Královsky vybavený BB Bold Touch: 1,2GHz procesor a 768 MB

Diskuze věnovaná systému, aplikacím a hrám
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Královsky vybavený BB Bold Touch: 1,2GHz procesor a 768 MB

Příspěvek od Jiří Hrma »

RIMu unikly hardwarové parametry chystaného telefonu BlackBerry Bold Touch (codename Dakota) a rozhodně se máme na co těšit. Nový Bold Touch dostane do vínku procesor Qualcomm Snapdragon (typ MSM8655) taktovaný na frekvenci 1,2 GHz s GPU Adreno 205. Pro potřeby aplikací a operačního systému bude připraveno 768 MB RAM, chybět nebude ani 8GB vnitřní Flash paměť a slot na microSD karty s možností rozšíření až o dalších 32 GB. O zobrazování se postará displej s úhlopříčkou 2,8" s VGA rozlišením (640 × 480 px), který bude, jak je u BlackBerry zvykem, orientovaný do landscape režimu. Ve výbavě dále najdeme 5MPx fotoaparát s přisvětlovací diodou, autofocusem, stabilizací obrazu a možností záznamu videa v HD rozlišení (720p).

Obrázek

RIM bude nový Bold Touch vyrábět ve dvou verzích lišících se telefonním modulem. Jedna bude určena výhradně pro amerického operátora AT&T, druhá pro Evropu (GSM/3G/HSDPA/HSUPA). Další zajímavostí bude podpora technologie NFC. Kdy se Dacota dostane na trh, se zatím neví, ale spekuluje se, že by se tak mohlo stát v průběhu léta.

Zdroj: CrackBerry
Zweitakt
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř bře 30, 2011 12:39
Zařízení: HTC HD2

Královsky vybavený BB Bold Touch: 1,2GHz procesor a 768 MB

Příspěvek od Zweitakt »

No, tak to bude žrádylko. Právě jsem asi vyřešil vnitřní boj na co upgraduju v létě.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Královsky vybavený BB Bold Touch: 1,2GHz procesor a 768 MB

Příspěvek od Jiří Hrma »

Pokud mě paměť neklame, tak tohle je vůbec první BB s čipsetem od Qulacommu, že? Zajímavý krok ze strany RIMu.
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

Královsky vybavený BB Bold Touch: 1,2GHz procesor a 768 MB

Příspěvek od jerry_stolarik »

JJ... Vubec prvni....zajima me jakou to bude mit vydrz baterky.... BB maji vetsinou vydrz vynikajici..... Tak uvidime jak to bude ted kdyz konecne dohnaly konkurenci v rychlosti procesoru......

Jinak se divim ze sli do Qualcommu... Cekal bych spiz ze pouzijou stejny procesor jaky ma Blackberry Playbook tedy OMAP 4....
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Královsky vybavený BB Bold Touch: 1,2GHz procesor a 768 MB

Příspěvek od Jiří Hrma »

Mě při psaní bleskovky napadla myšlenka, zda BlackBerry vůbec tak výkonný procesor potřebuje? Mám pocit, že tenhle systém je skvěle optimalizovaný a bez potíží běhá svižně i na CPU s nižším taktem a to samé platí i pro aplikace. I když třeba se díky Adrenu pro BB objeví zajímavé 3D hry (ale budou je uživatelé BB vůbec chtít hrát? :-) ).
Uživatelský avatar
karelsid
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř úno 10, 2010 12:11
Zařízení: BlackBerry Z10

Královsky vybavený BB Bold Touch: 1,2GHz procesor a 768 MB

Příspěvek od karelsid »

Výdrž baterie mi právě dělá největší starost, protože tento přístroj by měl mít pouze 1230 mAh, což mi přijde dost málo. Pokud by to mělo znamenat nabíjení každý den, jak už se to často stává u nových přístrojů, pak radši zůstanu u svého Boldu.
A co se týče procesoru, tak třeba RIM počítá s tím, že následující upgrade procesoru bude zase až za nějaký ten rok a ne hned s dašlím přístrojem. Aktuální procesor už taky mají nějaký ten pátek.
diviline
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 03, 2010 11:42
Zařízení: Xperia Z, Optimus 4X, SGS III, ASUS Transformer

