HTC HD 2 (Leo) - kdy, kde a za kolik v CZ

Diskuze věnovaná komunikátoru HD2 s 1GHz procesorem
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

HTC HD 2 (Leo) - kdy, kde a za kolik v CZ

Post by Jiří Hrma »

Přátelé, pokud již patříte mezi první šťastlivce a majitele HD2, můžete se do tohoto vlákna podělit o své první dojmy. V tomto tématu se prosím věnujte pouze cenám a dostupnosti v jednotlivých e-shopech. Díky :-)
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Posts: 762
Joined: Sat Jul 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Location: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

HTC HD 2 (Leo) - kdy, kde a za kolik v CZ

Post by Milan Pištělka »

to Radek Hulán:
Určitě to funguje tak, že můžu do 14ti dnů zboží bez udání důvodu vrátit?
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Posts: 992
Joined: Thu Jan 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC HD 2 (Leo) - kdy, kde a za kolik v CZ

Post by Radek Hulán »

Tak přece funguje jakýkoliv nákup na internetu na fyzickou osobu když si člověk nemůže prohlédnout zboží. Chce to nekupovat firemně (neudávat IČ/DIČ), tam ten nárok není.
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Posts: 762
Joined: Sat Jul 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Location: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

HTC HD 2 (Leo) - kdy, kde a za kolik v CZ

Post by Milan Pištělka »

Takže když si budu HD2 přebírat osobně na prodejně, tak to pak neplatí?
mlndsk
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 200
Joined: Fri May 29, 2009 14:53
Zařízení: Nokia Lumia 920 Black
Location: Brno

HTC HD 2 (Leo) - kdy, kde a za kolik v CZ

Post by mlndsk »

No pozor ale, toto muzete udelat jenom pokud zbozi nebude mit evidentni znamky pouzivani/opotrebeni ne?

Nevim jak tam budete zpetne lepit ochranne folie, letovat roztrzene obaly od baterie, sluchatek atd.

-- doplnění předchozího příspěvku (pát lis 06, 2009 12:54) --
Milan Pištělka wrote:Takže když si budu HD2 přebírat osobně na prodejně, tak to pak neplatí?
ne, toto plati jenom kdyz pouzijete postu/ppl apod.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Posts: 992
Joined: Thu Jan 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC HD 2 (Leo) - kdy, kde a za kolik v CZ

Post by Radek Hulán »

Milan Pištělka wrote:Takže když si budu HD2 přebírat osobně na prodejně, tak to pak neplatí?
Rozhoduje internetová forma objednávky, nikoliv způsob vyzvednutí. Někteří obchodníci si to vykládají sice jinak, protiprávně, ale na způsobu vyzvednutí nezáleží, může to být klidně osobní odběr. Ale pro jistotu volím také poštu, než se pak hádat.

Ad) rozbalení - pitomosti jako sluchátka nerozbaluji, microUSB nabíječku mám, fólii nelepím (dokud není jasné, že si to nechám). V podstatě jen HD2 zapnu, během pár hodin otestuji a případně vrátím. Navíc i případné použití neznamená zánik nároku na vrácení do 14 dnů, jen možnou slevu na vrácených penězích. Řekl bych, že můj postup je přesně v intencích toho, na co pamatuje zákon a proč chrání spotřebitele.

Pro zajímavost: http://www.mesec.cz/clanky/na-vraceni-zbozi-mate-narok/" onclick="window.open(this.href);return false;

Důležité je, že se to řídí občanským zákoníkem, ne obchodním, proto ten nákup na fyzickou osobu.
Milan Pištělka
smartguru
smartguru
Posts: 762
Joined: Sat Jul 12, 2008 8:17
Zařízení: HTC HD2 Leo
Location: někdy Praha 4, někdy Zliv(ČB)

HTC HD 2 (Leo) - kdy, kde a za kolik v CZ

Post by Milan Pištělka »

to Radek Hulán:
Díky za zevrubnou odpověď. Ten příklad je dostatečně výmluvný.
mahon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 442
Joined: Thu Feb 14, 2008 16:29
Zařízení: Samsung Note 2 N7100, Note 3
Location: VS

HTC HD 2 (Leo) - kdy, kde a za kolik v CZ

Post by mahon »

http://www.az-elektro.cz/pda/htc-touch- ... -t8585-eng" onclick="window.open(this.href);return false;
Mautinek
nováček
nováček
Posts: 37
Joined: Sun Aug 16, 2009 16:03
Zařízení: HTC HD2, iPhone 4S
Location: Brno

HTC HD 2 (Leo) - kdy, kde a za kolik v CZ

Post by Mautinek »

Má někdo zkušenosti s tím e-shopem az-elektro.cz, jak píše mahon? Koukám, že tam mají i třeba TP2 cca o 2k levnější než u SunnySoftu, ale aby to nebyla nějaká levota...
pirda
nováček
nováček
Posts: 44
Joined: Fri Jun 01, 2007 7:37
Location: Brno
Contact:

HTC HD 2 (Leo) - kdy, kde a za kolik v CZ

Post by pirda »

Nevim jak ted, ale pred 4 rokama tam kolega nakupoval vsechno do kuchyne a naprosta spokojenost.
User avatar
drak21
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 169
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:28
Zařízení: iPhone 6 64gb Space Grey
Location: Kladno
Contact:

HTC HD 2 (Leo) - kdy, kde a za kolik v CZ

Post by drak21 »

to Mautinek:Ta cena PRO2 skoro 12t mi nepride uplne nejlevnejsi :D,Jinak sunnysoft nepatri k nejlevnejsim obchodum ale urcite patri ktem proverenejm.
Mautinek
nováček
nováček
Posts: 37
Joined: Sun Aug 16, 2009 16:03
Zařízení: HTC HD2, iPhone 4S
Location: Brno

HTC HD 2 (Leo) - kdy, kde a za kolik v CZ

Post by Mautinek »

drak21: Mohl by jsi tedy, prosím, napsal seznam solidních e-shopů s HTC? Klidně do PM, ať tu není OT. Díky moc
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Posts: 992
Joined: Thu Jan 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC HD 2 (Leo) - kdy, kde a za kolik v CZ

Post by Radek Hulán »

"Prodávat" (poslat velkoskladu objednávku, ať ti to pošle a vyinkasovat pár % provize) umí každý. Horší je, pokud pak něco reklamuješ či chceš podporu.. Tam oceníš prodejce jako je SunnySoft.
hrosikjiri
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 71
Joined: Sat Dec 13, 2008 0:21
Zařízení: lumia 830 a 950

HTC HD 2 (Leo) - kdy, kde a za kolik v CZ

Post by hrosikjiri »

No já bych sunnysoft zas tak nevychvaloval... Je asi tak nejslusnejsi, co znam, ale "andilek" to taky neni. Nevim jake jsou vase zkusennosti, ale moje jsou tak prumerne...
Kupoval sem si u nich HTC HD a bohuzel jsem mel onen vadny pixel. Kdyz jsem jim to sel vratit (po cca 4 dnech), netvarili se nadsene a rekli mi, ze mi ho momentalne nemuzou za jiny kus vymenit... Kdyz sem zacal argumentovat, ze ok, at mi tedy vrati penize, zalekli se a ze se mrkne do skladu, ze jim prisla nova varka a ze mi to vezme teda z toho. Takze chudaci lidi, co to meli objednany hooodne dopredu. Jestli to takhle praktikujou casteji...
User avatar
drak21
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 169
Joined: Wed Sep 28, 2005 8:28
Zařízení: iPhone 6 64gb Space Grey
Location: Kladno
Contact:

HTC HD 2 (Leo) - kdy, kde a za kolik v CZ

Post by drak21 »

Presne jak pise Radek,bud volis usporu a castecne riziko nebo vyssi cenu a jistotu.Jinak zadnej zarucenej seznam spolehlivych prodejen nemam:( je mi lito.Pokud to bude telefon pro CR jak pisou a bude tam zarucak HTC nebo doklad o koupi tak by to melo jit reklamovat rovnou u aut. servisu.

edit: ja jsem to risknul u az-elektro
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Posts: 992
Joined: Thu Jan 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC HD 2 (Leo) - kdy, kde a za kolik v CZ

Post by Radek Hulán »

Provozovna: Elišky Peškové 6, 150 00 Praha 5

Klidně bych to risknul. Horší je, pokud jsi z Prahy či kousek od ní a prodejce je z Frýdku-Místku :)
Mautinek
nováček
nováček
Posts: 37
Joined: Sun Aug 16, 2009 16:03
Zařízení: HTC HD2, iPhone 4S
Location: Brno

HTC HD 2 (Leo) - kdy, kde a za kolik v CZ

Post by Mautinek »

Díky za reakce, to riziko, že mi smartphone nevyreklamují v nějakém "no name" obchodě asi nepodstoupím. SunnySoft vypadá solidně a má pobočku i v Brně, takže asi to vemu tam.
Mauik
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 133
Joined: Fri Sep 18, 2009 16:40
Zařízení: HTC Touch Cruise (Polaris)/HTC HD2/Dell Streak

HTC HD 2 (Leo) - kdy, kde a za kolik v CZ

Post by Mauik »

neviem ako Alza.cz ale s Alza.sk som bol, co sa tyka reklamacie, velmi spokojny. Vsetko presne podla zakona bez zbytocnych reci. Sluchadla Senheiser sa mi zvukovo nepacili, vratil som ich po troch dnoch s uz "navzdy otvorenou krabicou" a bez slova mi vratili celu sumu. Alebo sa mi dodrbala grafarna tri mesiace pred uplynutim zaruky, samozrejme, ze sa uz dlho nevyrabal tento model, opravit sa nedala, tak mi vratili celu sumu. Za dvojrocnu grafiku som teda dostal 400eur :grin: Problem je len ten, ako viaceri spominaju, ze ceny nemaju najlepsie...
p.s.1: vsetko som nakupoval online a vyzdvihoval osobne na pobocke
p.s.2: alebo takto dobre jednaju len so stamgastami? minul som u nich zatial cca 150 000 Sk :roll:
dvzd
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 409
Joined: Sun Jan 25, 2009 17:42
Zařízení: JY-S2

HTC HD 2 (Leo) - kdy, kde a za kolik v CZ

Post by dvzd »

Operátoři O2 a Vodafone nabízejí první HTC HD 2:
http://www.mobilmania.cz/clanky/operato ... fault.aspx
lnadeb
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 63
Joined: Tue Dec 02, 2008 17:44
Zařízení: HTC Touch HD

HTC HD 2 (Leo) - kdy, kde a za kolik v CZ

Post by lnadeb »

mlndsk wrote:No pozor ale, toto muzete udelat jenom pokud zbozi nebude mit evidentni znamky pouzivani/opotrebeni ne?

Nevim jak tam budete zpetne lepit ochranne folie, letovat roztrzene obaly od baterie, sluchatek atd.

-- doplnění předchozího příspěvku (pát lis 06, 2009 12:54) --
Milan Pištělka wrote:Takže když si budu HD2 přebírat osobně na prodejně, tak to pak neplatí?
ne, toto plati jenom kdyz pouzijete postu/ppl apod.
Četl jsem si co tady píšete, takže...

Dle ust. § 53 odst. 7 zákona č. 40/1964 Sb.
Byla-li smlouva uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku, má spotřebitel právo od
smlouvy odstoupit bez uvedení důvodu a bez jakékoliv sankce do 14 dnů od převzetí plnění. V případě,
že dodavatel nepředal spotřebiteli informace, které je povinen předat písemně nebo jiným obdobným
způsobem podle ustanovení odstavců 4 a 6, činí tato lhůta pro odstoupení 3 měsíce od převzetí plnění.
Jestliže však jsou informace řádně předány v jejím průběhu, dochází k ukončení tříměsíční lhůty a počíná
od té doby běžet lhůta čtrnáctidenní.

a dále dle § 54 jmenovaného zákona
§ 54
Ustanovení o smlouvách sjednávaných podle § 53 odst. 2 až 9 a § 53a se nevztahují na smlouvy
a) o finančních službách (§ 54a); ustanovení § 53 odst. 1 až 3 a 5 a § 53a se na tyto smlouvy použijí,
b) uzavírané prostřednictvím prodejních automatů nebo automatizovaných obchodních provozoven,
c) uzavírané provozovateli prostředků komunikace na dálku prostřednictvím veřejných telefonů,
d) uzavírané na výstavbu či prodej nemovitosti nebo týkající se jiných práv k nemovitosti, s výjimkou
nájmu,
e) uzavírané na základě dražeb,
f) na dodávku potravin, nápojů nebo jiného zboží běžné spotřeby dodávaného stálými doručovateli do
domácnosti nebo sídla spotřebitele,
g) o ubytování, dopravě, stravování nebo využití volného času, pokud dodavatel poskytuje tato plnění v
určeném termínu nebo době.

Dále většina prodejců, kteří mají v obchodních podmínkách zakotveno výše uvedené ustanovení občanského zákoníku uvádějí, že spotřebitel má právo odstoupit od kupní smlouvy do 14-ti dnů bez udání důvodu, za předpokladu že je zboží nepoškozené a dodané v originálním obalu. Za zboží se nepovažují obaly, sáčky apd. Tedy roztržením obalu, například od napájecího kabelu, spotřebitel neporušuje povinnost nepoškozeného zboží v případě uplatnění ustanovení § 53 odst. 7 zákona č. 40/1964 Sb., neboť je to nutné k vyzkoušení zboží (nabití zařízení a následné uvedení do stavu použití) a tedy zjištění, zda dodané zboží objednané prostřednictvím komunikace na dálku, jak se hovoří v ust. § 53 odst. 7 citovaného zákona, splňuje a plně vyhovuje potřebám spotřebitele, jenž si jej takto objednal. Poškozený obal se vztahuje pouze na ust. § 53 odst. 8 písm. d) citovaného zákona, kde se uvádí, že:

kromě případů, kdy je odstoupení od smlouvy výslovně ujednáno, nemůže spotřebitel odstoupit podle odstavce 7 od smluv
na dodávku audio a video nahrávek a počítačových programů, porušil-li spotřebitel jejich originální obal,

Dále dle výkladu České obchodní inspekce není prodejce oprávněn vybírat jakékoli poplatky za použití zboží či rozbalenou věc, neboť tento krok nemá v zákoně oporu v případě, že jsou splněny všechny podmínky taxativně vymezené v ust. § 53 odst. 7 zákona č. 40/1964 Sb. Pokud i přes to bude prodejce tvrdit, že má nárok na účtování jakékoli srážky z ceny zboží z důvodu použití či rozbalení zboží, dopouští se protiprávního jednání a je na místě celou věc oznámit na ČOI k dalšímu prošetření.
Post Reply

Return to “HTC HD2”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests