HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Pro (Raphael)
User avatar
skejpa
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 128
Joined: Sat Sep 13, 2008 9:26
Contact:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Post by skejpa »

brý den :-) tak sem si pročetl posledních pár stránek a požádám vás o rady. Asi dostanu příští pátek Touch Pro (když se zadaří) tak chci být připraven. ;-)

1. když dostanu telefon od O2 v cestine, jaká tam bude pravděpodobně rom, případně půjde tam dát nějaká novější, oficialní a s češtinou ?
2. když si k telefonu pořídím bluetooth handsfree (například http://www.gigashops.cz/samsung-sbh650/ ) bude fungovat přepínání písniček apod ve všech přehrávačích, v jednom implementovaném nebo to fungovat nebude ? Jak je na tom vůbec Touch Pro a BT sluchátka, respektive jak to pracuje s přehrávačema ?
(popřípadě poraďte nějaké BT sluchátka - přijímač - který obsahuje nebo kam můžu zapojit špuntový sluchátka, v mém případě z SE walkmannu W810 :-) nic jiného než špunty už nechci, zkušenosti poradily, že jsou kompaktní, pěkně vykreslujou basy a nejlépe těsní, takže na přednáškách nepůsobí rušivým efektem :D )
3. Je možné do oficiální české ROM nahrát nějaké lepší rádio, které by prodloužilo výdrž telefonu, popřípadě zlepšilo signál apod aniž bych přišel o záruku ?
4. Máte někdo ověřený a (pokud možno) jednoduchý způsob jak dostat kontakty z nokie (6288; Series40) do HTC TP ? Nejde to například přez windows vista kontakty ? Z nokie do win kontaktů je dostanu, půjde to ale nahrát do TP ? :-)

Jinak konstrukci sem si osahal a vzhledem k tomu, že mám teď nokii 6288 (vysouvák), byl jsem mile překvapen. Byl to sice úplně nový kus ale konstrukce držela perfektně a působyla dojmem, že ještě pár chvil bude držet. Mé nadšení bylo asi taky způsobeno zvykem ze současného telefonu, kde to už jaksi nějak moc nelícuje...

Při pročítání fóra mě napadaly tisíce otázek ale teď už si na ně nějak nemůžu vzpomenout, tak kdyžtak budu pak pokračovat :-) díky všem za odpovědi. skejpa
Lucky;)
nováček
nováček
Posts: 33
Joined: Sat Dec 20, 2008 13:24
Zařízení: HTC Touch Pro (Raphael)
Contact:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Post by Lucky;) »

1. oficiální česká ROM neexistuje, to co budeš mít od O2 je tušim klasická (původní ROM) s počeštěním od sunnysoftu a nějakou tou O2 úpravou (například lišty tam jsou modré, což mi přijde strašný) - v současnosti existuje jediná česká ROM a sice neoficiální PROven 1.14 CZ
2. nemám vyzkoušeno
3. rádia nahrávat jdou, s vybráním správného si asi budeš muset pohrát, jak je to se zárukou v případě rádia netuším, já flashoval pouze ROM a na záruku se vykašlal...
4. pokud vím, tak by tam měli jít normální kontakty který nacpeš do outlooku, ale o pár stran zpět někdo doporučoval nějaký dobrý soft...
User avatar
skejpa
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 128
Joined: Sat Sep 13, 2008 9:26
Contact:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Post by skejpa »

a je mozny tam teda nahrat nejakou anglickou ROM (ofiko) a pridat jen cestinu od SS aniz bych ztratil zaruku ?
perm
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 72
Joined: Thu Apr 05, 2007 16:13

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Post by perm »

v patek jsem psal do Sunyysoftu, ze bych chtel novou ROM, ale zaroven neprijit o lokalizaci-jak to mam udelat-asi za hodinku jsem dostal odpoved:

Dobrý den,

CZ Lokalizaci-InterWrite Pro 9.5- nelze „vyjmout“ a poté „vložit“ do nové(jiné) verze ROM.
Jediná možnost, jak si Lokalizaci zachovat je, nahrát si Lokalizovanou verzi ROM. Nejaktuálnější verzí
disponuje autorizovaný servis pro HTC, www.VSPDATA.cz.


...tak jsem zkusil napsat tam-uvidime, jestli odpovi a kdyz jo, tak co...
shaman171
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 95
Joined: Sun Mar 09, 2008 10:57
Zařízení: Nokia Lumia 1320
Contact:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Post by shaman171 »

hej to by bylo super kdybychom zisali cestinu i po nove ROMce... :-)
Lucky;)
nováček
nováček
Posts: 33
Joined: Sat Dec 20, 2008 13:24
Zařízení: HTC Touch Pro (Raphael)
Contact:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Post by Lucky;) »

v kuloárech se šušká, že by mohla vzniknout nová, ryze česká (čechem vytvořená) romka... samozřejmě neoficiální... zatim je vše ve fázi úvahy a zjišťování zájmu :)
User avatar
skejpa
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 128
Joined: Sat Sep 13, 2008 9:26
Contact:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Post by skejpa »

neoficialni = prijdes o zaruku = nechci...
duuri
nováček
nováček
Posts: 43
Joined: Wed Oct 17, 2007 10:24
Contact:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Post by duuri »

vsetko sa da vratit do povedneho stavu ;)
perm
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 72
Joined: Thu Apr 05, 2007 16:13

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Post by perm »

tak uz mi z VSPDATA odpovedeli:

Dobrý den,
poslední verze ROM s českou lokalizací je 1.90.401. Předpokládám, že tuto máte i ve svém telefonu.
S pozdravem
Gabriela Vlková

VSPData a.s
Servisní středisko GSM-HTC
Průmyslová 1181
391 02 Sezimovo Ústí II
www.vspdata.cz
User avatar
skejpa
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 128
Joined: Sat Sep 13, 2008 9:26
Contact:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Post by skejpa »

duuri wrote:vsetko sa da vratit do povedneho stavu ;)
podle poslednich sprav to neni pravda. pry maji v servisech k dispozici SW na rozpoznani odemceneho spl a to ikdyz to pak znovu zamknes. cetl sem to tusim nekde tady na foru a na fansite touch pro to taky nekdo rikal. oprava je nakonec prisla na 5000 a ze zaruky to proste odmitli vzit. takze ja radsi nebudu riskovat...
duuri
nováček
nováček
Posts: 43
Joined: Wed Oct 17, 2007 10:24
Contact:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Post by duuri »

tak je to na tebe:)
Lucky;)
nováček
nováček
Posts: 33
Joined: Sat Dec 20, 2008 13:24
Zařízení: HTC Touch Pro (Raphael)
Contact:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Post by Lucky;) »

ať je to jak chce, tak se to vztahuje pouze na reklamaci SW (proč bych reklamoval SW, který si mohu sám jakkoli změnit...), případný problém s HW jsou povinni ti vyreklamovat tak jako tak...
User avatar
skejpa
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 128
Joined: Sat Sep 13, 2008 9:26
Contact:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Post by skejpa »

no nevim. ja bych rekl ze ti reknou ze to byl zasah do telefonu a ze tim ti spadla zaruka na vse...
Lucky;)
nováček
nováček
Posts: 33
Joined: Sat Dec 20, 2008 13:24
Zařízení: HTC Touch Pro (Raphael)
Contact:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Post by Lucky;) »

imho je to to samý, jako by ti baťa odmítl vyreklamovat boty, protože sis do nich dal jiný tkaničky, přičemž si tam ty původní vrátil a reklamuješ odlupující se podrážku
ziminix
VIP
VIP
Posts: 1279
Joined: Thu Jun 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Location: Třebíč

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Post by ziminix »

Ačkoli ti to může připadat směšné, tak ty servisy to opravdu takhle posuzujou. Čili pokud byl proveden jakýkoliv zásah do telefonu, tak to berou jako porušení záruky a veškerý opravy si hradíš.
duuri
nováček
nováček
Posts: 43
Joined: Wed Oct 17, 2007 10:24
Contact:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Post by duuri »

ano ale pokial je vyrobok mladsi ako 6 mesiacov je na nich aby ti dokazala ze zavada nieje sposobena tebou..po pol roku by si to mal dokazat ty...
User avatar
skejpa
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 128
Joined: Sat Sep 13, 2008 9:26
Contact:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Post by skejpa »

Lucky;) wrote:imho je to to samý, jako by ti baťa odmítl vyreklamovat boty, protože sis do nich dal jiný tkaničky, přičemž si tam ty původní vrátil a reklamuješ odlupující se podrážku
tak to bud vklidu ze by to vypadalo asi takto:
vy jste si tam dal jine tkanicky co ? no ty ale nejsou atestovany pro tenhle typ boty, mohou vice napinat botu a to muze mit neblahy vliv na podrazku. A jelikoz je v podminkach napsano, ze nesmite nic menit... tak na vas serem :D
A takhle dopadnout nechci :-) podrazka za 5 tisic je pro me hodne draha podrazka, na to, abych si tam musel davat jiny tkanicky :-)
Haďas
nováček
nováček
Posts: 29
Joined: Wed Dec 17, 2008 20:51
Zařízení: HTC HD 2
Contact:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Post by Haďas »

mám takovej problém .... chtěl jsem si zlepšit senzitivitu displeje viz http://smartwiki.cz/pocket-pc/htc/htc-touch-pro ale já to nemám v registrech tak jako je to popsané na té stránce :oops:

EDIT: ještě jsem se chtěl zeptat jak zobrazit na raphaelovi u počasí předpověď na další dny
Lucky;)
nováček
nováček
Posts: 33
Joined: Sat Dec 20, 2008 13:24
Zařízení: HTC Touch Pro (Raphael)
Contact:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Post by Lucky;) »

a co teda v těch registrech máš? na tyhle věci je dobrej advanced config tool či jak se to přesně jmenuje...

u toho počasí - najedeš na město a vlevo dole máš možnost "5 Dnů", tak na to hrábni prstem :)
Haďas
nováček
nováček
Posts: 29
Joined: Wed Dec 17, 2008 20:51
Zařízení: HTC HD 2
Contact:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Post by Haďas »

já používam total commandra a nemám tam takový hodnoty jako píšou defaultní ja tam mam 38 :-(


jj to jsem si všimnul ale chtěl bych to mít podobně jako u HTC Touch HD jestli víš jak to vypadá
Post Reply

Return to “HTC Touch Pro”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests