Page 1 of 1

Gmail a jeho energetická náročnost

Posted: Sat Mar 19, 2011 8:40
by martasx
Zdravím chci se zeptat na jakém principu funguje gmail jde mi o to že jak mi přijde pošta je okamžitě v telefonu četl jsem že je to technologie push,ale nevím jaký dopad to má na baterku .V gmailu žádné nastavení intervalu kontroly schránky není jen co se má synchronizovat.V klasickém mejlovém klientu mi nejde odchozí pošta jak jinak než seznam tak to řeším přes gmail.Dík za vysvětlení.

Gmail

Posted: Sat Mar 19, 2011 9:02
by Pavel Vlasák
Zjednodušeně řečeno. Zařízení v reálném čase trvale nekontroluje zda je k dispozici nová zpráva, ale o nové zprávě je zařízení informováno ze serveru a poté dojde k jejímu stažení. Zařízení reaguje na podmět z venčí, není zatěžováno trvale.

Gmail

Posted: Sat Mar 19, 2011 9:06
by martasx
Moc děkuju za odpověď dá se to říct i tak že pokud nemám ve schránce nové mejly tak by to nemělo mít vliv na baterku?Jde o to jak se to děje ten gmail naslouchá po čem gsm nebo data?Samozřejmě to zjistím používáním jen nikde není info jak se to děje dík za trpělivost.

Gmail

Posted: Sat Mar 19, 2011 9:14
by Pavel Vlasák
Vliv na výdrž baterie je zanedbatelný a samozřejmě je nutné mít připojení k internetu.