Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mimonaut »

ofigo changelog WP8.1 update 1:
http://www.wpcentral.com/microsoft-publ ... 1-update-1" onclick="window.open(this.href);return false;
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

MKLumia1020 píše:Sandra - jednu věc nechápu - co donutí majitele drahého iPhone aby přešel na nejlacinější Windows Phone?
Ano WP neumí to co iOS a řada věcí je zde jinak ale to platí oboustranně.
Zvedavost, vzdyt jsem to psala hned na zacatku [SMILING FACE WITH SMILING EYES] Na vyzkouseni si prece nekoupim neco draheho...
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od icepoint »

Sandra píše:
icepoint píše:Na quiet hours existuje apka i bez cortany.Chce to jen umět hledat.
Ano, existuje, za $1.99 USD s přesností +- půl hodiny, o takovou opravdu nestojím, když je možné to řešit systémově a zadarmo, jen by někdo musel přestat dělit svět na regiony.
Mimochodem, než machrovat s hledáním by bylo dobré sdělit, co za app máš na mysli (i když já to vím) ;-)
Mám v systému ve W Store cca 580 aplikací.Tuto jsem měl,ale že bych ji hledal,a obzvlášť pro někoho,kdo stejně jde k Apple ?? [GRINNING FACE WITH SMILING EYES] No,kdybys požádala,pak snad[WINKING FACE]. 2dolary je snad směšná částka pro někoho,kdo je ochoten zaplatit za telefon skoro 20tis.Kč nebo ne? A kdyby ses zeptala,tak zjistíš,že není(zatím) na funkci Nerušit API a že ta aplikace dělá jen to,co ji systém umožní,tj.30min.přesnost.
relouth
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2803
Registrován: stř říj 02, 2013 11:20
Zařízení: Lumia 640,Redmi Note 4 LTE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od relouth »

to fakt sa takto dlho spusta music v 8.1 ? :-D
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... f1P90#t=50" onclick="window.open(this.href);return false;
mato_sk
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 61
Registrován: ned dub 03, 2011 20:07
Zařízení: Microsoft Lumia 950 Dual SIM + Band 2

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od mato_sk »

Urcite nie. Na mojej L1020 je spustenie otazka 2-3 sekund. Predpokladam, ze jemu to spomalenie sposoboval ten "launcher", ktory mal spusteny.
myscho
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát pro 13, 2013 9:31
Zařízení: Nokia 8
Bydliště: Kolta

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od myscho »

To sa snazil dotycny v tom videu ukazat mix WP8.1 a Symbian Belle ? :-D
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

mmmm. píše:4Icepoint
Ty jsi ale trouba...
4Sandra
Pro mě je zajímavé číst tvé srovnání IOS a WP a v mnohém s tebou souhlasím. To, že může někoho iritovat, že sdělíš, že se opět k IOS vrátíš mě úplně fascinuje. Pro někoho jsou to evidentně víc, než jen telefony, zřejmě si tím spoustu jedinců nahrazuje absentující sociální kontakty, minimálně o jednom to vím 100% 8-)
Děkuji :-) Já se tím spíše bavím, jak někteří lidé jsou schopní se do krve rvát kvůli "hloupému" telefonu, který zřejmě mají za modlu :-) Mimochodem, své postřehy a připomínky reportuji hlavně do Microsoftu, ale samozřejmě i sem. A jsem si jistá, že nejsem jediná, kdo čas od času změní systém v telefonu ať už z jakéhokoliv důvodu (u mě to byla zvědavost) a že většina lidí by ráda měla dokonalý telefon ať už na něm běží cokoliv a proto je dobré srovnávat různé systémy a když je v jednom něco dobrého co v jiném ne, proč to nedoplnit. Každopádně děkuji za zastání.
MKLumia1020
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 241
Registrován: pát kvě 16, 2014 20:31
Zařízení: Lumia 1020

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od MKLumia1020 »

Sandra - aha já to nečetl celé proto sem se divil, že s founu za 20 přejdeš na foun za 3. Já šel k WP z důvodů - nechtěl jsem Android, iOS celkem fajn, ale - na mě moc malý displej, chtěl jsem co nejlepší fotoaparát. Přecházel jsem ze Symbianu, takže volba byla celkem snadná, systém WP jsem znal a líbil se mi (mám rád i iOS jen tam ten HW pro mě osobně dost nedostačující). Má to hodně věcí co by šlo udělat jinak - třeba ty složky jak sis ztěžovala tak už v GDR1 jsou vylepšené a tak je to se vším, vylepšuje se nejde to hned ale je to na dobré cestě....
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Však já ten "foun za 20" mám stále doma, jen si prostě hraju, mám ráda moderní technologie a je to dobré odpoutání od gelových nehtů :-) WP se mi hodně líbí a když si uvědomím, že WP8.0 bych používat nemohla a 8.1 už je bez problémů použitelné, díky GDR1 opět více věcí pro mě použitelných, tak opravdu spokojenost. Myslím, že bych na WP klidně mohla fungovat i nadále kdybych chtěla, komunikace s Macem je také bezproblémová, jen škoda, že nefunguje bezdrátová synchronizace jaká je s iOS, je to pohodlné, stačí aby telefon byl na stejné wifi jako Mac a není nutné hledat kabel. Ale třeba i tohle jednou přijde :-)
Uživatelský avatar
Petulinek
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1849
Registrován: stř lis 11, 2009 21:46
Zařízení: iP 8+
Bydliště: Praha

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Petulinek »

Na WP7 to fungovalo se Zune, teda WiFi sync, škoda, že Zune zrušili...
l0lz
smartguru
smartguru
Příspěvky: 517
Registrován: úte pro 17, 2013 18:05
Zařízení: iPhone 6S, Surface Pro 3, Lenovo A7000

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od l0lz »

Zdravim, Viem že aplikácia hudba je vo WP8.1 úplne k hovnu, ale pred pár dňami som pridal do telefonu asi 400 zvukov, a potom som ten priečinok vymazal. A po reštarte aplikacie, neskôr telefonu, neskôr soft resetu a aj po aktualizaci na GDR1 sa mi tie zvuky ukazuju v tej aplikaci, aj keď ich v telefone nemám. To ich fakt musim vymazat ručne z tej aplikacie, alebo sa dá dat niekde refresh??? Vdaka


Btw, to je asi jediná aplikácia s ktorou mam na wp problém. Buguje sa, občas padne a neviem ju otvoriť, a ďalšie bugs a bugs a bugs. Sranda je ze je to aplikácia oficialna od MS :grin: good job Microsoft
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od steelspace »

Chyb jsou tam mraky, stejně jako v jiných OS. Mají problém v tom, že každou větší verzí OS všechno předělávají znova.
Jako vývojář to vidím dost špatně, nové Universal Apps jsou skvělý nápad, ale celkově je API strašně chybové. Snad to v příští verzi doladí, zatím je to boj.
Nedivím se, že Music je tak špatný, API je běs. Doufejme, že si to ty týmy sdělí a opraví.
myscho
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 402
Registrován: pát pro 13, 2013 9:31
Zařízení: Nokia 8
Bydliště: Kolta

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od myscho »

CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od CageJ »

myscho píše:To sa snazil dotycny v tom videu ukazat mix WP8.1 a Symbian Belle ? :-D
ten launcher som pouzival, mne sa pacil
icepoint
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 381
Registrován: pon pro 07, 2009 20:55
Zařízení: Nokia Lumia 800,920

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od icepoint »

mmmm. píše:4Icepoint
Ty jsi ale trouba...
4Sandra
Pro mě je zajímavé číst tvé srovnání IOS a WP a v mnohém s tebou souhlasím. To, že může někoho iritovat, že sdělíš, že se opět k IOS vrátíš mě úplně fascinuje. Pro někoho jsou to evidentně víc, než jen telefony, zřejmě si tím spoustu jedinců nahrazuje absentující sociální kontakty, minimálně o jednom to vím 100% 8-)
Doufám,ze alespoň mikrovlnná! I když trouba je ženského rodu,tedy. [SMILING FACE WITH SMILING EYES] Jsi mimo,mne to neirituje,ale kdyby jsi dokázal číst mezi řádky a vnímal jisté psychologické náznaky v její konverzaci,hned dané osobě porozumíš jak to myslí a jak říká.Ale to je OT a ať si tady bleptá cokoli.A to kdokoli.Od toho jsou tu moderátoři na pročištění.
geronimoo
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 107
Registrován: pon zář 16, 2013 7:29
Zařízení: Lumia 1020

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od geronimoo »

Nevíte někdo kde by mohl být problém?
Přílohy
wp_ss_20140807_0001.png
(34.56 KiB) Staženo 488 x
wp_ss_20140807_0002.png
(46.19 KiB) Staženo 488 x
Uživatelský avatar
zvalo
nováček
nováček
Příspěvky: 41
Registrován: úte zář 03, 2013 8:20
Zařízení: Nokia

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od zvalo »

Tak spolupráca WP 8.1 s Macom výborná až do momentu keď som sa rozhodol odzálohovať fotky z mobilu. V aplikácii Windows Phone for Mac som dal "sync", na disku sa mi vytvoril adresár WP a v ňom všetky fotky. Potom som mobil odpojil a všetko v ňom zmazal. Po ukončení aplikácie som zistil, že ten adresár zmizol tiež. Takže 1/2 roka fotené veci v nenávratne. Rozmýšľam kde som to zbabral, na tieto veci si dávam dosť pozor. Teraz som radšej zapol zálohu na cloud aj keď to vyslovene nemám rád.
Sandra
smartstar
smartstar
Příspěvky: 893
Registrován: ned črc 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Sandra »

Zvalo: mě se fotky zálohují na ten jejich OneDrive a při připojení k Macu kabelem se stáhnou do Aperture, odkud se samy nevymažou.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od iljusin66 »

Sync není záloha, sync je prostě synchronizace mezi zařízeními. Když něco uděláš na jednom, provede se i na druhém. Smazal jsi fotky v jednom, smazaly se logicky i v druhém. Jestli jsi chtěl zálohovat, v okamžiku kdy jsi měl fotky na disku, měl jsi je zkopírovat někam mimo adresáře které se synchronizují.
iljusin66
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 294
Registrován: ned črc 29, 2012 11:27
Zařízení: Lumia 950 -> Samsung S7

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od iljusin66 »

Sandra píše:Zvalo: mě se fotky zálohují na ten jejich OneDrive a při připojení k Macu kabelem se stáhnou do Aperture, odkud se samy nevymažou.
Tobě se ovšem předpokládám synchronizuje OneDrive, nikoli úložiště v telefonu
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů