HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Zamčeno
Qaz
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon lis 17, 2008 20:34
Zařízení: Acer neoTouch S200, Qtek 8310
Bydliště: HK
Kontaktovat uživatele:

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Qaz »

No takovým HD se snapdragonem se dá říct, že je Acer NeoTouch S200 (F1) :). A že je HD už jen doprodej...O2 má ještě stále v prodeji Touch Pro 1, mobildick i Diamond 1, tak ještě nějakou dobu v prodeji někde bude :-).
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Radek Hulán »

Telefon dorazil. Hlavní plus je (1) opravdu božská rychlost všech funkcí, tak rychlý druhý telefon neexistuje, 1GHz Snapdragon je úžasný CPU, (2) možnost používat výrazně menší písmo než na HTC HD a vidět tak více věcí (4.3" vs 3.8").

Vyladěné WM 6.5 s HTC Sense jsou také fajn, ale to se dá dostat i na HTC HD.

Stylus opravdu hodně chybí, a citlivost kapacitního displeje je přitom +/- stejná jako vyladěného (přes registry) u rezistivního HD. Obecně, toho rezistivního displeje je fakt škoda, není racionální důvod, proč jej do zařízení cpát... :(

HD2 je asi nejlepší telefon co se vyrábí, ale pokud má člověk HD a dá do něj WM 6.5 a HTC Sense, může toto zařízení s klidem přeskočit.

--

Jinak docela "sranda" je nastavit "Owner name", HTC to skrylo, řešení zde:
http://forum.vodafone.co.uk/index.php?s ... 8&hl=owner" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
flatliners
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 62
Registrován: ned říj 26, 2008 9:52
Zařízení: iPhone 6 64GB SpaceGray

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od flatliners »

hm,to mě trochu nahlodalo s tim displejem.opravdu ten stylus tolik chybí?nejde jen o zvyk?vždyť na tak velkém displeji by to neměl být problém...
zajímá mě kvalita zvuku hudby do sluchátek,pokud máš možnost vyzkoušet nějaká lepší,dík :)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Radek Hulán »

Tak, všechny vestavěné aplikace od HTC se ovládají perfektně, neber to jako kritiku. Výborný telefon, nechávám si jej. Jen nechápu použití kapacitního displeje, když se dá s rezistivním dosáhnout stejné citlivosti, a navíc bude fungovat kreslení, Remote Desktop a další aplikace.

Tedy, chápu to u iPhone, kde se práce nepředpokládá, ale u WM mi to vadí. Ten telefon je špička, ale byl by ještě o kus lepší s rezistivním displejem a volitelným stylusem.
Mautinek
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: ned srp 16, 2009 16:03
Zařízení: HTC HD2, iPhone 4S
Bydliště: Brno

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Mautinek »

Radku, nechystáš se napsat na blog nějakou, třeba kratší, recenzi? Docela by mě zajímal tvůj detailnější pohled na HD2, díky.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Radek Hulán »

Jo, napíšu, ale ne dnes. Tak po 2-3 dnech používání.

-- doplnění předchozího příspěvku (pon lis 09, 2009 13:12) --

Doporučuji dávat si pozor, co nakonfiguruje do APN "Connection Setup", u O2 mi tam jako default dal WAP APN, což je hezký průser...
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od YAMATO »

Radek Hulán píše:Jinak docela "sranda" je nastavit "Owner name", HTC to skrylo, řešení zde:
http://forum.vodafone.co.uk/index.php?s ... 8&hl=owner" onclick="window.open(this.href);return false;
Proboha, jaký zas k tomuto mohli mít důvod?
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Standa »

Bude hůř, v zájmu příklonu k "dumb user friendly" bude ve WM za dva roky k nastavení jen hlasitost a podsvětlení. :-D
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Mé první dojmy z HTC HD2

Příspěvek od Jiří Hrma »

Přidám ve stručnosti také několik dojmů. Rychlost systému i prostředí Sense je skvělá, například načtení obsahu složky /Windows ve File exploreru netrvá ani vteřinu. Pohyb v nabídkách je také bleskový a celková odezva je super. Na softwarové klávesnici se mi vzhledem k velikosti displeje píše velmi dobře. Chválím přítomnost signalizační diody a velké množství bonusového software (Wi-Fi router, 15 denní trial navigace CoPilot Live 8...). Přehrávání videa ve WVGA rozlišení (zatím jsem zkoušel jen s bitrate 1700kbs) také plynulé (CorePlayer). Fotoaparát nahrává video ve VGA rozlišení a výsledek není úplně nejhorší, fotoaparát v horších světelných podmínkách docela zkresluje, ale s tím má problémy většina zařízení. Až vykoukne sluníčko, věřím, že to bude mnohem lepší :-) .

Připojení na vzdálenou plochu (a především ovládání) je přes kapacitní displej skoro nemožné, s Excelem se naštěstí pracovat dá. Dále mi vadí vystouplý objektiv 5 MPx fotoaparátu na zadní straně, kvůli němu se zařízení na stole trochu houpe a hlavně se čočka takto mnohem dříve může poškrábat. Konstrukce HD2 je velmi pevná, výhradu mám pouze ke spodnímu pásu tlačítek (těch je celkem 5, ale jsou spojeny v jeden díl), a pokud na něj trochu zatlačím, objeví se malá vůle zhruba 1 mm. Na funkčnost to sice nemá žádný vliv, ale rozhodně by to mohlo být vyřešeno o něco lépe. Co se týče velikosti, na první pohled se může zdát, že je HD2 obr, ale není tomu tak a dá se nosit i v kapse.

