Prehrievanie Ipaq 614

Diskuze o komunikátoru HP iPaq 614
Crossman
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: ned srp 03, 2008 12:09

Příspěvek od Crossman »

No tak to je skoda ze to nepomoze :-(... Aj ked mi to je podivne. Inak asi aj Touch Diamond má problémy s týmto prehrievanim a iGo 8, aspon co som googlil trochu.
murder
smartguru
smartguru
Příspěvky: 610
Registrován: ned pro 23, 2007 14:07
Zařízení: LG G3 Android 6 Marshmallow

Příspěvek od murder »

Testoval jsem to jen "šmatáním" na baterku a pocitově stejná vysoká teplota.
rafej
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: pát kvě 09, 2008 0:07
Zařízení: HP ipaq 614 EN WM6.0
Bydliště: Praha

Příspěvek od rafej »

Me se uplne stejne prehriva i pri prohlizeni webovych stranek, kdyz jedu na wifi. Po 2-3 hodinach se citelne zahreje a pokud musim jeste dobijet, zacne neustale padat pripojeni. Pomaha zapnuti a vypnuti, ale jen malo.
Trochu se mu ulevi, kdyz mu sundam kryt a jedu bez baterie, nebo na zadni stranu foukam studeny vzduch, ale vetsinou ho proste musim nechat odpocinout a vychladnout.
Chtelo by to vetracek nebo chladivy obkladek ;-) na zadni stranu.
Crossman
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: ned srp 03, 2008 12:09

Příspěvek od Crossman »

No tak ten vetracik na zadnu stranu by bol zaujimavy :-D...
kissman
smartguru
smartguru
Příspěvky: 533
Registrován: pon čer 11, 2007 22:41
Zařízení: Lenovo P70
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kissman »

chlapy jak vy to delate :lol: wifi pres den v praci zapnute neustale, kazdou chvili synchro na exchange takze provoz tam je :) a igo pri beznem provozu 3 hodinova cesta pc sluzebka a nic... neverim tomu ze mam stesti na kus!
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Uvidíme, ako to bude s tým prehrievaním u HTC, ja už fičím na Touch Pro, tak dám vedieť. Zatiaľ som to nemal možnosť testovať na dlhej trase, to až cez víkend. Ale zatiaľ mám 2 poznatky. Ak sa cez QuickGPS stiahnu dáta o družiciach, tak sa poloha určí do nejakých 10 sekúnd od nabehnutia iGO.

Inak ja som na iPAQ-u používal iGO 2006 a tiež sa mi to prehrievalo, takže terénom a budovami to asi nebude. HTC sa tiež zahrieva, ale mám dojem, že procesor alebo nejaké iné zahrievahúce sa súčiastky sú v hornej časti zariadenia, takže je to tam teplejšie, než baterka. Tak snáď to bude OK, uvidíme a dám vedieť. Teraz používam iGO8.

Inak na margo iGO (ako 206 tak aj 8). Zdá sa mi, že nekorektne určuje nadmorskú výšku, lebo všetky iné programy ako aj iné GPS prístroje mi stanovujú doma nadmorskú výšku v rozmedzí 210-220 mnm a jedine iGO /ako 2006 tak aj 8 a je jedno či na iPAQ-u alebo HTC) udávajú výšku okolo 250-260 mnm.
Crossman
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: ned srp 03, 2008 12:09

Příspěvek od Crossman »

2Diamant: a iGo 2006 sa ti po akom dlhom case zacalo prehrievat ?
Uživatelský avatar
xjanosik
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: stř čer 04, 2008 13:09
Zařízení: Htc Diamond 2, Ipaq 614c,

Příspěvek od xjanosik »

Crossman: je úplne jedno aký softvér použiváš, je pravda, že keď skúsiš viac vykreslovania tak sa Ti to prv zahreje, ale v podstate to je už jedno. 10 minút hore dole.

Ja som skonštatoval len jedno, Ipaq je použiteľní ako navigácia max do 2-3 hodín na baterii. Takže pre obyčajného uživateľa by to mohlo stačiť????!
Avšak mne to nestačí.

Momentálne testuje Sygic navigáciu.
Pipa
smartguru
smartguru
Příspěvky: 783
Registrován: úte dub 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Bydliště: okolí stověžaté

Příspěvek od Pipa »

tak jsem nainstalil tu aktualizaci od HP. Cim jsem se shodil z wm6.1 na 6.0 s tim ze to vyzkousim. a ejhle vono to zase topi jako das. muj poznatek je ze i prechod na 6.1 ma velky vliv na prehrivani.
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Tak to fakt netuším po akom čase. Ale odhadujem, že to bolo pár desiatok minút. Nikdy som to nemeral a ono veľmi záleží aj na tom, či svieti slnko na PDA a či je dole kryt a podobne.
Johny-D
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 63
Registrován: pát dub 04, 2008 6:53

Příspěvek od Johny-D »

ahoj, dnes jsem hodně využil hp a zjistil jsem nemilou věc. Mnoho lidí píše, že se přehřívá při vysoké teplotě v autě, musím nesouhlasit, dnes jsem s ním pracoval 3 hodiny v kuse a byl na nabíječce, gps spuštěno 30 minut zbytek času byl word a prohlížení o2 acticve a tak. Okolní teplota byla 21 ° a co se nestalo hp ipaq 614 přestal nabíjet po 3 hodinách práce, myslel jsem, že je to buissnes navigator a tím pádem se využívá v práci, ale bohužel kvůli přehřívání to nejde. Myslíte, že bych měl hp reklamovat?
vislav
nováček
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: stř črc 30, 2008 11:15

Příspěvek od vislav »

nekoupil jsem si fouh s gps abych neco mazal vmapach, ci odelaval kryt a nejak ochlazoval baterku, to jsem si mohl koupit foun za 2000 a vyslo by mne tolacineji a fungoval by bez problemu,ale ja chci za ty penize neco poradneho
1979
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 123
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:10

Příspěvek od 1979 »

když už tečda tak nadáváte, jak se to přehřívá...
už tuto "závadu" někdo reklamoval?
a jak pochodil???
podařilo se to uznat jako reklamaci?
hxg614
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 15, 2008 16:26

Příspěvek od hxg614 »

1979: Ja som ho reklamoval s prehrievaním, a bez problémov mi ho vymenili, niekde som tu tu už popisoval. Bohužiaľ Diamant tu mystifikoval užívateľov, že sa jedná o bežnú vlastnosť a išiel sa do krvi biť, aký je iPaq 614 skvelý a bezchybný nástroj - ale už ho nemá, prešiel na HTC (zradca). Mal som iPaq 6515, nejaké lacné Yakumo a ani jedno nemalo problém s priehrievaním, tak sakra prečo by to mala byť u 614 normálna vlastnosť??
elcrys
smartguru
smartguru
Příspěvky: 541
Registrován: pát bře 14, 2008 13:05
Zařízení: Sony Ericsson Xperia mini, Nexus 7 (2013)

Příspěvek od elcrys »

Tak jsem dneska zkoušel provozovat 614c bez baterky na nabíječce, což by mělo vyřešit problém s přehříváním při navigaci v autě. Telefon bez problému naběhl, ale první problém se ukázal při aktivaci telefonního modulu, což by až tak nevadilo, a tak jsem začal zkoušet GPS. Výsledkem bohužel je, že vývojáři neumožňují start ani GPS modulu, což je celkem zvláštní, protože wifi a bluetooth fungují normálně. Takže bez baterie může člověk akorát surfovat na internetu přes wifi nebo se dívat na filmy, ale navigovat už ne - věčná škoda :-( Ještě jsem zjistil, že je u procesoru deaktivované automatické přetaktování a procesor běží stabilně na něco přes 310 MHz.
landov
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 141
Registrován: pát pro 07, 2007 10:25
Zařízení: HTC Cruise I

Příspěvek od landov »

ano ano...DIAMANT popisoval prehrievanie 614-ky ako obecnu vlastnost komunikatorov s WM :-)))) Zrejme vychadzal z toho, ze iny WM komunikator asi nemal v ruke...
satiel
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: pát zář 12, 2008 17:54

Příspěvek od satiel »

hxg614 píše:1979: Ja som ho reklamoval s prehrievaním, a bez problémov mi ho vymenili, niekde som tu tu už popisoval. Bohužiaľ Diamant tu mystifikoval užívateľov, že sa jedná o bežnú vlastnosť a išiel sa do krvi biť, aký je iPaq 614 skvelý a bezchybný nástroj - ale už ho nemá, prešiel na HTC (zradca). Mal som iPaq 6515, nejaké lacné Yakumo a ani jedno nemalo problém s priehrievaním, tak sakra prečo by to mala byť u 614 normálna vlastnosť??
A jaké máš zkušenosti s novým (vyměněným) strojem? Pořád se přehřívá? Mě by docela zajímalo, jak dosáhneš toho, aby ti vrátili peníze. To tam musíš několikrát s tou samou vadou? Tedy s přehříváním?
hxg614
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 70
Registrován: sob bře 15, 2008 16:26

Příspěvek od hxg614 »

satiel: Niekde som to tu už písal, boli tam konkrétne čísla. Tento nový iPaq sa tiež zohrieva, ale neprehrieva - navigáciu som mal zapnutú asi 4 hodny, a nevypol sa. Čo sa týka vrátenia peňazí, nemal by to byť problém - už mi raz takto HP vrátilo peniaze, bolo to za hw6515, už sa ale presne nepamätám, čo tam bolo za závadu.
Crossman
nováček
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: ned srp 03, 2008 12:09

Příspěvek od Crossman »

No moj vymeneny iPaq sa tiez zohrieva ale vydrzi v pohode 4-5h cestu nespravil mi este take nieco ako som tu cital o tych starsich iPaqoch.

OT: Skusali ste pouzit externy BT gps modul co to bude robit ? (Len tak pre moje info)
Inarus
nováček
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: stř bře 19, 2008 20:31
Zařízení: Lumia 1320, Dell Inspiron 11 3147

Příspěvek od Inarus »

Me to prehrivani taky uz stve,tak ve ctvrtek ho jdu reklamovat.Pujdu v budejovicich do autocont servisu,ktery sem nasel jako autorizovaneho partnera.Tuhle sem tam volal a ze mi ho tam vezmou.Sem zvedav co s tim udelaj.Doufam,ze ho vymeni.

elcrys: K tomu provozu bez baterky,nevim zda se to smi nebo ne,kazdoupadne jsem to nekolikrat vicemene nedopatrenim udelal,vyndal sem baterii jeste za behu a telefoni modul fungoval,alespon to bylo napsano ze jede. A jak si zjistil tu frekvenci?
Odpovědět

Zpět na „HP iPaq 614“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti