iPAQ 614c - společně řešíme nedostatky a problémy

Diskuze o komunikátoru HP iPaq 614
Odpovědět
Fstring
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: ned srp 10, 2008 17:20

iPAQ 614c - společně řešíme nedostatky a problémy

Příspěvek od Fstring »

Tak som skusil hw reset, ale nic. Skratka na nic nereaguje, akurat ta cervena diodka sa rozsvieti, ked pripojim napajanie, ale tlacidla - nula bodov. Asi definitivne skoncil :cry: .
Mamut
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 65
Registrován: ned čer 01, 2008 19:22
Zařízení: HP iPAQ 614c, WM6.5
Bydliště: Hradec Králové

iPAQ 614c - společně řešíme nedostatky a problémy

Příspěvek od Mamut »

Reklamace zabere jen asi 5 dni, doporucuju:-)
Destructor
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát čer 20, 2008 18:45

iPAQ 614c - společně řešíme nedostatky a problémy

Příspěvek od Destructor »

FString:
Buď v klidu, už jsme párkrát mobil vyždímal tak, že nešel nabít. Já jsme ho nabil až tak, že jsem vyndal baterku, zapnul nabíjení a dal jsem tam baterku kolegy, zapnul ho, až najel, tak jsme baterku za běhu vyndal a dal tam mojí originál a nechal nabíjet, ono se to tváří že se to nenabíjí, ale pak se to chytne. Možné jsou určitě i jiné varianty.

DES.
Uživatelský avatar
jajapv
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pon črc 28, 2008 12:16
Kontaktovat uživatele:

iPAQ 614c - společně řešíme nedostatky a problémy

Příspěvek od jajapv »

Tak jsem synovi koupil také 614c,byla 1 měs.stará a za 4000,-Kč ,zrovna mu umřel mobil SE W810i a chtěl něco takového.
Každopádně jsem byl překvapen jaký rozdil mezi mou a tou jeho je.Má je uplně z jiného plastu,masivnějšího zadní kryt je pevnější a nevrže a má světlěší barvu tak jak má stará 514, jeho stylus je po 14 denním používání v teleskopické části již ošoupaný což u té mé po půl roce ani škrábaneček.Jeho display je lesklejší a jsou na něm vidět takové ty tečky.Zadní kryt baterie se blbě sundává a navíc při psaní atd. vrže.
Verze pod baterií je úplně stejná,oba dva jsou vyrobeny v číně.Navíc u toho jeho s eprojevil problém co se tu již v nějakém threadu psal nahoře u tlačítka reproduktoru se začla dělat prasklina a pořád se protahuje.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

iPAQ 614c - společně řešíme nedostatky a problémy

Příspěvek od elcrys »

Já bych řekl, že to bude nejspíš způsobeno rozdílným stářím a používáním, než jinou výrobou. Ty tečky na displeji jdou vidět u kteréhokoliv kusu (vlastně u všech displejů s touto technologií), nejlépe pod určitým úhlem v nějakém přímém světle a můj stylus je po více než ročním používání jako kompletně přebroušený šmirglem. Ta samá věc jako se stylusem se mi stala i například s pozlaceným perem, které jsem pořád žmoulal v ruce a pak vypadalo jako orašplované. Je to způsobeno především potem s kombinací s mechanickým opotřebením. Také kryt baterie se mi sundával u starého kusu stejně špatně jako teď u stávajícího vyreklamovaného - možná se časem ochodí.
Uživatelský avatar
jajapv
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pon črc 28, 2008 12:16
Kontaktovat uživatele:

iPAQ 614c - společně řešíme nedostatky a problémy

Příspěvek od jajapv »

No to jsem si jist že to tak není i můj prodejce říkal že se setkal s dvojím provedením,klidně udělám fotodokumentaci ale doopravdy jsou jiné.

Zde jsou fotky pro porovnání,telefony jsou kupovány 2 měsíce od sebe a ten novější s těmi prasklinami je používán minimálně jen jako pda.Čili o opotřebení není ani řeč.A ještě kdybych sundal folie tak jeden display bude matný a druhý lesklý.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

iPAQ 614c - společně řešíme nedostatky a problémy

Příspěvek od elcrys »

Rozdíl tam opravdu je (i když je to možná tím, že jeden kus je opravdu hodně ošoupaný a podřený). Já můžu srovnávat přístroje vyrobené 4. 1. 2008 (FB136AA#ABB) a 15. 4. 2008 (FA992AT#ABB) a oba jsou naprosto stejné. Zajímalo by mne, jaký datum výroby (je značen na plíšku přidržující simku) a kód má ten nekvalitní kus. Buď začlo HP v rámci šetření poslední dobou flákat výrobu a nebo je určen pro např. asijský trh (to určuje kód - např. FB136AA#ABB a je značen na telefonu pod baterií).
Uživatelský avatar
jajapv
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pon črc 28, 2008 12:16
Kontaktovat uživatele:

iPAQ 614c - společně řešíme nedostatky a problémy

Příspěvek od jajapv »

Tak kód na plíšku je 080421 a kód přístroje je FB136AA/ABB.Jinak upozorňuji ty přístroje jsou oba nošené v tom gumovém futrálu to že ten jeden je podřený je bohužel moje chyba,jsem nějak zapoměl zapnout kožené pouzdro a jak jsem nastupoval do vysokozdvižného vozíku tak my vypad na náš krásný plac v práci :-D .Ale to že je jiný to jsem prostě poznal hned jak jsem jej koupil,nebyl tolik protiskluzový dá se říci vůbec.Ještě dnes zkouknu sousedovu ten si ji kupoval v pondělí v tom samém obchodě jaké provedení dostal.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

iPAQ 614c - společně řešíme nedostatky a problémy

Příspěvek od elcrys »

No, vzhledem k datu výroby (šest dní odstup od mého kusu) se mi nezdá, že by nějak zásadně měnili technologii výroby (ale je zajímavé, že telefon koupený před měsícem má datum výroby 21. 4. 2008). Každopádně z fotek to těžko posoudím. Jinak reklamace praskajících krytů se řešila tady - http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=29&t=8493
Uživatelský avatar
jajapv
nováček
nováček
Příspěvky: 44
Registrován: pon črc 28, 2008 12:16
Kontaktovat uživatele:

iPAQ 614c - společně řešíme nedostatky a problémy

Příspěvek od jajapv »

Tak jsem dalším spokojeným zákazníkem a s dobrým pocitem z reklamace.Přístroj jsem reklamoval na HP lince ve čtvrtek 2.7,v pátek 3.7 u mě kurýr zařízení vyzvedl a ve středu 8.7 jsem si od něj převzal přístroj uplně nový.

Na infolince se chovali ochotně a přiznali,že mají u některých kusů s praskajícími kryty problémy a dokonce mi potvrdili i to že kryty pro HP vyráběli různé firmy a mohou se tedy trochu barevně i materiálově lišit.Což teď i vidím na tom svém,protože kryt baterie je z toho starého a má jiný odstín.
daemonn
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: úte lis 18, 2008 9:06
Kontaktovat uživatele:

iPAQ 614c - společně řešíme nedostatky a problémy

Příspěvek od daemonn »

tak další problém a vidím to na už třetí reklamaci, přestal mi fungovat přední reproduktor ( sluchátko) při vytočení čísla se z něj sice ozve pípnutí ale samotný hovor už ne, jen ticho, takže pokud chci volat tak musím přepnout na hlasitý hovor ze zadního repro, stalo se to už někomu? nebo jde to případně nějak řešit bez reklamace ? díky :-(
miroslav.turek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř čer 18, 2008 17:33

iPAQ 614c - společně řešíme nedostatky a problémy

Příspěvek od miroslav.turek »

Problémy se zvukem by mohly být softwarové, když to pípne, zkus hardreset.
daemonn
nováček
nováček
Příspěvky: 24
Registrován: úte lis 18, 2008 9:06
Kontaktovat uživatele:

iPAQ 614c - společně řešíme nedostatky a problémy

Příspěvek od daemonn »

hard resetů jsem udělal několik, zkusil jsem i na celý den vytáhnout baterii ale nic nepomohlo :( asi nic jiného než reklamace nezbývá
miroslav.turek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř čer 18, 2008 17:33

iPAQ 614c - společně řešíme nedostatky a problémy

Příspěvek od miroslav.turek »

