Page 1 of 1

Android v číslech: 350 000 aktivovaných zařízení denně

Posted: Thu Apr 14, 2011 23:27
by Jiří Hrma
Google před několika hodinami oznámil své finanční výsledky za první kvartál letošního roku, řeč ale přišla i na operační systém Android. Podle Jeffa Hubera (senior viceprezident pro vývoj a obchod) Google v současné době registruje přes 350 000 aktivací nových zařízení každý den, za týden je to tedy téměř dva a půl milionu aktivací, což je úctyhodné číslo. Pokud jde o Android Market, tak zde uživatelé dohromady provedli přes tři miliardy instalací aplikací. Ještě před časem přitom Google registroval zhruba o 50 000 aktivací/den méně, z čehož vyplývá, že se Androidu daří velmi dobře a počty prodaných zařízení narůstají raketovým tempem.

Image

Zdroj: AndroidCentral

Android v číslech: 350 000 aktivovaných zařízení denně

Posted: Fri Apr 15, 2011 8:41
by pk
Zaujimalo kolko z tych aktivacii denne su manici co denne vymenia aj 2 romky na telefone. Ja tiez obcas nahodim novsiu romku a aktivujem telefon ked urobim full wipe. Takze uplne na 100% relevantne to nebude. Ale ajtak je to zaujimava cifra.

Android v číslech: 350 000 aktivovaných zařízení denně

Posted: Fri Apr 15, 2011 8:59
by pavliicek
Co je vlastne ta aktivace telefonu? Ja jsem kupoval jeden androidi, normalne ho zapnul, ze simky prehral kontakty a pouzivam ho.

Tou aktivaci se tedy mysli az to, ze tam zadam google ucet a prihlasim se na net?

Android v číslech: 350 000 aktivovaných zařízení denně

Posted: Fri Apr 15, 2011 9:12
by AtoM.
Tu aktivaci bych taky tipoval na přihlášení se do google účtu.
pk: "přehrávači" určitě něco přidávaj, ale zase si vem, kolik lidí má android a ani není na marketu přihlášenejch.
Kdysi byl na MM článek, kolik iphonistů vůbec není přihlášenejch na appstoru. Kdyby ten článek někdo našel, byl bych vděčnej :)