Jakou ROM?

Diskuze o oficiálních a neoficiálních ROM pro HD2 a dalších úpravách tohoto komunikátoru
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

Jakou ROM?

Příspěvek od J. Mlejnek »

Konečně jsem si v práci vymohl možnost nahrát jinou než oficiální ROM! Sláva!

Jenže teď jakou? Chtěl bych něco jako je standardní 1.66, ale s ovládacími prvky dole. Češtinu klidně obětuji, i když v Sense bych ji radši měl. Jde mi o solidní výdrž baterie, dobrou stabilitu, rychlost bych nijak neřešil, i na 1.66 mi přijde dostatečná. Rozhodně ne nic pestrobarevného jako je Miri Elegancia nebo ty s GTX tématem, také nic přeplácaného spoustou přidaných aplikací, spíš by potěšilo odstranění některých (všelijaké ty Live, Facebooky...).

Nejvíc se mi asi zamlouvají Miri nebo Energy, ale kterou ROM a Radio vybrat? Nejsem typ, co jich chce vyzkoušet několik, hlavně na to nemám čas, potřeboval bych jednu, která perfektně funguje a vydrží mi na měsíce.
marek_proksa
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: stř kvě 28, 2008 8:06
Zařízení: LG G3, note 8.0
Bydliště: vsetin

Jakou ROM?

Příspěvek od marek_proksa »

když jsem před časem řešil tohle kterou ROM, přesně z duvodu že nemam čas na experimenty a přehrávání , flashová ní, nastavování a podobně, jsem to řešil tak že jsem na htcpedii podival že nejvic stahovane jsou ROM od duttyho, miriho, tak jsem zkusil obě, obě v pohodě, rychlé, svižné, neměl jsem problem...přišlo mi že miri ma lepší zvuk - tak jsem zustal u nej...ale to je možná jen subjektivní dojem, nyní mam miri v graf. upravě dinik t.j. uplně stejné jak posl. miri ho rom ale graficky upravena - mi se moc líbí, radio myslim 2.12......a spokojenost...jak vydrž, svižnost, spolehlivost...dutty svoji holy grail řadu myslim přejmenoval, nyni je redemptation, myslim již V3, jsem si říkal že bych zkusil, ale jak uvadim výš, nechce se mi...o energy vim, vim že ji hodně používají, ja si teď nemůžu vzpomenout, ale z jakehosi důvodu jsem ji zavrhl, jestli mi podle diskuse na xda přišlo že je tam cosi vic problemů...nevim...takže asi tak...
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

Jakou ROM?

Příspěvek od J. Mlejnek »

Hm, ty duttyho vypadají taky moc zajímavě, dík za tip. Jak jsem na to koukal, asi bych vzal tu poslední HG. No ještě uvidím.

-- doplnění předchozího příspěvku (ned črc 25, 2010 19:05) --

Mám dva favority, Miri_HD2_WM65X_23569_Sense25_V17.6 a Duttys Leo HG v4.4:: 5.2.23127. Asi zkusím tu první.

Ale chci se zeptat na několik věcí:

1) Jaké použít Radio? Zkazím něco použitím nejnovějšího Radio_2.12.50.02_2?

2) Počeštění Sense - jsou tam pak ty problémy s notifikacemi, zdvojenými obrázky atd. Funguje i zde náprava pomécí TouchFLO Language od MikyWoW?

3) V Miriho ROM je podle popisu odstraněna Java...tj. tam není emulátor JBLend? Velmi se mi osvědčil pro Operu mini 5, ale bohužel jsem ho nikde nenalezl ke stažení jako samostatný .cab. Jiné emulátory (JBed atd.) mi moc nevyhovují, nemám totiž rád Fullscreen Operu mini.

Popravdě je to už pár let co jsem něco flešoval, takže mám docela strach :roll:
Firebrand
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 27, 2009 13:19
Zařízení: Touch HD

Jakou ROM?

Příspěvek od Firebrand »

Hm, já se zatím do přehrávání Rom neodvážil. A ty čudlíky dole bych ale dost bral, asi tam je i víc vychytávekl v těch novějších Wm. Jak se dělá Hspl a tak to vim, ale stejně z toho mám obavy, hlavně abych tam něco nenahrál, nenastavoval, neinstaloval a pak nakonec nezjistil, že tam něco hodně blbne. Jeden nějakou Rom chválí, jinej zas jinou, jak vybrat je těžký.
marek_proksa
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: stř kvě 28, 2008 8:06
Zařízení: LG G3, note 8.0
Bydliště: vsetin

Jakou ROM?

Příspěvek od marek_proksa »

J. Mlejnek"
1) Jaké použít Radio? Zkazím něco použitím nejnovějšího Radio_2.12.50.02_2?

2) Počeštění Sense - jsou tam pak ty problémy s notifikacemi, zdvojenými obrázky atd. Funguje i zde náprava pomécí TouchFLO Language od MikyWoW?

3) V Miriho ROM je podle popisu odstraněna Java...tj. tam není emulátor JBLend? Velmi se mi osvědčil pro Operu mini 5, ale bohužel jsem ho nikde nenalezl ke stažení jako samostatný .cab. Jiné emulátory (JBed atd.) mi moc nevyhovují, nemám totiž rád Fullscreen Operu mini.
Popravdě je to už pár let co jsem něco flešoval, takže mám docela strach :roll:
radio mam stejne a v pohodě, počeštní sense mam z kyou.cz, naprosto dostačující bez Tebou uváděných bugu, ad 3. nevim, javu nepoužívam..J Blend máš tady v seznamu MIRI-ho cabu http://www.mediafire.com/?sharekey=f594 ... 646800a064
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

Jakou ROM?

Příspěvek od J. Mlejnek »

Jen pro jistotu: myslíš bod 52 - Manila cz fix, že?

Za ten odkaz na JBlend moc díky, to jsem nevěděl, ROM jsem stahoval z jiného zdroje.

Mimochodem, mám flešovat nejdřív Radio a pak ROM nebo naopak nebo je to jedno?
marek_proksa
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: stř kvě 28, 2008 8:06
Zařízení: LG G3, note 8.0
Bydliště: vsetin

Jakou ROM?

Příspěvek od marek_proksa »

jj, manila fix, nyní verze 2.6 myslím, pořadí flashování je jedno...

-- doplnění předchozího příspěvku (pon črc 26, 2010 9:10) --

ke kazde ROM byva obvykle uvedeno vhodne radio(a),k dutty a miri je v pohode treba to co mam v popisu...
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Jakou ROM?

Příspěvek od Radek Hulán »

2-3 měsíce dozadu jsem zkoušel:
- Miriho ROM - první dojem super, nicméně dlouhodobě občas nestabilní SMS a hovory, vyšší spotřeba baterie, šla nakonec pryč
- Artemis ROM - nestabilní na první pohled, skoro nic 100% nefungovalo
- Energy ROM - to samé co Artemis, nestabilní na první pohled, skoro nic 100% nefungovalo

Tak jsem se pokorně vrátil k oficiální 1.66 + Rádio 2.07 a spokojenost.

Neznám ukuchtěnou ROM, co by byla opravdu stabilní, vždyť je to jen splácanina desítek programů, co nebyly nikdy testovány společně, ti "kuchtíci" nikdy nic neprogramují, jen to plácají jedno vedle druhého.

Navíc člověk nikdy neví, co v ukuchtěné ROM je opravdu přidáno, a co (třeba) odesílá jeho data někam jinam.
marek_proksa
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: stř kvě 28, 2008 8:06
Zařízení: LG G3, note 8.0
Bydliště: vsetin

Jakou ROM?

Příspěvek od marek_proksa »

ROM kterou mam v popisu zadne tyhle problemy nema,stabilni,zadne padani hovoru a pod.,rychla,v kombinaci s radiem v popisu mi prijde vydrz nejlepsi jakou jsem kdy mel,vse funguje jak ma...problemy ve stylu zamrzani,padani jsem mel spise s ofiko ROM...timhle neobhajuji a nejak nenutim varene ROM,to si musi kazdy rozhodnout sam,sam jsem hodne dlouho mel ofiko RO,neveril jsem ze muze nekdo tzv. na kolene ukuchtit lepsi ROM...a ono jo,aspon pro mne a me potreby urcite,k ofiko bych se nevratil...tot muj osobni nazor,rozhodne nic nikomu nenutim..
slawski
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: úte pro 15, 2009 12:30
Zařízení: Nokia 3110C, E51, HTC HD2 16Gb

Jakou ROM?

Příspěvek od slawski »

:lol: mě taky jede tahle Rom suprově ikdyž mám Radio jen 2.08.50.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Jakou ROM?

Příspěvek od Radek Hulán »

marek_proksa píše:ROM kterou mam v popisu zadne tyhle problemy nema
Když se na ni podívám do fóra, lidem se třeba nezobrazují nové SMS:
http://htcpedia.com/forum/showthread.ph ... 6&page=412" onclick="window.open(this.href);return false;

To nepovažuji za "stabilní ROM" ;) Ale je fakt, že z těch ukuchtěných šíleností, co je k dispozici, je Miri ROM jedna z těch lepších.
marek_proksa
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: stř kvě 28, 2008 8:06
Zařízení: LG G3, note 8.0
Bydliště: vsetin

Jakou ROM?

Příspěvek od marek_proksa »

.....o tom samozřejmě vim, ale ja s tim cosi problem nemam....

-- doplnění předchozího příspěvku (pon črc 26, 2010 12:25) --

..z ofiko mi i po všech těch "patchech" nešli občas SMS odesilat, ani z 1.66.... :lol: ,tak jak pak je to s ttou stabilitou :?: :lol: to byl nakonec důvod že jsem zkusil vařenou ROM...a jsem spokojen...to mate těžko, to si musí každý rozhodnout sam....
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 394
Registrován: pon pro 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Jakou ROM?

Příspěvek od SirTom »

osobně používám už celkem dlouho rok KBWR (dříve Topix) a většinou jsem velmi spokojen.
ano kuchař má i slabší dny a občas vydá verzi, která má nějaké problémy, ale tím že neflashuji hned co vyjde nějaká novinka, tak jsem v pohodě.
výhoda kbwr je ta, že on skutečně dost dbá na stabilitu
logická nevýhoda je ta, že romka není nijak zásadně odlišná o d originální. (ale můj dojem, je že je svižnější + má navíc prográmky, které mně vyhovují)
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

Jakou ROM?

Příspěvek od Pistolník »

Poprvé v životě musím s Radkem Hulánem nesouhlasit. 1.66 jsem užíval dlouho a stabilita nic moc. Jednou za čas (tak jednou za dva až tři dny nutnost restartu). Nyní již také dlouho používám tu, co má marek proksa - jen o fous starší a musel jsem nuceně restartovat jen jednou (mám ji asi 2 měsíce). Telefon využívám velmi aktivně.
Jediné, co nefunguje naprosto spolehlivě jsou mnou nainstalované programy nedělané pro 6.5.x, ale pro 6.5 (asi dva). Jinak 100% spoleh.
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

Jakou ROM?

Příspěvek od J. Mlejnek »

No vy mi tedy dáváte :lol: Tak pokud by to bylo špatné, tak zas přejdu k 1.66, já s ní nemám sebemenší problém, jen mám velkou chuť zkusit WM 6.5.X.

Ještě dotaz: jak se provádí fleš z karty? U ROM vím, že musím soubor ruu_signed.nbh přejmenovat na leoimg.nbh a dám do Rootu karty. Ale jak dál? A jak je to s Radiem?

Jo a nemáte někdo Duttys Leo HG V4.4 :: 5.2.23127? Na htcpedii mi to dá ke stažení jen Duttys Leo Nu Era V3 (Redemption) 5.2.23569 a u té nějak nevím co je přesně zač.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Jakou ROM?

Příspěvek od Radek Hulán »

Tu Miriho ROM klidně testni, já ji instaloval ve v7, dnes je v17, snad bude lépe :) Ve v7 mi asi 3x zatuhnul telefon během hovoru či jeho příjmu v rámci jednoho týdne, což bylo ovšem zcela neakceptovatelné. Ostatní ROM byly ještě horší :)

S oficiální ROM se to nestává.
slawski
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: úte pro 15, 2009 12:30
Zařízení: Nokia 3110C, E51, HTC HD2 16Gb

Jakou ROM?

Příspěvek od slawski »

TO: J. Mlejnek No vy mi tedy dáváte :lol: Tak pokud by to bylo špatné, tak zas přejdu k 1.66, já s ní nemám sebemenší problém, jen mám velkou chuť zkusit WM 6.5.X.

Přesně s orginál Rom jsem taky neměl žádné problémy. Ale ta zvědavost?! :lol:

S Miriho Rom zatím taky žádné, navíc atraktivní vzhled + Prográmky.
PS:
I můj 14ti letý syn říká, že ta Miriho je mnohem hezčí.
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

Jakou ROM?

Příspěvek od J. Mlejnek »

No jsem na to zvědav. To zas budou jednou nervy :lol:

Ještě k té kartě - musí být max. 2 GB, nebo už toto neplatí (mám totiž 16 GB)? A FAT32? (doufám, že ji tak mám, nerad bych formátoval)
marek_proksa
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: stř kvě 28, 2008 8:06
Zařízení: LG G3, note 8.0
Bydliště: vsetin

Jakou ROM?

Příspěvek od marek_proksa »

J. Mlejnek píše:No vy mi tedy dáváte :lol: Tak pokud by to bylo špatné, tak zas přejdu k 1.66, já s ní nemám sebemenší problém, jen mám velkou chuť zkusit WM 6.5.X.

Ještě dotaz: jak se provádí fleš z karty? U ROM vím, že musím soubor ruu_signed.nbh přejmenovat na leoimg.nbh a dám do Rootu karty. Ale jak dál? A jak je to s Radiem?

Jo a nemáte někdo Duttys Leo HG V4.4 :: 5.2.23127? Na htcpedii mi to dá ke stažení jen Duttys Leo Nu Era V3 (Redemption) 5.2.23569 a u té nějak nevím co je přesně zač.
flash z karty se myslim provadi tak jak popisuješ a vstoupiš do bootloaderu a jede to pak samo...myslim, nikdy jsem to nedelal ale nekde tady je navod...

ad. dutty..řada HG (holy grail) končila verzí 4.4 kterou uvadiš, řada Duttys Leo Nu Era nyní ve verzi V3 je jeji nastupce...
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

Jakou ROM?

Příspěvek od J. Mlejnek »

Zkusím nejdřív Miriho, mám to vše postahované, tak jen si najít chvíli klid. Jo, kdyby tak byl v práci dvouhodinový výpadek proudu jako dnes :lol:

***

Tákže - hotovo! Výpadek opravdu byl :lol: A ani to nebolelo, otázka snad jen deseti minut!

Dojmy z WM 6.5.X
Rozporuplné. Start a OK/Close dole je jednoznačně změna k lepšími. Ale proč jsou Softkeye tak malé, že mnohé popisky jsou zčásti mimo? Vypadá to pak hnusně. Jdou nějak přeskinovat (zvětšit)? Místo by tam bylo.

Pivoty jsou spíše krok nikam, navíc někde jsou, jinde zůstaly klasické záložky.

Ledacos je až přehnaně "prstoidní". Ale to asi bude i velikostí displaye, když si to představím na 2,8 palcovém, tak je to asi OK.

Word 2010 - nejde trvale vypnout Toolbar? A kde jsou vůbec nějaké změny? Výběr textu ještě horší než na 6.5...stisk, T, pak kontext menu - Make Selection, pak opět stisk, T a pak teprve výběr - proč proboha takto?

Dojmy z Miriho práce
Rychlost poněkud vyšší, V Sense výrazně vyšší, spousta volné RAM, odstraněno mnoho zbytečností a naštěstí málo přidáno. Bohužel mi nefunguje AEButton+, což je velký problém, je to Mirim nebo WM 6.5.X? Jinak mi zatím vše celkem bez problémů funguje, ovšem ne vše jsem zkusil, ale důležité věci ano.

Záložka Reader v Sense pro mě na nic, knihy mám v .pdb. Documents není o moc lepší - proč se nezobrazí .rtf dokumenty?

Nakonec jsem vše nechal v angličtině, počeštění Sense bylo bezproblémové, ale vypadalo to vedle anglického zbytku divně. Jen si až bude čas přeložím počasí.

Co doplnit
Určitě nějaký Taskmanager - byl jsem zvyklý na klasiku od HTC, ale bude fungovat zezdola? Nebo nějaký jiný, kde lze nastavit křížek.
Odpovědět

Zpět na „ROM, hotfixy a HardSPL“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 42 hostů