Page 1 of 1

Vadné body

Posted: Thu Nov 13, 2008 22:15
by ziminix
Zdravím,
před 14dny dny jsem u SunnySoftu zakoupil Omnii. Byl jsem z ní nadšen a velmi s ní spokojen, než jsem po 2dnech používání objevil dva vadné body, jeden výraznější, druhý méně. Omnii jsem zaslal zpátky do SunnySoftu, kde mi ji ochotně vyměnili za nový kus. Dnes mi tedy přišla nová, a po zapnutí jsem očekával čistý displej, bohužel nyní je displej doslova posetý vadnými body(méně výraznými). A chtěl bych se zeptat na váš názor, mám ji poslat opět zpátky? S největší pravděpodobností mají skladem jednu sérii, takže bych si asi nepolepšil. Mám požádat o přiměřenou slevu z ceny zboží? Nikdy už by se však tato věc nedala reklamovat. Mám si Omni nechat tak jak je, a užírat se tím, že jsem vyhodil velký prachy a každej start mě štvou svítící body? Díky za vaše názory.

Fotografie:
http://uloz.to/946529/IMG_0031.JPG
http://uloz.to/946530/IMG_0039.JPG
http://uloz.to/946528/IMG_0038.JPG

Ta první je trochu mázlá, ale je to tam celkem dobře vidět. Ten bílý čtvereček je tam kvůli zaostření, v jeho místech vadné body nejsou.

Posted: Thu Nov 13, 2008 22:18
by IkE Blaster
Muzes vyfotit?

Posted: Fri Nov 14, 2008 0:32
by Jiří Hanč
no urcite bys mel mit pri urcitym poctu vadnejch pixelu moznost reklamace(aspon u PSP to tak je), na reklamaci musis mit urcity % dead nebo stuck pixelu, ale kolik ti nereknu...

Posted: Fri Nov 14, 2008 7:28
by ziminix
Když jsem to reklamoval poprvé, tak jsem psal na SS předtím dotaz s tím, že mám jeden vadný bod a řekli mi, že pokud je to do 14dnů od koupě, že by mohli vyměnit za nový kus, což udělali. Tady je těch bodu víc...během odpoledne se pokusím dodat fotku.

Posted: Thu Nov 20, 2008 0:07
by Farley
Tjn, Omnia němi má problémy. Já jí poslal do Britexu, kde mi display objevili. A po zapnuti koukam, zase stuck pixel.

Ale protoze mobil potřebuju a ty co tam mam ted nejsou tak vyrazne, tak na to pecu.

Posted: Thu Nov 20, 2008 0:27
by Sir Andrew
Mozna je to tim, ze Omni ma klasicky LCD display a ne pro mobily/PDA typický TFT.

Celkem bych se bál, že se vada na dalším kousku objeví po více než 14-ti dnech a pak těžko říct, jak by postupovali.

Osobně mám na notebooku taky vadný pixel (svítí pořád světle zeleně), ale při jemném poměru rozlišení:plocha (WXGA:12,1") a při jeho poloze nahoře jak je u okna v XP například modrý pruh pro nadpis není vůbec vidět.

Omnia má celkem hrubý rastr + díváš se na ni z blízka + bodů je moc -> radší si nech vrátit peníze a kup jinde (z jiného skladu).

Posted: Thu Nov 20, 2008 0:39
by Farley
To mas fuk, me ho menili za fungl novej display a taky tam jsou. Holt vlastnost, no. Aspon ze ted uz tolik netrci. Bez blizsiho zkoumani, ci na dennim svetle je vubec nevidim. :-)

Ale mas recht, presne takovyhle bily stucky jsem videl u T610 naposled. Zajimave. :)

Posted: Thu Nov 20, 2008 7:38
by ziminix
Ja ji vcera teda poslal taky to Britexu, ale kdyz za to davam tezky prachy, tak bych ocekaval, ze to bude 100% kvalita...

Posted: Thu Nov 20, 2008 17:43
by pavliicek
Sir Andrew: Co myslis tim klasickym LCD displejem. Chces snad rict, ze Omnia ma (C)STN displej?
Myslim, ze Omnia ma normalni TFTcko jako drtiva vetsina jinejch novejch telefonu/PDAcek.