Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových buildech

Diskuze o prvních smartphonech s Windows 10 Mobile…
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 323
Joined: Tue Aug 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Location: Náchod

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Post by Misanekx »

Je to vazne jednoduchý, jen dost lidi psalo, ze jim program nechtěl najit telefon. Proto se musí připojit na kabel vypnuty za současného drzeni volume up. Taky jsem se trapil nez jsem na to dosel :-)
wosa.w
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 69
Joined: Fri Oct 16, 2015 10:54
Zařízení: 950XL DS

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Post by wosa.w »

Je dobře že jsi Náchoďák :-) tak ti to pak hodím na opravu :D .. zatím stahuju
Jinak jak jste na tom s výdrží baterky? App Battery, kterou používám dlouhodobě, mi aktuálně ukazuje rychlost vybíjení 4,33% za hodinu.. před Redstone 5,4%
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Posts: 629
Joined: Tue Dec 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Location: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Post by Radek Jahoda »

Já teda vůbec neřeším procenta baterky jako spotřebu.
Telefon mi vždycky vydrží do večera, tak jak mi vydržel i jiný. Jestli mám večer když jdu v deset do postele nějakých 20% nebo 30% nebo 15% je mi jedno. Navíc jsem si z číny koupil QI nabáječku tak to položím v práci na placku QI a nabíjí se to samo.
Ale jo 4% za hodinu při nečinosti(vypnutý displej a nehraje video na pozadí ani to nic neinstaluje jako update ani nestahuje nenahrává) to je trochu moc. Kolikrát o víkendu kdy na telefon ani nešáhnu mám od 6:00 do 22:00 ještě klidně 80% baterky. No jo občas to zapnu když si jdu zapálit.
wosa.w
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 69
Joined: Fri Oct 16, 2015 10:54
Zařízení: 950XL DS

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Post by wosa.w »

Tak díky za postup.. Už mám hotovo! Poslední FW + Redstone a instalace šla jak po drátkách. Teď dokonce 1/2 hod. hovor před BT a origo škodovácký HF a bez pádu a zamrznutí!! Nevídané.. Já ten foun snad začnu mít ještě rád :D
Teda popravdě den mi zkazilo to nové HP X3.. to vypadá na slušné dělo.. doufám, že cenovka bude aspoň 25 litrů, aby jeden neměl roupy :-)
wosa.w
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 69
Joined: Fri Oct 16, 2015 10:54
Zařízení: 950XL DS

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Post by wosa.w »

.. jo a po tom nočním pádu mi dneska celý den slušně letěla baterka dolů a z telefonu bylo topení.. tak snad i toto bude zas v cajku :-)
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Posts: 629
Joined: Tue Dec 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Location: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Post by Radek Jahoda »

Jo po tom pádu to chtělo prý udělat ještě jednou normální vypnutí a zapnutí.
Ale s tím BT mám podobnou zkušenost. Jen čas ukáže jestli je to opravená nebo ne.

edit: dneska ráno pohoda, na telefon žádný erupce nepůsobily. Píšu si do kalendáře datum 22.2.2016 jako den kdy má W10M problém s erupcemi. BT mi pořád jede, od včerejšího rána miliarda hovorů, 2 hodiny pokec přes BT v autě-Parrot l2500 nebo tak nějak, a dosud se mi to nevyplo ani neseklo. Pokud to bude fungovat i dnes, tak bych za mne prohlísil že problémy s BT uý nemám.
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 454
Joined: Tue Jun 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Post by Papek »

Aku mate verziu fw na Lumii 950 DS? Ci je to vsade rovnake? Ja mam 01078.00027.15506.02019

Mne to po nainstalovani najnovsieho buildu zamrzalo a telefon sa sialene zahrieval. Po 4 zamrznutiach a tvrdych restartoch sa to nejako spamatalo, ale bolo to nejake pomale. Vypol som Hello a vsetko OK. Potom som Hello opat zapol a uz bolo ok. Rychlost systemu je evidentne vyssia, vsetko sa rychlejsie otvara. Problemy so zlyhavanim hovoru (call dropped) sa uz neobjavuju.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 439
Joined: Thu Dec 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Post by Mich77 »

Ja mam 01078.00027.15506.02014. FW .107
Až na volání přes BT v autě všechno fičí skvěle. A to mi zas tak nevadí, takže do žádného flashování nejdu.
Papek
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 454
Joined: Tue Jun 05, 2012 12:20
Zařízení: iPhone 7 32GB + AT&T Lumia 640 LTE

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Post by Papek »

Tiez ma BT netlaci. Vlastne ani neviem, ci mi korektne funguje kedze nepouzivam handsfree :) Popravde sa mi nechce prilis flashovat a venovat tomu viac casu. O par dni to bude hadam aj u nas.
Potvora
nováček
nováček
Posts: 40
Joined: Thu Dec 03, 2015 23:42
Zařízení: Lumia 950 DS

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Post by Potvora »

Radek Jahoda: Tak jsem se rozhodl dáš tomu verglu ještě jednu šanci a zkusit ten flash, jak píšeš. A víš co? Stáhnul jsem si odpovídající FFU (jmenovitě pro RM-1118), Windows Phone Image Designer, vybral, že chci Flashovat, vypnul telefon, stiskl tlačítko VolumeUp, píchnul kabel do telefonu, naskočila ikonka blesku s ozubeným kolečkem - a končím. V dropdownu Flashable Devices se mi nic neobjeví, a to ani po kliknutí na tlačítko Refresh. Zkoušel jsem to několikrát, ale nic.

Co dělám špatně?
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Posts: 629
Joined: Tue Dec 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Location: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Post by Radek Jahoda »

Zkus stáhnout a nainstalovat Microsoft Device Recovery Tool. Vypadá to že se nechytly ovladače.
http://windows.microsoft.com/en-gb/wind ... y-tool-faq" onclick="window.open(this.href);return false; uprostřed stránky je "To download the tool, go here." a stačí kliknout na to here.
Je to docela rychlý tak 10-15 minut při solidním připojení i s instalací.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 439
Joined: Thu Dec 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Post by Mich77 »

No ještě bych upozornil, že co čtu fora, tak ten nový FW a k tomu Insider 14267 na dual-sim telefonech docela některým blbne. Takže si rozmyslete jestli vám fungující BT za to flashování stojí a asi po flash raději s dual-sim zůstat na .107.
Mám teď v práci půjčenou od kolegy 950 singl a flash mu vyřešil BT. Chtěl jsem to na porovnání, protože mě to taky lákalo, ale rozdíl v rychlosti systému nebo Edge oproti .107 není žádný (možná se pocitově méně zahřívá při brouzdání v Edge). Takže z toho couvám. Ani na zahraničních webech jsem nenašel žádné ódy na to, jaký by to měl být boost pro telefon ten RS, jak čtu tady :tlem:
Jen nechápu na co u nás Microsoft s tím novým FW čeká, když to řeší BT. To si fakt kvůli BT budeme všichni časem flashovat telefony? Nepochopím...
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Posts: 629
Joined: Tue Dec 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Location: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Post by Radek Jahoda »

No já nikde neřekl že to je nějaký boost. Naopak od začátku říkám že doufám že mi to vyřeší padající bluetooth,což zatím po dvou dnech mi to pomohlo.
Ono od firmware se nemusí pokaždé čekat xx% nárůst ale dost často stačá obyčejné opravy pro to aby to lidé chtěli.
Mich77
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 439
Joined: Thu Dec 03, 2015 16:49
Zařízení: Lumia 950 XL DS, LG G6 DS 64GB quad DAC

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Post by Mich77 »

Jenže i v Německu jestli se dobře dívám na ten seznam tak nový FW mají, tak na co sakra se čeká u nás?
Edit: Dá se pak někde sehnat zpátky 000-CZ pro případ reklamace?
User avatar
Daff_Cz
smartguru
smartguru
Posts: 696
Joined: Thu Jan 06, 2011 21:05
Zařízení: Samsung Galaxy S7 Edge, black
Location: Brno

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Post by Daff_Cz »

Taky by mě zajímalo, jak to potom vrátit do původního stavu, kdybych náhodou šel reklamovat...
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1094
Joined: Wed Nov 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Location: Líbeznice

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Post by steelspace »

FW se distribuuje po otestování operátory.
wosa.w
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 69
Joined: Fri Oct 16, 2015 10:54
Zařízení: 950XL DS

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Post by wosa.w »

Potvora wrote: Co dělám špatně?
Špatně nemusíš dělat nic.. Měl jsme to stejně, dělal jsem to na NTB s Win 7. Když jsem pak nový FW stáhnul doma na PC s Win 10 a postup zopakoval, šlo to v pohodě.. Záleží i na complu na kterém to děláš. W.
Misanekx
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 323
Joined: Tue Aug 06, 2013 19:42
Zařízení: Huawei P10, Lumia 640LTE
Location: Náchod

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Post by Misanekx »

Daff_Cz wrote:Taky by mě zajímalo, jak to potom vrátit do původního stavu, kdybych náhodou šel reklamovat...
FW vratit samozrejme jde. CZ verze z volného prodeje i verze s brandem od operatoru jde dohledat na internetu a nahrát stejným zpusobem. Jinak jsem netestoval, ale myslím, ze i recovery tool to flashne zpět na původní.
Potvora
nováček
nováček
Posts: 40
Joined: Thu Dec 03, 2015 23:42
Zařízení: Lumia 950 DS

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Post by Potvora »

wosa: zatím jsem to zkoušel na nb s win10, zkusím to ještě na PC s win10 a uvidím. Je fakt, že jak vývojařím v práci, tak mám tu mašinu zasekanou milionem různých driverů a udělátek...
Radek Jahoda
smartguru
smartguru
Posts: 629
Joined: Tue Dec 06, 2005 8:50
Zařízení: Lumia 950
Location: Bukovany a Brno

Lumia 950 & 950 XL: Insider program a diskuze o nových build

Post by Radek Jahoda »

Flash tohoto firmwaru nepřepíše configuration ID telefonu, takže i s tímto firmwarem je váš telefon pořád braný jako čr distribuce jako předtím.
WDRT proto taky najde zase starý firmware a software pro Váš telefon. Schválně si zkuste po flashi zapnout WDRT a uvidíte jaký firmware Vám to najde.
Takže zároveň bacha, pokud použijete WDRT na vrácení na starší verzi,třeba z insideru, tak vám to přemaže i firmware.
Post Reply

Return to “Microsoft Lumia 950 & 950 XL”

Who is online

Users browsing this forum: Ahrefs [Bot], Seznam.cz and 1 guest