Ukázka: Internetový prohlížeč s podporou Flashe u HTC Hero

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
Odpovědět
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Ukázka: Internetový prohlížeč s podporou Flashe u HTC Hero

Příspěvek od Jiří Hrma »

V tiskových materiálech k HTC Hero se výrobce chlubí tím, že se jedná o vůbec první Android komunikátor, jehož internetový prohlížeč podporuje Flash. Na internetu se už objevilo několik videí, nicméně to nejzajímavější pochází přímo od Adobe, které za technologií Flash stojí.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QZLOndllpUM[/youtube]

Z ukázky je patrné, že Hero s Flashem opravdu nemá žádné problémy, zvládá jak přehrávání videa, tak třeba hraní her. Trochu mě zaskočilo, že internetový prohlížeč podporuje multidotykové ovládání pro přibližování/oddalování obsahu (model G1 to neoficiální cestou uměl taky). Jsem zvědavý, co na to řekne Apple, a zároveň doufám, že se něčeho podobného v budoucnu dočkáme i u Windows Mobile.

Zdroj: WMExperts.com
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Ukázka: Internetový prohlížeč s podporou Flashe u HTC Hero

Příspěvek od AtoM. »

To s tím zoomováním dvěma prstama je sice super cool, chlapi rudnou závistí a holky omdlívaj, když to viděj, ale v praxi to je nepoužitelný. Zlatej double tap.
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Ukázka: Internetový prohlížeč s podporou Flashe u HTC Hero

Příspěvek od Daidalos »

Asi tak :-D kamarád na mně furt machruje s Iphonem jak má multitouch,ale já sem nenašel ani jedno kloudné využití .... jako blbinka to může být dobrý,ale v praxi ? K čemu ? Dobře to vyřešil HTC v TP2 a D2 se zoomovací lištou..nebo Samsung si na tom stavý kampaň,že multitouch nepotřebujou,vše jedním prstem ;-) bo tak nějak
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Ukázka: Internetový prohlížeč s podporou Flashe u HTC Hero

Příspěvek od AtoM. »

Se zoom Barem jsem ještě neměl tu čest, ale podle mě to sice bude použitelnější než "dvouprsťák", ale double tap to stejně nepřekoná.
U zoom baru vidim jedinou výhodu v možnosti jeho přoprogramování.

Ale zpátky k tématu. Ten flash player je fakt úžasnej. Doufám, že se to v nejbližší době objeví i na WM. Magic má 528 mhz, Takže by to teoreticky mohli zvládnout i jiný WM zařízení.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Ukázka: Internetový prohlížeč s podporou Flashe u HTC Hero

Příspěvek od uni »

Hmm, když doubletapem zoomuju v Opeře, tak se to zoomuje tak, jak ona chce, což někdy není tak, jak chci já. U multi to mám plně pod kontrolou, navíc v době pidi stylusů, rádoby bezstylusových ovládání apod. na rezistentních LCD není doubletap prstem příliš spolehlivý, zatímco multi na kapacitním je 100%. Takže hlášky typu "v praxi na nic" apod. jsou od skutečnosti poměrně vzdálené....
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Ukázka: Internetový prohlížeč s podporou Flashe u HTC Hero

Příspěvek od Daidalos »

Na tohle téma by se dalo konverzovat hodiny.Shrnul bych to takhle: Zaleží jak pro koho .Já osobně používal Operu mini,a nikdy jsem se zoomem neměl žádné problémy,což platilo i u dalších aplikací....pro mně osobně Multitouch = funkce na nic !
RedRose
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 93
Registrován: stř kvě 20, 2009 7:10
Zařízení: MPx220; Nexus S; Xperia Z Ultra
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Ukázka: Internetový prohlížeč s podporou Flashe u HTC Hero

Příspěvek od RedRose »

Takove klasicke DablŤap je tezka sila zvyku... Osobne jsem si MultiTouch i DablŤap testnul a fakt nevim jestli je to az takova vyhoda...


Ale zpet k otazce v povodnim prispevku.
Urcite s technologii MuliTouch prisel Apple iPhone? Mozna to tak neni...

Kdyz se objevil PalmPre s MultiTouch tak Apple okamzite zacalo palit blesky:
„Konkurenci rádi máme. Avšak jen do doby, než začne rozkrádat naše duševní vlastnictví. A pokud se to stane, půjdeme po každém, kdo tak činí. Nebudeme jen stát a dívat se jak nás někdo okrádá, ale použijeme všech zbraní, které máme k dispozici. Doufám, že jsem se vyjádřil naprosto jasně.”
Ovsem Palm na to s absolutnim klidem odvetil:
„Palm má dlouhou historii inovací, jež jsou obsaženy v našich produktech, stejně jako v robustném portfoliu patentů. Je také všeobecně znám svými, pro mobilní svět zásadními patenty. Pokud bychom měli čelit jakýmkoli právním akcím, jsme si naprosto jisti, že máme dostatek nástrojů, abychom se mohli úspěšně bránit.”
A Apple najednou ztichnul. I kdyz po case zacal vyhrozovat znepristupnenim iTunes pro Palm ale to uz odbocuju...

Nasledne se technologie MultiTouch objevuje na Androidech a Apple je zcela potichu (tedy pokud to neni jen otazka casu) takze z toho zatim plyne ze se MultiTouch snad objevi i na dalsich zarizenich a treba i u nas na WM... ;-)


Cely clanek o Apple a Palmu je tady.


Mimo to spolecnost Synaptics nedavno prohlasila ze nasla zpusob jak patent na MultiTouch obejit u TouchPadu na notebocich, ale to jsme uz nekde uplne jinde...
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Ukázka: Internetový prohlížeč s podporou Flashe u HTC Hero

Příspěvek od Jiří Hrma »

Za sebe mohu říci, že mě se multitouch v internetovém prohlížeči na iPhonu líbí. Doubletap je také pohodlný, ale tohle mi sedí více.
RedRose
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 93
Registrován: stř kvě 20, 2009 7:10
Zařízení: MPx220; Nexus S; Xperia Z Ultra
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Ukázka: Internetový prohlížeč s podporou Flashe u HTC Hero

Příspěvek od RedRose »

MultiTouch je asi pohodlnejsi a po nejakych x strankach mozna bude i presnejsi... Spise to bude v tom odvyknout si od Double a zvyknout si na Multi... Tak dlouho abych si na to zvyknul jsem to v ruce nemel ale tim nerikam ze to neni mozne ;-)

Kazdopadne pokud se dostane i na WM tak to bude jedine plus ;-)
Daidalos
smartstar
smartstar
Příspěvky: 923
Registrován: čtv lis 13, 2008 13:57
Zařízení: Xiaomi Mi4
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Ukázka: Internetový prohlížeč s podporou Flashe u HTC Hero

Příspěvek od Daidalos »

No já bych Multitouch taky bral,ale rozhodně ho nepotřebuju ;),je to další pro mně neznámá funkce,a DoubleTap není HW záležitost,ale SW ,nebo se mýlím?

Je ovšem pravda,že multitouch by mohl přivést mnoho lidí na stranu WM a také trochu ten zašedlý WM svět oživit.(Tím zašedlý myslím to,jak mají poslední doubou všechny zařízení podobné HW vybavení,a ne a ne nic nového...)
Arthenik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 98
Registrován: sob pro 27, 2008 19:43
Zařízení: HTC Blackstone

Ukázka: Internetový prohlížeč s podporou Flashe u HTC Hero

Příspěvek od Arthenik »

Mne prijde strasne smutne, ze z duvodu patentu nemohou vyrobci pouzivat nektera z pokrocilejsich reseni ovladani - nakonec na tom trati prave zakaznici. Nevim presne, kam patent Applu saha (takze z tohohle prispevku asi bude jen neinformovany vykrik do tmy), ale narokovat si ovladani vice nez jednim prstem proste a jednoduse smrdi.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Ukázka: Internetový prohlížeč s podporou Flashe u HTC Hero

Příspěvek od IkE Blaster »

Hm, rozdíl je, že multitouch jede na kapacitním displayi. Nevím, jaký by byl ohlas, osobně bych ho spíše přivítal, ale je to trochu krok pro některé k nepřesnosti. I přes speciální stylus to není nejpřesnější a hlavně nefunguje ovládání nehty (takže hrát třeba některé hry bez stylusu je nemožné). S tím souvisí nepraktičnost zapuštěného displaye, zde by bylo na škodu.

Jinak osobně v NetFrontu žádný DoubleTap nemám, nezoomuju, jedu 1:1 a jsem spokojený. Výjímečně když potřebuju něco oddálit, tak ten DoubleTap režim mám, zvětšovat a změnšovat písmo můžu krásně fixně v menu (takže když jsem na nějakém serveru, tak mám pořád stejné písmo, v Opeře to vždy přiblížilo trošku jinak)
RedRose
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 93
Registrován: stř kvě 20, 2009 7:10
Zařízení: MPx220; Nexus S; Xperia Z Ultra
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Ukázka: Internetový prohlížeč s podporou Flashe u HTC Hero

Příspěvek od RedRose »

Ne nutne na kapacitnim displayi ;-) Taky bych se stylusu nechtel vzdat tak lacino, ale jak je psano zde a na videu krasne prezentovano tak i na klasickem dotykaci to jde. A jak skvele ;-)
http://smartmania.cz/index.php?ind=news ... e&ide=1123


2Arthenik: s patenty je to jak to je... na jednu stranu jsou nutne pro ty kteri neco vymysleli, ale na druhou stranu vime ze obzvlaste pocitacovem svete je vic nez caste ze slavu (a zisk) sklidi nekdo jiny nez ten co vymyslel... Prikladu v historii by se naslo dost... Ale pokud se jedna o tento konkretni patent na technologii MultiTouch tak to vypada ze to asi nebude tak jednoznacne v roli Apple jak to zprvu vypadalo... viz muj prispevek vyse ;-)
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Ukázka: Internetový prohlížeč s podporou Flashe u HTC Hero

Příspěvek od HTCKlorec »

Inak neviete, ci sa da hrat online flash hry aj na WM? Lebo pocul som o tom, len neviem aky player na to treba, ci tak nejak...
AtoM.
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 406
Registrován: čtv kvě 28, 2009 15:11
Zařízení: Samsung Galaxy S II

Ukázka: Internetový prohlížeč s podporou Flashe u HTC Hero

Příspěvek od AtoM. »

HTCklorec: Na skyfire se mi na kámošově mobilu povedlo rozjet texas poker na www.hry.cz a ani se to nesekalo :D
HTCKlorec
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 370
Registrován: ned kvě 03, 2009 17:18
Zařízení: Sony

Ukázka: Internetový prohlížeč s podporou Flashe u HTC Hero

Příspěvek od HTCKlorec »

Kupodivu, mas pravdu zahral som si na Skyfire uplne v pohode vsetky (aj nove) onlinehry. Iba ma trapi, ten Skyfire ma vsetko hrozne rozmazane, text obrazky, flash pluginy... Je to nim, alebo mojim WVGA displejom, respektive ako to opravit?
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Ukázka: Internetový prohlížeč s podporou Flashe u HTC Hero

Příspěvek od ziminix »

Zvláštní, tenhle problém trápí dost lidí, a mě se to na Unim s nějakou tou betou vždycky po načtení doostřilo...
Odpovědět

Zpět na „HTC telefony“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti