[app] Chronos Calendar - alternativa interního kalendáře

Diskuze o Windows Phone a Windows 10 Mobile aplikacích. Máte tip na zajímavý program? Šup sem s ním!
Odpovědět
dark tref
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pon lis 19, 2012 23:14
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Brno

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od dark tref »

Ahoj, potřeboval bych prosím trošku poradit. :-)
1)Obecná věc - jak se zbavím zvukového upozornění u kalendáře narozenin, který mám vytvořený na microsoft účtu, importem informací o narozeninách z facebooku (jinak zobrazování v chronosu je bezproblémové)
2)Proč mám na dlaždici vše tak šíleně daleko odsazené? Když mám v nastavení zatržené zobrazování času ukončení, je odsazení ještě větší.



Obrázek
dark tref
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pon lis 19, 2012 23:14
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Brno

Re: [app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od dark tref »

Aha, tak jsem zjistil, že to odsazení je vlastnost přidání času k události. Přece ale nebudu bez časů úkolů jen abych to neměl odsazeno. Je nějaké řešení?
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Pokud vím, řešení není. Ještě máš možnost se zeptat na Chronos FB https://www.facebook.com/ChronosCalendar?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: [app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od vormen »

mám problém, nainstaloval jsem zkušební verzi a následně dal ve storu koupit. kalendář dál jede bez synchronizace, platba se neodečetla. ve storu mám stále možnost "koupit", ale když ji dám, tak mi to skočí do peněženky, kde je stav zakoupeno a možnost instalovat. jenže po instalaci je to pořád ta verze bez synchronizace, nevím jak z toho ven a jak se dobrat nové verze, tj. znovu řádně zakoupit.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Re: [app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od murder »

Odinstalovat a znovu stáhnout
vormen
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 261
Registrován: stř říj 02, 2013 19:10
Zařízení: Lumia 920

Re: [app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od vormen »

to nepomáhá

případně jestli dělám něco špatně v kalendáři, dám synchronizaci a napíše to, synchronizace znemožněna

tak už se to rozjelo
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Jen doplním: neplacená i placená verze jsou stejné, čili žádná omezení, ani taková, která by se týkala sychronizace, tam nejsou. Rozdíl je jen v časovém omezení trial verze.
Pro nové uživatele: (je to sice od starší verze, ale základy nastavení zůstávají, anebo jsou mírně upraveny) - zde je obrázkový návod http://wmmania.cz/software/kancelar/chronos-calendar/" onclick="window.open(this.href);return false;
dark tref
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pon lis 19, 2012 23:14
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Brno

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od dark tref »

Tak už chápu jak to odsazování funguje, ale vzhledem k jazykové bariéře bych tě Flynne chtěl požádat, pokud budeš s autorem zase v kontaktu a budeš mít čas i náladu, zda by si se ho zeptal:
1)Jestli neuvažuje nad tím, když je v nastavení možnost zrušit zobrazení konce události, přidat volbu na zrušení zobrazení začátku události.
2)Možnost na dlaždici vypnout i jiné ikony (myslím jiné než ikona zvonku nebo zámku) např. u Tří králů jak je ten kosočtverec. (Vyřešilo by to problém s odsazením a kdyby se autorovi chtělo, dá se to vyřešit stejně jako přímo v aplikaci, tak by na dlaždici mohla být podpora jiných barev u různých události dle nastavení. Jiná svátků, vlastních události, narozenin atp.)

Děkuji

PS: Pořád se marně snažím zjistit, jak zrušit připomínání u narozenin. I když jsem chronos neměl, tak některé narozeniny, nevím proč, mi oznámení vyskočili dvakrát.
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Obávám se, že ani mé jazykové schopnosti nejsou na takové úrovni, abych mohl jasně specifikovat tvoje požadavky. Mělo by to jediný - negativní - efekt, ztratil bych tímto překladem spoustu času a úspěch by se nejspíš nedostavil. Takže s tou bariérou jsme na tom v tomto případě podobně.
Pokud jde o narozeniny (i jmeniny) mám to vyřešeno tak, že v hlavním kalendáři (Google i Outlook) v PC mám vytvořeny své vlastní kalendáře, každý zvlášť a tím pádem mě nic neupozorňuje. Navíc mi narozeniny hlásí ve tvaru, jak jsem si jej sám vepsal a nemusím kroutit hlavou nad tím, jakým způsobem to oznamuje pevný kalendář v jednom nebo druhém programu: např. místo Arnošt Voháňka má narozeniny mohu mít třeba zkrácené Arne - nar. Kalendáře se mi krásně synchronizují, vše je možno v Chronosu nastavit.
dark tref
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pon lis 19, 2012 23:14
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Brno

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od dark tref »

Tak já ten kalendář narozenin co tam mám zkusím smazat, snad se mi povede vytvořit nový :-)
blanicky
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 150
Registrován: pát zář 27, 2013 13:04
Zařízení: Lumia 820

Re: [app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od blanicky »

Není jednodušší provést synchro Outlooku s facebookem a pak si jen v chronosu povolit birthday calendar? :-)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

dark tref píše:Tak já ten kalendář narozenin co tam mám zkusím smazat, snad se mi povede vytvořit nový :-)
Pokud je to defaultní kalendář, tak ten nesmažeš, ale nemusíš ho synchronizovat. Vytvoř si vlastní třeba s názvem Narozeniny. Do závorky si dej G nebo O, podle toho kde jej budeš vytvářet. Já je mám vytvořené v obou účtech, proto tam mám ty zkratky, abych věděl, co mám synchronizovat v Chronosu. No a tam to pak jen zvolíš v účtu, se kterým budeš chtít synchronizovat. Dobré na tom je, že to jde v Chronosu rozlišit barvami, takže "chlívečky" všech narozenin můžeš mít třeba červeně se žlutým písmem.
dark tref
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pon lis 19, 2012 23:14
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Brno

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od dark tref »

Blanicky: Přesně tak to mám.

Neví někdo, jak zrušit oznámení integrovaného kalendáře? Přiklad: V chronosu vytvořím událost, ta se synchronizuje na MS z toho do integrovaného kalendáře. Takže mi upozornění vyskočí dvakrát (integrovaný kalendář + chronos). Obecně teď budu mít v podstatě na vše upozornění dvakrát (narozeniny, události, atp.)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Pokud myslíme oba to samé, v nastavení Chronosu je filtr pro nezobrazování duplicitních událostí. Podmínkou je, aby měly obě naprosto stejný název, což odpovídá tvému případu.
EDIT: Mělo by to být v menu Nastavení/Kalendáře/Microsoft (Google) účet/Připomínání - čtvereček by měl být asi zazelenalý, vyzkoušej to, já to tak mám.
dark tref
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: pon lis 19, 2012 23:14
Zařízení: Lumia 925
Bydliště: Brno

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od dark tref »

Tak jsem to musel odtrhnout :-) a teď mi to oznamuje integrovaný kalendář. Tomu integrovanému to oznamování zrušit nejde?
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1591
Registrován: pon říj 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od Flynn »

Já mám veškeré synchronizace ve WP kalendáři povypínané, jen mám zařazen google kalendář kvůli zobrazování jmenin na lock screenu. Ale mám WP7.8, nevím, jak je to u WP8.
Uživatelský avatar
chytil123
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 247
Registrován: pon srp 19, 2013 13:51
Zařízení: Lumia 920

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od chytil123 »

Mám takovej problém, vytvářím v Chronosu Google událost, řekněme je pondělí 20:15...kliknu na úterý a vyjede nová událost, zadám čas a název události...ta se mi sice vytvoří, ale vytvoří se mi v Chronosu i skrytá Google událost New na Pondělí 20:15 a ta je viditelná jen na Androidu nebo v PC. Tu sice v Chronosu nevidím, ale mám pak bordel v programech na PC kde mám události atd. Máte někdo stejnej problém?
Uživatelský avatar
chytil123
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 247
Registrován: pon srp 19, 2013 13:51
Zařízení: Lumia 920

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od chytil123 »

Funguje vám synchronizace s Google? Mi to přestalo fungovat poslední dobou...když udělám událost na PC v google kalendáři v Chronos se neukáže a když dám v Chronos synchronizovat tak mi to tam hlásí připojování a pak Aktualizování 7...asi se to snaží i ty starší sesynchronizovat. Nevíte kde by mohl být problém? díky
deimos9
nováček
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: pát lis 02, 2012 17:02
Zařízení: HTC 8X

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od deimos9 »

Mne to funguje - sice nerobim zaznamy priamo v Google calendar, ale Lotus Notes -> Google -> Outlook (Windows Phone)
Uživatelský avatar
chytil123
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 247
Registrován: pon srp 19, 2013 13:51
Zařízení: Lumia 920

[app] Český Chronos Calendar (od 17.3.2013)

Příspěvek od chytil123 »

Zkusím reinstal a znovu to vše nastavím...

EDIT: Tak byly s tím samé problémy ale už to frčí. :D
Odpovědět

Zpět na „Aplikace a software“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti