Samovolné připojování k netu ? Ne.

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
marek_proksa
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: stř kvě 28, 2008 8:06
Zařízení: LG G3, note 8.0
Bydliště: vsetin

Samovolné připojování k netu ? Ne.

Příspěvek od marek_proksa »

jak jsem psal o pár příspěvků výš, když data vypnu, samo se nic nepřipojuje...je ale pravda že jsem to jenom zkusil kvůli tomu co jsem četl tady o samovolném připojování...jinak to popravdě neřeším,souhlasím s názorem výše...mam neomezeny datový tarif...přece jenom se jedná o online zařízením u kterého se s nějakým tím připojením k internetu a s tím spojeným přenosem dat počítá....ale tak chápu že to může štvat, mně zas na přístroji štvou jine věci :tlem: :tlem:
tomasmedek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv pro 03, 2009 20:30
Zařízení: HTC HD2

Samovolné připojování k netu ? Ne.

Příspěvek od tomasmedek »

Kluci, nechme toho. Vy jste do HD2 zamilovaní po uši, tak obhajujete i chyby a děláte z nich nakonec ještě klady. A názory typu "máš na drahý telefon, tak plať i za data, co de facto nechceš" ty teda miluju. Jakobych si koupil drahý rychlý auto, co hodně žere, ale občas se v noci samo nastartuje a žere dál a nikdy se už samo nechcípne. Ale vám by to připadalo jako v podstatě dobrá vlastnost. Trochu soudnosti, prosím! Nokia N900, Nokia N97, Samsung i8910 - nic z toho není soudobé internetově závislé zařízení? Každý z nich je a žádný z nich se nepřipojuje bez dovolení nikam.
Uživatelský avatar
dark_hood
smartguru
smartguru
Příspěvky: 552
Registrován: pát úno 08, 2008 19:12
Zařízení: Lumia 830

Samovolné připojování k netu ? Ne.

Příspěvek od dark_hood »

ono vypnutie dat ma aj vyhodu v mieste s velmi slabym signalom. zaujimalo by ma ci sa nejako pozorovatelne premietne neustale pripojenie do siete (napr. 3g) na vydrzi baterie? v porovnani s vypnutym datovym spojenim
Uživatelský avatar
Pistolník
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 308
Registrován: pát úno 27, 2009 12:34
Zařízení: HTC Desire HD
Bydliště: Brno

Samovolné připojování k netu ? Ne.

Příspěvek od Pistolník »

Plně souhlasím s tomasmedek. Tyhle fóra jsou od toho, aby se upozorňovalo na problémy a společnými silami (dle rčení "více hlav, více zelí") se řešily. Obhajování chyb, či jejich přehlížení zde nemá místo. Chválit můžeme před ostatníma někde jinde.
Matta
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pon pro 07, 2009 7:57
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Hradec Králové

Samovolné připojování k netu ? Ne.

Příspěvek od Matta »

Dovolím si nesouhlasit,to není chyba,to je vlastnost.Problém Windows mobile je,že ta nastavení
jsou rozeseta nepřehledně v celém systému,no a nadstavba Sense to ještě dorazila...
Takže povypínat všechno dá docela fušku,ale samo se nic nepřipojí.
Docent
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 118
Registrován: úte lis 18, 2008 20:26
Zařízení: Dell AXIM X51v, Vodafone 845
Bydliště: Kousek od Rudé záře

Samovolné připojování k netu ? Ne.

Příspěvek od Docent »

Mohu se zdvořile otázat, jak velké a jak letité máš zkušenosti s WM, že můžeš něco takového kategoricky prohlašovat?
tomasmedek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv pro 03, 2009 20:30
Zařízení: HTC HD2

Samovolné připojování k netu ? Ne.

Příspěvek od tomasmedek »

Matta píše:...samo se nic nepřipojí.
Ono jde ale také (nebo především) o to, že se to pak už samo nikdy neodpojí. A to už mi, prosím, netvrď že není chyba, ale vlastnost.
Matta
nováček
nováček
Příspěvky: 39
Registrován: pon pro 07, 2009 7:57
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Hradec Králové

Samovolné připojování k netu ? Ne.

Příspěvek od Matta »

Nevím,jestli to je na mně?
Zkušeností není nikdy dost,ale už mi pazourama kromě androidu proběhly všechny systémy,s WM jsem kdysi
měl i první Nokii 7650,pak Symbian,i IPhona,teď zas WM.Tvrdím,že WM má ty různé služby rozeseté nejhůř,
a to je náš problém.

Ještě doplním.Tenhle stroj už asi opravdu nemá cenu provozovat bez nějakého datového tarifu.
To je jak když si puberťáci ukazujou IPhona s předplacenkou,kdo tam má víc empétrojek.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Samovolné připojování k netu ? Ne.

Příspěvek od barberry.pha »

pri posilani mms se to samozrejme pripoji k netu pres gprs,edge nebo 3g podle tobo jaky operator a jake je pokryti, prenos je proveden poslanim dat avsak je zpoplatnen jenom za jeden prenos jedna mms, pak se ti muze ukazovat pripojeni ale urcite ti nic neprochazi, muze se mi u netu ukazovat doba pripojeni treba 10hodin a behem toho pokud nemam treba zadny aktualizace nic neprojde, myslim ze tady trochu plasis lidi pokud nemas v ruce vyuctovani ze si zaplatil vice nez si mel a to znamena za pocty mms,
proto pokud se zakazou jakekoliv datovy prenosy tak nechodi ani mms, je tam jiny pripojovaci bod a tudiz je to i zpoplatnovano jinak u mms a jinak u internetu
marek_proksa
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 201
Registrován: stř kvě 28, 2008 8:06
Zařízení: LG G3, note 8.0
Bydliště: vsetin

Samovolné připojování k netu ? Ne.

Příspěvek od marek_proksa »

ja to rozhodně neobhajuji....to ne,jen říkám že to neřeším, to je jen můj názor, rozhodně se nemíním dohadovat... :tlem: a určitě nemám na HD2 nekritický náhled, třeba nefungující sms mně dokážou dostat do stavu nepříčetnosti :twisted: ...a nechápu jak se může stát že nefunguje tak trivialní věc, ale tak co už...ale na druhou stranu mi fakt přijde že když ty data vypnu, tak se mi to samovolně nepřipojí...a jak jsem psal, chápu že to může naštvat :evil: ,
tomasmedek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv pro 03, 2009 20:30
Zařízení: HTC HD2

Samovolné připojování k netu ? Ne.

Příspěvek od tomasmedek »

barberry.pha píše:...prenos MMS je proveden poslanim dat avsak je zpoplatnen jenom za jeden prenos jedna mms...
Proboha, čtěte, co píšu. Já psal, že se k MMS přístupovému bodu připojil a zůstal připojení 4hodiny 20 minut na roamingu ve chvíli, kdy jsem udělal nový Footprint! Prostě si ten hazjlík dělá co chce.
barberry.pha
smartstar
smartstar
Příspěvky: 977
Registrován: ned kvě 31, 2009 13:08
Zařízení: iPhone 4 16GB fw 4.3.1
Bydliště: Praque

Samovolné připojování k netu ? Ne.

Příspěvek od barberry.pha »

a uz vite kolik vas to pripojeni stalo?
NewScream
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: ned pro 27, 2009 16:48
Zařízení: HTC HD2

Samovolné připojování k netu ? Ne.

Příspěvek od NewScream »

Stáhněte si utilitku BsB Tweaks, kde je plno přidaných nastavení v grafickém stylu HTC HD2 jako by to bylo součástí ROMky. No a tam lehce dáte vždy datové připojení DISABLED, nebo ENABLED a nepřipojí se to nikde, a ani samo. Ani když na počasí chcete aktualizaci apod. Musíte to vždy zase zde zapnout.
tomasmedek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 54
Registrován: čtv pro 03, 2009 20:30
Zařízení: HTC HD2

Samovolné připojování k netu ? Ne.

Příspěvek od tomasmedek »

Ach jo. Tak po sté: já chci, aby se připojil jen když mu to dovolím a především aby se po připojení laskavě odpojil. Nechci pořád kompletně odstřihávat telefon od dat. Můj ideál toto:

MMS - aktivní stále, doma i na roamingu, bez dotazu + po připojení odpojit + nevšímat si tohoto bodu v jiných aplikacích
GPRS/EDGE/3G - připojení pouze po potvrzení, po ukončení aplikace či aktualizaci AUTOMATICKÉ odpojení
OPERA - proskenuj sám wifi, je-li v dosahu známá wifi, na nic se dál neptej a užij ji; není-li zeptej se, zda můžeš použít mobilní data
POČASÍ - je-li v dosahu wifi, kterou znáš, aktualizuj přes ni, není-li v dosahu, aktualizuj přes mobilní data, ale pak se od nich ODPOJ!!! Na roamingu na to zapomeň.

Toto nastavit v jiných systémech otázka 30 sekund, u HD2 o tom už 14 dní diskutujeme a přemlouváme se, že to, že to nejde, je vlastně skvělá vlastnost.
Frydex
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon zář 17, 2007 19:38
Zařízení: HTC HD2
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Samovolné připojování k netu ? Ne.

Příspěvek od Frydex »

Máš pravdu... jedna z věcí, co mě na winech neskutečně stve.
Meggy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 71
Registrován: sob led 02, 2010 12:49
Zařízení: HTC HD2, DELL STREAK

Samovolné připojování k netu ? Ne.

Příspěvek od Meggy »

že jsem tak smělý,
dnes mě přišel new foun, bohužel jde do něj firemní simka a ta není na net zaplacená, takže jen jako vytáčenej net

jak tak tady čtu tak je s nastavení celkem problém

může mi někdo poradit jak to připojení prozatím vypnout úplně? po tom co jsem už 800x během jedné hodiny musel kliknout na tabulku, že se připojení nezdařilo jsem lehce na prášky

zkusil jsem postup s vytvořením offline profilu, ale nepomáhá

edit: BsB Tweaks pomohl aspon vypnout komplet připojení, bohužel nejde použít vytáčené připojení, ale snad časem někdo něco vymyslí a pomůže
Rammones
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: úte bře 16, 2010 10:54
Zařízení: HTC HD2

Samovolné připojování k netu ? Ne.

Příspěvek od Rammones »

Já když jsem to rozbalil, tak jsem všechno odklikal jako "ne, nechci" a nic se nepřipojovalo... až když jsem to trochu prostudoval jsem to začalo pozapínávat tam, kde jsem to chtěl...

Jinak, to, že mám otevřené datové spojení mi teoreticky nevadí, páč mi připadá, že když to mám kvůli tomu počasí, tak že to nic nežere. Otázka je, nežere to zapnuté datové spojení baterku?
Meggy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 71
Registrován: sob led 02, 2010 12:49
Zařízení: HTC HD2, DELL STREAK

Samovolné připojování k netu ? Ne.

Příspěvek od Meggy »

já dostal koupil telefon cca měsíc používaný, ale povypínal jsem co jsem našel a stejně se připojoval :(
Majesty
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 101
Registrován: pon lis 30, 2009 10:11
Zařízení: Nokie řady N --> HTC HD2
Bydliště: pod Blaníkem

Samovolné připojování k netu ? Ne.

Příspěvek od Majesty »

Na vypnutí datových přenosů je třeba program MoDaCo NoData, třeba ZDE, úprava č.106.
Stačilo prohledat pár témat, je tady toho k tomuhle napsáno už milion informací....
Meggy
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 71
Registrován: sob led 02, 2010 12:49
Zařízení: HTC HD2, DELL STREAK

Samovolné připojování k netu ? Ne.

Příspěvek od Meggy »

Majesty: ale já jsem psal hned v první příspěvku, že to mám vyřešený, ale takové programy řeší jen jednu věc a to komplet zakázat data a když se chci připojit přes modem tak mám smůlu a musel bych to zase povolit
Odpovědět

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 69 hostů