Opět "oblíbený" posun času

Diskuze o operačním systému Windows Mobile 6/6.1/6.5 a dalších vývojových větvích (6.5.x)
Odpovědět
martasx
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: ned lis 22, 2009 12:07
Zařízení: HTC HD2,DHD

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od martasx »

A nebo to opravili blblo to i na ofic rom.
karlos70
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 01, 2010 21:43
Zařízení: HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od karlos70 »

Vážení,
nejde ani o chybu HD2, ani o chybu jakéhokoliv FW - chyba je skutečně u operátora - konkrétně s tím má problém O2, u jiných se mi zatím nepodařilo ověřit.
V telefonu stačí vypnout synchronizaci času s mobilní sítí (nezaměňovat za synchronizaci času s internetem - ta může být zapnuta, je OK). Vypnutím synchronizace času se sítí je problém vyřešen.
A není na to potřeba žádný CAB, jakékoliliv jiné programy atd. ta volba je normálně v menu telefonu.
Tento problém se samozřejmě netýká jen HD2. Mají s tím problém i jiné telefony - lhostejno s jakým systémem. V minulosti jsem se s tím setkal např. u N95. je smutné, že operátoři nedokážou ani po letech tento problém se změnou času eliminovat.
andy_v
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: úte říj 26, 2010 18:00
Zařízení: HTC HD mini
Bydliště: Praha

Změna času Letní/Zimní

Příspěvek od andy_v »

Mě pomohlo vypnutí synchronizace v gsm síti!
romčo
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 443
Registrován: ned bře 23, 2008 12:49
Zařízení: Lenovo A7010, Lumia 920, iPad Air 2, Lenovo Tab3 B
Bydliště: Trnava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od romčo »

"Vážení,
nejde ani o chybu HD2, ani o chybu jakéhokoliv FW - chyba je skutečně u operátora - konkrétně s tím má problém O2, u jiných se mi zatím nepodařilo ověřit."

No ale ako potom vysvetlíš chybu u operátora Orange na Slovensku?
A ešte jedna otázka, kde v telefóne sa dá vypnúť synchro času so sieťou?
ats1
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 01, 2010 22:04
Zařízení: HTC HD Mini

Změna času Letní/Zimní

Příspěvek od ats1 »

Taky mi pomohlo vypnutí synchronizace v GSM síti.
Takže na HTC HD Mini: Bezdrátové ovládací prvky -> Telefon -> v pravo dole Nabídka -> Výběr sítě -> Služby GSM -> Synchronizace času -> Zobrazit nastavení a pak zrušit "Automaticky změnit časové pásmo a hodiny"
Airbase
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte říj 12, 2010 7:48
Zařízení: HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Airbase »

Problém je i u Vodafone, nejde o operátora. Jde o debilní WM. Nejspolehlivejsi reseni problemu a ne jen tohoto je prejit na Android:-) Nemíním neustále něco řešit. Ve dvaceti mě to bavilo, teď mě to s....e. Další důvod, proč je ztráta času se touto mrtvou a nespolehlivou platformou zabívat....
Uživatelský avatar
htctester
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 156
Registrován: pon úno 08, 2010 14:24
Zařízení: HTC TOUCH PRO2, HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od htctester »

tady záleží na mnoha věcech, verse ROM, offiko -vařená , atd atd ...u mě Rom z 20.10.2010 MIRI Elegancia ROM - CHT 2.0,6.5.x -Elegancia (v5) (V 1.0 FINAL) a vše v pohodě automaticky ,některé "vařené" mají bug , který se může týkat i tohoto problému, pokud jde o ofic rom, tak by jsi problém mít neměl , pokud tomu tak je , je problém na "židli"

AIRBASE....,promiň ,ale "debilita" je věc lidí nikoliv systémů,každému padne něco jiného..někomu android, někomu WM či jiný soft. Takto bych tu nepolemizoval, je to nemístný. :wink:
rachel91
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: čtv led 14, 2010 14:02
Zařízení: HTC_HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od rachel91 »

mohl by mi někdo pls napsat kde se nastaví to automatické posouvání času...? čas se mi sám neposunul a posunutí vyřešila až synchronizace s pc... díky
Airbase
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte říj 12, 2010 7:48
Zařízení: HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Airbase »

To htctester: takže teď si tady nás všechny označil za debiliy, protože si za to, že nám blbne čas vlastně můžeme sami....to od tebe není hezké...

Jinak problém je u ofiko i vařených rom, jediné co jsem zaznamenal, že na ofiko staré rom 1.43 se políčko synchronizace času samo nezatrhává zpět po restartu a čas je tedy ok. Ale to mám kvůli tomu přecházet na starou rom, kde zase nefunguje mraky jiných věcí??

Jsem dlouholetý uživatel WM a pořád jsem ho hájil. Dokonce tak moc, že jsem se vrátil od Desire k HD2. Ale WM na HD2 fakt nefungují tak, jak by měly. Pořád něco řeším, od nefunkční regulace hlasitosti při uspaném zařízení, po zlobící navigaci a teď mě dorazil problém s časem. Nemluvím o noční můře na začátku užívání a ta se jmenuje výběr rom, která by aspoň trochu fungovala. Nechci zavést diskuzi jinam, ale stojím si za tím, že HD2 je hardwarově špičkové zařízení, ale softwarově jde o poněkud debilní počin :wink:
radek242
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv pro 03, 2009 14:40
Zařízení: HTC Touch Pro 2

Změna času

Příspěvek od radek242 »

Tak se zdá, že mně pomohlo doporučení o zrušení volby "Automaticky změnit časové pásmo a hodiny" v Settings - Osobní - Telefon. Od této změny čas drží i po restartování nebo přepnutí do režimu letadlo a zpět.
Funguje to na mém TP2, Win 6.5, ROM 1.86.401.1
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zdravím!
Tak po 2 dnech od konce letního času mě už dochází nápady, co ještě udělat, aby můj TP2 vzal tuto změnu času na vědomí. Tvrdošíjně si trvá na svém a hodiny mi vždy po určité době vrátí zpět na čas +1h.
Nejprve mi v neděli ráno zarazilo, že se telefon sám nepřeřídil, jak tomu bývá obecně zvykem. Přeřídil jsem tedy hodiny o hodinu zpět sám ručně a měl jsem věc za vyřízenou. Ne tak TP2. Někdy odpoledne najednou koukám, že telefon je zpět o hodinu napřed. Podnikl jsem proto restart telefonu a hodiny znovu ručně přeřídil. TP2 se k letnímu času vrátil někdy v noci a ráno mě tak vzbudil o hodinu dříve (no lepší než o hodinu později :lol: ). Po této opětovné zkušenosti jsem si trošku hrál s časovým pásmem, ale výsledek byl vždy stejný - ať jsem v telefonu nastavil, co jsem chtěl, tak jakmile jsem ho zrestartoval, časové pásmo se vrátilo na "GMT+1, Praha" a hodiny ukazovaly aktuální čas + ovšem tu 1h letního. Nepomáhá ani synchronizace s PC přes ActiveSync - i když je volba synchronizace data a času s PC zapnutá, tak čas na TP2 zůstává o 1h větší.
Nevím už, v čem může být zakopaný pes. Vypadá to, že telefon si nějak zjišťuje svojí aktuální polohu, k té přiřadí časové pásmo, ale chybí mu zřejmě informace o tom, že letní čas už v tomto časovém pásmu skončil. Nevím, kde to zkontrolovat, případně změnit. Pokud někdo víte, nebo vás napadá jiné řešení, budu vděčen za tip.
P.S. Telefon jsem zakoupil letos v dubnu, takže se změnou času se potýkám poprvé.
boby690
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pon lis 01, 2010 14:42
Zařízení: HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od boby690 »

Oficialní číslo na podporu HTC je 800 700 741.
Pojďme je všichni bombardovat tímto problemem - a možná se tím začnou zabývat.
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 478
Registrován: pát črc 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od nAscA »

No problem WM to asi nebude, kdyz to spouste lidem zafungovalo jak melo. Vcetne me. Coz me skodolibe trochu potesilo, kdyz iPhone4 mel druhy den rano problemy s budikem :-D
Vita56
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 89
Registrován: čtv bře 12, 2009 14:00
Zařízení: HTC HD2, HTC Touch HD

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Vita56 »

Mně se u systému WM 6.5.3 osvědčilo toto jednoduché řešení:
Změnit registr:
[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Clock] "HomeDST"= z 0 to 1
Předtím jsem tam měl hodnotu 0. WM sice posunulo čas o hodinu zpátky, ale protože mám zapnutou symchronizaci času s gsm síti, po restartu nebo nějaké době, se zase změnil čas na +1 hodina.
S hodnotou jedna mně to funguje ok.
Onizuka
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte čer 15, 2010 7:30
Zařízení: HTC TD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Onizuka »

Ahoj, ten istý problém jako všici co tu píšete
(s přítelkyní máme stejný telefon TD2, stejná ofi rom, jen dohráno CHTE)
já o2, druhý Tmobile
druhý mobil ok vypsala se hláška čas se posunul

na mém se nic neobjevilo ručně sem přenastravil během chvilky se přenastaví zase na letní čas samo...
zatím nic nepomáhá
zkoušen ruční posun času
zkoušen nastaven čas o 2dny zpět na 2:59 hláška se stejně neobjevila
SW reset - taky nic

funguje jen vypnutí synchronizace - po vypnutí telefonu a zapnutí zůstává nezaškrtlé takže jediná možnost...
aspoň pro mne
xmica
mám jeden příspěvek
mám jeden příspěvek
Příspěvky: 1
Registrován: úte lis 02, 2010 13:10
Zařízení: HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od xmica »

Ahoj, zatím jsem to dokázal udržet pouze vypnutím všech synchronizaci:-( na podporu HTC jsem to zkoušel a jediné co mi poradil je to co jsem už udělal:-( nemáte někdo spásnou myšlenku?
x.plus
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: stř pro 09, 2009 11:14
Zařízení: HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od x.plus »

Já přepnul síť z AUTO na GSM a od té doby je to OK. Nebo už to operátor opravil.
Onizuka
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte čer 15, 2010 7:30
Zařízení: HTC TD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Onizuka »

Dle slov operátora "Chyba není na straně operátora, ale výrobce. Stejné problémy byly zaznamenány již u iphone 4 ale to řeší výrobce patchem telefonů"

to jest vyjádření o2
Airbase
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte říj 12, 2010 7:48
Zařízení: HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Airbase »

No vzhledem k tomu, že problem se objevuje u všech tří operátorů, tak myslím, že v tomto má O2 pravdu:-(
Onizuka
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: úte čer 15, 2010 7:30
Zařízení: HTC TD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Onizuka »

v mém okolí zatím jen lidi co maj O2 včetně kámošů

z htc podpory - používat originál rom, hard reset, vypnutí automatické synchronizace víc zatím nedokáží poradit
to co tedy už víme...
Airbase
nováček
nováček
Příspěvky: 19
Registrován: úte říj 12, 2010 7:48
Zařízení: HTC HD2

Opět "oblíbený" posun času

Příspěvek od Airbase »

Tak problém jsem zatím vyřešil tím, že jsem si jako defaultní zobrazení nezvolil "my location", ale "visit" a nastavil si město se stejným časovým pásmem jako Praha, v mém případě Varšavu. Zatím i po několika restartech vše ok. Chápu to tak, jako návštěvní místo si mohu nastavit cokoliv a síť neověřuje zda se v tomto místě fakt nacházím, toto dělá jen u domovského města. Snad se nepletu a toto mě vydrží. Jinak podotýkám, že nepoužívam počasí v sense, takže mám vypnutou i veškerou synchronizaci aktualizací. Mám oficiální US Rom T-Mobile a operátora Vodafone.
Odpovědět

Zpět na „Windows Mobile 6/6.1/6.5/6.5.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů