Windows 10 Mobile: Release preview

Všeobecná diskuze o nové verzi operačního systému Windows 10 Mobile
Odpovědět
xxxdvorixxx
nováček
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: čtv říj 16, 2008 10:28
Zařízení: iPhone 5S / Macbook Pro / Lumia 930

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od xxxdvorixxx »

Podle návodu nahozeno na 920 bez HR. Funkční, výkonově největší proluky na start obrazovku. Glance screen funguje, ale nemůžu se dostat do jeho nastavení. gestures beta ok, tap to wake ok, data ok.

Už si nepamatuju, jak jsem to u 8.1 dělal, ale chtěl bych si vytáhnout dlaždici Remind me (z Cortany) na Start. Jde to i tady?
Uživatelský avatar
Fireboss15
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 163
Registrován: pon bře 17, 2014 19:47
Zařízení: Sony Xperia Z1

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Fireboss15 »

Ďaľšia chyba mám zapnutú lokačku .. No Cortana stále nejde !
JarekBer
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: sob pro 20, 2014 18:26
Zařízení: Honor 4X

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JarekBer »

veigy píše:Dokud bude W10 pouze v Insider Programu, tak to na 99% nepůjde nainstalovat na čisto... To jde pouze s produkční verzí FW a OS....

Jak jsem to pak upravil v příspěvku...myslím budoucí konečnou verzi. Ani nevím jak bych nainstaloval WP8.1 "načisto" ?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od veigy »

http://www.microsoft.com/cs-cz/mobily/p ... c=FA142987" onclick="window.open(this.href);return false;

Už se to tu propíralo nesčetněkrát ;)
JarekBer
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: sob pro 20, 2014 18:26
Zařízení: Honor 4X

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JarekBer »

veigy píše:http://www.microsoft.com/cs-cz/mobily/p ... c=FA142987

Už se to tu propíralo nesčetněkrát ;)

Ahááááá, tak na to slouží ten LSRT. Já myslel že je to jenom na návrat z 8.1 na 8. Ne na čistou instalaci.
A to je to stejné jako kdybych udělal Hard Reset = tovární nastavení přístroje, akorát že přes PC?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od veigy »

Je to lepší, smaže to celý mobil a nahraje to znova.. Po HR se může stát, že tam zbyde bordel po OTA aktualizaci.... LSRT slouží k nahrání aktuální verze OS a FW :)
JarekBer
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: sob pro 20, 2014 18:26
Zařízení: Honor 4X

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JarekBer »

veigy píše:Je to lepší, smaže to celý mobil a nahraje to znova.. Po HR se může stát, že tam zbyde bordel po OTA aktualizaci.... LSRT slouží k nahrání aktuální verze OS a FW :)
Aha díky za vysvětlení. Takže když mám 8.1 a Denim, tak mi to nahraje to co mám akorát načisto. Chápu dobře?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od veigy »

Přesně tak, mělo by... ale jak jsem se dneska přesvědčil u L620, tak je to schopné nahrát Cyan, když už je Denim :D Nevím kde soudruzi z MS udělali chybu...
marcelino
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 95
Registrován: pon kvě 31, 2010 20:18
Zařízení: Nokia E5, Lumia 830, Galaxy Tab 3

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od marcelino »

Ahojte neviete mi prosim niekto vysvetlit, alebo najlepsie dat foto, aky je rozdiel medzi obrazovkami na WP 8,1 ten paralaxny obrazok versus co citam a je kritizovane na WP 10 ? Dik

EDIT:
tak uz som nasiel clanok, kde to je vysvetlene. Nastastie uvadzaju, ze MS to vraj neskorsie da tak, ze sa bude moct dat zvolit. Mne viac sedi paralax...
windows 8.1.jpg
windows 8.1.jpg (120.37 KiB) Zobrazeno 5221 x
windows 10.jpg
windows 10.jpg (131.92 KiB) Zobrazeno 5221 x
merffin
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 50
Registrován: úte kvě 21, 2013 15:52
Zařízení: Nokia Lumia 1520
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od merffin »

Aktualizoval jsem na WP10 manuální změnou registrů bez HR a musim říc,že mě systém ač nedodělán, příjemně překvapil, je na mojí 1520 rychlejší než 8.1, je i stabilní bez všech neduhů které jsou popisovány ostatními, telefon se nezahřívá a co mě překvapilo, výdrž baterie je o chlup lepší. Telefon používám jako primární takže vidím stav baterie neustále. Co se týká nového zobrazení plochy, je to individuální pokud se dobře zvolí pozadí a barva dlaždic může to být na pohled lepší než paralax
steelspace
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1094
Registrován: stř lis 24, 2010 22:29
Zařízení: L920, L930, L950 XL, iPhone 7 Plus
Bydliště: Líbeznice

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od steelspace »

Podle mě zatím nepoužitelný, na L930 laguje, dost věcí nefunguje (signalizace zapnutého budíku na lockscreenu) atd., design snad dají dokupy, zatím to vypadá poslepované, dost nastavení není v dark schématu apod.
Další pokus plánuju až tam bude nový Office.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

Typoval bych to u MS na dvě základní party: jedna pokračuje na WP8.1 a druhá pracuje na W10. Ta druhá ale dostala zdrojáky z WP8.1 ve chvíli, kdy ještě nebyla např. možnost rychle vypnout/zapnout mobilní data, takže ne z nejaktuálnější verze WP8.1. Proto není zakomponovaná možnost dát ten rychlý přepínač do roletky atd...

Že ta druhá parta postupně zakomponuje nejnovější věci od první je jisté, otázka je, jestli se nehádají a nedělají naschvály... ;-) Protože pak by cesta k použitelné verzi W10 pro mobilní zařízení mohla trvat dlouho... :?:

Vzhled a způsob ovládání první uvolněné verze je dost nesourodý. Ale kupodivu - používat se to dá... :)
Martin96
nováček
nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pon úno 09, 2015 21:51
Zařízení: lumia 830

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Martin96 »

podařilo se to někomu nainstalovat na lumii 830 z české distribuce? mě to zatím pořád nic nenabízí
bilitygr
nováček
nováček
Příspěvky: 42
Registrován: pát říj 03, 2014 14:42
Zařízení: lg v10 android 6.0, nokia lumia 930 windows 10

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od bilitygr »

Tak jsem nainstaloval na Lumii 930 a osobně mi přijde že výdrž je alespoň u mě lepší. To nastavení je o zvyku, ale zvyknout to půjde. Lehce pomalejší celej systém, ale zatím spokojenost.
hujer
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: čtv dub 06, 2006 9:01
Zařízení: Alcatel Idol 4S (Win10)
Bydliště: Opava

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od hujer »

JirkaTom píše:Typoval bych to u MS na dvě základní party: jedna pokračuje na WP8.1 a druhá pracuje na W10. Ta druhá ale dostala zdrojáky z WP8.1 ve chvíli, kdy ještě nebyla např. možnost rychle vypnout/zapnout mobilní data, takže ne z nejaktuálnější verze WP8.1. Proto není zakomponovaná možnost dát ten rychlý přepínač do roletky atd...
Pobavilo, ale takto opravdu vývoj software nefunguje. 8-)
Pro zájemce doporučuji třeba se jen letmo mrknout na heslo "reverse integration and forward integration"...
Obrázek
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1716
Registrován: pon dub 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od JirkaTom »

Hujer: Nemyslel jsem to doslova, ale jako úvahu. Soudě podle vzhledu některých úseků v uvolněném produktu W10. Schéma, které jsi sem dal ale platí spíše pro vývoj aplikací. Vývoj operačního systému je přece jenom paralelní souběh mnoha programových větví na různých úrovních, které se postupně řeší a slaďují. Jasné že je to řízené hlavním koordinátorem, v případě první verze W10 mi připadá, že mu to trošinku uteklo... ;-)
Mizlerek007
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 110
Registrován: čtv říj 17, 2013 6:42
Zařízení: Samsung Galaxy S6 Edge+

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od Mizlerek007 »

merffin píše:Aktualizoval jsem na WP10 manuální změnou registrů bez HR a musim říc,že mě systém ač nedodělán, příjemně překvapil, je na mojí 1520 rychlejší než 8.1, je i stabilní bez všech neduhů které jsou popisovány ostatními, telefon se nezahřívá a co mě překvapilo, výdrž baterie je o chlup lepší. Telefon používám jako primární takže vidím stav baterie neustále. Co se týká nového zobrazení plochy, je to individuální pokud se dobře zvolí pozadí a barva dlaždic může to být na pohled lepší než paralax
tak tohle je mi nějaký podezřelí... W10 se na mojí 1520 poměrně trhali při rolování na hlavní obrazovce... určitě bych neřekl že jsou plynulé a byl by jsi asi jediný kdo by to na 1520 tvrdil... telefon se poměrně hodně hřeje ve Fotkách, mám jich tam spousty, ale tím to určitě není, glance jde, ale nejde ho nijak nastavovat, některé prvky v nastavení taktéž nejdou rozkliknout... jinak baterka jde rapidně dolu a to v porovnání se 4denní výdrží na 8.1 a nějakejch 2dnu na W10 je o 50% ... takže usuzuji, že máš 8.1 přes ota zalagovaný, protože není možný aby šli lépe než 8.1... dnes jsem tam vrátil 8.1 a Denim a budeme čekat na nové sestavení a hlavně podporující 1520.

každopádně jestli ti to jde opravdu tak plynule jak tvrdíš, tak bych poprosil o video s chodem systému přímo na tvé 1520, protože by jsi byl opravdu jediný na světě
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od veigy »

Používáte někdo W10 od čtvrtka? Připadá mi, že nějak moc žerou data... Za těch pár dní má položka sytému asi 150mb na mobilních datech a 150mb na wifi....
imperator
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2296
Registrován: pát srp 03, 2012 1:00
Zařízení: Iphone 7 Plus 128 GB Silver

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od imperator »

dosiel mi mail ze koncia miesnosti - ale ze pracuju na "We're making way for new features in Windows 10 that will help you stay in touch with the people that matter most. "

je tam uz nieco na ten sposob ?
veigy
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3219
Registrován: úte led 07, 2014 23:18
Zařízení: OnePlus 5 + Gear Fit 2
Bydliště: Ústí nad Labem

Windows 10 Technical Preview for Phones

Příspěvek od veigy »

Zatím ne, nejspíš myslí avizovanou integraci skypu do zpráv... Mě přišel mail v ČJ:
Ve Windows 10 pracujeme na nových funkcích, které vám pomůžou komunikovat s lidmi, na kterých vám nejvíc záleží. Po aktualizaci na Windows 10 Technical Preview pro telefony se prostory na vašem telefonu už neobjeví.
Odpovědět

Zpět na „Windows 10 Mobile“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti