Vodafone SMS Grátis na Windows Mobile (návod jak na to)

Databáze nejrůznějších návodů, tweaků a nápadů, jak vylepšit funkce vašich komunikátorů
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

SMSGrátis na Windows Mobile Pocket PC

Příspěvek od Jiří Hrma »

tak sem se vratil k experimentovani a uz mi to jede i na pocket PC, resp na E-TENu X800. Vyzkousel sem spoustu midlet manageru (viz. xda-developers), ale ty od esmertecu mely problem s pripojenim a Intent Midlet managery (ruzne buildy) se zase nechtely vubec spustit. Nakonec to vyresil od ruskych bratru patchnuty Intent Midlet Manager (tao11_repack_v2_by_dfine.cab, build 11.1.7.1023), ktery se spustil i na E-Tenu.

Obrázek

Nainstaloval jsem do nej JAVA aplikaci (viz tenhle postup na mobilmanii pro vytazeni JAD a JAR souboru + hesla, lze k tomu pouzit (napr. jako maxtreme nejaky z podporovanych telefonu a z toho pak vykopat JAD soubor s heslem), ja sem pouzil ten postup s programem TeleportPro, kdy sem nastavil datovy profil data.vodafone.cz (user a heslo "wap"), pres Teleporta stahl soubory (viz tenhle navod na mobilmanii). Do midlet manageru jsem jad nainstaloval, spustil a uz to jede bez problemu, a konecne se mi neuctuji datove prenosy, jako pri posilani pres Vodafone Live! (tam sem pouzival datovy profil pro WAP, nyni pro JAVA aplikaci pouzivam novy profil s APN "ointernet" (pokud mate pausal, tak jen "internet"), a jede to jak po masle.

(edit: funkcnost jednotlivych midlet manageru se muze lisit podle typu ppc (vyrobce), takze je mozne, ze se na net klidne pripojite i s jinym midlet managerem)
Haldy
nováček
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: sob říj 27, 2007 15:31
Zařízení: E-Ten X500

Příspěvek od Haldy »

Nevyhoda techto emulatoru je v tom, ze nejsou schopny pristupovat primo do adresare a tudiz musime psat cislo rucne (musime si ho pamatovat), stejne jako kdyz tu sms posilame pres live :(

A na moji X500 se mi se vsemi emulatory (zkousel jsem 3) projevuje chyba ovladani pomoci stylusu. Kdyz v tom zakladnim menu na neco kliknu, tak se mi spusti neco jineho: napr. kliknu na "Vytvorit zpravu" a spusti se mi "Odeslane zpravy", takze abych spustil psani zpravy, musim kliknout na "O Vodafone Live" :(.

Mate nekdo jinou zkusenost?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

tohle je bohuzel nevyhoda WM emulatoru. Kdyz sem zkousel nejaky Jbed 3D JAVA emulator (JAVA 2.0 - funguji v nem vyborne i JAVA 3D hry), tak ten umel pristupovat ke kontaktum z adresare, coz me docela prekvapilo, ale zase sem s nim mel problem - pri pripojovani na internet (SMSgratis midlet) aplikace spadla nebo se nepripojila.
jenda.69
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned lis 04, 2007 19:31
Zařízení: Google Nexus S
Bydliště: Kousek od KV

Příspěvek od jenda.69 »

Díky za ten návod.

Nevíte jak udělat do Startu zástupce přímo na SMS Grátis? Na internetu jsem se dočetl, že mam v zástupci napsat tohle:

Kód: Vybrat vše

30#"\Windows\jeodek.exe" -run s0_
Ale to vypisuje, že "Sada midletů s0_ nenalezena" (jo, málem jsem zapomněl, mam tam ten základní midlet manager z HTC S710)
Zkoušel jsem to sX_ měnit na jakýkoliv číslo i na různý texty, ale pořád stejnej problém :-(
(mmch ve \Windows\appdb\ jsou jen soubory začínající s0_ :???: )

Teď jsem přišel na něco, čemu se divim, ale třeba mi pomůžete.
Nainstaloval jsem si nějaký jblend a ten dělá přesně to, co Jiří popisuje (přístup do adresáře funguje, ale aplikace se nepřipojí)...
Spustil jsem nejdřív ten midlet manager, zkontroloval doručenky a ukončil ho. U toho indikátoru signálu se mi ta anténka změnila na [E] a v comm manageru mi svítilo datový připojení... Tak jsem spustil jblend a najednou jsem uplně v pořádku odeslal zprávu, žádnej problém s připojením. Takže ten jblend potřebuje mít připojení už rozjetý, protože sám ho rozjet nejspíš neumí...
Nevěděl by někdo nějaký nastavení, který by se při startu jblendu připojilo na gprs/edge? Pak by v pořádku fungoval.
maxtreme
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv říj 11, 2007 14:50

Příspěvek od maxtreme »

Jirko jakou klavesnici to mas na vyse uvedenym pocket pc?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

jmenuje se Teksoft FingerTouch keyboard
maxtreme
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv říj 11, 2007 14:50

Příspěvek od maxtreme »

zdravim koupil jsem si xda orbit a snazim se na nem rozchodit smsgratis.. na mem predchozim smartphonu i ppc to jelo bez problemu..tak jsem pouzil svuj instalacni jar a jad a nahral do meho noveho ppc. Instalace v poradku ale pri spusteni to pise The midlet could not be instantiated: java.lang.numberFormatExeption
pritom ten samy jar a jad mi na jinem zarizeni jel.. pouzivam emulator Esmertec JAVA Manager.. a zkousel jsem i ten od ruskych kolegu ale vsechno bezuspesne. chci se tedy zeptat cim to muze byt.. proste jak to rozchodit :-(
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

Ja pouzivam ten opatchovany intent midlet manager (viz link vyse) a nastavoval jsem to s nim i u kamaradu, co chteli na ppc SMS gratis, a vsude to slape v pohode. Zkousel si i tu verzi co sem tady na ni odkazoval?
maxtreme
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv říj 11, 2007 14:50

Příspěvek od maxtreme »

jj zkousel..zkus mi ale prosim pro jistotu poslat odkaz na nej.. zda jsem nemel jinou verzi.. jinak nevis co znamena ta chyba? jestli je poskozeny jar nebo je chyba v emulatoru.. dekuji za odpoved
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

je to chyba v emulatoru, nenacte spravne midlet. odkaz na stazeni je tam co jsem to linkoval vyse, jinak ho najdes i na xda-developers. ja sem tu ted mobilne, tak to nemuzu poslat.
maxtreme
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv říj 11, 2007 14:50

Příspěvek od maxtreme »

Tak ten co mas ty mi napise pri spousteni nainstalovaneho midletu Failed to run the Midlet.. a kdyz dam uninstal tak to same..ach jo :-(
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

a pise ti to i kdyz si nastavis v Regional settings "English" ? (restartuj ppc).
maxtreme
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 55
Registrován: čtv říj 11, 2007 14:50

Příspěvek od maxtreme »

a je u emulatoru jedno jestli mam WM5 nebo 6? mam totiz WM6...

hm super tak ten odkaz z xda na ten ruskej emulator uz nejede

Tak nechapu nic ale po x opakovanych pokusech s instalaci se to rozjelo.. na stejnem emulatoru jak to predtim neslo a to jsem nic nemenil..

Kapu: Používej tlačítko upravit!
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

jede to jak na WM5, tak i na WM6, mam to vyzkousene na nekolika PPC :-)
jenda.69
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned lis 04, 2007 19:31
Zařízení: Google Nexus S
Bydliště: Kousek od KV

Příspěvek od jenda.69 »

Nejde nějak u esmertec javy certifikovat tu aplikaci, aby se pořád nevyptávala jestli chci povolit přístup? Fakt mě to už prudí a kolikrát dam telefon do kapsy a zapomenu potvrdit připojení.
//vim jak se certifikuje aplikace, ale spíš bych chtěl vědět, kde mam uložit certifikáty ve formátu der
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

O tom certifikatu jsem psal v tomto navodu, tak to vyzkousej a snad to pobezi.
Jakub Karásek
redaktor
redaktor
Příspěvky: 434
Registrován: úte zář 25, 2007 20:59
Zařízení: LG V30, Nokia Lumia 950 XL
Bydliště: Olomouc (Brno)

Příspěvek od Jakub Karásek »

Já mám stejně pocit, že mi java aplikace zpoplatňuje datové přenosy, mám tarif Odepiš a v nastavení gprs mám profil
Jméno: GPRSweb
Připojení: The Internet
Přístupový bod: internet

thats all, mám něco v nastavení špatně?
jenda.69
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 299
Registrován: ned lis 04, 2007 19:31
Zařízení: Google Nexus S
Bydliště: Kousek od KV

Příspěvek od jenda.69 »

Jiří: tyjo, já si ani nevšiml, že mam odpověď. Díky moc! Na ten návod jsem koukal už několikrát protože tam je docela dost vychytávek a tohle jsem přehlíd. Hned to zkusim...

//tak jsem to zkusil a smsgratis se ani nespusti (problikne JAVA a vypne se) a kdyz spustim emulator, tak to porad dokola pise nejakou chybu, ze MIDlet ohlasil vyjimku pri vyvolani zivotniho cyklu
//takže to nejspíš bez jinýho emulátoru nepůjde
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Příspěvky: 9220
Registrován: čtv čer 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jiří Hrma »

jenda.69: zkus si v nastaveni systemu zvolit anglicky prostredi a english v regional settings, me to na PPC pomohlo :-)
Uživatelský avatar
ogw
nováček
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: pon srp 20, 2007 19:29
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ogw »

taky se vám stále odečítají peníze, i když by neměly?
Odpovědět

Zpět na „Tweaky a návody“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti