Synchronizace email účtů

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rodsten
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob úno 23, 2008 13:06
Zařízení: HTC TyTn II Kaiser, HTC 7 Pro

Synchronizace email účtů

Příspěvek od Rodsten »

Zdravím, kromě účtu Hotmail si ještě stahuji poštu přes POP3 Seznam a Centrum. Jenže, potřeboval bych poštu jen stáhnout, ale zanechat jí na serveru seznamu. Když jí totiž v HTC 7 Pro dám odstranit, tak se odstraní i ze serveru a pak už mi jí nestáhne stolní PC do outlooku.

Nikde jsem nenašel v nastavení emailů, aby zprávy zůstavaly na serveru i po odstranění z WP7. Našli jste to někdo ? Jinak si budu muset dávatpozor, abych nemazal ve wp7 emaily dříve, než se mi stáhnou do outlooku.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Synchronizace email účtů

Příspěvek od htcjirka »

A pro me je to naopak logicke ,ze kdyz uz si ji jednou prectu a pak i smazu ,tak uz nechci ,aby me otravovala na pc.
Proc ji tedy v mobilu mazes?Emailoveho klienta nijak nezpomaluje ani obrovske mnozstvi email zprav a i vyhledavani starsich zprav je svizne a jednoduche..Chovej se ke zpravam stejne jako kdyby jsi je cetl na pc,maz ty ktere uz nepotrebujes..
Jinak moznost toho konkretniho nastaveni jsem tez ve WP7 nenasel.
Uživatelský avatar
Rodsten
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob úno 23, 2008 13:06
Zařízení: HTC TyTn II Kaiser, HTC 7 Pro

Synchronizace email účtů

Příspěvek od Rodsten »

Jasně, Tvůj pohled se může zdát logický a pokud s tím člověk počítá, tak není problém. Jenže, já si nechával na mobil posílat emaily ze 3 účtů a vlastně jsem si zprávy vždy přečetl a smazal s tím, že na některé důležité odpovím později z PC. No a poslední dobou se mi zdálo, že těch emailů mi do PC chodí nějak málo, než jsem si ověřil, že smazáním z mobilu jí smažu ze serveru. Takže jelikož v nastavení volba není, je potřeba si důležité maily z mobilu nemazat, pokud je potřeba s nimi pracovat na PC.
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Synchronizace email účtů

Příspěvek od Krayzie »

A preco ich z mobilu vlastne mazes? Osobne mazem len tie, ktore nepotrebujem. Inak, ak stale pouzivas POP3, mozno by si mohol prejst na IMAP protokol, ja uz POP3 nepouzivam par rokov a vsetky maily mam pekne zosynchronizovane so 4 zariadeniami.
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Synchronizace email účtů

Příspěvek od premikkoci »

Mám dotaz. Já když si nastavil email na centrumu, tak mě nepříjímal a myslím, že i neodesílal poštu. Nastavoval jsi to nějak více?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Synchronizace email účtů

Příspěvek od htcjirka »

Ja jsem do nastaveni vubec nezasahoval,jen jsem zadal adresu a heslo.WP7 si vsechno ostatni nastavilo samo a korektne.Prijima a odesila postu normalne.Jen jsem doupravil cas aktualizaci a za kolik dni.
Pouzivam centrum,seznam a gmail.
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Synchronizace email účtů

Příspěvek od steelspace »

Rodsten píše:Zdravím, kromě účtu Hotmail si ještě stahuji poštu přes POP3 Seznam a Centrum. Jenže, potřeboval bych poštu jen stáhnout, ale zanechat jí na serveru seznamu. Když jí totiž v HTC 7 Pro dám odstranit, tak se odstraní i ze serveru a pak už mi jí nestáhne stolní PC do outlooku.

Nikde jsem nenašel v nastavení emailů, aby zprávy zůstavaly na serveru i po odstranění z WP7. Našli jste to někdo ? Jinak si budu muset dávatpozor, abych nemazal ve wp7 emaily dříve, než se mi stáhnou do outlooku.
Smazání emailu ze serveru po jeho stažení na klienta je vlastnost protokolu POP3. Pokud chceš ponechat emaily na serveru, je třeba použít jiný přístup (IMAP).
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Synchronizace email účtů

Příspěvek od hujer »

Nedávej prostě "odstranit".
Po stažení e-mailů na tvém PC a následné sychronizaci na mobilu bude tento e-mail odstraněn i v mobilu.
Uživatelský avatar
Rodsten
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: sob úno 23, 2008 13:06
Zařízení: HTC TyTn II Kaiser, HTC 7 Pro

Synchronizace email účtů

Příspěvek od Rodsten »

Hm, tak tohle mi nějak nedošlo, pokud to takto funguje. Díky...
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

Synchronizace email účtů

Příspěvek od Radek33 »

Rád by se zeptal na jinou věc týkající se synchronizace emailů.
Používám Hotmail a mám rozdelěny maily do složek. Složky si normálně sesynchronizuji do mobilu, to vše je oka. V mobilu si můžu nastavit aby mi to stáhlo maily za týden, měsíc a nebo všechny. Jenže ono to nedělá. Občas udělám HR a tím všechno smažu, včetně mailů, ale starší maily, z některých složek, prostě do mobilu nedostanu. Je to divné, ale je to tak. Některé složky se mi sesynchronizují celé a z některých ani jeden mail. Čím to?
Uživatelský avatar
pejvl
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 105
Registrován: úte kvě 19, 2009 20:46
Zařízení: Lumia 635, Band 2, Surface RT

Synchronizace email účtů

Příspěvek od pejvl »

proc pouzivas pop3? pouzivej imap a budes mit vse co potrebujes. imap tusim seznam i centrum podporují
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

Synchronizace email účtů

Příspěvek od Radek33 »

To není POP3 a ani IMAP. Hotmail jede přes exchange.
Uživatelský avatar
wez_
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: stř bře 23, 2011 15:34
Zařízení: Samsung Omnia 7

Synchronizace email účtů

Příspěvek od wez_ »

Radek33 píše:Rád by se zeptal na jinou věc týkající se synchronizace emailů.
Používám Hotmail a mám rozdelěny maily do složek. Složky si normálně sesynchronizuji do mobilu, to vše je oka. V mobilu si můžu nastavit aby mi to stáhlo maily za týden, měsíc a nebo všechny. Jenže ono to nedělá. Občas udělám HR a tím všechno smažu, včetně mailů, ale starší maily, z některých složek, prostě do mobilu nedostanu. Je to divné, ale je to tak. Některé složky se mi sesynchronizují celé a z některých ani jeden mail. Čím to?
Mel jsem podobny problem... Nastavil jsem si, ze chci stahovat vsechny, bez ohledu na stari zpravy. Poprve mi to proslo hned... Pak jsem delal HR kvuli zmene LiveID pro market place a po pridani meho ceskeho ID jako sekudnarniho se to nechtelo stahnout. Nastavil jsem vsechny zpravy, neustale rucne poustel synchronizaci a zpravy porad nikde. Rezignoval jsem a druhy den, po otevreni mailu jsem mel stazene vsechny zpravy. Asi bug. Zkus pockat, casem se ti taky objevi vsechny podle me :)
Uživatelský avatar
miaggi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: stř bře 23, 2011 13:19
Zařízení: LG G Flex 2
Bydliště: Praha

Synchronizace email účtů

Příspěvek od miaggi »

to je divný. Já když si smažu e-mail z mobilu, tak mi na PC pořád zůstane (používám seznam, gmail a hotmail)
Radek33
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: pát led 16, 2009 14:24
Zařízení: Nokia Lumia 800

Synchronizace email účtů

Příspěvek od Radek33 »

To by nemělo, v případě exchange. Co smažeš (delete) v mobilu, mělo by se smazat i na serveru. Ale jde o opačný problém.

Když udělám HR, tak se smaže vše v mobilu, na serveru mailu samozřejmě vše zůstane. Kontakty a kalendář se sesynchronizují vpohodě. Email mi sesynchronizuje vše co je příchozí nebo odeslané poště, i staré přečtené maily. Ale to co je ve složkách a je označené jako přečtené, tak se mi do mobilu nedostane.
Uživatelský avatar
miaggi
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: stř bře 23, 2011 13:19
Zařízení: LG G Flex 2
Bydliště: Praha

Synchronizace email účtů

Příspěvek od miaggi »

Radek33: zkusil jsem si poslat na všechny tři mé maily text. Poté jsem to otevřel v mobilu, smazal a na PC to pořád bylo. Btw. poté jsem ještě zkusil poslat další maily a přečíst je na PC. Byly označené jako přečtené, ale i přesto se dostaly do mobilu.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 75 hostů