Android NAND na HTC HD2 (Leo) - diskuze

Fórum věnované diskuzi o ROM s Androidem pro HTC HD2
Odpovědět
prcek15
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 128
Registrován: sob říj 24, 2009 14:35
Zařízení: LG G3
Bydliště: Slaný

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od prcek15 »

Už je i první Android ROM na HD2 :!: (ne portace!)
Obsahuje poslední Android verzi v5 :wink:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=733649" onclick="window.open(this.href);return false;
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od premikkoci »

Neni to čistá rom androidu, ale wm rom, která při spuštění bootuje android
whoosah
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: ned led 10, 2010 11:25
Zařízení: HTC HD2

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od whoosah »

No ostatní verze mi šly hned, ale tahle mě nějak zlobí a nejde mi spustit..Pořád to dělá testy na baterce....
------------------
Sem LAMA už mi to de...Omlouvám se
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od hudyss »

tak dnes zkousim tuhle verzi http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=740963 , na takove hrani celkem v pohode. Ted prolezam Market a nejakou tu aplikaci na zkousku stahnul a pohoda. Hovor bohuzel jsem druheho neslysel ani on mne.
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od Milan Pištělka »

Tak jsem to zkusil, a mám stále zelenou obrazovku. Takže počkám na lepší verzi. :-(
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od YAMATO »

Zkusil jsem, něco funguje něco ne. Bohužel i u nejnovější verse Androida musím říct - a prosím, nechci vyvolávat flame! - že na WM to stále nemá. Ano, je to graficky pěkné, je to rychlé, plynulé...ale možnosti jsou stále omezené, nabídka aplikací bohatá, ale kvalita zatím stále ne srovnatelná s top aplikacemi na WM (ač nevím, jak je to s placenými)...pro příklad, srovnatelné s takovými jako RescoExplorer, AllReader+, SkTools, SpbBackup, CorePlayer atp. Kdyby se mi něco stalo s HD2, tak bych v současné době opět šel do "mrtvého, zaostalého, neintuitívního a rigidního WM".
Doli
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv pro 03, 2009 1:47
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: České Budějovice

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od Doli »

To Milan Pištělka: Zkus verzi darkstone hd2froyo v1 a překopíruj system.ext2, všechno je napsáno zde: http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-spu ... id-na-hd2/" onclick="window.open(this.href);return false;

Taky mi to prvně asi dvakrát hodilo zelenou obrazovku, ale na potřetí to již šlapalo a při opětovném spuštění taktéž. Jinak by myslím pomohlo kdyby si odstranil ostatní soubory a složky z karty a naformátoval ji. A pak dal zpět.
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od Milan Pištělka »

Přece jen mi to nedalo a začal jsem experimentovat.
Použil jsem 2 GB kartu čistou a zní jsem nainstaloval DarkStone's Froyo v1, jak mi radil Doli.
Najelo to bez problémů.
Pak jsem nainstaloval ve WM program jmz_android_dual-boot.cab, který při restartu dá na výběr, který systém má najet.
Pak jsem přepsal soubor data.img souborem 1GB data.img v1.1 for DarkStone's Froyo v1, který způsobí 1 GB vnitřní paměti telefonu a znovu restartoval a fungovalo to. :grin:
A když to takhle pěkně šlo, tak jsem udělal pokus nakopírovat všechno z té 2 GB karty na moji 16 GB kartu, kterou používám s WM, ale pozor, se všemi věcmi, které jsem na kartě měl.
A světe div se, ono to z ní všechno pěkně funguje. A interní paměť telefonu je právě teď úžasných 878 MB a to už jsem nějaké aplikace nainstaloval. :) Zatím jsem nenarazil na něco co by nefungovalo, budu zkoušet dál, dualboot je vynikající věc.
EDIT:
Neví někdo, jak vypnout zámek obrazovky, nemůžu na to přijít a stále mě to obtěžuje.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od YAMATO »

A už funguje aspoň bluetoth?

No a abych Android jen nekritisoval...Market, to je věc - to se nedá s WM Marketplace srovnávat. Rychlý, přehledný, velký počet app...škoda, že ne placené, takže člověk nemá moc šajnu jaké jsou vlastně top aplikace na Android.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od YAMATO »

Hele, kde jsem psal, že je Android ubohý? To si vůbec nemyslím, jen tvrdím, že z hlediska mých potřeb ještě není plně srovnatelný s WM. Uznávám, že je hezčí, lépe ovladatelný prstem...a že je nadějný - někde jsem už psal, že prostě potřebuje ještě tak rok.

No a cpu ho tam proto, abych ho vyzkoušel, samosebou. Proto taky můžu říct, že pro mě není zatím dostatečný.

Za ten odkaz dík!
hudyss
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: pát led 19, 2007 17:07
Zařízení: Google Pixel 2

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od hudyss »

Ja ho zkousim, ptz WP7 se mi vubec nezamlouvaji a tak po par letech zrejme bude cas prestoupit na jinou cestu. A me se Android zamlouva a casem bude jeste lepsi.
Doli
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv pro 03, 2009 1:47
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: České Budějovice

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od Doli »

Milan Pištělka: Zamknutí obrazovky lze posunout na max. dobu 30 min. Nastavení -> zobrazení -> Interval vypnutí obrazovky
Ale to už určitě víš... :-)
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Příspěvky: 762
Registrován: sob črc 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Bydliště: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od Milan Pištělka »

Ten čas jsem si hned posunul, ale mně jde o úplné vypnutí zámku, a to nemůžu nikde najít.
Scartty
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: ned dub 11, 2010 19:04
Zařízení: HTC HD2

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od Scartty »

Stáhnul jsem si darkstone_hd2froyo_v1, postupoval jsem podle návodu. Všechno naběhlo, jen jsem neměl možnost vybrat si prostředí (HTC Sense/Android). Automaticky mi naběhlo sense, i když bych radši android. Neví někdo proč ?

Po prvním prozkoumání jsem se vrátil do wm, nainstaloval dualboot a restartoval. Pri bootu jsem zvolil Android, ale boot se po pár vteřinách zasekl ve fázi, kdy už vidím tučňáka. Podruhé se mi android spustit už nepodařilo. Musel jsem ho vymazat z karty a znovu nakopírovat. Podezírám zmíněný android_dual-boot.cab, zkusím ho odinstalovat a znovu spouštět a spouštět. Nemá někdo nějaký jiný nápad ? Nebo snad podobné problémy ?

edit: tak dual-bootem to není, píše to hlášku ve stylu "nemůžu najít rootfs na SD kartě ... neudělal jsem nic jiného, než že jsem z androidu vypnul přístroj. Pak zapnul, naběhl wm, bootoval android, zásek ...
premikkoci
smartguru
smartguru
Příspěvky: 746
Registrován: stř dub 21, 2010 22:24
Zařízení: iPhone 4S, iPad 2

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od premikkoci »

Musím počkat, tak 30 sekund než vybereš jaký OS chceš nabootovat, protože chvilku trvá než WM najde SD kartu.
slawski
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: úte pro 15, 2009 12:30
Zařízení: Nokia 3110C, E51, HTC HD2 16Gb

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od slawski »

:) ahoj co mi nabídne android navíc, oproti WM na HD2 nebo proč android?!
Prosím o
1. konkretní zkušenosti
2. konkrétní aplikace
3. ni všeobecného
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od YAMATO »

Ano, Android je nový - a je to na něm vidět - prostě zatím nemá možnosti WM. Tisíce aplikací, ale z velké části blbiny. Uznávám, jsou i velmi kvalitní, hlavně hry jsou mnohdy skvělé (a některé letecké simulátory mě vyloženě říkají "kup si Desire"), ovšem to je o podpoře, ne o schopnostech systému, pár vyjjímek ukazuje, že na WM lze udělat stejně kvalitní. Ovšem WM umírá, to je jisté...a umírá bez plnohodnotného nástupce. Možná v něj dospěje Android, možná jím budou WP7, možná MeeGo...ale zatím není žádný :cry:

Božínku, nejsem já sentimentální? :lol:

Uznávám, že kdybych musel, tak s Androidem přežiju.

Mimochodem, neskutečně rychlý mi Android nepřijde (Desire vs. HD2 tak na stejno), stabilní taky tak nějak srovnatelně...no a jednoduchost já jako výhodu nevidím.
slawski
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: úte pro 15, 2009 12:30
Zařízení: Nokia 3110C, E51, HTC HD2 16Gb

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od slawski »

:) Mě WM na HD2 šlape dobře jsem zvědavý na
1.Konkrétní zkušenosti
2.Konkrétní aplikace pro které bych zkusil ten divný OS
chci konkrétní návrhy ,, důvody" proč to zkusit!
Pobavte mě konkretně která app. dostala vas!
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od YAMATO »

No je pravda, že tam mám posledního Miriho, tak to může být tím. Taky čeština od Sunnysoftu si něco brala. A pak nezapomeň, že WM lze vytweakovat.

Jinak já bych doporučil vyzkoušet letecké simulátory...Winds of steel, HAWX,...Skies of glory se mi bohužel nepodařilo rozjet...nebo některé další hry od Gameloftu a dalších...tohle bych na WM chtěl (teda kdybych měl čas hrát hry :lol: ).

Dál taky prohlížeče nevypadají vůbec špatně...třeba v Dolphinu se mi líbí gesta, chytré.

No a pak Market, který je oproti WM Marketplace rychlý, přehlednější...a hlavně plnější. Škoda absence placených titulů.
slawski
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 160
Registrován: úte pro 15, 2009 12:30
Zařízení: Nokia 3110C, E51, HTC HD2 16Gb

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od slawski »

:) Já hry taky moc nehraji, ty letecké simulátory bych zkusil. Na HD2 používám Internet, twiter, FB a zkouším JavaScript něco píšu. Kopy, paste je nutnost. Ještě mám v HD2 obsáhlou knihovnu kvůli které WM jen tak neopustím, asi 300 kmih a několik tisíc časopisu a běhá to pouze pod WM. Přesto bych ten android zkusil, jen potřebuju zvýšit chuť!

Edit:
Dívám se na Galaxy S, to Tv. out chci!
Odpovědět

Zpět na „Android na HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 63 hostů