Královsky vybavený BB Bold Touch: 1,2GHz procesor a 768 MB

Příspěvek od diviline »

Hlavně asi chtějí, ať "zapadnou" mezi moderní přístroje od LG, Samsungu a HTC, i když BB si své uživatele vždycky kvůli svým kvalitám najde, tak chce možná nalákat i lidi, co se na nový smartphone dívají stylem: Heelee ten ma 1.2Gigáč to chcu a ma i klavesku, bombaaa... :tlem:
Uživatelský avatar
karelsid
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř úno 10, 2010 12:11
Zařízení: BlackBerry Z10

Královsky vybavený BB Bold Touch: 1,2GHz procesor a 768 MB

Příspěvek od karelsid »

to diviline: lidi vybírající telefon tímhle stylem si přistroj kvalit BB vůbec nezaslouží:-)
milennium
smartstar
smartstar
Příspěvky: 879
Registrován: čtv pro 20, 2007 20:03
Zařízení: NEXUS 6 / 64GB
Bydliště: Kutná Hora

Královsky vybavený BB Bold Touch: 1,2GHz procesor a 768 MB

Příspěvek od milennium »

Chipset Qualcomm má třeba model "BlackBerry Storm 9530"...
Zde je odkaz na podrobnou specifikaci http://pdadb.net/index.php?m=specs&id=1 ... im_thunder
diviline
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 93
Registrován: stř lis 03, 2010 11:42
Zařízení: Xperia Z, Optimus 4X, SGS III, ASUS Transformer

Královsky vybavený BB Bold Touch: 1,2GHz procesor a 768 MB

Příspěvek od diviline »

to karelsid: to je pravda, ale bohužel i tak si lidé vybírají přistroje, stejné to je s počtem megapixelů u fotoaparátu, čím víc pruhů, tím víc adidas.
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát led 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

Královsky vybavený BB Bold Touch: 1,2GHz procesor a 768 MB

Příspěvek od Tom Vysoudil »

Me jen mrzi, ze BB neudela jack na spodni strane, kdyz uz horni pouziva na mute a sleep, tusim-li spravne. Ty bocni jacky jsou strasne spatne resene (hlavne proto, ze se uz velmi malo sluchatek dela se zahnutym jackem). Mam sluchatka za nemaly peniz a maji rovny 3,5mm jack. Takze s bocnim pripojenim by zatracene rychle odesel kabel. Resit to pres vsemozne redukce mi neprijde jak prakticky, tak esteticky vhodne.

Co se tyce samotneho pristroje, jednim slovem: uzasne. Telefon presne podle mych predstav :-) Az nastane cas zahodit iP4 bude BB prvni adept ve vyberu. Klavesnice je klavesnice a at si rika kdo chce, co chce, fyzickou klavesnici nikdy dotykova placka nenahradi. Na iP4 se mi snad jeste nestalo, ze bych napsal delsi text bez preklepu.

S tim vybiranim telefonu souhlasim. Jenze to je problem temer kazdeho odvetvi. Prumerny clovek si vetsinou vybira podle papirovych parametru, aniz by ho zajimala realna funkcnost. Tu resi az zacne danou vec pouzivat. Malokdy se ale stane, ze si pripusti, ze mu ta vec nejfunguje jak ma, ci jak pozadoval. Na druhou stranu ti co se vyznaji v dane problematice, nemaji s vyberem problem, popripade chodi na fora, jako je SM. A diky bohu za ne :-)
Pacikx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: čtv bře 12, 2009 19:27
Zařízení: iP 6s+ 128GB

Královsky vybavený BB Bold Touch: 1,2GHz procesor a 768 MB

Příspěvek od Pacikx »

Me jen mrzi, ze BB neudela jack na spodni strane, kdyz uz horni pouziva na mute a sleep, tusim-li spravne. Ty bocni jacky jsou strasne spatne resene (hlavne proto, ze se uz velmi malo sluchatek dela se zahnutym jackem). Mam sluchatka za nemaly peniz a maji rovny 3,5mm jack. Takze s bocnim pripojenim by zatracene rychle odesel kabel. Resit to pres vsemozne redukce mi neprijde jak prakticky, tak esteticky vhodne.
Taky mi tato vlastnost u BB vadila, ale vyřešila to celkem malá redukce. A že by to bylo nějak neestetické se mi nezdá. Redukci zapojím do sluchátek a pak to vypadá (skoro) jak kdyby ty sluchátka už zahnutej jack měli. Ale pravda je, že kdyby byl jack dole nebo nahoře, bylo by to určitě lepší. Ale i tak - je to malej nedostatek na úžasných strojích.

Klavesnice je klavesnice a at si rika kdo chce, co chce, fyzickou klavesnici nikdy dotykova placka nenahradi.
Ámen. Ani se Swype se mi nepsalo tak pohodlně a rychle jako na HW klávesnici co má BB. A navíc, kratší zprávu napíšu i bez toho abych se na mobil kouknul, což je u dotakáče celkem dost nereálné...

Prumerny clovek si vetsinou vybira podle papirovych parametru, aniz by ho zajimala realna funkcnost.
Průměrný člověk si většinou vybere mobil podle toho kolik má megapixelů, jakej má vzhled, a podle toho co je tam za "uber hyper khůůl" blbosti, které většinou nemaj žádné reálné využití. Ale bohužel i mezi zkušenějšími uživately se najdou tací, kteří jdou jen po počtu jader a jejich frekvenci. Přitom reálné využití vidím jen u přehrávání videa ve vysokém rozlišení a s velkým datovím tokem, nebo při hraní her. Ale tak BB dělá přístroje spíše na práci, a systém je perfektně odlazený, proto nepotřebujou tak extrémně výkoný HW, a přesto na nic běží vše jak má.
Uživatelský avatar
karelsid
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř úno 10, 2010 12:11
Zařízení: BlackBerry Z10

Královsky vybavený BB Bold Touch: 1,2GHz procesor a 768 MB

Příspěvek od karelsid »

Jj chlapi, to odladění Blackberry je neuvěřitelný. Na ne zrovna nejmladších strojích běhá OS6 téměř bez problémů. Nedovedu si představit ostatní aktuální verze softwaru (mám na mysli konkureční výrobce), že by jim to běhalo tak skvěle na téhle výbavě jakou má BB Bold. Je znát, že chlapi v RIMu vědí, co dělají a na komunikaci (k čemuž mobil slouží hlavně) nejsou potřeba nějaký rakety, takže mi případná absence výkonu oproti novým přístrojům absolutně nevadí. Možná naopak mi přijde až vtipný, když vidím kamarády s papírově dvojnásobně výkonými stroji, jak jim vše trvá dvakrát tak dlouho:-D
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Královsky vybavený BB Bold Touch: 1,2GHz procesor a 768 MB

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

diviline píše:čím víc pruhů, tím víc adidas
Naprosto přesně jsi vystihl dnešní trend ve vybírání elektroniky. Nikdo nestuduje fóra, neptá se odborníků, ale srovná čísla a jde do krámu.
karelsid píše:Výdrž baterie mi právě dělá největší starost, protože tento přístroj by měl mít pouze 1230 mAh, což mi přijde dost málo
Taky se obávám, co 1,2GHz dělo a dotykový displej provede s baterkou, doufám, že RIM nasadí nějaké dynamické taktování nebo to nějak šikovně pořeší, v současné době ostružiny ve výdrži baterie mezi smartphony vedou, snad to tak zůstane.
Tom Vysoudil píše:Me jen mrzi, ze BB neudela jack na spodni strane...
To byl jeden z parametrů, podle kterých jsem vybíral sluchátka - mikrofón s tlačítkem a zahnutý konektor. Nakonec mám V-Moda Vibe Duo s jackem do 45° a povlečeným kabelem. Navíc hrajou víc než výborně, takže pokud někdo vybíráte sluchátka, jednoznačně doporučuju!
karelsid píše:Možná naopak mi přijde až vtipný, když vidím kamarády s papírově dvojnásobně výkonými stroji, jak jim vše trvá dvakrát tak dlouho:-D
Nápodobně :tlem: Ten systém je prostě tak minimálně náročný, že prakticky není potřeba zvyšovat takt procesoru a dávat do ostružin dvoujádra, kterými se pyšní Androidi. Jediný prakticky velmi významný upgrade vidím v RAM a ROM. Ale nechme se překvapit, třeba si RIM připravuje pole pro upgrade na budoucí OS 7 s QNX :)
Pacikx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: čtv bře 12, 2009 19:27
Zařízení: iP 6s+ 128GB

Královsky vybavený BB Bold Touch: 1,2GHz procesor a 768 MB

Příspěvek od Pacikx »

Tady je kdyštak video kde je novej Bold:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zT0CDOXjUng[/youtube]
Ruslan Botsyurko
redaktor
redaktor
Příspěvky: 2515
Registrován: ned dub 27, 2008 21:19
Zařízení: iPhone 7+, PlayBook, HTC Universal(128MB), MPx200
Bydliště: Plzeň

Královsky vybavený BB Bold Touch: 1,2GHz procesor a 768 MB

Příspěvek od Ruslan Botsyurko »

Dík za video. Ještě jeden detail mě napadl. Hrozně se mi líbí, jak je na Dakotě podsvícený ten rámeček okolo touchpadu. Je to dost praktický, protože se mi nejednou v noci stalo, že jsem se divil, proč se zasekl systém a nereaguje na scrollování, načež jsem zjistil, že místo na touchpadu scrolluju po tlačítku "zpět" :lol:
Pacikx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: čtv bře 12, 2009 19:27
Zařízení: iP 6s+ 128GB

Královsky vybavený BB Bold Touch: 1,2GHz procesor a 768 MB

Příspěvek od Pacikx »

Zde jsou ještě fotky 9930tky a komplet specifikace 9900 (od typu procesoru, přes protokoly BT, až po podporované formáty videa :D ):

http://pacik.cz/bb.htm
Uživatelský avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Příspěvky: 553
Registrován: pon bře 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

Královsky vybavený BB Bold Touch: 1,2GHz procesor a 768 MB

Příspěvek od Jiří Hanč »

Já se Dakoty trochu bojím z několika hledisek. Prvním jsou senzorová tlačítka (fuj!), dalším je snížená kapacita baterie oproti zvýšenému výkonu. Ostatně, oboje již bylo zmíněno. Asi nejvíce se obávám optimalizace dotykového prostředí na 2,8" displeji. Sotva před pár dny jsme přešel na BB a dotykáč mi rozhodně nechybí, ba naopak. A nyní mám před očima hrozbu několika obrovských ikon přes celý displej v rámci "optimalizace", o zvětšení momentálních textových nabídek ani nemluvě...
Ale kdo ví, třeba se obavám zcela zbytečně (a já v to doufám)...
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Královsky vybavený BB Bold Touch: 1,2GHz procesor a 768 MB

Příspěvek od Standa »

Souhlas se všema - 1.2GHz CPU má u BlackBerry z větší části jen marketingový význam. Jen z důvodu rychlosti internetového prohlížeče bych chápal např. 800MHz, ale co se týče prostředí samotného, BB umí být bleskové i s 512MHz.

Je to sice trošku flame, ale můj podpis opět platí: RIM má výborně optimalizované každé jednotlivé zařízení z celé řady, kdežto jiní se musí omezit na jeden jediný produkt, aby dosáhli stejných kvalit :-).
Tom Vysoudil
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 169
Registrován: pát led 02, 2009 14:24
Zařízení: Xperia X1 a iPhone 4

Královsky vybavený BB Bold Touch: 1,2GHz procesor a 768 MB

Příspěvek od Tom Vysoudil »

Ja videl video, kde ty tlacitka lupnout po stisku. Takze to je jen zvuk systemu? Opravdu je v nejake specifikaci napsano, ze jsou sensorova?

Ruslan: Sluchatka me stala cca 140€ (3400kc). Neni to castka nejvetsi, ale uz bude mit mensi vahu pri vyberu telefonu. Vedet, ze budu chcit od iP4 plachnout uz po pul roce, tak si je nejspise nekupuji :-) Jinak ja spunty/pecky rad nemam a nejsou ani prilis dobre pro sluch. Proto jsem si poridil AKG Q460. Skvela skladaci supraauralni sluchatka a nejsou ani prilis velika.

pacix: Jaky typ redukce mas? Mne to porad prijde jako zbytecna komplikace :-)
Odpovědět

Zpět na „Systém, aplikace a hry“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 83 hostů