HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Pro (Raphael)
Odpovědět
VladimirSE
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 58
Registrován: pát lis 21, 2008 22:30
Zařízení: HTC Desire 8GB

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od VladimirSE »

bj píše: ad 4. musíš vypnout predikci slov (T9), najdeš to v Nastavení - Osobní - ikona klávesnice (angl. Input) - Doplňování slov (2, záložka ) a nezatrhávat první "chlíveček" - doplňování slov při zadávání textu.
Hmm, no ale najzaujimavejsie na tom je, ze tak ako si to napisal mam uz davno nastavene a aj tak mi to stale slova navrhuje.
bj
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: pát říj 03, 2008 21:58
Zařízení: HTC Touch Pro, iPAQ rx3715
Bydliště: Praha/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od bj »

Hmmm, tak to je divný, já mám teda ještě nainstalovaného Mobilnauta /prográmek na zadávání českých znaků přes klávesu SYM/ a tohle mi nedělá. Pokud ho nemáš tak ho zkus doinstalovat. Odkaz na stažení je pár stránek zpět v této diskuzi. Jo a ještě s XDA českou T9 a ta mi život spíš ulehčuje, než že by psaní zhoršovala :wink:
rein
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 148
Registrován: ned úno 10, 2008 19:33
Zařízení: Note 4, čakám na Lumia 950 xl
Bydliště: Prievidza

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od rein »

Vyskusal som tu tvoju slovensku T9, ale nefunguje...
V ponuke T9 slovencina nieje, a pri pisani na soft klavkek nepise korektne, pise len znaky ako ked dlhsie pridrzis znak na klavesnici.
bj
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: pát říj 03, 2008 21:58
Zařízení: HTC Touch Pro, iPAQ rx3715
Bydliště: Praha/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od bj »

Tak to pardon :oops: , soubor odstraněn :roll: jsem to ale ... :smt075

EDIT: Aby se zobrazili ostatní jazyky 8-)
Tady je řešení T9 pro Diamonda, Touch Pro funguje taky, vlastní zkušenost, pokud chcete více viz. odkaz, jinak CAB je jako patch, nemusí se zobrazit v instal. programech. Bohužel, slovenština v nabídce není, jen čeština.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=402121 - info a diskuze ke CABu
http://melgurth.ovh.org/index.php?page=downloads - stažení slovníků T9
Přílohy
T9 Input 14 Languages Update.zip
(2.36 KiB) Staženo 62 x
Lucky;)
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: sob pro 20, 2008 13:24
Zařízení: HTC Touch Pro (Raphael)
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od Lucky;) »

Tak jsem za poslední dva dny zběžně projel celou tuhle diskuzi a na muj problém jsem nenarazil, snad mi budete schopni poradit - zkoušel jsem různá fóra, ale tohle vypadá jako jediné, které trochu žije.

Chci si flashnout ROMku ze spousty důvodů (mám některé bugy výše popsané bugy a i když se dají řešit samostatnými softy nebo záplatami - ze zkušeností s PC vím, že cistou instalaci žádnej externí soft nenahradí :) + slibuji si do toho zvýšení rychlosti, některé věci mi nabíhají nelidksy dlouho). Chci při tom trochu zaexperimentovat a vyzkoušet si jich třeba víc, než najdu tu pravou. Po přečtení této diskuze jsem se rozhodl pro jistotu i pro zálohu (o které jsem uvažoval původně) své součansé ROM. Nikde jsem však nenašel český blbuvzdorný návod jak na to. Pouze na ce4you jsem našel odkazy na XDA, kde jsem za pomoci googlu zkusil postupovat krok po kroku a zasekl se hned na tom, že po stažení a xetrahování přiloženého souboru na mě vybafla spousta exáčů a žádný popsaný cab...

Už jsem zkoušel flashnout HardSPL, ale tam jsem se taky zasekl. Rapha synchronizuji s PC, spustim HardSPL, proklikám se až k upgrade, naskočí ukazatel u něj 0% + varování, abych nepřerušil spojení s PC a asi po půl minutě, kdy se neděje vůbec nic (ani na PC ani na Raphu) na mě vyskočí chyba Error [202]: Connection, kde mě žádá o zkontrolování kabelu jak u rapha tak u compu - obojí je stále OK. Našel jsem různé podobné problémy a různá řešení. Tuším že na XDA bylo nejpravděpodobnější, žel díky mé bídné anglině mu zcela nerozumím. Něco o povolení speciálních síťových funkcí.

Používám Win XP Profi SP3 a .NET Framework 3.5 a nepoužívám(!) outlook, takže synchro s activesync mam jen částečné (v podstatě jen programy, žádné kontaky nebo zprávy apod.)

Díky za veškeré blbuvzdorné rady (jsem abych tak řekl PDA panic :grin: ) a pokud by se tu našel někdo ochotný asistovat více (třeba přes icq), nechť se mi ozve do pošty, uvítám to.
bj
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: pát říj 03, 2008 21:58
Zařízení: HTC Touch Pro, iPAQ rx3715
Bydliště: Praha/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od bj »

Zkus se podívat do Start - Nastavení - připojení - USB to PC (CZ ?, ikona PC a USB), otevřít a zatrhnout "chlívek" Enable advanced network functionality (umožnit rozšířené fukce sítě) - jestli je to ono.
Lucky;)
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: sob pro 20, 2008 13:24
Zařízení: HTC Touch Pro (Raphael)
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od Lucky;) »

Našel jsem, zřejmě je to ono, bohužel jsem to začkrtlý měl, takže to asi nepomůže :( Zkusim si s tim pohrát... Nevíš ještě, jak s tou zálohou?
bj
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: pát říj 03, 2008 21:58
Zařízení: HTC Touch Pro, iPAQ rx3715
Bydliště: Praha/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od bj »

Pokud myslíš zálohu zařízení tak Sprite BackUp je ve výbavě a tím zazálohuješ vše, podle mě je lepší SPB BackUp, ale ten si musíš koupit :wink: , pokud myslíš zálohu ROM tak tím bych se moc netrápil, za a) to není zas taková brnkačka a za b) na XDA se dají ROM i original pro naš CID stáhnout. Sprite BackUp musíš nainstalovat z CD co bylo Raphaela, ale to asi víš, já jen pro úplnost ;-) .
Lucky;)
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: sob pro 20, 2008 13:24
Zařízení: HTC Touch Pro (Raphael)
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od Lucky;) »

BackUP nechci, dám tam pěkně všecko odznova, jak řikám, imho čistou instalaci nic nenahradí. Jinak se mi to už podařilo, paradoxně jsem funkci "Enable advanced network functionality" musel vypnout (odškrnout), pak jelo v pohodě. Ten si vybírám ROMku, nejvíce se mi líbí PrOven 1.08, která by každým dnem měla vyjít v CZ. Prý má ale problémy s nestabilitou s ActiveSync, což mě ovšem ani trochu netrápí, pže ActiveSync používám jen a pouze pro instalaci programů (tam by problém být neměl). Teď jen váhám, jestli čekat na CZ verzi, nebo flashnout eng :)
Haďas
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř pro 17, 2008 20:51
Zařízení: HTC HD 2
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od Haďas »

chtěl jsem se zeptat jestli někdo neví o přehrávači, který přehraje avi a titulky
Lucky;)
nováček
nováček
Příspěvky: 33
Registrován: sob pro 20, 2008 13:24
Zařízení: HTC Touch Pro (Raphael)
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od Lucky;) »

já používám core player, na vše, ale jak je na tom s titulkama, to opravdu nevím...
bj
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: pát říj 03, 2008 21:58
Zařízení: HTC Touch Pro, iPAQ rx3715
Bydliště: Praha/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od bj »

Asi všechny přehrávače jsou na tom špatně s titulky, je nutno titulky zakompilovat do videa předem, třeba pomocí Pocket DivX Enconderu, nebo jiného programu. Core player = dobrá volba :-D
Haďas
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř pro 17, 2008 20:51
Zařízení: HTC HD 2
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od Haďas »

jj core player mam taky ale ty titulky nebere noo..... asi je budu muset zakompilovat :wink:
bj
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: pát říj 03, 2008 21:58
Zařízení: HTC Touch Pro, iPAQ rx3715
Bydliště: Praha/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od bj »

TCPMP by měl titulky umět /tkzv. subtitle edition/ a to ve formátu SMI, je to ale dost piplačka s nastavováním aby se to rozjelo. Nemam vlastní zkušenost, ale co jsem četl, tak variant nastavení je více :) a názorů na funkčnost taky :)
Zkus to, jestli to na Touch Pro rozběháš (vlastní TCPMP potřebuješ v upravené verzi pro Touch Pro a Dimonda) a kdyžtak dej vědět.
Haďas
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř pro 17, 2008 20:51
Zařízení: HTC HD 2
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od Haďas »

tak tohle je na mě moc složitý :D ale stejnak díky .... ja mám titulky ve formátu .srt ....

EDIT: dlaší otázka :D jakej by jste mi doporučili ICQ client?? :tlem:

Používej tlačítko Upravit. ziminix
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od ziminix »

A co takhle prohledat fórum? ICQ klienti se tu zrovna nedávno řešili, tak si projdi ty, o kterých se tam psalo a vyzkoušej si je. A taky bych ti doporučil zopakovat si pravidla pravopisu ze základní školy.
Haďas
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: stř pro 17, 2008 20:51
Zařízení: HTC HD 2
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od Haďas »

kdyby jsi mi radši něco doporučil místo toho aby jsi mi psal "prohledej forum" asi by to bylo rychlejší
stejnak jsem nic nenašel :roll:
bj
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: pát říj 03, 2008 21:58
Zařízení: HTC Touch Pro, iPAQ rx3715
Bydliště: Praha/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od bj »

Zkus se podívat na QIP, velmi dobrý, sice já tyhle kecálky nepoužívám skoro vůbec, ale jeden čas jsem s ním byl velmi spokojen.

Ještě jedna poznámka, omlouvám se za ní, ale nemohu si pomoci, vzhledem k tomu, jak někteří ZELENÍ reagují na dotazy a příspěvky uživatelů. Toto je definice jaký by měl být moderátor internetových diskuzí, která se mi velmi líbila.

Moderátor by měl být nezaujatý a nekonfliktní v rámci své moderátorské funkce. Neměl by zneužívat své pozice k potírání nesouhlasů v oblastech nesouvisejících s provozem diskuse. Dále by měl mít respekt k pravidlům a být ochotný je dodržovat. Má-li moderátor odborné znalosti, nevyhnutelně musí mít i více či méně vyhraněné odborné názory. Vždy by měl být schovívavý k neznalosti ostatních a pomoci jim.
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od ziminix »

Přijde vám tohle pánové, jako staré téma?
http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=10605

OT: Opravdu bych vám doporučil, projít si pravidla českého pravopisu, protože to co tu poslední dobou vidím...to je úpadek.
bj
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 190
Registrován: pát říj 03, 2008 21:58
Zařízení: HTC Touch Pro, iPAQ rx3715
Bydliště: Praha/Pardubice
Kontaktovat uživatele:

HTC Touch Pro (Raphael) - pokračování diskuze

Příspěvek od bj »

Tady nejde o stáří tématu, ale způsob odpovídání a styl jednání a přístupu k ostatním (viz. i tady http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=60&t=10785 ). Nechci se s nikým hádat a rozhodně to není myšleno zle, ale odpověď moderátora by podle mě měla obsahovat slušné upozornění na možnosti fora (hledat) a odkaz na příslušné téma. Tím já osobně končím další diskuzi na toto téma a nehodlám se tím více zabývat. Své jsem již řekl.
p.s. já si práce moderátorů opravdu vážím, vím, že to stojí hodně času a úsilí a koneckonců i nervů
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Pro“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti