HP iPAQ 614 Business Navigator - pokračování diskuze

Diskuzní fórum pro majitele zařížení HP iPaq 614 a další...
Zamčeno
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

vavca
tak za takovou informaci se nedá ani poděkovat :???: ... samozřejmě díky ;-)

Mě to ani nepřekvapuje, ale .... je to neskutečné, nečestné, ohyzdné, nedůstojné firem jako je HP apod.

Se divím, že nám neprodali jenom case za 6000,-, pak za týden vnitřek za dalších 8000,-, nabíječku v sadě se sluchátky a zbytkem za 3200,-Kč ... a v závěru lokalizaci za 2500,-Kč. Takto by na tom vydělali mnoho víc. :twisted: :twisted: :twisted:

A tak si uvědomuji silně slova neznámého gentlemana, že i vydělávat, se může dát čestným způsobem.

Momentálně zjišťuji, jak na tom jsem já - když se něco dozvím, dám vědět.

EDIT: mota, že by naděje, ještě neumřela? :roll:
bobbik
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 109
Registrován: pon říj 08, 2007 14:18

Příspěvek od bobbik »

At si lokalizaci strcej do zadniho otvoru. Staci mi kdyz vydaj opravnej patch na XT9 a je to.
Uživatelský avatar
Pavtul
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř bře 19, 2008 21:43
Bydliště: Vlašimsko

Příspěvek od Pavtul »

Ve firme - viz vyse link v mem posld. prispevku - mi sdelili, ze by verze mela byt ke stazeni Zdarma po registraci ...naznacil i ze musi byt zadano IMEI nebo VIN produktu, ze se jedna opravdu o dovoz pro CR! Zkusim jeste dotaz na HP. Jinak z KASY i CZC mi odepsali, ze vyrobek uvolni do prodeje samozrejme z CZ lokalizaci... ale kdy to bude ?? :-(

Jinak se jeste zeptam.... zkusenych uzivatelu ... setkal jsem s ena webu s doplnujicim oznacenim dvou verzi stejnehoproduktu ve forme :
1. verze :HP iPAQ 614c ( FB136AA )
2. verze HP iPAQ 614c ( FA992AA )

tyto verze zhruva s tisicikorunovym rozdilem nabizeji zde : http://shop.ihouse.cz:80/vyrobky/hp-ipa ... 33&idk=179

Nevite v cem je rozdil? ja to na foru ani na tom eshopu nenasel - zaslal jsem tam dotaz a doposud mi neodpovedeli :-( Diky
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

Pavtul

Zkušený uživatel nejsem, ale na faktuře mám uvedeno FB136AA a zařízení bych měl mít ofic. pro CZ trh.
Ale raději si počkej ještě na vyjádření ostatních, či mrkni přímo na stránky HP (jestli tam nejsou zase nějaké zmatky).
Uživatelský avatar
Pavtul
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř bře 19, 2008 21:43
Bydliště: Vlašimsko

Příspěvek od Pavtul »

Mgx - diky - jsem sam zvedav, ale vetsina nabizenych verzi je oznacena tak jako ta tva...

Jinak jsem volal na zastoupeni HP : 261 108 108 Dotaz smeroval na CZ lokalizaci. Bylo mi jasne receno, ze Sunnysoft pro HP dokoncuje CZ lokalizaci. Tato bude nasledne poskytnuta ZDARMA ke vsem oficialnim verzim produktu urcenym pro CZ trh! Jak pro kousky urcene k prodeji tak samozrejme pro jiz prodane kousky ! ! Takze CZ za uplatu snad pro nasince nehrozi "uf"
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

Pavtul ... dokončuje lokalizaci :?: Měl jsi se zeptat, co je to potom za lokalizaci na stránkách Sunnysoftu.
Že by pro neSuňňáky byla jiná? To asi ne...

Zase v tom kucí od HP nemají jasno :???:

BTW: neúplné, špatně prezentované, odkládané ... informace vedou jen ke vzniku dezinformací a fám.
Horst Fuchs
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pát bře 07, 2008 14:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horst Fuchs »

Uz jste nekdo testoval tu lokalizaci od Sunnysoftu? Jde mi o to jestli obsahuje CZ slovnik na XT9 kterym by se dal nahradit eng slovnik.
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

Uživatelský avatar
Pavtul
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 67
Registrován: stř bře 19, 2008 21:43
Bydliště: Vlašimsko

Příspěvek od Pavtul »

For Mgx : Tak jsem to objevil : http://www.sunnysoft.cz/software.php?idarticle=4

Hned jsme tam zavolal a sdelili mi, ze pozaslani faktury a IME vyrobku mi CZ lokalizaci poskytnou ZDARMA! Takze zatim vse kuspokojenosti zakaznika ..... nebo ne ?
Horst Fuchs
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pát bře 07, 2008 14:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horst Fuchs »

to MgX: Jj to jsem cetl, ale ja pisu o necem jinem nez cele lokalizaci. Me staci komplet eng lokalizace, ale zkusit vyextrahovat z PDA CZ slovnik (rozumej zasobu slov pro XT9) a nahradit jim defaultni EG slovnik.

Edit: Jak tak na to koukam, mozna by stacilo pouze doplnit vsechna ceska slova z CZ lokalizace do eT9MyWords.exe
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

Horst Fuchs

pochopil jsem to, ale říkal jsem si, že jsi toto třeba přehlídnul, takže ... ;-) sorry.

Pavtul

Ku spokojenosti zákazníka? Já myslím, že by to bylo dodržení závazku, který byl vyhlášen.
Ono těch zvláštností s iPAQem 614 už bylo víc než dost. Samé odkládání, nejasnosti v distribuci, počátek prodeje, nejasnosti v modelech, zvláštní vyjádření HP. A jako malá třešinka na dortíku - chybějící folie v balení ;-)
To není ideální vizitka.

Ale .... hlavně když nám iPAQ bude dobře fungovat, ten zbytek ať vezme čert.

EDIT: takže jsem se od dvou lidí nezávisle dozvěděl, že ta CZ lokalizace by měla být, a to zdarma. Tak uvidíme. Hlavně nechápu, kde to zase vázne, když Sunnysoft má lokalizaci hotovou.
Stanley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte úno 19, 2008 17:28
Zařízení: Samsung GT-I8000 Omnia II

Příspěvek od Stanley »

MgX: Nedá mi to abych do toho ještě nerýpnul, ale neměli by mít ten čas pořešenej i pro případ vypnutí. Konec konců desktop taky nemusíš mít zaplej přesně v době přechodu. Já sem měl ipaqa uspanýho a ta hláška na mě vyskočila až ráno po tom co sem ho probudil.

K tý lokalizaci: v první chvíli sem z toho byl celkem znechucenej, především kvůli těm několika změnám, který by podle mě vůbec neměla provádět a který s její funkcí nesouvisí, ale po delším čase bych řekl, že je ta lokalizace použitelná. Nicméně bych řekl, že cena neopovídá kvalitě, určitě sem za ty peníze čekal víc. Přemejšlím, jestli ji nechat nebo sundat. Pokud bych ji snad kvůli zdroji ipaqu neměl mít zadarmo, tak by to bylo jasný, protože za ty peníze mi určitě nestojí.

Horst Fuchs: taky mě to napadlo, vytahat z tý lokalizace jenom něco a celkově si to přizpůsobit k obrazu svému. Zatím ale nemám s wm zkušenosti a popravdě řečeno, celej víkend sem si jen hrál s ipaqem a už mi z toho začíná hrabat, takže tohle budu řešit až časem.

Jinak zatím ho provozuju jen jako pda, docela by mě zajímalo jestli někdo máte zkušenosti s tím jak se chová pokud je připojenej přes wifi a dostane se mimo signál? Docela se bojím, aby se automaticky nezačal připojovat přes telefon, bo to bych se asi nedoplatil. Celkově v tom nastavení datových připojení docela tápu.
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

Stanley

klidně rýpej ;-) :-)

Když jsem poprvé iPAQa zapnul a udělal jsem takové ty nezbytnosti (kalibrace) ... šel jsem do menu a v settings nastavil časové pásmo a regionální nastavení. Stejně to mám nastavené po celou dobu - nic jsem v tomto neměnil - nebyl důvod.

Původně jsem si myslel, že jsem tu hlášku přehlédl. Jenže to by byl čas OK.
Vím, že jsem možná Lama Lamakovič Lamakov - ale když se na to díval známý, potvrdil, že je tam vše úplně OK...

Nic dělám pokus ... za chvilku sem přidám výsledek :-)
Výsledek: Takže když jsem iPAQa úplně vypnul (předpokládám, že když dlouze přidržím tlačítko ON/OFF pravá strana dole, tak se úplně vypne), kdy jsem předtím nastavil čas na 1:58 (30.3.2008) a pak jej po pár minutách zapnul - chtěl PIN, nahodil se, nahodil síť, ale nic víc. Když jsem udělal to stejné, jen bez vypnutí - objevila se ona hláška.
Tudíž - je to vypnutím...pokud má někdo jiný poznatek, tak se hlaste. :)
homi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: pon úno 05, 2007 9:52

Jakou folii?

Příspěvek od homi »

Ja vim,ze uz se trochu resilo,ale nenasel jsem (prosel 5-10stranek,opravdu se blbe hleda ve dvou 30 strankovych vlaknech),u nas jsem neco nasel,ale nevim jestli budou sedet,kdyz ani nevim,jaky je mezi nimi rozdil:
1) http://www.awor.cz/main.aspx?CLS=PRODUCT&PRO_ID=199384
2) http://www.awor.cz/main.aspx?CLS=PRODUCT&PRO_ID=199348

nebo nejakou jinou z toho webu? Kolik vkastne stoji takova folie?
Nechci objednavat na dobirku (za postovne zaplatim vic nez za folii)
Horst Fuchs
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 51
Registrován: pát bře 07, 2008 14:22
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Horst Fuchs »

Tak prvni rozdil je ve velikostech ne ? 44x58mm a ta druha 55x55mm a pak hlavne, myslim ze folie za 53,-Kc je uplne na prd, kvalitni poridis tak od 150,- vyse.
MgX
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 285
Registrován: čtv led 12, 2006 0:37
Bydliště: ČR

Příspěvek od MgX »

homi

já jsem také chtěl něco hned. Zašel do kšeftu, koupil obyčejnou folii za 70,-Kč od od HP (elektrostatická), a to 4" velikou, neboť jinou neměli. Tak jak radil Diamant, udělal jsem si šablonu, podle ní vystřihl folii - nalepil a zatím OK. Jak se jí nabažím, no a hlavně když začne zlobit, budu se dívat po dražší. Pro počáteční vyblbnutí, mně tato stačila.

Ano, bublin jsem tam ze začátku měl milion. Pár jsem jich opatrně vytlačil. Pak přes noc se ty malé spojily ve velké a postupně mizí. Dnes (po nějakých 3-4 dnech, tam mám všeho všudy 4 bubliny.

Tudíž, jsem klidný, spokojený a v pohodě ;-) tedy v tomto směru :) ... a zatím.

EDIT: Samozřejmě je možné a velmi pravděpodobné, že dražší zboží bude mít vyšší výdrž, lépe sedne, bude lépe průhledné, ale jak je psáno výš -> na začátek, abych si nepoškrabal displej mně to bohatě stačí.
homi
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 207
Registrován: pon úno 05, 2007 9:52

Příspěvek od homi »

dik za zakladni navedeni ohledne folie,jeste tedy:
- jak velkou-jak velky je displej (kdyz bych uz resil pres velikost)
- z toho webu nejakou jinou? resp.jak poznam kvalitni? resit kvalitu dle ceny opravdu nevim,nevim, uz jsem tolik predrazenych shitu...
Stanley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte úno 19, 2008 17:28
Zařízení: Samsung GT-I8000 Omnia II

Příspěvek od Stanley »

MgX: zato já sem zkušenej user po třech dnech používání :tlem: Metoda pokus - omyl a hard reset to jistí.

Když už jsme u těch fólií, dneska sem absolvoval nalepení nějaký laciný mrchy, nějak se mi to nelíbilo, tak sem ji dal zase dolu a měl sem přitom strach, že displej snad vyrvu, jak pevně držela. A to sem neměl dolepený rohy, tak bylo jak ji chytit. Takže otázka za 1000 bodů zní: jak se sundává dobře přidělaná fólie bez toho abych si něčím ostrým poškrábal displej?
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Ja mám tiež 8 GB microSDHC kartu Sandisk class 4 a funguje perfektne.

Javy mi tiež ide, normálne sa dajú spúšťať javácke veci určené pre displej 320x240, ale metóda spúšťania je trochu odlišná od mobilov. Ale je to v pohode. Akurát zatiaľ všetky hry, čo som skúšal boli pre zariadenia bez dotykového displeja, takže stylus je dosť nanič :(

Čas sa mi prehodil sám, nič to nevyhodilo. PDA na noc nevypínam.

Stanley - je súčasťou tej Sunnysoft lokalizácie aj slovenský slovník pre xT9?

mgx - ja som lepil fóliu na iPAQ 614 už 3x a ani jediná bublinka tam nebola. Tak asi dosť záleží na type fólie. Pedtým, keď som lepil fóliu na starší iPAQ, bola to zrejme horšia fólia, nakoľko tam stále nejaká bublinka bola.
Stanley
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: úte úno 19, 2008 17:28
Zařízení: Samsung GT-I8000 Omnia II

Příspěvek od Stanley »

Diamant: Jen slovenská klávesnice, slovník sem v tom neobjevil.
Zamčeno

Zpět na „Hewlett-Packard“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Semrush [Bot] a 1 host