Page 1 of 1
Gigabyte uvádí na český trh komunikátor GSmart S1200
Posted: Tue Dec 01, 2009 0:32
by Jiří Hrma
Tchajwanská společnost Gigabyte oznámila v polovině listopadu svůj vstup na konkurenční trh s mobilními telefony v České republice a představuje zde své telefony GSmart. Na náš trh uvádí svůj první telefon se systémem Windows Mobile 6.5 – Gigabyte GSmart S1200, stylový a tenký telefon s GPS a vlastním uživatelským rozhraním GSmart Smart Pack UI a několika jednoduchými widgety. Společně s GSmart S1200 také Gigabyte představuje slabší model GSmart MS802, který má rysy klasického PDA; tato dvě zařízení už jsou na našem trhu oficiálně dostupná ve vybraných internetových obchodech. GSmart S1200 pracuje se systémem Windows Mobile 6.5. Díky své tenké konstrukci má tloušťku pouhých 11 mm a je vybaven funkcemi jako navigace GPS, konektivita Wi-Fi a podpůrná konektivita HSDPA, která zajišťuje rychlost a dobrou kvalitu pro konferenční hovory. Dále nabízí dotykový 3,1" displej s WVGA s rozlišením (480×800 px).
Telefon GSmart S1200 nabízí funkce kombinující v sobě technologie pro komunikaci, zábavu a správu osobních informací, které se zaměřují na zlepšení profesionálního i soukromého života uživatele a jejich snadné a zábavné spojení. Doporučená koncová cena pro model S1200 je 10 290,- Kč včetně DPH, pro model MS802 pak 6 990,- Kč. Obě zařízení už mám několik týdnů k dispozici a v následujících dnech se můžete těšit na recenzi výkonnějšího modelu S1200.
Zdroj: tisková zpráva
Gigabyte uvádí na český trh komunikátor GSmart S1200
Posted: Tue Dec 01, 2009 11:10
by 4n's
proc ne

Nemuzu si pomoct, ale to PDA vpravo mi pripomina telefony pro seniory (take maji takto velka tlacitka), navis design ma hodne konzervativni.
S1200 vypada celkem dobre. Vzhledem vypada jak roztahly Asus P320. Doufejme ze procesor bude na slusne urovni
Gigabyte uvádí na český trh komunikátor GSmart S1200
Posted: Tue Dec 01, 2009 11:35
by pk
Samozrejme

qualcomm 7200A 528 mhz.
edit: ten druhy MS802 by mal mat marvell PXA270
Gigabyte uvádí na český trh komunikátor GSmart S1200
Posted: Tue Dec 01, 2009 11:45
by elcrys
S přihlédnutím k recenzi na jednom nejmenovaném serveru bych řekl, že Gigabyte s těmito telefony díru do světa neudělá. Také cena dražšího modelu se mi zdá dost přemrštěná - myslím, že s ní budou muset jít rychle dolů, pokud chtějí něco prodat.
Gigabyte uvádí na český trh komunikátor GSmart S1200
Posted: Tue Dec 01, 2009 11:57
by 4n's
hm, pokud prihledneme k uzivatelske komunite teto znacky, tak bych to tuplem nekupoval
Gigabyte uvádí na český trh komunikátor GSmart S1200
Posted: Tue Dec 01, 2009 12:24
by Jiří Hrma
Také mám z S1200 trochu rozporuplné dojmy. Software není úplně dokonale odladěný, občas mám problémy s opětovným připojením do Wi-Fi a to jejich uživatelské rozhraní není příliš plynulé (což mě donutilo jej vypnout a vůbec nepoužívat). Distributor mě informoval, že je v přípravě nová ROM, která má tyhle problémy vyřešit, tak jsem zvědavý. Pochválit naopak musím rozměry a jemný displej, ale ta cena mi taky přijde trochu přemrštěná.
Gigabyte uvádí na český trh komunikátor GSmart S1200
Posted: Tue Dec 01, 2009 13:39
by Tom_82
Za tyhle dva chudáčky 7 a 10 tisíc? Hoši si trochu špatně přepočítali kurz na CZK, ne?! Čekal bych tak maximálně 3 a 5 - a to ještě s 3-letou zárukou! Jestli jsou jejich základní desky (k PC) na podobné úrovni v poměru cena/kvalita, tak tahle značka u mě skončila..
Gigabyte uvádí na český trh komunikátor GSmart S1200
Posted: Tue Dec 01, 2009 16:00
by radospol
Mne sa tie tlacitka u pristroja v pravo lubia. byť o trosku mensie...a pozeram ze ma naboku aj skrolovacie kolecko,parada.
Gigabyte uvádí na český trh komunikátor GSmart S1200
Posted: Tue Dec 01, 2009 16:04
by RDT
Není snadné prorazit na trh s Windows phones. Méně úspěšné výrobce bychom neměli hned zavrhnout, jinak se nikdy nedočkáme jejich vrcholu. Svět Windows Mobile se v poslední době točí jen okolo HTC. Dříve to bylo rozmanitější. Když začínalo HTC, pochopitelně taky nebylo rovnou na vrcholu. Stejně tak Qualcomm, který teď produkuje nejvýkonnější používané mobilní chipy.
Gigabyte uvádí na český trh komunikátor GSmart S1200
Posted: Tue Dec 01, 2009 16:41
by Standa
Jenže HTC "proráželo" trh uživatelsky velmi oblíbenými modely jako MDA Compact, MDA Vario nebo highendem HTC Universal. Což v dnešní době žádný "nejedničkový" výrobce nedělá. Všichni jsou maximálně těsně pod HTC, případně zaplavují trh absolutně nezajímavými průměrnými telefony.
Je sice pěkné, že Gigabyte nabídl "oldschool" telefon s tlačítky a dpadem, což je daleko praktičtější než nějaký touch, ale co s tím, když snad záměrně má takové proporce, že se zhnusí už při prvním pohledu.
Gigabyte uvádí na český trh komunikátor GSmart S1200
Posted: Tue Dec 01, 2009 16:57
by YAMATO
A opět - High má tři tlačítka, Low D-pad, kolečko a tlačítek hromadu...chápe někdo tuto "logiku"?
Gigabyte uvádí na český trh komunikátor GSmart S1200
Posted: Tue Dec 01, 2009 17:23
by ZED
Ten s vetsim displejem jsem si objednal - byl sice drahy jak potvora ale je to jedina PDA ktere je krasne malinke
Gigabyte uvádí na český trh komunikátor GSmart S1200
Posted: Tue Dec 01, 2009 18:27
by Standa
YAMATO wrote:A opět - High má tři tlačítka, Low D-pad, kolečko a tlačítek hromadu...chápe někdo tuto "logiku"?
Já ji chápu. Děje se tak od doby, kdy cenu přístroje začal určovat vzhled a image, nikoli výkon a funkce

...
Gigabyte uvádí na český trh komunikátor GSmart S1200
Posted: Wed Dec 02, 2009 10:41
by Bruca
dobrovolně se přiznávám, že se mi ten low-end docela líbí. a kdybyste ho někdo měli navíc, tak ho pošlite, adresu dodám

ten high-end vypadá jak ajfoun :(
