Android NAND na HTC HD2 (Leo) - diskuze

Fórum věnované diskuzi o ROM s Androidem pro HTC HD2
Odpovědět
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od YAMATO »

Je to prostě jen portace, chyby jsou tam stále.
Rostakd
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 129
Registrován: úte úno 05, 2008 10:49
Zařízení: Apple iPhone 5S
Bydliště: Tábor

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od Rostakd »

Setkal jsem se stim taky bud sem resetoval android nebo jsem tu verzi na kartu nahral znovu a nebo zkusit jinou verzi androida ...
Doli
nováček
nováček
Příspěvky: 36
Registrován: čtv pro 03, 2009 1:47
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: České Budějovice

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od Doli »

J. Mlejnek píše:Nemůžete někdo poradit s tím nabíjením? Sice jsem Android docela hodně kritizoval, ale nějak se mi začal líbit. Ale když nenabíjí, tak to je hodně špatné. Přitom jinak prakticky vše funguje.
Zkus to znovu nainstalovat, nebo pokud spouštíš androida a máš telefon v nabíjče tak stačí jen vyndat a zandat kabel a už se nabíjí.

Používám Build shubCRAFT 1.5 už hodně dlouho bez problému. Jediné co mě nejvíc vadí je nefunkčnost BT HF.
Petr89
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř zář 15, 2010 17:03
Zařízení: HTC HD2

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od Petr89 »

Ahojte, dneska jsem si zkusil na své HD2 dát androida a fakt mě moc nadchnul, hlavně prohlížeč je prostě bomba, ještě s flash 10.1... Ale mám tam energy a už docela dlouho, takže je romka už "zašlehaná" a tudíž jde android celkem pomalu. Ale dneska jsem četl tohle fórum a někde jsem tu četl, respektive někdo tu psal, že se chystá verze ne přes haret, ale co se flashne do zařízení. Nebyl by někde odkaz? A už to bude plnohodnotný android?

Děkuju.
t.prochazka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: pon lis 09, 2009 14:26
Zařízení: HTC HD2

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od t.prochazka »

Je zajímavé číst si první skeptické reakce uživatelů v tomto threadu a jejich negativní reakce, že to bude jen další neúspěšný pokus, nepoužitelný a uplynul jen nějaký ten měsíc a máme tady už skoro NAND boot loader umožňující nahrát Androida přímo do vnitřní paměti, ikdyž zatím neveřejný.

http://forum.xda-developers.com/showthr ... 60&page=15" onclick="window.open(this.href);return false;

Já sám jsem se od prvního spuštění Androidu k WM už nevrátil.
A protože už je toho na mě moc, začal jsem si jen tak pro sebe sepisovat vše o Androidu na HD2 sem:
http://android.atomsoft.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nemám ambice dělat z toho něco velkého, jsou to jen mé poznámky, navíc plné překlepů (zatím)
Ale pokud by někdo chtěl taky přispět (například odkazem na svůj podobný web), určitě se nebudu bránit.
hil
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 126
Registrován: stř lis 25, 2009 19:48
Zařízení: htc

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od hil »

Máš pravdu, taky jsem byl zpočátku skeptický ale teď už jedu většinu času na Androidu. WM pustím jen občas, když potřebuju něco, co jsem zatím na Android nenašel. Android je takový svižnější, aplikace přehledné.....
Jediný problém mám zatím se spuštěním WiFi Hotspotu. Místo spuštění se vždy restartuje android. Ale jen od té části kdy je černá obrazovka s nápisem android
blackchicken
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv zář 16, 2010 22:54
Zařízení: HD2

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od blackchicken »

Chlapy mam problem. nemozu tam teho androjda dostat. Zkopiroval jsem slozku Android na SDkartu spustil oba soubory. Najedou 4 radky a pak zcerna obrazovka. a nic. vyndat baterku. Mel nekdo s tim problem? Na netu jsem videl ze pri spusteni druheho souboru se otevre okno kde se jeste vybira startup txt, to me nenajede, rovnou se to spusti a konec u 4 radku jumping to KERNEl. Poradte prosim co s tim. Prosel jsem jiz vse ale vsude je to jen ze se spusti a je to. Diky...HD2 jsem si koupil pouze kvuli display a s tim ze na ni jde android. Strelil sem milestona.
t.prochazka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: pon lis 09, 2009 14:26
Zařízení: HTC HD2

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od t.prochazka »

@hil: To už je opraveno, v podstatě posledním commitu do kernel stromu vycházejícího z Nexusu, teď jsem to zkoušel v Kernelu s Evo a tam to šlape jak hodinky. Evo kernel akurát existuje jen v ppp verzi, je tedy potřeba mít ppp build androidu (většina packů ho již nabízí nějakou dobu) a i když už to ppp skoro funguje, ještě to zlobí, například se nepřipojí k internetu a je potřeba zapnout a zase vypnou mobilní připojení v nastavení, alespoň to už ale nepadá.

@blackchicken To vypadá na chybu v startup.txt. Máš v HD2 nahraný nový kernel? Je vyžadován 2.08.50 a novější (osobně mám 2.12.50.02), na starších není dostupných plných 578MB RAM, s čímž snad všechny buildy počítají, a je nutné změnit adresaci paměti ve startup.txt. Celý návod je na http://android.atomsoft.cz/navody/insta ... idu-na-hd2" onclick="window.open(this.href);return false;
Libunda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 440
Registrován: čtv pro 11, 2008 9:47
Zařízení: HD2, iPAD, iPhone4, HTC One X
Bydliště: Náchodsko

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od Libunda »

Tak jsem se taky dneska přemluvil k vyzkoušení Androida http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=773790" onclick="window.open(this.href);return false; a líbí se mi.
Když jsem ho ale vypnul a znova telefon zapnul s WM, tak se mi rozhodil letopočet o rok dopředu. Nic závažného, jen že mě díky tomu kalendář neukazoval schůzky a než jsem si toho všiml, tak jsem málem zešedivěl .-)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od YAMATO »

Jj, zas tak bezpečné ty portace nejsou. Jedna mi dokonce zlikvidovala připojení na net a došlo to až k HR...
t.prochazka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: pon lis 09, 2009 14:26
Zařízení: HTC HD2

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od t.prochazka »

No, tak ono to windows zabije opravdu nechutným způsobem :-) Takže asi záleží, co v tu chvíli zrovna dělal. Ale jinak mě se ještě nikdy nic nestalo, ale záloha přes SPB Backup je samozřejmostí.
Libunda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 440
Registrován: čtv pro 11, 2008 9:47
Zařízení: HD2, iPAD, iPhone4, HTC One X
Bydliště: Náchodsko

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od Libunda »

Zálohy jsou nuda - žádný adrenalin. :tlem:
Když přeinstalovat, tak z gruntu. Task29 + rom
Jen jsem chtěl říct, že se mi ten systém líbí. Je rozhodně rychlejší, než win a první věci čeho jsem si všiml, že mám konečně počasí ve svém městě. Jinak GPS a další věci mnohem rychleji aktivované(připojené), než ve Win.
J. Mlejnek
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 152
Registrován: pát úno 19, 2010 0:17
Zařízení: K790i, P990i, HD2

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od J. Mlejnek »

Doli píše:
J. Mlejnek píše:Nemůžete někdo poradit s tím nabíjením? Sice jsem Android docela hodně kritizoval, ale nějak se mi začal líbit. Ale když nenabíjí, tak to je hodně špatné. Přitom jinak prakticky vše funguje.
Zkus to znovu nainstalovat, nebo pokud spouštíš androida a máš telefon v nabíjče tak stačí jen vyndat a zandat kabel a už se nabíjí.

Používám Build shubCRAFT 1.5 už hodně dlouho bez problému. Jediné co mě nejvíc vadí je nefunkčnost BT HF.
Díky, nakonec jsem to rozhýbal.

Ale to BT hodně vadí.

Taky je zvláštní, že mi nejede žádná verze se Sense. Jsem to chtěl zkusit, ale prostě nenajede, maximálně do nastavení a tam se to sekne. Tedy jedna ano, staré FroyoStone w. Sense, ale tam je hodně chyb.
Firebrand
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 52
Registrován: pát lis 27, 2009 13:19
Zařízení: Touch HD

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od Firebrand »

Nevíte jak změnit klávesnici? Mám Android se Sense, nahrál jsem si tam modifikovanou HTC klávesnici, která má obrovský množství nastavení, ale nevim jak ji nastavit. Ta původní HTC je tam asi napevno?
t.prochazka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: pon lis 09, 2009 14:26
Zařízení: HTC HD2

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od t.prochazka »

@J. Mlejnek Já používám mattc Leo + Froyo w/Sense 1.7 a funguje to naprosto bez problému. Fungovala mi jen RMNET verze. Aktuálně ale používám PPP vetzi, ale s posledním buildem EVO kernelu. A pořád to trochu zlobí, doporučuju zkusit zatím tu RMENT verzi s posledním Nexus Kernelem (na XDA je i několik modifikací)

@Firebrand V textovém poli se podrží prst a objeví se dialog s položkou "Metoda Zadávání Dat" a tam by měla být doinstalovaná klávesnice. Pokud není, zkus se podívat ještě do nastavení -> Jazyk a Klávesnice, kde je možné, že se musí nejprve zapnout, jako je tomu třeba u Swype. Mimochodem česká Swype je naprosto fantastická věc, dá se s tím psát rychlostí blesku. U výchozí Androidí klávesnice je zase super, že se jí dá diktovat český text a člověk nemusí psát vůbec :-)
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od YAMATO »

Ta upravená HTC klávesnice je jedna z věcí, které Androidu závidím. Ta je co se nastavení týče dokonalá.

Mimochodem, už jde nastavim mail seznam?
t.prochazka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: pon lis 09, 2009 14:26
Zařízení: HTC HD2

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od t.prochazka »

A o jakou upravenou HTC klávesnici jde, kde ji najdu?
Jinak o seznamu nic nevím, nic jiného než gmail na Androidu nepoužívám a patrně ani nikdy nebudu.
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od YAMATO »

Safra, ten odkaz už nevím...někde na xda. Zkusís najít. Je fakt skvělá.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od Radek Hulán »

Tak jsem vyzkoušel Android 2.2 s HTC Sense na HD2 a moc nenadchnul. Jde bohužel přidat jen jeden Exchange účet, Hotmail (MAPI) přitom není podporován - nedostanu do něj tedy veškeré své emaily. Exchange samotný funguje dobře, sync kontaktů a kalendáře je taky ok, propojení s Facebookem a Twitterem super, mailová aplikace ale není dobrá, přepínání složek je složité. V Marketu není pro Hotmail taky nic. Nefungují úkoly z Exchange.

Pro obyčejné Google služby vypadá Anroid 2.2 docela dobře, pro profi MS služby mi to nedává vůbec smysl.

Super je klávesnice a prohlížeč s Flashem (Opera Mobile 10 na WM je hodně dobrá, ale Flash je jen Lite verze).

Co mi hodně vadí je nutnost používat mix dotykového ovládání a hardwarových tlačítek, to je fakt nepohodlné. WM se ovládají mnohem lépe díky hornímu menu, task manažeru a dolním kontextovým (dotekovým) klávesám. Systém widgetů na homepage je taky (teoreticky) fajn, ale množství informací, které se tam dá dostat, je ve finále menší než v Sense na WM (s Cookies Home Tab).

Takže otestováno a zase smazáno...

Obrázek
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Android na HTC HD2 (Leo) - portace přes HaRET

Příspěvek od IkE Blaster »

JackalJackal: To je okopírovaný Swype...
Odpovědět

Zpět na „Android na HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 hostů