Sony Ericsson Xperia X1 v redakci MobilManie (Fotogalerie)

Diskuzní koutek věnovaný komunikátorům od Sony Ericssonu (Xperia X1, X2)
Kamil Pulicar
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1013
Registrován: úte bře 20, 2007 9:14
Zařízení: Lumia
Bydliště: Brno

Příspěvek od Kamil Pulicar »

Já bych řek že stačí bohatě 64MB RAM, jen je potřeba umět megabajty využívat a nezahlcovat RAMku kravinama typu touch flo 3D, které jsou naprosto k ničemu.
S 64MB jsem bez problémů měl spuštěný WMP, MSN, Net front, Poznámky, Word a Exel.
Co víc můžeš k práci potřebovat?

Lausien: Uni jel taky na 64MB RAM a nikdy jsme neměl kuli VGA displeji problém, takže tvrzení:
Taky třeba rozdíl tvým ASUSem P535 a mým Raphaelem je ve VGA displayi. Ten samozřejmě si ukousne víc
Je trochu myslné i když je na něm trocha pravdy, ale jde to i s 64MB RAM bez problémů!
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

Nechci rypat, ale trena ja mam na G900 (111MB RAM) po restartu volnych cca 67MB, navic jsem zapnul velkou font-cache, takze mam cca 60MB (po chvili klesne na 55MB). Mam par veci, co bezi na pozadi a normalne mam 45-52MB volnych.

ROMka je vyladena dobre, ale proste si ten telefon vezme vic, nez jiny. Nevim, treba Uni ma jeste nejakou dalsi pamet, tak tolik neuzira z RAM, ale ja jsem na tom proste takhle. S 64MB RAM bych byl vis kde... Jinak na P535 existuje 128MB RAM mod, nekdo mi o tom psal
pfhawk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 125
Registrován: úte čer 24, 2008 18:31
Zařízení: iPAQ 214, N900
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od pfhawk »

Lausien píše:Ano, neopodstatněné, jasně.... to je pak vidět, kdo je tu do čeho zakoukanej :-D Je vidět, že jsi jeden z těch co prostě Xperia, Xperia, Xperia a nic jinýho. Já nejsem ten, kterej by měl svůj stroj a ostatní by odsuzoval...
mi povez z ceho plyne do ceho sem zakoukanej, ja napr. koukal po Omnii, ale trochu mi vadilo rozliseni displeje, tak jsem ji zaradil na nizsi pricku v mem zebricku. Pak jsem chvili vahal nad Raphaelem, tam se mi nelibi jak designova forma, tak maly displej(ovsem netvrdim, ze u Xperie je nejakej obri, to ji take vytykam). No a ted kdyz se konecne na trh dostava Xperie, kterou jsem napred zavrhl, jelikoz se spekulovalo o uvedeni na pocatku roku, tak jsem se o ni zacal vic zajimat a zjistil jsem, ze by to byl takovy sikovny kompromis(samozrejme pockam na finalni recenzi), neni v tom nic vic nez pecliva selekce a dusledne razeni si priorit, jinak ty jsi neuvedl jediny argument...

2marabu: ten zapusteny displej myslim smrtelne vazne, ma to sve vyhody ;)
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Příspěvek od Standa »

marabu píše:
pfhawk píše:... Hlavne je plus, ze to ma konecne zapusteny displej...
To si děláš srandu, že zapuštěnej display dáváš jako výhodu? :tlem:
Samozřejmě že zapuštěný displej je výhoda. Zajímavé, že před iPhonem si na tuto možnost nikdo nestěžoval ;-)...
marabu píše:
Standa píše: Se divíš, že to hltáme? Až uvidíš Touchovou nebo Diamondovou řadu, tak pochopíš :tlem:.
Jsme rádi, že aspoň jeden výrobce z nás nedělá blbce, který skočí po černém zrcátku jak straka po falešném stříbru :).
Jak psal Lausien, viděl si vubec někdy Touch nebo Diamonda a pokud ano, nezapomněl jsi je zapnout? A zadruhé, víš o tom, že Xperii taky vyrábí HTC? Takže nechápu to ... aspoň jede výrobce co z nás nedělá blbce...
Ne, Neviděl jsem živě ani Diamond, ani Xperii, ale design a částečně ergonomii můžu posoudit z hromady fotek, videí a zkušenosti. Vím, že Xperii dělá HTC, co to s čím má společného? Nicméně díky SE má design na úrovni, poslední dobrý design od HTC byl (jinak mizerný) HTC Kaiser.

Víš proč se pořád směju Touch / Diamondovi (a jejich uživatelům)? Protože rok před iPhonem si nikdo na zarovnaný lesklý displej ani nevzpomněl. Bylo jen pár málo hlasů, které chtěly ovládat pda trochu i prstem, ne jen stylusem.
A teď, když je tu iPhone, si všichni náhle stěžují, jak je stylus hrozný, grafické prostředí WM nepoužitelné, a zapuštěný displej je k smíchu.
Kdybyste si vy všichni stěžovali cca rok před iPhonem, tak oukej, beru to. Ale protože to všechno začalo "vadit" najednou PO iPhonu, tak ne že zastánci iPhonu jsou zmasírování reklamou a tak trochu stádo, ale právě uživatelé WM, kteří po něm chtějí vše, co má iPhone.

Ale chápu že slabším, snáze ovlivnitelným dušičkám lze podsunout tyhle nutnosti a trendy. Když přijdu na Mobilmánii, dočtu se v článku, že Diamond má obří displej. Pak přijdu na Smartmánii, a reklama mi bliká do očí, že Diamond je zařízení pro odborníky. Výsledek těchto lží je pak lehce viditelný...

EDIT: P.S.: a to samé proběhlo kdysi při nástupu HTC Kaisera - všichni se dušovali, jak nepotřebují VGA, že je to zbytečné a QVGA bohatě stačí. Najednou, když je tu pda pro masy (Touch/Diamond) s VGA, všichni jsou hrozně nadšení, jak je VGA bomba.
Toto všechno je kamaráde stádovitost. A nikdo mi nevyvrátí, že tito lidé ve skutečnosti pda nepotřebují. Zastávají jen ty názory, které jim předloží internetová média a reklamy. A proto se jim budu smát.
(a omlouvám se těm několika málo skutečným uživatelům Diamondu) :wink:
Lausien
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: ned pro 23, 2007 17:03
Zařízení: HTC Touch Pro
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lausien »

kapu píše: Lausien: Uni jel taky na 64MB RAM a nikdy jsme neměl kuli VGA displeji problém, takže tvrzení:
Taky třeba rozdíl tvým ASUSem P535 a mým Raphaelem je ve VGA displayi. Ten samozřejmě si ukousne víc
Je trochu myslné i když je na něm trocha pravdy, ale jde to i s 64MB RAM bez problémů!
Vždyt já neřikám, že se 64MB RAM to nejde, já na tom jel s X500+ asi rok a celkem v pohodě.
pfhawk píše:
Lausien píše:Ano, neopodstatněné, jasně.... to je pak vidět, kdo je tu do čeho zakoukanej :-D Je vidět, že jsi jeden z těch co prostě Xperia, Xperia, Xperia a nic jinýho. Já nejsem ten, kterej by měl svůj stroj a ostatní by odsuzoval...
mi povez z ceho plyne do ceho sem zakoukanej, ja napr. koukal po Omnii, ale trochu mi vadilo rozliseni displeje, tak jsem ji zaradil na nizsi pricku v mem zebricku. Pak jsem chvili vahal nad Raphaelem, tam se mi nelibi jak designova forma, tak maly displej(ovsem netvrdim, ze u Xperie je nejakej obri, to ji take vytykam). No a ted kdyz se konecne na trh dostava Xperie, kterou jsem napred zavrhl, jelikoz se spekulovalo o uvedeni na pocatku roku, tak jsem se o ni zacal vic zajimat a zjistil jsem, ze by to byl takovy sikovny kompromis(samozrejme pockam na finalni recenzi), neni v tom nic vic nez pecliva selekce a dusledne razeni si priorit, jinak ty jsi neuvedl jediny argument...
Tak v tom případě sorry, ale básnil si o Xperii jak o spáse světa.

Standa>> Jak dlouho je tu HTC Touch? Když ten vyšel, o nějakým iPhonu sem neměl ani tuchy. Ale nezaujalo mě ovládání prsty - proč? Protože sem o tom taky nevěděl a chtěl sem si ťukat stylusem.
Ohledně designu sme zase u toho, co se komu líbí. Například já držet a vidět Xperii na vlastní oči, asi bych s ní mrsknul o zem.
Nechci tu vychvalovat, ale kdo je vlastník, jistě mi dá za pravdu: Touch Pro se krásně drží v ruce, skvěle se ovládá prstem, není jediný problém.
A to, že odsuzuješ jistý směr, kterým se to vše ubírá, je tvůj problém. Zustan u toho, co ti sedí. Funguje ti to? No tak.
Mě ovládání prstem zaujalo a s iPhonem to nemělo VUBEC nic společného. Nevím, zda využíváš MHD, ale skus si například v autobusu, kde se jednou rukou držíš, vytáhnout stylus a ted něco dělat. Neni pohodlnější mlátit do toho prstama? :-)
A pokud chceš tvrdit, že Touch Pro (nevím, jak Diamond, mám rád svou HW klávesku :-) ) není zařízení vhodné pro práci jakoukoliv a kdykoliv, tak je mi tě líto. Když to srovnám se svým bývalým E-TENem X500+, je mi z E-TENa do smíchu.

EDIT:// opět zřejmě tedy mluvíš na nesprávného člověka. á na VGA začínal a pro sebe sem si prohlásil, že nikdy pod VGA nepujdu.
Takže tvoje "budu se jim smát" není opět na místě.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Příspěvek od Standa »

Lausien píše:A to, že odsuzuješ jistý směr, kterým se to vše ubírá, je tvůj problém. Zustan u toho, co ti sedí. Funguje ti to? No tak.
Přečti si pořádně, co píšu - nestěžuju si na trend kategoricky.
Lausien píše:Mě ovládání prstem zaujalo a s iPhonem to nemělo VUBEC nic společného. Nevím, zda využíváš MHD, ale skus si například v autobusu, kde se jednou rukou držíš, vytáhnout stylus a ted něco dělat. Neni pohodlnější mlátit do toho prstama? :-)
Já mám normální displej, ne 2.8 palce, co se používá v telefonech od Nokie, takže prstama se mi ovládá dobře. S klávesnicemi PocketCM a TouchPal nemám absoultně problém.
Lausien píše:A pokud chceš tvrdit, že Touch Pro (nevím, jak Diamond, mám rád svou HW klávesku :-) ) není zařízení vhodné pro práci jakoukoliv a kdykoliv, tak je mi tě líto.
Pokud jde opravdu o práci, ne o čumění na stěrač s 3D kostkou a nevyboulenou kapsu, tak zatím žádné pda nepřekonalo, co se komfortu týče HTC Universal.
Lausien píše:opět zřejmě tedy mluvíš na nesprávného člověka. á na VGA začínal a pro sebe sem si prohlásil, že nikdy pod VGA nepujdu.
Takže tvoje "budu se jim smát" není opět na místě.
V tom případě jsi jeden z těch, jimž se omlouvám v posledním řádku svého fejetonu :-D ;-)
Lausien
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: ned pro 23, 2007 17:03
Zařízení: HTC Touch Pro
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lausien »

Standa píše:
Lausien píše:A pokud chceš tvrdit, že Touch Pro (nevím, jak Diamond, mám rád svou HW klávesku :-) ) není zařízení vhodné pro práci jakoukoliv a kdykoliv, tak je mi tě líto.
Pokud jde opravdu o práci, ne o čumění na stěrač s 3D kostkou a nevyboulenou kapsu, tak zatím žádné pda nepřekonalo, co se komfortu týče HTC Universal.
Universala sem videl na srazu a dle me, neni lepsi jak Raphael. Pri velikosti Universala si uz radsi koupim treba ASUS EEE a o tolik vetsi to neni. Raphael je oproti nemu prcek. Jinak 3D prostredi a plno dalsich blbosti, jako senzory atd... (ano, jsou to blbosticky) jsou na jednu stranu i mile. Nevyuziju to mockrat, ale obcas se tyhle blbustky hodej.
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Příspěvek od Standa »

Na práci je velký displej a větší klávesnice jednoznačně výhoda. Já nepoužívám WM jako přenositelnou náhradu za PC, ale jako soběstačnou platformu, takže normální PC by mi ji nenahradil.
Jako blbost beru onu slavnou grafiku plus další věci, naopak drobnosti jako polohové senzory nebo magneticky držený stylus jsou podle mě super nápady :-)
Lausien
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: ned pro 23, 2007 17:03
Zařízení: HTC Touch Pro
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Lausien »

Já chtěl mít zařízení, které zvládne jak mobilitu, tak práci, tak i další věci jako telefonování a to se dělá líp s menším telefonem než s větším. Takže dle mě jakožto všestranné zařízení je Touch Pro jednička.
nirman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: ned srp 17, 2008 3:40
Zařízení: HTC Touch Pro

Příspěvek od nirman »

Proc se tu opakuji prispevky kde lide komentuji TF alias sterac a 3D kostka? Je to SW takze jaky je problem si to upravit tak, jako jine WM bez nadstaveb? A telefon pro masy je fajn. Za 14 tisic si to koupi kazdy pubertak, jasne.

Jinak neupravitelny HW: Klavesnice pro me skvela, zada pekna (no jo houpe se to, stve me to..) a VGA (dekuji pokroku) vyborne, kdyz s tim pristroj nema problemy.
IkE Blaster
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2379
Registrován: sob led 19, 2008 21:42
Zařízení:    
Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od IkE Blaster »

nirman píše:A telefon pro masy je fajn. Za 14 tisic si to koupi kazdy pubertak, jasne

Kolik ti je let? To by me fakt zajimalo, zajdi si na nejakou ZS/Gymnazium, schvalne, kolik lidi ma iPhone nebo neco s WM. Hooodne malo. Pro vetsinu pubertaku je to temer nerealna castka ;) Pro par zazobancu to je nic moc, jeste skoro levny a pro schopnejsi (v dnesni dobe me vazne napada jen to programovani) si na to nasetri, rozumi tomu a nekupuji to kvuli stylu.

//Nechodte na SPS zamerene na IT ;)
nirman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: ned srp 17, 2008 3:40
Zařízení: HTC Touch Pro

Příspěvek od nirman »

Je mi 18 a studuju PC systemy. Kolem mam velky rozhled a drtiva vetsina ma SE walkman a je jen par jedincu se zarizenim s OS (vsechno PDA bez GSM modulu)... Ja jsem si vydrel prachy vlastnima rukama ale kdyz jsem se bavil s jinymi, vetsinou maji hodneho tatu, takze se o penize nestaraji (takze mas vlastne pravdu). Jinak Pocket PC mam kvuli tomu, ze mam rad moznosti nastaveni, mit poruce neco kde muzu udelat neco ve wordu/excelu nebo v HTML editoru a zaroven moznost pripojit se k Wifi siti, jak kvuli netu tak kvuli skolni siti (skripta atd) a tahat s sebou notas se mi zatim opravdu nechce.

EDIT: Zpetne ctu tvuj prispevek nademnou, ja jsem tu vetu o pubertacich myslel samozrejme ironicky, takze oba zastavame stejny nazor :)

Jo a proc mas v podpisu nechodte na SPS IT zamerene? :evil: :)
Uživatelský avatar
Filippo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 140
Registrován: stř led 24, 2007 14:12
Zařízení: Nokia 920
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Filippo »

on to ale nemá v podpisu, pokud jsi to četl tak tam psal o "zajdi si na nejakou ZS/Gymnazium" a dole dodává, aby jsi nechodil na školy zaměřené na IT, kde bude výskyt PPC častější
nirman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: ned srp 17, 2008 3:40
Zařízení: HTC Touch Pro

Příspěvek od nirman »

Ajo dekuji za opravu. No tak na gymnaziu znam osobne jen jednoho cloveka s PDA (opet bez GSM modulu), zaroven s NB ale to je jina trida. Ten jezdi na sluzebni cesty do zahranici jakozto zastupitel otcovy firmy ( opet hodny tatinek :) )

Ale je fakt ze to je vyjimka a zbytek ma zas ty walkmany
marabu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: úte zář 16, 2008 16:58
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marabu »

Standa píše:
marabu píše: To si děláš srandu, že zapuštěnej display dáváš jako výhodu? :tlem:
Samozřejmě že zapuštěný displej je výhoda. Zajímavé, že před iPhonem si na tuto možnost nikdo nestěžoval ;-)...
Tak to nevim, s kym si se o tom bavil, ale já na zapuštěnej display nadávám furt. Měl sem dva SE K700i a K750i, sice to nejsou PDA, ale maj nezapuštěnej display. Pak sem koupil Kaisera a tam mě ten zapuštěnej display neskutečně se.., nedá se na něj pořádně nalepit folie, za display se pořád dostává špína, s velkýma rukama se špatně mačkaj ikonky na krajích displaye (třeba zavírání oken apod.), rámeček zvětšuje velikost zařízení atd, atd. Já osobně v tom nevidim jedinou výhodu a tak by mě zajímalo, jaká tam je. Hlavně nepište nesmysly typu, že je display chráněnej. :tlem: :tlem: :tlem:
P.S. mě nebo moje názory dávat do spuvislosti s iPhonem beru jako urážku. :-D
Standa
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1622
Registrován: úte led 15, 2008 20:38
Zařízení: BlackBerry Z10, Samsung Galaxy Note 10.1

Příspěvek od Standa »

marabu píše:sem koupil Kaisera a tam mě ten zapuštěnej display neskutečně se.., nedá se na něj pořádně nalepit folie
Eh, jak často nalepuješ fólie? Mě fólie vydrží nepoškrábaná po celou dobu morální životnosti pda. A to používám ten směšný nemoderní stylus a často kreslím.
marabu píše:za display se pořád dostává špína
Co je lepší? Jednou za dva týdny přejet hadříkem rohy displeje, nebo mít pda v kuse omatlané od prstů?
marabu píše:s velkýma rukama se špatně mačkaj ikonky na krajích displaye (třeba zavírání oken apod.)
Se nediv, s tak malým displejem je problém víc věcí - já si s třiapůlkou (a zapuštěným displejem) nemám na co stěžovat :-D Navíc my, co máme po těle přístroje hardwarová tlačítka nemusíme řešit berličky. Pro později narozené - hw tlačítka jsou taková, co se dají nahmatat a usnadňují ovládání, to už vy nepamatujete.
marabu píše:Já osobně v tom nevidim jedinou výhodu a tak by mě zajímalo, jaká tam je. Hlavně nepište nesmysly typu, že je display chráněnej. :tlem: :tlem: :tlem:
Bych si nikdy nedovolil tvrdit kravinu jakože zapuštěný displej je víc chráněný! Furt si říkám, proč ti primitivové v Applu použili minerální sklo, když mohli použít kus plastu jako ti správňáci od HTC. Kdepak, ti si nenechají kálet na hlavu!
marabu píše:P.S. mě nebo moje názory dávat do spuvislosti s iPhonem beru jako urážku. :-D
No vidíš, a přitom iPhone to, do čeho se pustil má hned ze startu vyřešeno líp, než ta chromá pda poslední doby, která se marně snaží přiblížit.

sorry za citace, nevím jak jinak reagovat na každou větu...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Příspěvek od htcjirka »

Stando shrnul jsi to pekne a musim rici,ze lepe bych to nenapsal.
Plne se s tim ztotoznuji.Mimo jine,jsem tez priznivcem klasickeho zapusteneho displeje.Folie se da polozit perfektne na zapusteny displej,zrejme to bude chtit vice sikovnosti v rukou :wink:
Tonda512
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 435
Registrován: pon dub 14, 2008 12:26
Zařízení: iPhone 6S Plus
Bydliště: Vejprnice (kousek od Plzně)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tonda512 »

Už se vůbec někde prodává? Čekal jsem okolo prvního dne prodeje více ohlasu :-(

PS: Nečekam iXmanii...pouze článek o tom jka se ujali prodejní kusy...
marabu
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 73
Registrován: úte zář 16, 2008 16:58
Zařízení: HTC Touch HD
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od marabu »

To Standa:
a) no vzhledem k tomu zapuštěnému displayi (kde sem lepil folii asi na pětkrát) jí tam mám už rok, protože nemám odvahu jí sundat, jinak bych jí už tak po půl roce měnil
b) tak todle je nesmysl, zapuštěnost displaye nemá absolutně ŽÁDNEJ vliv na umatlanost displaye a nikdy by mě nenapadlo, že někdo něco takovýho napíše :tlem:
c) tak todle je taky blbost, velikost displaye opět nemá ŽÁDNEJ vliv na mačkání rohovejch bodů, tam prostě vadí to zapuštění, pokud to mačkám stylusem, tak je jedno, jestli zapuštěnej je nebo neni, ale já mluvil o velkejch prstech (u Touch Pro se to mačká krásně)
d) takže kromě ironie sem se stejně nic nedozvěděl, jak typické :twisted:
e) opět typické, 1) iPhone má revoluční multitouch ovládání ... hmm, přemejšlim k čemu to je dobré, jo aha, zoom fotek, super, to používám 10krát denně, nechápu proč si lidi prohlížej fotky na zbytečně velkejch 22palcovejch monitorech :???: 2) je velice odolnej (viz crashtesty) ... jo to by se šiklo, neustále mi PDA padá z rukou, zapomínám ho v lednici a dvakrát mi ho už přejeli autem, chuligáni 3) no a pak další vychytávky, jako je nemožnost kopírování, stahování pouze přes placený stránky, absence mass storage, který ostatní firmy slepě kopírujou

Sorry za ironii, ale ty sis začal. :wink:
nirman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 172
Registrován: ned srp 17, 2008 3:40
Zařízení: HTC Touch Pro

Příspěvek od nirman »

A navic k tomu dodej, ze kdyby bylo sklo mineralni i u HTC a jinych tak by jsi nemohl pouzivat jine ovladani nez prsty. No mozna kdyby na stylus nalepili neco podobneho zive tkani
Odpovědět

Zpět na „Sony Ericsson Xperia“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host