (ak tu v tej tobe bude platený market).

edit: svojím spôsobom mi chýba WM, tam žiadne reklamy takto neboli
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 82 hostů