Nevím jak rozchodit GPS

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
TheIce
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte kvě 18, 2010 12:22
Zařízení: ASUS P526

Nevím jak rozchodit GPS

Příspěvek od TheIce »

Zdravím
Pořídil jsem si ASUS P526. Po rozbalení jsme ho nastavil z5 do továrního nastavení. Vše mi jede v pohodě. Stáhnul jsem si ale program na Geocaching - GZcII. Program zapne gps, vše vypadá že běží, ale telefon nenajde žádné satelity. Poté jsem si na test stáhnul java aplikaci Handy Geocaching. Ta v pohodě naběhne ale program poté vypíše error typu GPS Gate. Nevíte někdo kde je zakovaný pes?

Telefon používá WM 6
Uživatelský avatar
Bruca
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 257
Registrován: čtv pro 07, 2006 8:50
Zařízení: BB9780, BB Q5, BB Playbook
Bydliště: Zlín

Nevím jak rozchodit GPS

Příspěvek od Bruca »

zafixování polohy chvíli trvá... předpokládám, že jsi s telefonem na volném prostranství a ne v budově... :-D
TheIce
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte kvě 18, 2010 12:22
Zařízení: ASUS P526

Nevím jak rozchodit GPS

Příspěvek od TheIce »

jo jo. měl jsem ho v ruce po cestě do práce. cca 15 minut normální chůze a nic. ani jeden
baron
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pon říj 13, 2008 20:46
Zařízení: HTC Touch Cruise
Bydliště: Česká Lípa

Nevím jak rozchodit GPS

Příspěvek od baron »

V zařízení bys měl najít od Asusu utilitku GPS Catcher, přes tuto utilitku si stáhni z netu aktuální data o pozicích satelitů. Mělo by to výrazně urychlit fix GPSky v programech.
TheIce
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte kvě 18, 2010 12:22
Zařízení: ASUS P526

Nevím jak rozchodit GPS

Příspěvek od TheIce »

jo jo jo. i toto jsem udělal. pozice satelitů je tam evidentně vždy na 3 dny dopředu. to mám. Nepotřebuje zařízení nějaký software pro přenos dat mezi gps (i když je interní) a systémem? opravdu se v tom nevyznám. A je to docela blbý, když jsem si přístroj koupil kvůli GPS
baron
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pon říj 13, 2008 20:46
Zařízení: HTC Touch Cruise
Bydliště: Česká Lípa

Nevím jak rozchodit GPS

Příspěvek od baron »

Ještě mě napadá podívat se v aplikaci GCzII, jestli je správně nastavená GPS v Nabídka --> GPS --> Nastavení GPS, COM Port u Asusu tuším 2 a Baudová rychlost 57600.

Jestli je COM Port 2 správně se dozvíš ve WM Start --> Nastavení --> záložka Systém --> Externí GPS --> Port pro programy GPS a tady bys měl mít též COM 2 ( pokud ne, tak musíš v GCzII nastavit stejný COM port jako je zde ).
TheIce
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte kvě 18, 2010 12:22
Zařízení: ASUS P526

Nevím jak rozchodit GPS

Příspěvek od TheIce »

skusil jsem to. tohoto nastavení jsem jsem si už všimnul, jsou tam 2 nastavení. u jednoho jde dát žádné nebo com a u druhého i ta rychlost. nemůžou být ale stejné. skusím to povyměňovat a přenastavit. uvidíme co to udělá. sedím naštěstí v práci s obrovsou prosklenou střechou. to by snad GPS signálu vadit nemělo ne? zatím to teda vypadá že nic :(
baron
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pon říj 13, 2008 20:46
Zařízení: HTC Touch Cruise
Bydliště: Česká Lípa

Nevím jak rozchodit GPS

Příspěvek od baron »

Lepší bude, když budeš s GPSkou venku.

Nastavení ve WM neměň, to nech jak bylo po Hard resetu, psal jsem to jen pro kontrolu, protože nevím přesně nastavení COM portu u Asusu. Zkontroluj jestli máš nastavený stejný COM port i v aplikaci GCzII, pokud ne, tak ho v GCzII změň a měla by GPSka fungovat.
TheIce
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte kvě 18, 2010 12:22
Zařízení: ASUS P526

Nevím jak rozchodit GPS

Příspěvek od TheIce »

nic. ani ťuk. ani na jednou ze dvouch nastvených COM. nahoře jak je v tom sledování satelitů, tak se ani jeden ten sloupeček nehne. :(

-- doplnění předchozího příspěvku (úte kvě 18, 2010 17:48) --
baron píše:Lepší bude, když budeš s GPSkou venku.

Nastavení ve WM neměň, to nech jak bylo po Hard resetu, psal jsem to jen pro kontrolu, protože nevím přesně nastavení COM portu u Asusu. Zkontroluj jestli máš nastavený stejný COM port i v aplikaci GCzII, pokud ne, tak ho v GCzII změň a měla by GPSka fungovat.
aha. no tak to jsem změnil. mám to znova resetovat? nebo to je jedno?

-- doplnění předchozího příspěvku (úte kvě 18, 2010 17:55) --

nebo spíš takhle. neexistuje něco, kde zjistím, jestli ta GPS vůbec jede???
baron
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 133
Registrován: pon říj 13, 2008 20:46
Zařízení: HTC Touch Cruise
Bydliště: Česká Lípa

Nevím jak rozchodit GPS

Příspěvek od baron »

Jak otestovat GPS jestli je vůbec funkční nevím, ale v nastavení Systému --> Externí GPS to vrať, jak to bylo původně v továrním nastavení.

V aplikaci GCzII podle toho nastav port, pokud to i přesto nefunguje, tak bych zkusil ještě nainstalovat nějaký jednoduchý freeware GPS kompas jestli náhodou nemá tvé zařízení s aplikací GCzII nějaký problém.
TheIce
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte kvě 18, 2010 12:22
Zařízení: ASUS P526

Nevím jak rozchodit GPS

Příspěvek od TheIce »

ok. skusím a napíšu, nespíše zítra. dnes si s tím budu večer hrát ( s telefon, prosím žádné dvousmysly :D )

-- doplnění předchozího příspěvku (úte kvě 18, 2010 21:57) --

tak jelikož jsem to chtěl vzít ještě jednou od podlahy, tak jsem si udělal ještě jednou. Právě jsem po továrním nastavení a píše mi to: v nastavení "External GPS" mi to vypisuje "Porty pro programy - žádné" a "Hardwarový port GPS - žádný" "Přenos. rychlost - 4800" Tak nevim ale podlo toho co to píše nahoře za povídání, tak by tam mělo bejt někde něco nastavený

-- doplnění předchozího příspěvku (sob kvě 22, 2010 18:06) --

Byla mi ještě doporučena aplikace GPS Gate. ale tak nějak jsem nepochopil jak nastavit telefon + GPGgate + GCzII aby to jelo. Kdyby jste měl ještě někdo nějaké poznatky. Budu za ně jen rád.
alba2
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: čtv srp 04, 2011 8:54
Zařízení: SE M1i Aspen

Nevím jak rozchodit GPS

Příspěvek od alba2 »

Asi to už není aktuální, ale přesto přidávám odkaz na prográmek GPS Test 1.04 který umí automaticky najít port gps ve vašem zařízení a provést test funkčnosti, více: http://stahovat.okamzite.eu/downloads.p ... rowstart=0" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů