Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
User avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1099
Joined: Tue Feb 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Post by Cheetah007 »

Těch věcí je víc nemám sílu to zde jmenovat každý OS/ekosystém má svá pro a proti, je fajn že to prostě jede svižně tak jako iOS nezas... se tak jako časem android ale to je na jinou diskuzi.

V tuhle chvíli mi vadí následující:

Podrobnější nastavení zvuku (již zmíněno) - možná budoucí upgrade

Protokol hovorů - nevím zda se jej dočkáme...iOS jej nemá dodnes (prominte že srovnávám z iOS jsem přešel)

EDIT:
Protokol/historie hovorů a jiných konverzací jsou dostatečné jen ty časy...zcela chybí délka posledního či předešlých hovorů a celková doba volání

Lidé/Kontakty- Fajn provázanost se sociálními sítěmi, nemusím to mám raději pořádek takže jsem to ani nepovolil ale lidé to využijí, co mi vadí je že se jméno nezobrazí třeba na Lumii520 celé, poslední třetina chybí a nescrooluje....otáčení displeje se neděje.
mceza

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Post by mceza »

Co myslíš tím protokolem hovorů? Historii volání WP má, jen neukazuje (alespoň WP7) délku hovoru.
User avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1099
Joined: Tue Feb 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Post by Cheetah007 »

No víš protokol jako mívaly symbkianové nokie či stále mají S40 a další asha a tak...nevím proč je právě tohle v ekosystémech iOS a WP uživatelům zapovězeno, na tu celkovou ještě mrknu.
mceza

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Post by mceza »

Šel jsem se kvůli tobě podívat k sestře na S40 Nokii, abych si to připomněl (je to už hodně dávno) a její protokol byl na chlup stejnej, jako historie hovorů na Windows Phone.
Jediné, co by tam člověku mohlo chybět je délka hovoru, ale jinak tam je vše - volaná, přijatá a nepřijatá volání. Co ti tam chybí?
User avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1099
Joined: Tue Feb 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Post by Cheetah007 »

mceza
Hele moc a moc se ti omlouvám, promin že jsi se kvůli mě takhle štval, ano je tam vše, je to prostě jinak uspořádané než ty výpisy u S60ky (v práci jsem si chvíli pohrával s kolegovou N70 a nostalgicky vzpomínal..) takže jde o zvyk, jediné tedy chybí je délka konkrétního hovoru a celková doba všech hovorů :!: snad to ms v aktualizacích doplní tohle není právě maličkost, ještě jednou se omlouvám, zbytečně plaším a uvádím v omyl tebe a ostatní, pokud budeš souhlasit, můžeme společně požádat moda aby to promázl...

EDIT:
Možná už to tu padlo, ale stále při listování v nabídce aplikací, kontaktech, internetu atd., ťukám na horní stavový řádek, aby mě to "hodilo" na začátek, zvyk z iOS, tady jen vyskočí lišta,s udaji intenzity signálu GSM a Wi-Fi.
mceza

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Post by mceza »

V pohodě, délky hovorů mohou být občas opravdu užitečné. Vůbec bych se nedivil, kdyby si je telefon pamatoval, jen je prostě nikde nezobrazoval...
Ač teď nevím v co bych to využil, určitě bych ocenil možnost přístupu k těmto datům.

U Nokie lze využít aplikaci Counters, která to počítá, ale ne příliš přesně a má několik známých chyb.

Btw, ani ta S40 Nokia si to v historii přímo nepamatuje, ale lze se dostat na počítadlo s celkovou délkou hovorů a s délkou posledního hovoru.

EDIT k tvému Editu:
Cheetah007 wrote: EDIT:
Možná už to tu padlo, ale stále při listování v nabídce aplikací, kontaktech, internetu atd., ťukám na horní stavový řádek, aby mě to "hodilo" na začátek, zvyk z iOS, tady jen vyskočí lišta,s udaji intenzity signálu GSM a Wi-Fi.
To je o zvyku. Až se naučíš používat šipku zpět, tak nebudeš chtít nic jiného.
User avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1099
Joined: Tue Feb 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Post by Cheetah007 »

No jako vývojář pokud tě MS neomezuje nějak fest (nerozumím tomu jsem jen konzument) by pro tebe neměl být problém nějaký ten LOG najít...jsou to pořád jen windowsy a tutově to někam zaznamenávají....proč to ale páni z redmondu před námi skrývají netuším..chystají to do 8.1blue? a hlavně tohle (délka hovorů) je poměrně důležitá věc soudě dle mého, tak když se nechají stáhnout přes Nokia Pusher od nich aktualizace, vydám menší do které to přidám, na en fora a blogy nechodím skoro vůbec ale jistě si tam toho už taky někdo všiml ne? :)

EDIT:
Možná bych uvítal, mít možnost procentuálního zobrazení vedle indikátoru baterie ve stavové liště, jinak je to schované v menu nastavení, zkratka nevím zda jde nějak vytáhnout, když na volbě v nastavení podržím prst, nenabídne mi přišpendlení na tile a nebo aplikací, mrkni mj. sem, zajímavé rozdíly mezi mobile a desktop MS Store :)
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.ph ... 02#p291202" onclick="window.open(this.href);return false;

Každopádně tohle jsou jen drobnosti, iOS se taky vypracoval až časem a od 4ky to bylo lepší a lepší, vše je jen a pouze o zvyku a s tou šipkou zpět jakbysmet 8-)
mceza

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Post by mceza »

Pro vývojáře to problém je, protože toto je skryté.

tvrzení "jsou to pořád jen windowsy" je poněkud neplatné, protože jsou tam obrovská omezení a vývojář může dělat jen to, co mu MS zpřístupní. Tedy alespoň u telefonu s továrním FW. Pro přístup i jinam je potřeba mít telefon plně odemčený nebo mít nějakou custom ROM. Problematika je složitější, ale pro nás důležité je to, že to nejde.
User avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1099
Joined: Tue Feb 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Post by Cheetah007 »

OKa rozumím a díky za informace, je to prostě uzavřený systém/eko podobně jako iOS a pokud jej někdo neodemkne nebo "nevysvobodí z vězení" MS si do něj vrtat nenechá....no za tu rychlost a stabilitu to myslím i stojí...třeba android je fajn ale děsně roztříštěný, už se v tom pomalu nikdo nevyzná, tohle chodí tady tohle zase ne, v tom je uzavřenost iOS a WP určitě výhodou a většině lidí vše co nabízejí postačuje a časem MS pár věcí zase přidá.
Asi před dvěma dny jsem četl článek kde se zminují, že MS trošku povolil a nebude nutné kvůli každé nové verzi kupovat telefon ale aktualizace/ podpora bude pro daný model delší...jedině dobře pokud to bude k užitku, dík za tvůj čas, dobrou 8-)
macula
nováček
nováček
Posts: 23
Joined: Wed Oct 14, 2009 13:28
Zařízení: Nokia Lumia 930, Asus VivoTab RT

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Post by macula »

Mě chybí možnost zadání statické IP adresy. Nevíte někdo, zda to bude možné v plánované aktualizaci? Já jen, jestli mám čekat nebo kompletně překonfigurovat síť v práci i doma :(
Richard Bláha
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 53
Joined: Thu Mar 08, 2012 11:33
Zařízení: Microsoft Lumia 950 - DT900

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Post by Richard Bláha »

Notifikace SMSek. Pokud je krátká a přečtu si ji celou v notifikaci, tak odsunout doprava a uložit jako přečtenou. Naopak pokud je delší a chci si ji přečíst později, odsunout doleva s tím, že ji budu mít pořád označenou jako nepřečtenou, což mi bude připomínat číslo na dlaždici.
martkono
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 74
Joined: Thu Nov 22, 2012 11:02
Zařízení: Nokia Lumia 820

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Post by martkono »

Richard Blaha, toast notifikacie (smska) sa da odsunut doprava. Sprava sa ulozi ako neprecitana, notifikacia je dalej na dlazdici.
User avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1099
Joined: Tue Feb 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Post by Cheetah007 »

Podařilo se někomu v WP na sdílet pořízenou fotku či obrázek galerie, konkrétní osobě na FB?
Kontakty mam propojene s těmi na fb, podržím prst na fotce, zvolím sdílet,dam facebook ale nemam moznost vyberu komu....objevi se odeslat a storno a to je vse

EDIT:
Zkusil jsem i přes IE mobilni a klasickou verzi FB a ani tam se mi to nepovedlo...nakonec me MS donutil zvednout zadek od televize a poslat to přes velkej pocitac...inu vse zle je pro něco dobre :-D
melooon
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Posts: 3
Joined: Sat Jun 29, 2013 13:17
Zařízení: Nokia Lumia 920

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Post by melooon »

No mne osobne strasne chyba nejaky BLACKLIST alebo nieco podobneho
User avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1099
Joined: Tue Feb 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Post by Cheetah007 »

Je nějaká aplikace na "típání" obrazovky? v Windows store jsem ji nenašel.
motas
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 233
Joined: Fri Dec 11, 2009 21:32
Zařízení: Nokia Lumia 1020

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Post by motas »

Aplikace není potřeba. Stačí podržet WIN a stisknout power. Obrazovka se uloží do alba Snímky obrazovky.
User avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1099
Joined: Tue Feb 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Post by Cheetah007 »

A sakra...podobnost s iOS čistě náhodná ne? :-D každopádně díky, jsem jeden z mnoha co zásadně nečtou návod :)
MikeyMCZ
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 232
Joined: Sat Feb 02, 2013 0:03
Zařízení: Nokia Lumia 920

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Post by MikeyMCZ »

Ve WP8 se típá obrazovka současným zmáčknutím tlačítka "turn off" a "home".
User avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1099
Joined: Tue Feb 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Post by Cheetah007 »

Někdy mi trochu vadí chybějící části popisků v aplikacích a menu telefonu jako takovém, ale je to možná dané rozlišením displeje..nejpatrnější je to asi v kontaktech.
V nastavení/usnadnění přístupu mám nastavenu nejnižší velikost a v "lidé" kde by se to mělo projevit nic...to samé když to nastavím na největší také se nic neprojeví (v lidé) přijde mi že velikost fontu se tam měnit nedá...stálo by za to udělat, aby když je text delší scrooloval.

EDIT:
Druhou věcí je aktualizace aplikací od nokie a funkcí v telefonech lumia ale to je spíše věc nokie než microsoftu.
Htcjirka psal že se to stahuje většinou jen při zaplých mobilních datech, při wifi ne a je nutné použít http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=144&t=32515" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1099
Joined: Tue Feb 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Co byste vylepšili na Windows Phone 8? (diskuze)

Post by Cheetah007 »

Tak určitě je třeba zlepšit integrovaný chat pro fb a dalsi soc. sítě.
Je fajn, když se v nastaveni k FB přihlásím, mohu s jakýmkoliv kontaktem co se do lidé importuje, z nich s nim zahájit chat, upozornění když mi člověk odepíše, chodí poměrně nespolehlivě, tón a nahoře vyskočí okénko s textem jako když přijde smska, když ale na pozadí běží fb app od ms ze store, nepřijde nic, v historii se zobrazí až když odpovím.
Post Reply

Return to “Windows Phone 8.x”

Who is online

Users browsing this forum: Seznam.cz and 1 guest