A jakou tam máš verzi ROM? Originál, nebo něco jiného. Zkus ještě nahrát poslední originální verzi od HP (pokud ji teda nemáš) a potom už asi jen ta reklamace. Ono je možné, že to pípnutí jde třeba taky ze zadního repráčku a potom by to mohl být HW problém...
pitrrrs
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned zář 27, 2009 21:12
Zařízení: hp ipaq 614c

iPAQ 614c - společně řešíme nedostatky a problémy

Příspěvek od pitrrrs »

Zdravím pánové,mám takový menší problém s aplikací sim toolkit,zatím mi to nevyřešila žádná ROMka. Když chci zadat platbu,tak se mi zobrazují jen políčka,ale není tam popis,tím myslím popis jako z účtu,na účet,var. symbol, atd..
Nevíte co s tím?? Mám O2 a GE Money. Díky
pebro
nováček
nováček
Příspěvky: 12
Registrován: sob kvě 02, 2009 8:43
Zařízení: MIO A701,Hp ipaq614c

iPAQ 614c - společně řešíme nedostatky a problémy

Příspěvek od pebro »

Zdravim vsetkych.Mohol by som poprosit o nejaky link kde by som mohol stiahnut onu zaplatu proti prehrievaniu?Hladal som vsade ale akosi sa k nej neviem dostat.Diky moc
miroslav.turek
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 80
Registrován: stř čer 18, 2008 17:33

iPAQ 614c - společně řešíme nedostatky a problémy

Příspěvek od miroslav.turek »

O žádné záplatě nevím, většina podobných zařízení se přehřívá, jediné co je, tak záplata proti chybnému hlášení o přehřívání, když se zařízení nepřehřálo, a to je soužástí posledni ROM od HP, takže pokud máš nainstalovanou aktuální ROMku, nic dalšího už neznám...
Uživatelský avatar
DonJuanKarlos
nováček
nováček
Příspěvky: 38
Registrován: pon úno 11, 2008 20:22
Zařízení: HP 614c
Kontaktovat uživatele:

iPAQ 614c - společně řešíme nedostatky a problémy

Příspěvek od DonJuanKarlos »

Ahoj, včera jsem si vyrobil redukci z mini USB na jack 3,5mm a při poslechu (na konečně kvalitních sluchátkách), že zvuk z ipaqu šumí, při jekékoliv hlasitosti stejně. Pokud třeba v Core Playeru pustím skladbu, nastavím hlasitost jinou než 0 a v hlavním nastavení zvuku stáhnu zvuk na minimum, tak slyším jen ten šum. Zkoušel sem s jinými sluchátky a stále to samé. Jde to nějak opravit nebo mám rovnou reklamovat(pomůže to?)?
ziminix
VIP
VIP
Příspěvky: 1279
Registrován: čtv čer 14, 2007 7:38
Zařízení: ...
Bydliště: Třebíč

iPAQ 614c - společně řešíme nedostatky a problémy

Příspěvek od ziminix »

Řekl bych, že je to vlastnost tohoto zařízení, u mého to dělalo stejně, takže bych se s tím být tebou prostě smířil. Reklamace nejspíš nic nevyřeší.
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

iPAQ 614c - společně řešíme nedostatky a problémy

Příspěvek od elcrys »

To je opravdu jedna ze špatných vlastností tohoto přístroje. Můžeš to vyřešit použitím originálních sluchátek, která odstřihneš, přiděláš jack, hlasitost (potenciometrem) nastavíš na minimum (tím se takřka odstraní šum) a hlasitost reguluješ pouze v systému (díky odporu je ale maximální hlasitost mnohem menší). Nebo pokud bys nějakým způsobem zjistil zapojení potenciometru v origo sluchátkách, tak bys mohl přidělat odpovídající odpor na svou redukci, ale to je složitější cesta.
Odpovědět

Zpět na „HP iPaq 614“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti