Sony Ericsson Xperia X1 v redakci MobilManie (Fotogalerie)

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Příspěvek od Standa »

Marabu:
a) Já mám folii nalepenou napoprvé (vždy na zapuštěném displeji) a asi nejsem sám. Vydrží i dva roky bez poškození. Jestli ji neumíš nalepit a ani používat, nesváděj to na špatnou koncepci přístroje.
b) Takže polopatičtěji: ve většině případů, má-li pda nezapuštěný displej, má i lesklou vetšinu přední plochy. A co se objevuje, jak známo, na lesklých plochách? Otisky.
c) Opět polopaticky: existuje přímá úměra mezi velikostí displeje a velikostí ovládacích prvků na displeji. Zbytek si domysli. Jediné, s čím souhlasím, je problém velkých prstů. Se zbytkem ne.
d) Jo, frajere, to bys musel jinak položit otázku. Tímto tónem ode mně jinou odpověď nedostaneš.
e) Ano, u mně opět typické, ale u tebe opět mimo. Takže - pda s iPhonem se srovnávat nedá, každý je jiná kategorie, ale to tady na SM nechápe víc lidí. Jde jen o vzhled a základ ovládání, tzn. lesklé plochy, nezapuštěný displej, a iPhonovo GUI. To je to, co se marně a smutně snaží výrobci pda napodobit.
marabu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: úte zář 16, 2008 16:58
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marabu »

Standa píše:Marabu:
a) Já mám folii nalepenou napoprvé (vždy na zapuštěném displeji) a asi nejsem sám. Vydrží i dva roky bez poškození. Jestli ji neumíš nalepit a ani používat, nesváděj to na špatnou koncepci přístroje.
b) Takže polopatičtěji: ve většině případů, má-li pda nezapuštěný displej, má i lesklou vetšinu přední plochy. A co se objevuje, jak známo, na lesklých plochách? Otisky.
c) Opět polopaticky: existuje přímá úměra mezi velikostí displeje a velikostí ovládacích prvků na displeji. Zbytek si domysli. Jediné, s čím souhlasím, je problém velkých prstů. Se zbytkem ne.
d) Jo, frajere, to bys musel jinak položit otázku. Tímto tónem ode mně jinou odpověď nedostaneš.
e) Ano, u mně opět typické, ale u tebe opět mimo. Takže - pda s iPhonem se srovnávat nedá, každý je jiná kategorie, ale to tady na SM nechápe víc lidí. Jde jen o vzhled a základ ovládání, tzn. lesklé plochy, nezapuštěný displej, a iPhonovo GUI. To je to, co se marně a smutně snaží výrobci pda napodobit.
Opět typické, někdo píše bludy a když mu je někdo vyvrátí, tak otočí.
a) folie se nepoužívá, tudíž se NEDÁ používat špatně :tlem:
b) aha, jakmile je display zapuštěný, je matný a nezapuštěný je lesklý a folie, která je na tom displayi neni vubec podstatná (a já prej jí neumim používat :tlem: ), jestli pak to výrobci vědí, že to tak mají dělat
c) jasně přímá úměra, všechny 2,8 palcový display u PDA (na rozlišení podle tebe nezáleží) musí mít stejně velké ikony a u všech 3,8 palcovejch musejí být ikony o cca 33% větší, opět škoda, že to výrobcum někdo zapomněl říct :???:
e) jasně, to sem byl asi já, kdo napsal "No vidíš, a přitom iPhone to, do čeho se pustil má hned ze startu vyřešeno líp, než ta chromá pda poslední doby, která se marně snaží přiblížit. ", a sem blb, že dávám iPhone do jedný věty se slovem PDA, velice se omlouvám, už to neudělám :twisted:
Btw. ještě, že vynálezci a výrobci napodobují věci a tvary, které vycházejí IMHO z evoluce(to jest, že se vyvíjejí na základě potřeb). Kdyby to bylo na takových jako ty, tak by všechny auta kromě Fordu měla čtvercová kola, vyráběla by se půl roku atd. protože kulatý kola už přece má někdo jinej a pásovou výrobu použít taky nemůžou. No na to fakt LOL. :tlem:
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Příspěvek od Standa »

Marabu:
a) Tak to je trochu slabé vybruslení z odpovědi, že?
b) Existuje víc druhů fólií. Když se zaměřím na ty lesklé - ani lesklá fólie (nebo samotný displej) nezachytává otisky tak, jako samotný lesklý přístroj.
c) Zapni si pda s WM QVGA a pda s WM VGA, vše ve výchozím nastavení. Prostuduj si to a trošku počítej. Pak si zjisti, jaké poměry stran mají displeje 2.8" a 3.8", když už je tady srovnáváš. (pomůcka: např. Touch Pro vs. Touch HD)
e) Podívej se, které vlastnosti srovnávám já (psal jsem ti to, ale zřejmě zbytečně) a které ty, pak opět popřemýšlej.

Dokud si něco nenastuduješ o (vcelku jednoduché) problematice rozlišení displejů a jejich poměrů stran, nemá smysl se něčeho dobírat. Pokud nemáš odpovědi, zbytečně neplácej, je to pro oba ztráta času. Já končím.
Lausien
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: ned pro 23, 2007 17:03
Zařízení: HTC Touch Pro
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lausien »

S těma otiskama.... no, trochu mě to rozesmálo. :-D :-D Mám Touch Pro asi měsíc, na něm folii od výrobce a otisků je tam vidět málo (a že to jinak než prstama prakticky neovládám). A když už tam jsou vidět, každý má na sobě přece triko nebo něco jiného, udělá se třikrát o triko šup šup a otisky jsou pryč.
Jinak nevim, jak můžeš mít Stando dva roky tu samou folii bez jejího omytí nebo vyměnění. To ti buď PDA leží doma na stole, nebo já nevim. Měl sem X500+ a na něm folii Brando a asi po měsíci nebo dvouch sem jí sundaval, umyl a zase lepil zpět. A lepit folii na zapuštěný display neni žádná legrace a to sem to dělal už asi po pátý.
Jinak ač pro profíka může být iPhone jiná kategorie než PDA, často se srovnávají. A zabolelo mě i u srdce, když ke mě přišel jeden kamarád s iPhonem a řiká: Koukej, mám iPhona, to sem borec vid? A ty máš co? Jo, HA, nějaký Touch Pro, můj i Phone je lepšííííí.
No, chtělo se mi na WC.
Opět mohu srovnávat jen s mým E-TENem, ale Stando klidně se někde sejdeme, dám ti do ruky mého E-TENa a pojd, dáme si závod, kdo rychleji zvládne předem domluvené operace, ok? Samozřejmě při ovládání prsty :-) Tedy zapuštěný display a ovládání prstů dohromady (alespoň mě) moc nejde.
Bolik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pon črc 30, 2007 18:11
Bydliště: No někde v Praze mě najdete
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bolik »

Srovnavani Iphonu a jakehokoliv WM zarizeni nema smysl WM zarizeni jsou otevrene platformy se kterymi si clovek muze delat co chce. Iphone je pro lidi co o tom moc nevi, nebo kterym staci zakladni funkce hezkej vzhled a bejt in.

Ale co nechapu je proc skatulkujete kazdyho kdo si koupi Diamonda jako lamu a idiota co si neumi vybrat. Me napr. diamond naprosto vyhovuje, 4GB nezaplnim ani s filmama a sehnal jsem ho uplne novyho za 6500 tak vazne nevim proc bych mel bejt lama jenom kuli tomu ze sem vyuzil super nabidky....
Chrono Leggionaire
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát srp 25, 2006 11:53
Zařízení: Samsung Galaxy Note 10
Bydliště: Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

vidíš, já zase nechápu, proč škatulkujete každého, kdo si koupi iPhone jako lamu a idiota, co si neumi vybrat.... ;-) řečeno tvojí terminologií

trošku tolerance :wink:
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Příspěvek od Standa »

Lausien:
Otisky jdou určitě rychle setřít, ale jak často jsi byl nucen otírat E-TENa a jak často Touch Pro?

Já používám fólie BoxWave. Teď ji mám na Flejmovi 3 - 4 měsíce a ona vypadá pořád jako nová. A jak jsem psal, rád na pda kreslím, takže ji stylusem lechtám určitě častěji než ostatní cihlaři, kteří navíc používají třeba jen prsty, takže se fólie ničí ještě méně. Pda nosím bez obalu v riflích nebo v batohu.
K fóliové hygieně - jen ji utírám suchým hadrem. Víc není důvod. Pod fólii se nic nedostane, nemám pod ní jedinou bublinku (a to jsem ji nalepil napoprvé).
BoxWave sice nejsou nejlevnější, ale jak vidím na vašich zkušenostech s jinýma značkama, pořád se vyplatí. Tímto jim dělám reklamu :-).

iPhone vs. pda - kdybych měl já na výběr jen mezi iPhone a Touch Pro, vyberu bez mrknutí oka Touch Pro, to je jasné. Tyhle dvě platformy srovnávají buď lidé neznalí, jen na základě dotykového displeje, nebo novináři kvůli potřebě bulvárního titulku.

Já nechci srovnávat E-TENa - má malý displej. Pda s 2.8" už jsem měl a nikdy více :-D. Je jasné že toto se nedá ovládat, protože cpát do telefonu prostředí z kapesního počítače je nesmysl. Ale jinak klidně... kdybych se náhodou objevil někdy na srazu nebo vůbec v Praze, můžeme se domluvit...

EDIT: teď mě napadlo... iPhone beru jako výborný telefon a Touchovou řadu jako špatné pda, tak :-)
Lausien
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: ned pro 23, 2007 17:03
Zařízení: HTC Touch Pro
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lausien »

Chrono Leggionaire píše:vidíš, já zase nechápu, proč škatulkujete každého, kdo si koupi iPhone jako lamu a idiota, co si neumi vybrat....
Konkrétně já nikoho neškatulkuju, škatulkuju jen iPhona jako děs a hrůzu a to víceméně proto, protože je to takovej nepovedenej střed mezi normálním mobilem a PDA. No, když se tak zamyslim..... iPhone je úzkej, takže se vejde do kapsy v pohodě.... i do letních kalhot. Takže v létě na mlácení much, komárů a podobnejch havětí je to ideální hračka.

Standa > Srovnáváš nesrovnatelné. Jak se můžeš ptát kolikrát sem otíral od otisků E-TENa, když sem ho nikdy prstama neovládal, protože se prostě nedá. Zlatej Raphael :-) .
Jinak folie BoxWave bohužel neznám. Jako nejkvalitnější se jevily Brando, tak sem do ní šel. Problémy s ní nebyly, ale fakt je, že se špína dostávala za rám okolo displaye a na té folii se usazovala špína.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Příspěvek od htcjirka »

folii Brando a asi po měsíci nebo dvouch sem jí sundaval, umyl a zase lepil zpět. A lepit folii na zapuštěný display neni žádná legrace a to sem to dělal už asi po pátý.
Ja vyhradne pouzivam folie Brando a nikdy se me nedostala folie do stavu, ze bych ji musel sundat,umyt a znova pokladat.Jednou za cas otru,cistym kapesnikem a je to,ale proc proboha sundavat folii??pokud je poradne polozena,nic se pod ni nedostane.Polozeni je otazkou chvilky.
Bolik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pon črc 30, 2007 18:11
Bydliště: No někde v Praze mě najdete
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Bolik »

Chrono Leggionaire píše:vidíš, já zase nechápu, proč škatulkujete každého, kdo si koupi iPhone jako lamu a idiota, co si neumi vybrat.... ;-) řečeno tvojí terminologií

trošku tolerance :wink:
Vidis taky proto jsem tam napsal nebo pro ty kterym staci jednoduche funkce a chteji byt in.
Lukáš Mano
smartguru
smartguru
Příspěvky: 527
Registrován: úte říj 10, 2006 7:21
Zařízení: iP4, HTC Desire
Bydliště: Liberec/Praha

Příspěvek od Lukáš Mano »

Dost hádek, věnujte se tématu!!!
Chrono Leggionaire
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 167
Registrován: pát srp 25, 2006 11:53
Zařízení: Samsung Galaxy Note 10
Bydliště: Slovácko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Chrono Leggionaire »

poslední věc, děkuji ;-)

4Bolik, ten příspěvek jsi upravil,tahle věta tam v tomto znění určitě nebyla
Iphone je pro lidi co o tom moc nevi, nebo kterym staci zakladni funkce hezkej vzhled a bejt in.
na to můžu dát krk.

Upravil jsi to dřív, než jsem to odeslal, proto tam není zmínka o editaci

časem klidně smazat
Uživatelský avatar
Jiří Hanč
smartguru
smartguru
Příspěvky: 553
Registrován: pon bře 19, 2007 14:47
Zařízení: HTC HD2 NANDroid

Příspěvek od Jiří Hanč »

sry za ot :oops:
Lausien píše: Konkrétně já nikoho neškatulkuju, škatulkuju jen iPhona jako děs a hrůzu a to víceméně proto, protože je to takovej nepovedenej střed mezi normálním mobilem a PDA. No, když se tak zamyslim..... iPhone je úzkej, takže se vejde do kapsy v pohodě.... i do letních kalhot. Takže v létě na mlácení much, komárů a podobnejch havětí je to ideální hračka.

Standa > Srovnáváš nesrovnatelné. Jak se můžeš ptát kolikrát sem otíral od otisků E-TENa, když sem ho nikdy prstama neovládal, protože se prostě nedá. Zlatej Raphael :-) .
Jinak folie BoxWave bohužel neznám. Jako nejkvalitnější se jevily Brando, tak sem do ní šel. Problémy s ní nebyly, ale fakt je, že se špína dostávala za rám okolo displaye a na té folii se usazovala špína.
mluvis tady o tom jak je Raphael zlatej, ale kdy si myslis ze se objevilo TouchFLO? Az po uvedeni iPlacacky(ja by ho ani na ty mouchy nepouzival :-D ) ...
mne osobne vubec nevadi vytahnout stylus, ale nedela mi problemy ani po nem matlat prstama(zapustenej 3,5 disp.)
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů