Xperia X1: Výkon a Windows Mobile

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Když jsem měl X1ku půjčenou, tak jsem u ní skutečně nikde tlačítko pro soft reset nenašel. Ale měl jsem předprodukční vzorek.
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Příspěvek od tslany »

pokud (jako já) máte teď resetovací tlačítko pod krytem baterky, tak je vám jedno jestli je pod krytem nebo tam není
Chrono Leggionaire
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát srp 25, 2006 11:53
Zařízení: Samsung Galaxy Note 10
Bydliště: Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

Tak před pár minutami jsem se od něj akorát vrátil. Původně jsem myslel, že budu mít tu čest s X1 po většinu víkendu, ale bohužel. Pavel v sedm odjíždí na sever Moravy, vrací se zpět až někdy v dalším týdnu a to už jen na dva dny, takže se obávám, že se nepotkáme. Proto jsem se sbalil co nejrychleji v práci a vyrazil za ním aspoň na chvíli. Po prologu přejdu k věci.

V tomto opravdu krátkém testování jsem se zaměřil převážně na tu součást X1, kde dle referencí ztrácí nejvíc, tedy na klávesnici a potvrdilo se mi to, co se psalo ve většině recenzí. Klávesnice je celkově hodně originální a osobně si myslím, že ne příliš povedená. Jednoduše mi nesedla a to ať co se týká povrchu jednotlivých kláves, ergonomie, tak absence kontextových kláves-šipek. Samozřejmě někdo může namítnout, že je to o zvyku a já nepopírám, že z klávesnic jiných zařízení, jsem ze začátku neměl rozporuplné pocity. Obávám se ale, že u X1 je tak specifická, že bych si na ni nezvykl snad nikdy. Když jsem dal Pavlovi do rukou mé stávající MDA, tak to sám zhodnotil tak, že se mu na něm píše nepoměrně lépe a to ho držel v rukou poprvé(!). Shrnul bych to tak, že pokud si člověk vědomě kupuje zařízení s HW klávesnicí, tak asi proto, že ji hodlá využívat. Já bych psát na QWERTY tohoto MDA v delším časovém horizontu opravdu nechtěl. Jinak X1 patří bezesporu ke špičce současného portfolia WindowsMobile a doufám, že budu mít možnost hraní s ní ještě někdy v budoucnu a to ve větším časovém prostoru. Jinak pozitivně mě nejvíce zaujali Panely, a "obloukovité" vysouvání klávesnice, to je opravdu povedené.

Tak asi tolik z mého pohledu na X1, který byl převážně zaměřený na pocit ze psaní na klávesnici a z klávesnice jako celku.


P.S.: to zamrzávání, o kterém jsem psal v předchozím příspěvku se vyřešilo HR.
Tlačítko SR jsem opravdu nehledal, škoda, že to čtu až nyní. Kdyžtak mu zkusím napsat, pokud je to pro někoho klíčové. Pokud vás zajímají postřehy k X1 od dalšího uživatele, tak mrkněte tady: http://www.ce4you.cz/forums/view_topic. ... ost-303820

A úplně nakonec se omlouvám za chyby, případně za větnou skladbu. Sumarizuji to narychlo, jsem trochu ve skluzu a mám co dohánět.
VANDIT
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 26, 2008 15:36
Zařízení: Xperia X1

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od VANDIT »

Zdar s sílu.

Takže nakonec jsem neodolal a včera si u T-Mobile Xperii bloknul a odpoledne vyzvedl.
Vzhledem k tomu že už používám PDA/MDA tak 10 let od prvních Palmů, přes Psiony atd. tak...

1. Překvapení v podstatě žádné, vše je již známo.

2. Konstrukce je tak akorat, ani viditelně odflákla, ale ani ne úplně extra pevná. HTC Kaiser byl robustnější

3. Klávesnice - dalo se čekat, opravdu horní řada klaves se kliká špatně, chybějící číselné klávesy s diakritickými jsou dost škoda... na kurzorové se dá zvyknout rychle použitím hw klaves pod displayem...

4. Display - pěkné. Nicméně Kaisera jsem ztratil někdy v červenci a od té doby jsem si mnohokráte hrál s iPhonem. Vzhledem k chybějícímu multitásku mne iPhone nezajímal, ale musím říct že ergonie a ovládání pro prst Win Mobile je velice chabé a to mám naštěstí ještě ne nějak extra velké palce :)

5. Focení. Opět Win Mobile styl, pomalé ostření, fotky hodně rozmazané. Proti takové N95 pořád těžká slabota. Nicméně focení není pro mne primární, ale opět škoda

6. X Panels - dobrá fíčurka, nicméně kdyby tam byla klávesa TODAY , tak to vyjde na stejno, ty panely jsou celkem pomalé. kdyby se tam dala dát třeba webová stránka tak by to bylo lepší. čekat na nějaké panely.. nic moc

7. Stabilita systému - moje největší zatím bolístka... Zatím jsem musel od včerejšího večera asi 3x vyndat baterku... je fakt že jsem ve stadiu hraní si, až budu jen používat, bude to snad lepší. Chybějící tlačítko soft-resetu je věc, která mne teda opravdu naštvala. Zatím mi běží QIP atd..

8. A největší kravina je - konektor pro připojení USB - nabíječky na boku přístroje... jsem zvědav, jak to nacpu do držáku v autě... kterej vůl to vymyslel...


otázka z O2 - UMTS / HSDPA , test mi dal max. rychlost stahování nějakých cca 150kBites/sec.. což se mi zdá málo. Je nějaký trik, jak tomu dát víc ? Podle mne by to mělo jet tak 1Mbit/s
HADES
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 295
Registrován: ned lis 16, 2008 21:06
Zařízení: Samsung Omnia Pro
Bydliště: Uherské Hradiště
Kontaktovat uživatele:

Re: Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od HADES »

to VANDIT: ta Xperia od T-M je černá? A má anglickou romku?
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od mike-biker »

Je černá, EN verze, žádný branding pro TM. prostě jako koupená ná Trafalgar Square.. :-)
Kolda.o
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 174
Registrován: stř črc 16, 2008 8:42
Zařízení: SE T68i + Xperia Z + Xperia Tablet S
Bydliště: kousek od Roudnice nad Labem a castecne Praha
Kontaktovat uživatele:

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od Kolda.o »

treba se pletu (X1 jeste dnes nemam) ale tlacitko pro reset je snad ve sterbine kde je stylus :-P
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od mike-biker »

Tak to teda mám asi špatný zrak, tam opravdu není! Taky jsem již 3x vyndaval baterku - prostě klasický zámrz. Ale to se vychytá..
EDIT: Tedy respektive je, ale stejně se musí sundat zadní kryt. :-(
fmx rider
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř srp 27, 2008 11:20

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od fmx rider »

podívejte se prosím do "XPERIA X1 - dotazy uživatelů, jež mají WM 6.1 poprvé" popisuju tam moje zkušenosti a problémy
vap
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: čtv kvě 31, 2007 9:00

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od vap »

Tlacitko reset je schovano ve sterbine pro stylus. Sundat kryt, vyndat stylus a pak je to prvni (a jedina) kulata dirka vedle baterky (pokud je stylus zasunut, je v ni videt)

Mel bych dotaz, u Xperie co mam je vule v mechanizmu vysouvani displeje, takze ve vysunute pozloze se displej vykla (bez pouziti sily, staci gravitace), je to vada tohoto kusu, nebo je to obecna "vlastnost"?
Jde o to, zda ma cenu Xperii vracet pripadne posilat do servisu.
fmx rider
nováček
nováček
Příspěvky: 14
Registrován: stř srp 27, 2008 11:20

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od fmx rider »

mě se taky při vysunutém stavu trošku viklá, bude to normální
mike-biker
moderátor
moderátor
Příspěvky: 1249
Registrován: ned zář 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Bydliště: Jesenice u Prahy

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od mike-biker »

Ano,to je nutná provozní vůle... 8-). Jinak se zpracováním naprostá spokojenost, jen ten kovový kryt baterky mohl být pogumován, nebo jinak ošetřen. Brzy se poškrábe... :???:
X-HURD
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pát říj 17, 2008 16:27
Zařízení: Samsung Galaxy S4 White Frost

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od X-HURD »

Bylo to namáhavé, ale přečetl jsem to :-D. Mám objednanou X1 z www.max-shop.cz kde je nabízená jak v anglické verzi tak i v české. Objednal jsem si tu českou, takže budu "snad" mít qwertz klávesnici plus českou betu verzi rom :-D. Mno jsem vážně zvědav . . . nedávno jsem četl, že dochází k častému praskání krytu v místech jak se zasouvá stylus. Má s tím někdo zkušenost? Docel mě to vyděsilo . . . v nejhorším si budu muset asi nakoupit náhradní díly :-D
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od ziminix »

Docela slusny riziko, dat 15k za sedivku. Docela by me zajimalo, co je zac ta jejich CZ lokalizace.
Kolda.o
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 174
Registrován: stř črc 16, 2008 8:42
Zařízení: SE T68i + Xperia Z + Xperia Tablet S
Bydliště: kousek od Roudnice nad Labem a castecne Praha
Kontaktovat uživatele:

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od Kolda.o »

a ktera X1 je tu mimo te Tmobile cista.
Sedivky nakupuji bez vetsich problemu. Jde spis o prodejce nez o to odkud telefon je ;-)
X-HURD
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pát říj 17, 2008 16:27
Zařízení: Samsung Galaxy S4 White Frost

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od X-HURD »

Jo chlape . . . to víš, že mi lepí prdýlka :lol: . Ale asi mi nic jiného nezbude než to risknout . . čekat do února než se SE uráčí prodávat X1 i pro náš trh to žu je fakt od nich trapný. Na to už nemám nervy, takže buď to výjde takhle nebo X1 nikdy mít nebudu :-D. šel bych do N97 ale je pěkně hnusná . . . nechápu co je to za nový trend od nokie vyrábět všechny nové mobily se stejným vzhledem . . . :evil:
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od ziminix »

Ja te naprosto chapu, ze se ti nechce cekat, komu by se chtelo. Ale problem pak nastane, kdyz se ti s ni neco stane. Napriklad rupne kryt...ted jde o to, jestti je to prodejce, co se na tebe vykasle a nebude reagovat, nebo jestli to slusne vyridi.

Az ti prijde tak pak napis, co to je zac ta CZ lokalizace. Jsem na to celkem zvedavej.
X-HURD
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: pát říj 17, 2008 16:27
Zařízení: Samsung Galaxy S4 White Frost

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od X-HURD »

Tak když rupne kryt, tak si ho sám předělám . . . fw si taky předělám, ale jestli se něco rozbije ve vnitř, tak to bude horší :). Ohledně té CZ lokalizace . . . ptal jsem se na to přímo jich a vysvětlili mi to tím, že telefon má qwertz klávesnici a české menu, ale jedná se teprve o beta verzi, takže se tam mohou naskytovat pravopisné chyby nebo něco stále v angličtině . . . ale prý zatím nic nenašli :).
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od ziminix »

To by me zajimalo, jak by sis predelal ruplej kryt :) rekl bych, ze nahradnich krytu z Hongkongu jeste na ebayi moc neni.
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Sony Ericsson X1i (Xperia): Výkon a Windows Mobile

Příspěvek od Lukáš Mano »

Nevím co všichni mají proti "Šedivkám" já už s nima pracuju několik let a žadný problém. Záleží opravdu jen na prodejci! Mnou odzkoušené prodejci: MaxMobil a Mobildick :wink:

Edit: Nehledě na to, že jsme v EU. :wink:
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů