Samsung Galaxy S III by mohl disponovat extrémně výkonným HW

Diskuze o smartphonech značky HTC (One A9, One M9, One M8 a dalších…)
User avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1525
Joined: Mon Jul 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Samsung Galaxy S III by mohl disponovat extrémně výkonným HW

Post by bkf1 »

uni wrote:bkf1: Nevím, zda jsi pochopil, v té době měla PocketPC zařízení 2x vyšší takt procesoru, GPU nyní neumím úplně porovnat
Takt jak znamo z PC nemusi hrat roli navic pokud vim, tak prvni iP mel procesoru od Samsungu 600MHz podtaktovany na 400MHz (samozrejme vykon ciste CPU byl urcite o neco lepsi nez treba HTC a jejich ubohe Qualshmejdy)... a GPU? S tim si podle me WM obecne moc nerozumnely (co se tyce API) a navic ani se poradne nedelalo zelezo, ktere by melo nejaky vykon (prvni aspon trochu graficky vykonny (GPU) a verejne rozsireny WM telefon byla podle me HD2ka, ale to uz bylo pozde). Kdyz to shrnu, tak vykon CPU u prvniho iPhone byl prumerny, ale co se tyce GPU byl MNOHEM dale a samozrejme i provazanost s OS (graficke API) byla na UPLNE jine urovni.

Ad ztraceni stylusu - ja mel A701ku, Polarise, HD1 a na zadnem mi stylus nevypadaval :wink: Ja obecne stylus pouzival jen na ciste specificke ukony, na ktere je proste stylus nepostradatelny (nacrty/kresleni, nektere hry, narocnejsi programy...). Ostatni bezne ukony (telefonovani, smsky, fotky, souborove operace...) jsem resil D-Padem (bohuzel na HD1 nebyl D-Pad, coz HODNE ztizilo ovladani) a samozrejme klasickym tapnutim.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1327
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung Galaxy S III by mohl disponovat extrémně výkonným HW

Post by uni »

Jen jsem ti chtěl říci, že Apple najednou nevzal někde HW, který by poslal v té době dostupný v produktech jiných platforem do propadliště dějin, jen je příchodem "iOS" poslal do hodně zastaralé historie (duo MS/Nokia už v té době dávno spaly na vavřínech, jediná "konkurence" v podobě Palmu/BB byla nemohoucí) jiné platformy.
A je fakt zbytečná diskuse (jako hromada zde:-/, jestli se stylusy ztrácely nebo ne, prostě ano, jako vše, co není přibito k dané věci). Nebo zapomínaly na jiném místě, než byl člověk teď. Díky bohu za to, že Apple vyměnil stylusy za naše prsty.
User avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1525
Joined: Mon Jul 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Samsung Galaxy S III by mohl disponovat extrémně výkonným HW

Post by bkf1 »

uni wrote:Díky bohu za to, že Apple vyměnil stylusy za naše prsty.
Diky Apple musim vzit do ruky propisku a kus papiru, abych mohl nakreslit neco slozitejsiho, nez je obdelnik, ctverec nebo kolecko... skutecne diky Applu za tento "pokrok" :lol:
User avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2089
Joined: Tue Jun 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Location: Trutnov

Samsung Galaxy S III by mohl disponovat extrémně výkonným HW

Post by YAMATO »

uni wrote:Díky bohu za to, že Apple vyměnil stylusy za naše prsty.
Promiň, ale v tomto prostě nemáš pravdu. Uznávám, že pro většinu úkonů je stylus vcelku zbytný - jenže pak je zde několik, kde výrazně ulehčuje práci/zábavu (web, word, excel, ...) a několik, které jsou bez něj zabité (rozpoznávání psaní, kreslení & editace obrázků...a kdo si vzpomene na PocketPicture, neřekne, že je to v PDA blbost).
uni
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1327
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung Galaxy S III by mohl disponovat extrémně výkonným HW

Post by uni »

Dotykové smarphony používám od dob Tréa 650, nikdy jsem nepotřeboval nic výrazného kreslit. Myslím, že tvůj požadavek na práci s grafikou bude dosti minoritní. Nevím kolik času čím trávíš na displeji, já 99% ťukáním na nějaké tlačítko příp. posun textu/mapy, stylus skutečně nepotřebuji.
Tak Graffity apod. je už asi za námi ne? To nahradily Swipe apod. aplikace. NA webu když potřebuji přesné zacílení, např. Opera Mini má virtuální kurzor, já směrové šipky v podobě dotykového dpadu, opět žádný problém. Je to o vhodném výběru zařízení. Nemá smysl si koupit Fabii a brečet, že se do ní nevejde fošna jak do Transita. Tak sis měl koupit Transita.
User avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2089
Joined: Tue Jun 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Location: Trutnov

Samsung Galaxy S III by mohl disponovat extrémně výkonným HW

Post by YAMATO »

Nenašel jsem nic lepšího na rychlé psaní, než bylo rozpoznávání psaného textu na Symbianu UIQ3. Ale chápu, že tohle už se asi nevrátí (snad jen doufat v Note).

Proč tedy vzniká docela hodně kreslících aplikací, které mají jen jedinou vadu - prst?

Nebo hry - pamatuju si na real time strategii, ještě na WM...sakra, jak se to jmenovalo?...byla to bomba, ale ne bez stylusu. Udělali pak i prstoidní odvozeninu, skoro nehratelné.

No jo, jsem holt minorita. Bože, ať ten Note něčím nezkurví!
uni
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1327
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung Galaxy S III by mohl disponovat extrémně výkonným HW

Post by uni »

Já jsem zase na rychlé psaní nenašel nic lepšího než HW QWERTY pod displejem.
Tak pokud mám dát na jednu stranu vah zhoršené grafické aplikace a jeden herní žánr a na druhou stranu práci s telefonem obecně (tedy poměr stráveného času u většiny asi tak 1:nekonečně)..... tak fakt není co řešit.
niky79
smartguru
smartguru
Posts: 539
Joined: Sat Sep 05, 2009 17:27
Zařízení: Diamond 2

Samsung Galaxy S III by mohl disponovat extrémně výkonným HW

Post by niky79 »

bkf1 wrote:
uni wrote:Díky bohu za to, že Apple vyměnil stylusy za naše prsty.
Diky Apple musim vzit do ruky propisku a kus papiru, abych mohl nakreslit neco slozitejsiho, nez je obdelnik, ctverec nebo kolecko... skutecne diky Applu za tento "pokrok" :lol:
To ale musis napsat "kvuli", ne "diky" :lol: :lol: :lol:
uni
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1327
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung Galaxy S III by mohl disponovat extrémně výkonným HW

Post by uni »

niky79: Pravda:-)
User avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1525
Joined: Mon Jul 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Samsung Galaxy S III by mohl disponovat extrémně výkonným HW

Post by bkf1 »

uni wrote:požadavek na práci s grafikou bude dosti minoritní
Ano vsechny ty nase pozadavky jsou vlastne naprosto minoritni a naprosto zbytecne... a nikdo tyhle veci ani nepotrebuje... ono je to hlavne tim, ze tyhle veci nejsou mozne, ale to je prece jedno, i kdyby byly, tak je nikdo nepouziva ze? :lol:
uni wrote:Nevím kolik času čím trávíš na displeji, já 99% ťukáním na nějaké tlačítko příp. posun textu/mapy
Ja taky 99% casu nepotrebuju GPSku, ale ROZHODNE nebudu tvrdit, ze je to zbytecnost...
uni wrote:Je to o vhodném výběru zařízení. Nemá smysl si koupit Fabii a brečet, že se do ní nevejde fošna jak do Transita. Tak sis měl koupit Transita.
A ze takovych zarizeni je ted na trhu hromada ze? Skutecne "je z ceho vybirat", kdyz ma clovek trosku vetsi pozadavky...

TO NIKY:
:-)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1327
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung Galaxy S III by mohl disponovat extrémně výkonným HW

Post by uni »

bkf1: Uf... já už nevím. Obviňovat Apple z toho, že může za něco, co udělal nějaký jiný výrobce a ty navíc máš na tu věc relativně nevhodný požadavek...to nevím jak okomentovat.
Na trhu se povalují např. "noname tablety" s rezistivními displeji o různých uhlopříčkách, investice relativně malá, kup do toho grafický editor, vem do ruky klacík a čaruj. Ale neobviňuj Apple, že ti něco znemožnil.
Např. toto.
User avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1525
Joined: Mon Jul 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Samsung Galaxy S III by mohl disponovat extrémně výkonným HW

Post by bkf1 »

Takze vec/veci, ktere umely kapesni zarizeni radu let jsou ted nevhodnymi pozadavky... aha... dobra tedy, beru to :wink: Jinak tvoje rada v podstate nema chybu (web, nacrty a na ovladani slozitejsi hry to pokryje s prehledem a na to vse staci muj prst) ALE... jaksi... do kapsy se to nevleze a volani s tim si taky nedokazu dost dobre prestavit :)
uni
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1327
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung Galaxy S III by mohl disponovat extrémně výkonným HW

Post by uni »

bkf1: Komu není rady, není ani pomoci. Pochybuji, že grafiku upravuješ za pochodu... no celé téma je už asi vyčerpané.
User avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1525
Joined: Mon Jul 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Samsung Galaxy S III by mohl disponovat extrémně výkonným HW

Post by bkf1 »

uni wrote:Pochybuji, že grafiku upravuješ za pochodu...
Ty ses jak muj kolega :) Chytnes se jednoho slova a na ostatni argumenty hodis DELETE :)
uni wrote:no celé téma je už asi vyčerpané
To rozhodne je :wink: Ty mas jednoznacne mnohem jednoduzsi zpusob prace zato ja (potazmo dalsi viz YAMATO) pracujeme komplexneji = naroky i na bezne provadene ukony mame casto mnohem vyssi... bohuzel zarizeni pro nas na trhu nejsou :(
uni
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1327
Joined: Thu Oct 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Samsung Galaxy S III by mohl disponovat extrémně výkonným HW

Post by uni »

To nevím jestli je má práce na daném zařízení jednodušší. Na poslech hudby mám iPod, protože má vyšší kvalitu. Na práci s GPS mám BT GPS, protože je přesnější a rychlejší. Na komunikaci mám telefon s QWERTY klávesnicí, na práci mám PCčka. Už prostě nepotřebuji z nějakého zařízení,pro které bych se nadchl ždímat maximum a řešit kompromisy. Na to nemám čas ani sílu. To nechávám mladším nadšencům, já jsem si toto již prošel:-)
dwbmb
smartstar
smartstar
Posts: 943
Joined: Mon Nov 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Samsung Galaxy S III by mohl disponovat extrémně výkonným HW

Post by dwbmb »

uni wrote:To nevím jestli je má práce na daném zařízení jednodušší. Na poslech hudby mám iPod, protože má vyšší kvalitu. Na práci s GPS mám BT GPS, protože je přesnější a rychlejší. Na komunikaci mám telefon s QWERTY klávesnicí, na práci mám PCčka. Už prostě nepotřebuji z nějakého zařízení,pro které bych se nadchl ždímat maximum a řešit kompromisy. Na to nemám čas ani sílu. To nechávám mladším nadšencům, já jsem si toto již prošel:-)
Pod to se podepíšu.
User avatar
bkf1
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1525
Joined: Mon Jul 03, 2006 13:38
Zařízení: TouchHD (Cloudy v2.2+CZ), SGS1 (ofic. 2.3.6 JW1)

Samsung Galaxy S III by mohl disponovat extrémně výkonným HW

Post by bkf1 »

Samozrejme, kdyz je to o vetsich kompromisech, tak nema smysl neco latat, ale o tom ja nemluvim :wink: Na druhou stranu neni treba mit na kazdou vec jine zarizeni :wink: Napr. ohledne te GPSky ja treba nemel nikdy problem s presnosti, fixem ani s mapami v A701ce ani v Polarisovi (u HD1ky uz byl nejaky SW problem nastesti resitelny; u SGS1 o tom radsi ani nebudu mluvit, protoze s GPS je to v tomto pripade katastrofa :???: )...
dwbmb
smartstar
smartstar
Posts: 943
Joined: Mon Nov 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Samsung Galaxy S III by mohl disponovat extrémně výkonným HW

Post by dwbmb »

Pro mě je navigace v mobilu nepoužitelná, jelikož se s ní telefon vybíjí rychleji, než se stíhá nabíjet (LG Optimus One).
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 435
Joined: Mon Apr 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Location: Vejprnice (kousek od Plzně)
Contact:

Samsung Galaxy S III by mohl disponovat extrémně výkonným HW

Post by Tonda512 »

YAMATO wrote:Nenašel jsem nic lepšího na rychlé psaní, než bylo rozpoznávání psaného textu na Symbianu UIQ3.
Nechce se mi věřit, že jsi na P1i využíval místo skvělé klávesnice psaní na displeji? :???:
User avatar
YAMATO
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2089
Joined: Tue Jun 10, 2008 10:36
Zařízení: Galaxy Note 2
Location: Trutnov

Samsung Galaxy S III by mohl disponovat extrémně výkonným HW

Post by YAMATO »

Klávesnice byla skvělá, ale systém rychlostí nestačil a po chvíli jsem psal o dvě slova dél, než se zobrazovalo. A hlavně jsem psaní stylusem doslova miloval, to byl snad první důvod, proč jsem chtěl P1i :)
Post Reply

Return to “HTC telefony”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests