Page 1 of 1

error (294) : invalid vender id

Posted: Fri Dec 25, 2009 18:51
by jirkam
ahoj.
mám hd2 od T-mobilu s:
Verze OS: 5.2.21864 (21864.5.0.81)
Verze Manila: 2.5.19202525.0
Verze paměti ROM: 1.43.113.3 (70315) CSY
Datum paměti ROM: 11/05/09
Verze rádia: 2.04.50.22_2
Verze protokolu: 15.26.50.07U

při instalaci ROM 1.48.479.1 mi PC píše "error (294) : invalid vender id"

netušíte někdo prosím co dělám blbě a jak se zbavit T-mobilu z telefonu a jak to uvést do stavu tak jak se to všude prodává? bez t-mobilu. s 15-ti denním copilotem a pod.

díky moc

error (294) : invalid vender id

Posted: Fri Dec 25, 2009 18:57
by htcjirka
Snazis se naflashovat oficialni rom na brandovane zarizeni,to je snad jasne ze to konci errorem.Resenim je pro tebe bud pouzit metodu gold card pro flash jine rom anebo cekat az vyjde HardSPL.

error (294) : invalid vender id

Posted: Fri Dec 25, 2009 19:33
by jirkam
zeptám se jako blbec:
metoda gold card je metoda kompletního odstranění původního sw a nahrazením novým?
a kdy by se dalo očekávat, že vyjde HardSPL? týden, měsíc, rok? kdo to vydává?
díky moc

error (294) : invalid vender id

Posted: Fri Dec 25, 2009 19:42
by htcjirka
metoda Gold Card je flash z pametove karty,tuto Gold Card si musis udelat dle tohoto navodu

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=591314" onclick="window.open(this.href);return false;

HardSPL bude tez publikovano na xda-developers kde bylo oznameno ze jiz brzy bude dostupne - nechtej po me vedet co je to brzy ;-)

Jinak nezapominej,pokud nemas puvodni T-Mobile rom a flashnes jinou rom v pripade reklamace se muzes dostat do problemu.

error (294) : invalid vender id

Posted: Fri Dec 25, 2009 19:46
by jirkam
na ten návod jsem už koukal. docela mě děsí.

jsem si vědom potíží při reklamaci. jde někde sehnat nebo udělat původní ROM od tmobilu?
díky moc

error (294) : invalid vender id

Posted: Fri Dec 25, 2009 20:02
by htcjirka
Nevim jak dalece jsou uz dostupne vsechny nastroje na xda-developers konrektne co se tyce HD2.Ale urcite by to chtelo si udelat dump sve romky.

error (294) : invalid vender id

Posted: Fri Dec 25, 2009 20:07
by jirkam
to je stejná divočina jako gold card? nebo je to jednodušší?
díky moc

error (294) : invalid vender id

Posted: Fri Dec 25, 2009 20:15
by htcjirka
Ja bych vydrzel pokud s tim nemas zkusenosti.T-Mobile zcela jiste take vyda upgrade rom,tim padem jakoby zalohu rom mit budes,do te doby uz bude venku i HardSPL(uzamknuti zarizeni je jednoduche).Zalezi jak jsi nedockavy a jak jsi hodne se soucasnym stavem nespokojeny.

error (294) : invalid vender id

Posted: Fri Dec 25, 2009 20:20
by jirkam
zkušenosti s tím fakt nemám. raději počkám na rom od tmobil. vono to není tak hrozný. jen jsem chtěl novější ROM.
moc děkuji za tvůj čas a přeju hezký svátky.

error (294) : invalid vender id

Posted: Fri Dec 25, 2009 20:24
by htcjirka
Take přeji hezké svátky :wink:

error (294) : invalid vender id

Posted: Fri Dec 25, 2009 20:26
by anawarr
htcjirka wrote:
Jinak nezapominej,pokud nemas puvodni T-Mobile rom a flashnes jinou rom v pripade reklamace se muzes dostat do problemu.

nikdy v minulosti nebyla "jakákoliv" verze ROM důvodem k odmítnutí reklamace hardware

error (294) : invalid vender id

Posted: Fri Dec 25, 2009 20:28
by htcjirka
Prave u T-Mobile uz s tim setkal.Neni to pokazde,ale to riziko tu existue a je potreba prednim varovat a upozornit na nej.Navic proto je tam slovíčko "mužeš" ne,že zákonite musí.

error (294) : invalid vender id

Posted: Fri Dec 25, 2009 20:46
by Milan Pištělka
to jirkam:
Vůbec není třeba se obávat flashnutí novější ROMky. Tady je podrobný návod v češtině.

error (294) : invalid vender id

Posted: Fri Dec 25, 2009 22:18
by Libunda
Mnooo, ono to zase takova legrace nebude, protoze to zkousím uz 2 hodiny a neprojde mi to. Zkousel jsem to teda podle AJ navodu na XDA, tak jeste mrknu na CZ, jestli jsem se nekde neuklepl.
Udelám presne bod po bodu, jak je uvedeno, ale jakmile se spustí flash z karty tak tam vyskocí chybová hláska a spadne to zpátky do trikolory a konec. :-(

Loading .....
00028002
not allow

EDIT: vyřešeno: QMAT občas vygeneruje špatný image. Zkusil jsem behem pár minut 2x vygenerovat. Jeden image fungoval, druhý né !!!

error (294) : invalid vender id

Posted: Sat Dec 26, 2009 0:16
by by PeITeeR
ale stejne...kdyby jste nekdo mel tu povodni t-mobilackou rom 1.43 tak by nebylo na skodu to nekam upnout :-)
urcite kdybych chtel pozdeji reklamovat tak bych tam radsi narval tu puvodni at se s nima nemusim otravovat kdyby mi chteli chcat na paty,pac opravdu nevim jak to chodi a neznam sva prava co se tohoto tyce..