Page 1 of 1

Automatická kalibrace displeje: HTC HD, Pro, Diamond, Xperia

Posted: Fri Jan 23, 2009 18:41
by Lukáš Mano
Na serveru Xda-developers jsem nalezl velmi zajímavou aplikaci s názvem AutoAlign Screen. Jedná se o jednoduchou utilitu, která vám sama zkalibruje displej. Kalibrace by měla být velice přesná, jelikož je pro nastavený hodnot použito několik velmi složitých matematických vzorců. Po nainstalování se zástupce zobrazí v nabídce Programy. AutoAlign Screen pracuje s VGA a WVGA displeji, i když aktuálně funguje pouze na HTC Touch HD, HTC Touch Pro, HTC Touch Diamond a SE Xperia X1 (odkazy pro stažení jednotlivých cab souborů naleznete pod textem bleskovky).

Image

Zdroj: Xda-developers

Automatická kalibrace displeje - HTC HD, PRO, DIAMOND,SE X1

Posted: Fri Jan 23, 2009 18:49
by Sir Andrew
Nepracuje to nějak s G-senzorem?

Nebo to taky může být jen CABko, které do registrů zapíše přesné kalibrační data. Něco jako 123,000 456,000 atd.

Automatická kalibrace displeje - HTC HD, PRO, DIAMOND,SE X1

Posted: Fri Jan 23, 2009 18:55
by Lukáš Mano
Ano vypadá to tak že CAB přepiše hodnoty v registrech.

Automatická kalibrace displeje - HTC HD, PRO, DIAMOND,SE X1

Posted: Fri Jan 23, 2009 19:00
by N3o21
Přesně tak... Přepíše v registrech hodnoty, zkopíruje sám sebe do složky Windows, a v programech udělá zástupce odkazující na CAB zkopírovaný ve Windows.

Je to dobré jen u 100% funkčního displeje. Pokud je to pak starší stroj, kde už není snímání tak přesné, tak to spíš uškodí.

Automatická kalibrace displeje: HTC HD, Pro, Diamond, Xperia

Posted: Fri Jan 23, 2009 19:22
by Sir Andrew
Je to dobrá kravina. Kvůli foliím/drobným vadám to má kažý člověk o pár pixelů jinak. Navíc každý drží stylus jinak -> jiný sklon -> jiný úhel pohledu -> jinak vidí nabídky -> jinak mu vyhuvuje kalibrace.

Automatická kalibrace displeje: HTC HD, Pro, Diamond, Xperia

Posted: Sun Jan 25, 2009 20:08
by Kusak
Když jsem viděl tadyhle ten článek, nedalo mi to a znovu jsem projel svojí postarší cihlu HTC Herald (P4350), neboť jsem měl dojem, že na něco takového jsem kdysi narazil. A po chvilce hledání se moje tušení opravdu naplnilo. Přesně tento program jsem nalezl v nastavení pod složkou orazovka(settings->system->screen->Align Screen). Takže nevím jak uživatelé ostatních HTC zařízení, ale možná to tam máte i vy, aniž byste o tom věděli. :wink:

Automatická kalibrace displeje: HTC HD, Pro, Diamond, Xperia

Posted: Sun Jan 25, 2009 20:14
by Sir Andrew
To jsi mozna nasel manualni kalibraci, kde tapas na krizky, podle kterych se do registru ukladaji souradnice -> probiha samotna kalibrace.

Tento program zapise predem definovane hodnoty.

Automatická kalibrace displeje: HTC HD, Pro, Diamond, Xperia

Posted: Fri Oct 30, 2009 19:45
by nokovica
Je to mozno trocha offtopic ale suvisi to s tym

Mam asi takyto problem:
Priblizne mesiac dozadu mi zacal diamond blbnut a to tak ze zrazu prestal reagovat display ako ma.
Pre lepsiu ilustraciu vid:
http://www.youtube.com/watch?v=5-IUzerA ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false;

Riesenie bolo jednoduche - prekalibroval som display a hotovo. Fungovalo to cca 2 dni a potom bola zasa potrebna kalibracia.
Casom to zacalo robit aj dva-tri krat denne. Kalibracia trvala stale dlhsie. Niekedy aj 5 cyklov kym vypisalo ze ok. Ku koncu to uz neslo zkalibrovat takmer vobec. Skusil som flash romky, nepomaha nic.

Neviete niekto poradit co by som mohol skusit?

Automatická kalibrace displeje: HTC HD, Pro, Diamond, Xperia

Posted: Tue Nov 03, 2009 12:02
by Ruslan Botsyurko
Testovano na Xperii Z1, po instalaci a sr se cab presune do Program files a do Programs se umisti odkaz primo na CAB, coz mi bylo divny, po SR totalne rozhazeny digitizer(vzhuru nohama), jeste ze ma X1 nejaka tlacitka a dostal jsem se k nastaveni obrazovky a Align Screen. Zajimalo by me kde je chyba, instaloval jsem spravnou verzi pro xperii. Jinak ale souhlasim s Andrew, kalibrace je vec subjektivni, tenhle program je spis vhodny pri ruznych vadach digitizeru.