Opět "oblíbený" posun času

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
hanz_grau
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 27, 2009 20:40
Zařízení: HTC Rhodium (T7333)

Bláznivé hodiny

Příspěvek od hanz_grau »

Nazdar, mám problém s hodinami a podle toho, co jsem četl jinde nejsem sám. Všechno začalo při přechodu na zimní čas, telefon se automaticky správně přenastavil a zobrazil o tom upozornění. Od té doby se hodiny zbláznily. Neustále se automaticky přenastavují o několik hodin dopředu. Někdy je půl dne pokoj a pak kouknu a mám čas o 6 hodin vyšší. Zkoušel jsem povypínat všechny aktualizace z internetu, ale nic nepomáhá. Máte někdo ponětí co s tím? V tomto stavu se telefon prostě nedá používat. ROM mám ofiko 2.07.401.1
Uživatelský avatar
Lupik
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 159
Registrován: sob lis 01, 2008 12:29
Zařízení: Iphone 4S

Bláznivé hodiny

Příspěvek od Lupik »

To samé se stává i na HD2 s officialni romkou! Ale co s tim opravdu nevim.. poradi nekdo?
Mezek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 250
Registrován: stř pro 03, 2008 10:10
Zařízení: HTC HD, HD2
Bydliště: Plzeň

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Mezek »

Od Pondělka jsem udělal toto nastavení :

Personal -> Phone -> GSM/UMTS Services -> Time Synchronizatio A zde odškrnout -> Automatic change time zone and clock

Mám nastevení jen synchronizaci Internet time sync v nastavení -> v záložce Synchronizace dat.
A z časem nemám vůbec problém. Vyzkoušej to a uvidíš.
Onizuka
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte čer 15, 2010 7:30
Zařízení: HTC TD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Onizuka »

Mezek píše:Od Pondělka jsem udělal toto nastavení :

Personal -> Phone -> GSM/UMTS Services -> Time Synchronizatio A zde odškrnout -> Automatic change time zone and clock

Mám nastevení jen synchronizaci Internet time sync v nastavení -> v záložce Synchronizace dat.
A z časem nemám vůbec problém. Vyzkoušej to a uvidíš.

:evil: chceš nás zrujnovat... s kreditem nikdy to bych si radši koupil hodinky... :lol:
Mezek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 250
Registrován: stř pro 03, 2008 10:10
Zařízení: HTC HD, HD2
Bydliště: Plzeň

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Mezek »

Zrujnovat Tě nikdo nechce, ale je to možnost. Samozřejmě musíš mít datový tarif. Nakonec ti co dobíjí, vidí že je tam napsáno "Internet time sync", což by bylo drastické, ale zase jsou lidi co mají datový tarif.
junglist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: sob úno 27, 2010 17:58
Zařízení: HTC EVO 3D

Problem s prechodem na zimni cas.

Příspěvek od junglist »

Ahoj. Diamond 2 me opet dovadi k infarktovym stavum. Problem nastal s prechodem na zimni cas. To ze se sam nepreridil jeste zkousnu i kdyz takovouhle vec zvladne i ten nejlevnejsi normalni telefon.. Horsi je, ze vdzy rano kdyz me vzbudi G-Alarm mi naskoci cas zpatky na letni, tzn o hodinu dopredu. Dalsi problem s G-Alarmem je, ze kdyz nastavim buzeni na nejaky cas a G-Alarm ukazuje odpocet do zacatku buzeni, tak ukazuje odpocet o hodinu vice.. Ve finale nakonec zazvoni ve spravny cas, i kdyz dle jeho odpoctu by mel cekat jeste hodinu..
Ovsem problem asi nebude v G-Alarmu, protoze pokud mi prijde SMS, jeji cas prijeti je taky posunuty o hodinu dopredu. G-Alarm jsem zkousel uplne odstranit a znovu nainstalovat, ale bez efektu.
Napada vas, jestli se neda neco nastavit v systemu, co mi dela tenhle bordel? Me jediny co napada je, ze je chyba v Energy ROM, ktera uz neni uplne aktualni, ovsem doted fungovala dobre.
Provadet HardReset, pripadne rovnou updatovat ROM mi prijde jako ta nejvetsi demence, kdyz je to jen kvuli zmene casu.
Diky za tipy :tlem:
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od icepoint »

Udelal jsem co Onizuka,blblo a ted cas uz pul dne drzi.Zajimave,ze hodiny v sense na uvodni obrazovce a hodiny v taskbaru z aplikace Zuinige batclock 3.1 ukazovaly kazde nekdy jiny cas.Operator O2,Rom posl.ofic.
Onizuka
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte čer 15, 2010 7:30
Zařízení: HTC TD2

Problem s prechodem na zimni cas.

Příspěvek od Onizuka »

junglist píše:Ahoj. Diamond 2 me opet dovadi ...
Jak se psalo vypni si synchronizaci casu a vse bude ok (pokud hodne litas do jinych casovych pasem mas problem :))
Mersi1989
nováček
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: pon říj 04, 2010 13:43
Zařízení: HTC HD 2

Nefumkční hodiny

Příspěvek od Mersi1989 »

Dobrý den chtěl jsem se optat co bych měl udělat aby mi šli hodiny v pořádku . Už jsem zkoušel restarty, tovární nastavení a pokaždé se mi sami přeřídí o několik hodin do předu mám i správné pásmo tak nevím . Vyslechnu si každou radu děkuj
junglist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: sob úno 27, 2010 17:58
Zařízení: HTC EVO 3D

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od junglist »

diky za presun do spravneho tematu..

To co pise "Mezek" mi nastavit nejde, jelikoz mam Energy rom (verzi ted nepovim) a tam tahle moznost proste neexistuje. Dokonce ani v registrech neni to co se resi na zacatku tyhle diskuze. Nastesti jsou tam predinstalovany BsB Tweaks prez ktere se synchronizace da taky vypnout a vypada to, ze to funguje. Zajimavy je, ze to ale zacalo fungovat az po minimalne hodine. Nevim jak u vas, ale kdyz jsem mel rucne nastavenej spravnej cas, tak se mi stejne u prichozich SMS ukazoval cas o hodinu dopredu. U vypisu se ukazovalo dobre :) Ted to vypada, ze to funguje dobre.. Jen me to privadi na otazku kde se vlastne u ty moji romky nastavuje nejaka synchronizace s casem v internetu, ale to uz tu asi nevyrseim..:)
pansrnka
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: stř čer 30, 2010 10:30
Zařízení: HTC HD2

problém s časem

Příspěvek od pansrnka »

Zdravím, mám problém s časem od té doby, co se posunul čas. moje HD2 mi místo 21:00 ukazuje 23:00, prostě posunula čas o dvě hodiny, když to změním ručně, tak za nějakou dobu si to zase posune o dvě hodiny dopředu, nevím co mám dělat. Budu velice rád když mi někdo poradí
Rider-Ozzi
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv úno 04, 2010 15:40
Zařízení: HTC Touch Diamond 2

problém s časem

Příspěvek od Rider-Ozzi »

Zkus tohle:

Telefon-nabídka-zobrazit možnosti-nabídka-výběr sítě-služby GSM/UMTS-synchronizace času-zobrazit nastavení - a odfajfkovat automat. synchr.

Pak dej vedět :-)
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 442
Registrován: čtv úno 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Bydliště: VS

problém s časem

Příspěvek od mahon »

http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=81&t=21469" onclick="window.open(this.href);return false;
HTCDC
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned zář 26, 2010 10:01
Zařízení: HTC HD mini

Mini a zimní čas

Příspěvek od HTCDC »

Zdravím všechny,
mám HTC HD mini s ver. ROM 1.36.479.1. + CZ
ver.OS - 5.2.23103(23103.5.3.3).
1) Po přechodu na zimní čas (ručně upraveno) se po nějaké době (během dne i nekoliktrát) sám nastaví čas o hodinu dopředu. Pokusil jsem se vypnou synchronizaci všeho možného (i času), bez úspěchu. Jediný okamžik, kdy se čas nepřenastavil, byl v režimu letadlo.
2) lze něčím zvýšit hlasitost přístroje (vyzvánění apod.)? Oproti ostatním přístrojům (např. SE K750i, Samsung Monte) je o dost slabší i na maximum.
Děkuji za informaci.
junglist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: sob úno 27, 2010 17:58
Zařízení: HTC EVO 3D

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od junglist »

tak dnes uz se mi zase zacal ten cas posunovat. Na home se sice ukazuje spravnej cas, ale cas u sms je posunutej o hodinu do predu a G-alarm pocita buzeni taky o hodinu vic, i kdyz verim, ze pak zazvoni spravne.. Ted jsem to docasne vyresil, ze jsem zmenil pasmo z prahy na varsavu.. oboji je +1, ale aspon to dokazalo vratit ty "vnitrni" hodiny..
V zivote jsem neudelal vetsi blbost, nez ze jsem si koupil HTC TD2 ..
noremorse
nováček
nováček
Příspěvky: 32
Registrován: stř zář 12, 2007 7:32

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od noremorse »

vše bylo ok po změně času, ale v pátek se objevily problémy s hodinami. Vrchol toho byl dnes ráno, když byl HD mini v modu letadlo, a budík zazvonil o hodinu dřív .-)
x.plus
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: stř pro 09, 2009 11:14
Zařízení: HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od x.plus »

Dle mě to souvisí s přepínáním sítí z H (3G) na E (G) a naopak. Každá změna = plus hodina. Buď vypnout synchro času přes GSM a nechat ji jen přes Internet, jak je popsáno výše, nebo změnit typ sítě z Auto na GSM nebo WCDMA. Podle toho co u Vás je k mání.
HTCDC
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned zář 26, 2010 10:01
Zařízení: HTC HD mini

Mini a zimní čas

Příspěvek od HTCDC »

HTCDC píše:Zdravím všechny,
mám HTC HD mini s ver. ROM 1.36.479.1. + CZ
ver.OS - 5.2.23103(23103.5.3.3).
1) Po přechodu na zimní čas (ručně upraveno) se po nějaké době (během dne i nekoliktrát) sám nastaví čas o hodinu dopředu. Pokusil jsem se vypnou synchronizaci všeho možného (i času), bez úspěchu. Jediný okamžik, kdy se čas nepřenastavil, byl v režimu letadlo.
2) lze něčím zvýšit hlasitost přístroje (vyzvánění apod.)? Oproti ostatním přístrojům (např. SE K750i, Samsung Monte) je o dost slabší i na maximum.
Děkuji za informaci.
Odpoved od kontaktovaneho HTC:
"Nejedná se o chybu zařízení nebo softwaru zařízení, Vaše zařízení aktualizuje čas automaticky z internetu a od mobilního operátora.
Příležitostně je čas z internetu jiný než čas mobilního operátora. Toto může mít za následek, že dochází ke změně času, kdy by k ní docházet nemělo.
Běžně, bude toto vyřešeno během několika dnů samovolně, nicméně je to velmi nepříjemné, proto doporučujeme vypnout automatickou aktualizaci času na zařízení.
Start - Nastavení -nabidka- Všechna nastavení - Osobní - Telefon - Služby GSM UMTS, vypněte automatickou aktualizaci času.
Start - Nastavení - Synchronizace Dat/Datove sluzby - Synchronizace času - odstraňte všechna zaškrtnutí.

Hlasitost lze nastavit pouze na boku telefonu , nebo v Nastaveni- Zvuky a display - Hlasitost - Vyzvaneni, Jinak to nelze."
Rudy
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte lis 09, 2010 16:11
Zařízení: HTC HD mini

pořád se mi mění čas

Příspěvek od Rudy »

Ahoj, netušíte čím by to mohlo být, od změny času na zimní se mi pořád mění čas, každou chvíli se mi změní hodiny, vždy o +1hod...minuty zůstávají správně , to se za den stane klidně 15x :-(
Stevik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 768
Registrován: ned črc 22, 2007 23:40
Zařízení: Xiaomi Mi A1, L950XL, M5Card
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Stevik »

:idea: Ale Mlho! Vzdyt tady uz sest stran o tom hovorime.
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů