Cestina HTC Touch Diamond (vsechny verze ROM, vcetne 1.93)

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond (MDA Compact IV)
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

Příspěvek od Vitezslav2 »

Poraďte mi prosim jak je to s tou češtinou.Chci si ho koupit od O2,ale bez češtiny mi je k ničemu.O2 mě ujišťuje že je s češtinou,ale všude slyším opak.Díky za pomoc.
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od hafush »

Jak jsi si určitě přečetl na 1.straně,tak všechny přístroje určené pro náš trh a prodávané v ČR jsou už samozřejmě lokalizované do češtiny.
Bohužel ještě nespatřila světlo světa kompletní česká ROM (rozuměj české WM6.1) , ale je to provedeno tak,že v přístroji budeš mít verzi anglickou a dodatečně nakopírovaný prográmek od firmy Sunnysoft,který se jmenuje Interwrite 9.5.
Pokud zařízení poprvé zapneš, tak začne probíhat instalace při které tě vyzve k instalaci češtiny. Dávej pozor at to neprošvihneš , nebo si to neodmáčkneš omylem do EN jako někteří,protože v tomto okamžiku probíhá představování prostředí touchflo3d. Takže si raději počkej až představovačka skončí a měla by tam viset tato obrazovka s volbou jazyka.
Pokud jsem byl v něčem nepřesný,tak mě raději někdo upřesněte nebo opravte,protože na zařízení zatím čekám a tedy čerpám informace jenom zde na foru.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Všechny přístroje určené pro český trh rozhodně lokalizaci nemají, ale ten od O2 ji má.
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od hafush »

Já jsem vycházel z toho,že dříve než bylo počeštění hotové,tak se u nás prodávaly i verze bez češtiny,ale to bylo vždy v popisu uvedeno,že se jedná o EN verzi. Jako třeba na stránkách Sunnysoftu. A myslel jsem že nyní když je počeštění hotové už je vše s češtinou. Popřípadě nějaky malý shop muže mít skladem starší zásoby. Ale pokud máš toto ověřeno,tak se nehádám a omlouvám za nepřesnost z mojí strany. Samozřejmě mluvíme o Diamondovi. Na Raphaela ještě CZ není a prodává se pouze v EN verzi a lidé používají vyextrahovanou češtinu z Diamonda.
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od Tomáš Kubec »

Jasně že mám ověřeno, prodávají se pořád obě verze. Ale ta EN verze je opravdu označena.
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

Příspěvek od Vitezslav2 »

Děkuju za informaci.Tak že jdu pro něj. :grin:
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od hafush »

Tak dej vědět,jak jsi uspěl a jakou verzi ROM tam teď u O2 mají. Počítám nějakou 1.37
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

Příspěvek od Vitezslav2 »

Tak že ROMka je 1.37.479.3 a je s českou lokalizací.Akorát mě překvapuje,že když si s nim chvilku hraju,tak se docela dost hřeje baterka.
Uživatelský avatar
Kulík
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 262
Registrován: úte kvě 13, 2008 11:40
Zařízení: HTC HD7 32GB,SGSII,Sensation,Flayer 32GB,HD2 A2.3.
Bydliště: Highlands

Příspěvek od Kulík »

To nehřeje baterka, ale CPU, to je v pořádku :wink:, také mě to zpočátku překvapilo.
RychJ
nováček
nováček
Příspěvky: 9
Registrován: úte čer 17, 2008 19:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od RychJ »

Zdravím pánové...
mám dotaz, jestli někdo vyladil tu češtinu pro Diamonda s ROMkou 1,93. Po naistalováni IW jsou nepoužitelné kontakty, deaktivoval jsem soubor Tapres.dll, ale stále ještě dělá problém záložka Telefon, není v ní nic než jeden kotakt...:(
Nemá někdo radu?
hafush
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 454
Registrován: čtv srp 21, 2008 23:08
Zařízení: HTC Touch HD CZ
Bydliště: Praha 4

Příspěvek od hafush »

Už se v ČR prodávají Diamondy s ROM 1.93 a je v nich čeština,která je odladěná. Dal by někdo tuto češtinu ostatním k dispozici?
beesee
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv říj 02, 2008 22:17

Příspěvek od beesee »

Může někdo alespoň potvrdit, že skutečně existuje opravená verze češtiny od Sunnysoftu pro Diamonda ROM 1.93? Psal jsem na technickou podporu Sunnysoftu a nikdo neodpověděl...
Uživatelský avatar
Petr_K
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 99
Registrován: ned zář 21, 2008 22:31
Zařízení: HTC Diamond 2
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr_K »

Mám ROM 1.93, která je nahraná od servisního střediska, funguje naprosto bez problému, tak jsem jí vytáhnul z diamonda, třeba to někomu z vás pomuže.

Link ZDE


EDIT: Pokud by měl někdo problém se stažením, ale o tom pochybuji, tak stačí poslat SZ a pořešíme jinak.
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od wizaard »

Díky za CZ pro 1.93 - dneska ji zkusím - snad nenarazím. Jinak taky jsem psal na technickou podporu Sunnysoftu a zatím bez odpovědi, ale ono jim to někdy pár dní trvá.

EDIT: Čeština funguje - zatím jsem nezaznamenal jediný problém.
Vitezslav2
smartguru
smartguru
Příspěvky: 515
Registrován: sob úno 09, 2008 15:23
Zařízení: Samsung Galaxy S7,iPhone 7

Příspěvek od Vitezslav2 »

Dej vědět,jak jsi dopadl.

//Necituj poslední příspěvek, tslany
wizaard
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 404
Registrován: sob čer 28, 2008 20:25
Zařízení: Nokia Lumia 930
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od wizaard »

Vitezslav2: Co víc potřebuješ slyšet? :-) Čeština funguje bez jakýchkoliv problémů, takže si můžete naplno užívat nové ROM 1.93 (která je opravdu o řád rychlejší, leč u TF3D za cenu oželení pár blbůstek) v češtině.
Gord
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát lis 03, 2006 9:34

Příspěvek od Gord »

Mohu potvrdit, na podruhé se podařilo zprovoznit a no problem :)

//Necituj poslední příspěvek!!! tslany
Diamant
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 388
Registrován: ned kvě 20, 2007 17:15
Zařízení: HTC Touch HD2
Bydliště: Košice

Příspěvek od Diamant »

Nenašiel by sa niekto, kto by mi poslal svoj súbor na úpravu znakov na HW klávesnici na znaky s diakritikou? Nejako sa mi nedarí docieliť zmenu, chcem prehodiť Y a Z a pridať cez FN znaky s diakritikou.
shafa
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: čtv bře 30, 2006 18:39

Cestina HTC Touch Diamond (vsechny verze ROM, vcetne 1.93)

Příspěvek od shafa »

Dneska jsem prekvrdlal diamonda na "RUU_Diamond_hTC_Asia_HK_WWE_1.93.831.1"
+ HTC_Diamond_5in1_EEU_1.93_V02.cab a sunnysoft_ulc_htc.cab

Diamond se s touhle ROMkou opravdu chova velice svizne. Reaguje prakticky hned a na vsechno:)

No jo, ale ....
Cestina ve woknech je OK, vsechno bezi jak ma, ale Touchflo3D je jenom anglicky.
Jakmile zmenim v "Diamond TF3D Config" jazyk na CZ, jsou vsechny polozky v TF3D nahrazeny nesmyslama.

Zapomel sem na neco? a nebo budu muset cekat na ofiko novou ROMku pro evropu?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Cestina HTC Touch Diamond (vsechny verze ROM, vcetne 1.93)

Příspěvek od htcjirka »

TF3D v neevropskych WWE rom obsahuji pouze anglictinu,tudiz je nelze zmenit na jiny nez anglicky jazyk.Pomuze ti pouze TF3D config,ktere ti take nepomuze k pocesteni,budes v nem muset navolit anglictinu,aby ti zmizely aspon ty nesmysly.Asia romky neobsahuji potrebny soubor se 405(cestina).
Odpovědět

Zpět na „HTC Touch Diamond“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti