Page 1 of 1

HD2 a VoIP (802.cz)

Posted: Sat Jan 02, 2010 12:27
by hil
Má už někdo zkušenosti? U Diamonda jsem se potýkal s docela dost potížemi.
Nejlépe fungují / jsou SW dobře udělané pro VoIP Symbian phony.
Jenže teď mě čeká HTC HD2....

HD2 a VoIP (802.cz)

Posted: Sat Jan 02, 2010 20:07
by Jiří Hrma
Přímo na HD2 jsem nezkoušel, ale třeba ti pomůže tenhle můj starší článek.

HD2 a VoIP (802.cz)

Posted: Sat Jan 02, 2010 20:10
by jozef.79
čo presne mysliš pod označenim VoIP ? využivanie skype alebo t-com VoIP za ktory sa platí?

HD2 a VoIP (802.cz)

Posted: Sat Jan 02, 2010 21:09
by hil
Myslím tím VoIP pomocí SIP protokolu, 802.cz je jeden z českých poskytovatelů, bohužel ho převzala Rio Media a značně zhoršila podmínky (tarifikace už není 1+1, atd...) .

-- doplnění předchozího příspěvku (sob led 02, 2010 21:22) --
Jiří Hrma wrote:Přímo na HD2 jsem nezkoušel, ale třeba ti pomůže tenhle můj starší článek.
Ano na Diamondu jsem použil 00315433_RAPHAEL_VoIP_A6qG.zip a 00315433_SipConfigTool_2_0_1_MH4S.cab .
Dovolal jsem se přes 3G i WiFi, jenže druhá strana mě slyšela, já ji ne.
Potom jsem přišel na to, že musím zesílit zvuk u sebe ještě někde jinde, ne pro telefon, ale tuším multimedia nebo tak nějak.
A navíc mi vadilo, že jsem v podstatě nevěděl, jestli volám mobilem (GSM) nebo SIP.
U Simbianu je to krásně vidět do poslední chvíle - globus u telefonu a vytáčené číslo se objeví ve tvaru [email protected]

-- doplnění předchozího příspěvku (pát led 22, 2010 20:31) --

Tak už jsem to zprovoznil, 802.cz mi jede, jen pár drobností:
číslo musím zadávat i s 00420,
a hlavně, VoIP používá zadní reprák, takže bez sluchátek se tam volající slyší v ozvěně.
Jak to vyřešit zatím nevědí ani na xda.... :-(