Do galerie brzy přidám pár fotek, prozatím nabízím odkazy na dvě nahraná videa ve VGA rozlišení, která jsem také přímo přes klienta v telefonu zkusil nahrát na YouTube.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ocAvu2Aqwko[/youtube]
Stažení originálního videa

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=b0zFq6b6p9A[/youtube]
Stažení originálního videa

Jdu pokračovat v testování, s recenzí rozhodně nebudu otálet :-)
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od All.Os »

Ten kapacitni displej je pro me obrovske zklamani. Nejvic me stve, ze nevidim duvod, ho tam davat. Proto, ze to ma iPhone? To asi ne... Jak pise RH, s rezistivnim lze dosahnout "temer" stejne citlivosti a lze jej ovladat cimkoli.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Jiří Hrma »

Já teď zápasím s diakritikou u e-mailů v náhledech HTC Sense. Radek mi posílal screen, kde je diakritika v pořádku, já s tím mám problémy, ale zajímavé, že jen v těle e-mailu, předmět nebo jméno se zobrazuje v pořádku. Regional settings mám přitom nastavené na Czech.
sense.jpg
sense.jpg (35.33 KiB) Zobrazeno 4836 x
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Radek Hulán »

To jediné co jsem měnil je "Regional settings" nastavené na Czech a čeština jede všude:

Obrázek
t.prochazka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: pon lis 09, 2009 14:26
Zařízení: HTC HD2

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od t.prochazka »

Tím všude myslíš i na klávesnici?

Osobně vůbec nepotřebuji to, aby bylo prostředí telefonu v češtině, co ale potřebují je psát česky, takže potřebuji českou klávesnici a český slovník by byl určitě taky super.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Radek Hulán »

Jinak z navigací jsem otestoval iGo 8, SmartMaps a Garmin Mobile XT a fungují perfektně. Předpokládám, že poběží i TomTom. Fix GPS je rychlý a GPS je velice citlivá (jako na HD). A-GPS povoleno.

Celá ROM vypadá výborně doladěná, až na tu maličkost s "Owner name". Nemám ani potřebu doinstalovávat Resco Contacts či podobné aplikace, ty dodávané aplikace od HTC jsou fakt dobré.

Ad klávesnice) když držíš delší dobu třeba "a", zobrazí se ti i "á" a další, takže ano, i klávesnice.
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Jiří Hrma »

t.prochazka: Ne, na klávesnici normálně čeština funguje, mám na mysli opravdu jen náhledy e-mailů v Sense, jinak je to v celém systému ok. Ale u Radka to funguje i v Sense, takže chybka bude někde u mě.
Slok
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: stř lis 04, 2009 17:07
Zařízení: n95-8gb ->HTC LEO

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od Slok »

Zkoušel ste už někdo nainstalovat fpsece?
t.prochazka
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 147
Registrován: pon lis 09, 2009 14:26
Zařízení: HTC HD2

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od t.prochazka »

A funguje kapacitní displej třeba v tomhle?
http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/171PAQ ... -15cm.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2089
Registrován: úte čer 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Bydliště: Trutnov

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od YAMATO »

All.Os píše:Ten kapacitni displej je pro me obrovske zklamani. Nejvic me stve, ze nevidim duvod, ho tam davat. Proto, ze to ma iPhone? To asi ne... Jak pise RH, s rezistivnim lze dosahnout "temer" stejne citlivosti a lze jej ovladat cimkoli.
Je kchůl a taky možná kvůli MultiTouch...který je podobně užitečný, jako MultiKulti :roll:
All.Os
smartguru
smartguru
Příspěvky: 529
Registrován: pon led 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od All.Os »

t.prochazka píše:A funguje kapacitní displej třeba v tomhle?
http://obchod.sunnysoft.cz/zbozi/171PAQ ... -15cm.html" onclick="window.open(this.href);return false;
To bys asi musel vyzkouset, funguje s folii na displej, nefunguje s tenkou kozenou rukavici na ruce.

Uvazoval jsem o tom, chtel bych misto D1 neco s poradnym displejem a HD2 mohlo byt vyborne zarizeni. Tak bohuzel... Zatim se klonim k TP2, ale kdyz ten Snapdragon je tak lakavy... :cry:

-- doplnění předchozího příspěvku (pon lis 09, 2009 16:09) --

YAMATO: a pak je tu jeste MultiServis a MultiVitamin, z tech MultiNepostradatelnych veci :-)
fore
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 178
Registrován: stř zář 09, 2009 15:49
Zařízení: Samsung Galaxy S2 i9100 16 GB + 32 GB Lexar c.10

HTC HD2: Zkušenosti, dojmy a řešení problémů...

Příspěvek od fore »

zda se mi to nebo je jak u videa tak i u fotky u stredu *naruzoveli* kruh ? bud spatne vidim nebo je to tak
Zamčeno

Zpět na „HTC HD2“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 hostů