Page 1 of 1

HTC vyhlásilo vítěze soutěže "Tattoo my HTC"

Posted: Fri Apr 30, 2010 17:53
by Jiří Hrma
Společnost HTC Corporation vyhlásila vítěze soutěže „Tattoo my HTC – designová soutěž“, o které jsme vás informovali v této bleskovce. Soutěž probíhala od 25. 2. do 31. 3. 2010 a jejím cílem bylo na stránce http://www.tattoomyhtc.cz" onclick="window.open(this.href);return false; vytvořit design krytu mobilního telefonu HTC Tattoo, který nabízí možnost přizpůsobit vše od hardwaru až po aplikace a obsah telefonu. Soutěžilo se v kategoriích: Nejhezčí kryt – podle výsledků veřejného hlasování, Nejhezčí kryt – cena poroty a Cena pro vylosované hlasující. Hlavní cena byla 100 000 Kč. Celkem 10 937 návrhů rozdělených do kategorií Láska, Příroda, Abstraktní, Lidé, Sport a Ostatní soutěžilo o přízeň veřejnosti a poroty. Telefon HTC Tattoo vznikl na základě touhy vnášet do lidských životů inovace, krásný design a snadné používání. HTC Tattoo je především o lidech. Proto bylo důležité také veřejné hlasování. Porota zase hodnotila kreativitu a styl soutěžních návrhů.

obrázek

Vedle řady renomovaných novinářů a zástupců HTC Corporation a Telefónica O2 se hodnocení ujmula i odborná porota: Rony Plesl, nejlepší český produktový designer, Beata Rajská, špičková módními návrhářka, Jozef Sloboda, významný český módní návrhář, Pasta Oner, profesionál streetartu a legenda graffiti, a Vladimír Kolenský, šéfredaktor časopisu FONT.

Jozef Sloboda ocenil zájem veřejnosti: „Překvapilo mě kolik hezkých krytů se objevilo v soutěži a jsem rád, že se lidé zajímají o design!" Nesnadnost výběru shrnul do svých slov i Pasta Oner: „Vytvořit zajímavý a kvalitní design není jednoduchý ůkol a ve společnosti je tato disciplína lidské činnosti často opomíjena. Velmi mě překvapilo, že i přesto se v této soutěži sešla celá řada zajímavých návrhů od laické veřejnosti. Kreativní duch snad ještě nevymřel.”

obrázek

Výhercem hlasování poroty se stal design s názvem „Mozaika“ autorky Kláry Tučkové z Prahy 5. Vítězka získala finanční odměnu v hodnotě 50 000 Kč a mobilní telefon HTC Tattoo. Beatu Rajskou oslovil i design s názvem „Punk Ed“, který sice nakonec nezvítězil, ale zase zanechal hluboké dojmy: „(Punk Ed) Je podle mě design, který vyhovuje mému pojetí designu i naturelu. Evokuje ve mně spojení i kontrasty, absolutní protiklady i zapadnutí do sebe. Energii jing a jang. Vztah, kde každý je jiný, a přitom ve spojení velmi silný. Přátelství ale i nenávist. Oba póly magnetu.“

Na rozdíl od hlasování poroty rozhodovala druhou kategorii obliba designu u veřejnosti. Vítězem „Nejhezčí kryt – podle výsledků veřejného hlasování“ se stal design krytu s názvem „Drak“ a autor vítězného designu Jan Švajcr z Chlumčan získal finanční odměnu 100 000 Kč a telefon HTC Tattoo. Druhé místo s designem krytu „Čuníci forever“ obsadil Tomáš Novotný z Mladé Boleslavy a tím vyhrál částku 30 000 Kč a telefon HTC Tattoo. 15 000 Kč a telefon HTC Tattoo za třetí místo získal Tomáš Drobný (Sušice) s designem „Flower“.

obrázek

Vladimír Kolenský akci ohodnotil slovy: „Ohromný zájem o soutěž Tattoo my HTC, který je patrný i z vysokého počtu účastníků, představil úžasné spektrum neotřelých nápadů a kreativních řešení. Nezbývá, než poděkovat společnosti HTC Corporation, že nabídla příležitost především mladé generaci ukázat svou tvořivost a designérský talent."

Deset vylosovaných soutěžících získalo telefon HTC Tattoo. Vylosováni byli tito soutěžící: Petr Bláha (Žďár nad Sázavou) Dalibor Tichý (Studená), Miroslav Bartoš (Most) , Pavla Čimicová (Příbram), Šárka Svobodová (Plzeň), Štěpán Primmer (Orlová), Ladislav Smejkal (Zlín), Pavel Bolieš (Nový Jičín), Lucie Sváčková (Nový Jičín), Martina Burešová (Skalná).

Zdroj: Tisková zpráva HTC

HTC vyhlásilo vítěze soutěže "Tattoo my HTC"

Posted: Fri Apr 30, 2010 19:43
by Jiří Hanč
Nezbývá než poděkovat HTC za neuvěřitelně špatně organizovanou soutěž a velice nenápaditými návrhy ve vedoucích pozicích...

HTC vyhlásilo vítěze soutěže "Tattoo my HTC"

Posted: Fri Apr 30, 2010 20:27
by Sir Andrew
Výsledky veřejného hlasování jsou strašné! Jde vidět, že je to naklikané díky skupinám na Facebooku typu "Chceš někomu změnit život? Stačí jedno klinutí", "Někdo z rodiny je nemocný - potřebuju kliknout" a ještě jsem zahlédl "Sestra by se chtěla podívat do Ameriky a já bych jí ten sen chtěl splnit".
FIASKO!
Tak ale aspoň plno lidí teď ví, že existuje něco jako HTC Tatoo a reklama je vyřízená.

HTC vyhlásilo vítěze soutěže "Tattoo my HTC"

Posted: Sat May 01, 2010 9:34
by bkf1
Organizace otresna to je pravda, ale co me hlavne dostalo byl vysledek soudu odborne poroty. Nekdo si stahl tapetu, jeste naprosto primitivni, zrcadlil ji na druhou stranu krytu a odbornici rekli "UZASNE". Ja nevim, ale opravdu je to lepe designove zpracovane nez tyhle moje?: http://www.tattoomyhtc.cz/bkf1" onclick="window.open(this.href);return false;
I par dalsich melo mnohem lepsi napady nez tohle, to je ubohe...

HTC vyhlásilo vítěze soutěže "Tattoo my HTC"

Posted: Sat May 01, 2010 10:14
by danndi
prepac bkf1, ale mne sa ta mozaika paci o moc viac ako tie tvoje kozene vytvory. pridu mi moc preplacane. proste sa mi to k tomu telefonu nehodi narozdiel od tej mozaiky...no ale ten drak je fakt priserny.

HTC vyhlásilo vítěze soutěže "Tattoo my HTC"

Posted: Sat May 01, 2010 10:50
by bkf1
Oka to chapu nemusi se libit kazdemu ;-) Muj cil byl vytvorit neco napaditejsiho (a luxusnejsiho) nez primitivni tapetu :)

HTC vyhlásilo vítěze soutěže "Tattoo my HTC"

Posted: Sat May 01, 2010 10:54
by htcjirka
Souhlasim,sice se rika,ze v jednoduchosti je sila,ovsem v tomto pripade o tom nejsem presvedcen.

HTC vyhlásilo vítěze soutěže "Tattoo my HTC"

Posted: Sat May 01, 2010 18:59
by Sir Andrew
bkf1: Promiň, ale to tvé je opravdu hrůza. I plastické v originálních materiálech by to bylo děsné, když si ještě představím, že by to měla být jen "nálepka", tak bych zájem opravdu neměl.

HTC vyhlásilo vítěze soutěže "Tattoo my HTC"

Posted: Sun May 02, 2010 1:32
by radospol
Noooo tak tu prvu cenu som mohol dostat aj ja,lebo ten drak je moooc podobny tomu mojmu.

HTC vyhlásilo vítěze soutěže "Tattoo my HTC"

Posted: Sun May 02, 2010 9:29
by GreenArrow
Prošel jsem si pár stran těch návrhů a nelíbí se mi ani jeden...

HTC vyhlásilo vítěze soutěže "Tattoo my HTC"

Posted: Sun May 02, 2010 11:06
by s0uky
Ten navrh co vyhral je dukazem toho, ze vse bylo uz predem domluveny... Takovej hnus by si na telefon nedal nikdo ani z vietnamsky trznice...

HTC vyhlásilo vítěze soutěže "Tattoo my HTC"

Posted: Sun May 02, 2010 13:17
by bobo.cz
Ten drak co to vyhral je opravdy odporny! Nechapu...fakt nechapu jak pro To lidi muzou hlasovat! Nechutny motiv jaky jsme mohli videt na vymennych krytech na Nokii 5110 apod. z vietnamskych trznic.
Ale ta mozaika vybrana odbornou porotou ma alespon neco do sebe. No a co, ze je to tapeta. Vetsina skvelych napadu ma velice primitivni jadro, orisek je v tom, objevit ho. :-)
Je ale pravda, ze jinak je tam vetsina napadu fakt skoro trapna. Nejvic se mi asi libi motiv "Hi-Performance".

HTC vyhlásilo vítěze soutěže "Tattoo my HTC"

Posted: Sun May 02, 2010 20:52
by KatkaB
Soutěž o ničem... Hlavně nezvládnuté hlasování... Ceny neúměrně rozdělené, spíše naopak (3 ceny poroty, 1 diváků)... Krytů jako mozaika tam bylo mraky :), ale nevadí... 1. a 3. místo divácké sekce trochu bez nápadu, ale to taky nevadí... Nevím, ale kdo si koupí podobný kryt... Střídat to podle triček? Možná, ale jednou tam necháte třeba růžovej a zůstane tam na pořád, protože se vám to nebude chtít měnit.... (Znám z vlastní zkušenosti, červenej kryt na tehdejší CX65 byl asi tři měsíce...)
I tak tady je ten můj... Styl HTC jak má být... Ale na dlouhodobé nošení to není, jako většina... http://www.tattoomyhtc.cz/detail/5388" onclick="window.open(this.href);return false;

HTC vyhlásilo vítěze soutěže "Tattoo my HTC"

Posted: Tue May 04, 2010 15:28
by alky
jedním slovem: tragédie, druhým: škoda něco komentovat...

HTC vyhlásilo vítěze soutěže "Tattoo my HTC"

Posted: Wed Jun 09, 2010 15:17
by m2408b
Jistě, HTC opravdu nezvládlo hlasování...ten drak byl chlap, který na lidech.cz měl fotky krásné holky a žádal všechny aby pro jeho kryt hlasovali. Já jsem mu napsal, že je to chlap a ať si trhne nohou a podíval jsem se na tu soutěž, zaregistroval jsem se a udělal vlastní kryt. Nakonec jsem byl mezi 10vylosovanými, kteří Tattoo vyhráli...takže ...super telefonek...můžu doporučit :wink: