Nové verze prohlížečů Opera Mobile 11 a Opera Mini 6

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Nové verze prohlížečů Opera Mobile 11 a Opera Mini 6

Příspěvek od Jiří Hrma »

Od dnešního dne jsou v Android Marketu dostupné nové verze internetových prohlížečů Opera Mobile 11 a Opera Mini 6, které přináší celou řadu vylepšení (plynulejší posouvání stránek, lepší vykreslování při zoomování či vylepšená podpora funkce pinch-to-zoom). Změn doznalo i grafické prostředí prohlížeče, u Opery Mobile 11 se pro vykreslování webových stránek používá Presto engine, který najdeme i v desktopové verzi prohlížeče. Potěší podpora HTML5, na vybraných telefonech funguje i zobrazováních Flash objektů (zobrazí se po kliknutí). Opera Mobile 11 je určena nejen pro telefony s Androidem, ale i pro tablety. Nové verze prohlížeče si můžete stáhnout z Android Marketu nebo ze stránky m.opera.com, na kterou jděte přímo z vašeho telefonu.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=aKdp9JY57h8[/youtube]

Celkem logickým krokem ze strany Opery Software je upuštění od vývoje prohlížeče pro operační systém Windows Mobile 6.x. Podle slov Dag Olav Norema z vývojového týmu ale není vyloučena budoucí podpora pro Windows Phone 7.
ToMaSoo7
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: pon bře 22, 2010 18:11
Zařízení: Nexus S(sAMOLED)
Kontaktovat uživatele:

Nové verze prohlížečů Opera Mobile 11 a Opera Mini 6

Příspěvek od ToMaSoo7 »

Tak Opera mobile je podstatne rychlejsia ako vstavany prehliadac v androide. Dokonca aj zo zapnutym flashom je stranka maximalne plinula. Napr. na takej stranke http://www.cine-max.sk" onclick="window.open(this.href);return false; sa v stavanom prehliadaci zo zapnutym flashom ani nepohnete(a to doslova) a v opere ziadny problem.
Jedina vec ktora mi vadi a je kvoli nej pre mna ten prehlaidac nepouzitelny je zavybrovanie telefonu pri kazdom kliknuti.
Ak toto odstrania alebo aspon daju moznost to vypnut tak na operu prejdem.

Kazdopadne je teraz google pekne pozadu.

BTW: dnes vysiel aj finalny firefox 4 pre android
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Nové verze prohlížečů Opera Mobile 11 a Opera Mini 6

Příspěvek od htcjirka »

Stejne verze prislibila Opera brzy k uvolneni i pro WP7.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Nové verze prohlížečů Opera Mobile 11 a Opera Mini 6

Příspěvek od Jiří Hrma »

ToMaSoo7: Díky za postřehy, co jsem četl reakce na zahraničních fórech, tak si spousta uživatelů pochvaluje právě rychlost. O FF pro Android mám také připravenou bleskovku, ale není to ještě finální verze, je to RC.
eDrak
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: úte dub 22, 2008 12:58
Zařízení: Samsung Galaxy i9000 S (CyanogenMod 9)
Kontaktovat uživatele:

Nové verze prohlížečů Opera Mobile 11 a Opera Mini 6

Příspěvek od eDrak »

Opera mini 6 je super ;-) zatím ji mam jen chvilku, nestačil jsem vše vyzkoušet ale je dobrá. Doporučuji vyzkoušet.
Uživatelský avatar
permar
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 135
Registrován: ned pro 30, 2007 10:08
Zařízení: SGS 5
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Nové verze prohlížečů Opera Mobile 11 a Opera Mini 6

Příspěvek od permar »

A na WM se jaksi pozapomělo,škoda,myslím si ,že uživatelů WM je ještě po celém světe dost na to ,aby si novou Operu vyzkoušeli,potažmo používali........
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Nové verze prohlížečů Opera Mobile 11 a Opera Mini 6

Příspěvek od Radek Hübl »

jj obě verze šlapou perfektně jen první spuštění verze mobile 11 mi zapříčinilo první zásek telefonu s androidem, stačil retart a jelo vše v pořádku. odezva je určitě rychlejší a posun na stránce plynulejší...
TomasNM
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: ned črc 10, 2005 11:14
Zařízení: HTC TouchPro,Toshiba G710,Hero a vela SP
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Nové verze prohlížečů Opera Mobile 11 a Opera Mini 6

Příspěvek od TomasNM »

V poslednom case sa s Browsermi akosi roztrhol pytel. Zaujimalo by ma,preco je to vsetko freeware? Vysvetli mi niekto,ako funguje tento biznis? Pac mi to akosi nejde do hlavy,ze len programuju hodiny a hodiny a nic za to. Zeby to boli fakt taki fanatici?
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Nové verze prohlížečů Opera Mobile 11 a Opera Mini 6

Příspěvek od YAMATO »

No vše zadarmo není, např. Dolphin, Miren, xScope jsou v plné versi placené. A zvláště u Dolphina se ty peníze vyplatí. Zkusil jsem novou Operu a opět jsem zklamán, stejně jako MAOvi mi udělala solidní zásek, byl problém s Opera link a hlavně mi stále přijde poměrně pomalá, divně zoomující. Prostě pro mě je stále Dolphin o velký kus před ostatními prohlížeči, i když třeba systém záložek či Opera link jsou věci, které Opeře závidím.
Uživatelský avatar
georgie6
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 78
Registrován: pon bře 02, 2009 20:17
Zařízení: HTC Touch Pro2, Asus Transformer TF101
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Nové verze prohlížečů Opera Mobile 11 a Opera Mini 6

Příspěvek od georgie6 »

když jsem viděl nadpis v RSS čtečce v mobilu, tak jsem se zaradoval, ale jak jsem otevřel v prohlížeči stránku tak jsem se dočkal zklamání, protože mám WM, škoda no. asi by to chtělo nový zařízení :-P
hasufeal
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: úte dub 20, 2010 21:05
Zařízení: Nokia n82 > HTC desire > LG Optimus 3D

Nové verze prohlížečů Opera Mobile 11 a Opera Mini 6

Příspěvek od hasufeal »

ToMaSoo7 píše:Tak Opera mobile je podstatne rychlejsia ako vstavany prehliadac v androide. Dokonca aj zo zapnutym flashom je stranka maximalne plinula. Napr. na takej stranke http://www.cine-max.sk" onclick="window.open(this.href);return false; sa v stavanom prehliadaci zo zapnutym flashom ani nepohnete(a to doslova) a v opere ziadny problem.
Jedina vec ktora mi vadi a je kvoli nej pre mna ten prehlaidac nepouzitelny je zavybrovanie telefonu pri kazdom kliknuti.
Ak toto odstrania alebo aspon daju moznost to vypnut tak na operu prejdem.

Kazdopadne je teraz google pekne pozadu.

BTW: dnes vysiel aj finalny firefox 4 pre android
neviem čo vlastníš ty, ale ja sa na desire so vstavaným prehliadačom na http://www.cine-max.sk" onclick="window.open(this.href);return false; pohybujem v pohode..nie je to úplne plynulé, ale bez problémov sa dostanem na to načo chcem.
dufulo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 342
Registrován: čtv pro 23, 2010 1:26
Zařízení: HTC Desire HD, Evo 3D

Re: Nové verze prohlížečů Opera Mobile 11 a Opera Mini 6

Příspěvek od dufulo »

No super, asi začnem častejšie použivať Operu.
So vstavaným prehliadačom som spokojný, na odkazy na stránke sa bez problémov trafím.
Čo mi veľmi vadí, je systém záložiek (mám rád určité skupiny záložiek v jednom adresári) a obmedzený počet okien na pozadí....

V staršej Opere som mal problém trafiť prstom správny odkaz na stránke, teraz je to zdá sa oveľa lepšie. Bohužiaľ pohyb po priblíženej stránke je stále nejaký divný a skokový.
Vyzdvihnúť musím správu záložiek, to sa mi na Opere vždy páčilo, takisto možnosť mať otvorených kľudne aj 10 okien na pozadí...

Flash mám na oboch prehliadačoch vypnutý, takže neriešim...

Sent from my Desire HD using Tapatalk
TomasNM
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 231
Registrován: ned črc 10, 2005 11:14
Zařízení: HTC TouchPro,Toshiba G710,Hero a vela SP
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom
Kontaktovat uživatele:

Nové verze prohlížečů Opera Mobile 11 a Opera Mini 6

Příspěvek od TomasNM »

YAMATO píše:No vše zadarmo není, např. Dolphin, Miren, xScope jsou v plné versi placené. A zvláště u Dolphina se ty peníze vyplatí. Zkusil jsem novou Operu a opět jsem zklamán, stejně jako MAOvi mi udělala solidní zásek, byl problém s Opera link a hlavně mi stále přijde poměrně pomalá, divně zoomující. Prostě pro mě je stále Dolphin o velký kus před ostatními prohlížeči, i když třeba systém záložek či Opera link jsou věci, které Opeře závidím.
Co je na tom delfinovi v platenej verzii lepsie? Ja som zase sa docitel,ze je to donateware,cize full a ked chces,mozes podporit vyvojarov financne.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Nové verze prohlížečů Opera Mobile 11 a Opera Mini 6

Příspěvek od YAMATO »

Jsem myslel že tam je ve free versi reklama.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nové verze prohlížečů Opera Mobile 11 a Opera Mini 6

Příspěvek od Standa »

Mate nekdo problem s psanim do fora pres Operu Mini nebo Mobile? Opera Mini prispevek neodesle a tvari se ze nic a O. Mobile pise pri kazdem pohybu na foru "hostname lookup for "forum" failed" a pomuze jen refresh.
Pavel Vlasák
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1165
Registrován: sob úno 07, 2009 14:56
Zařízení: HTC Desire
Bydliště: Pardubice

Nové verze prohlížečů Opera Mobile 11 a Opera Mini 6

Příspěvek od Pavel Vlasák »

Pres "Mini" mi nefunguje akorat rychla odpoved. Jak "Mobile" nevim.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nové verze prohlížečů Opera Mobile 11 a Opera Mini 6

Příspěvek od Standa »

No tak na Opeře Mini už se mi nejde na SM ani přihlásit a problém s hostname lookop u Opery Mobile se projevuje na netu přes operátora, na wifi jede. Jak pozoruju reakce na fórech, není to jen můj problém. Škoda, počkám na opravu.
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 627
Registrován: čtv říj 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Bydliště: Praha

Re: Nové verze prohlížečů Opera Mobile 11 a Opera Mini 6

Příspěvek od Bobanovicz »

Na forum je nejlepsi pouzivat Tapatalk, pokud je podporovan.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Nové verze prohlížečů Opera Mobile 11 a Opera Mini 6

Příspěvek od Standa »

Tapatalk je super, ale dokud bude pokrývat cca 1/5 fór, které navštěvuju, nemá pro mě smysl. A problém S Operou Mobile by stejně nevyřešil.
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 64 hostů