Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
SirTom
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 394
Joined: Mon Dec 08, 2008 9:09
Zařízení: Lumia 950 / Surface RT

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Post by SirTom »

Možná jen pro úplnost doplním, že na cloud se nezálohují media nahráná v telefonu, zejména hudba a video.
Tzn. pokud jste si stáhli (třeba přes kabel) na telefon muziku, po restartu se zpět nenahraje.
Je to celkem logické vzhledem k velikosti, ale jen aby to někdo neočekával.
Sandra
smartstar
smartstar
Posts: 893
Joined: Sun Jul 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Post by Sandra »

Teď to neberte jako flame ale jako povzdechnutí, proč to jinde jde.

Když děláte restore Apple device, obnoví se úplně všechno včetně rozložení ikonek programů, uložených SMS, kontaktů, skupin, no prostě všechno co v telefonu/tabletu máte. A je jedno, jestli máte zálohu přes iTunes v Macu/PC nebo přes iCloud. A když přecházíte ze starého iPhone na nový, opět se obnoví úplně všechno a za 10 minut máte hotovo a to včetně nahrávání nové verze iOS (záleží samozřejmě na rychlosti připojení, jako dlouho se těch cca 1.5 GB co má iOS a následujících X MB/GB programů bude stahovat). Já když jsem přecházela z L 520 na L 1020, jsem obnovou ze zálohy strávila několik hodin, protože sice mi to správně našlo zálohu a obnovilo mi to SMS, dokonce i moje zvonění a zvuk pro SMS (netušila jsem ani, že se tohle zálohuje, takže tady má MS velkou pochvalu), ale rozložení programů na home screen bylo defaultní pro WP, nikoliv obnovení ze zálohy. Některé programy vytvořily dlaždici, ovšem na jiném místě, než měla být, ovšem většina ne a já jsem podle L 520 rozmísťovala programy tak, jak je chci mít. Proto mi to taky trvalo "jen" několik hodin, kdybych to měla dělat z hlavy, bude to trvat několik dnů.
Jinak tedy záloha obnovila i účty, stačilo napsat heslo, ale třeba v mailech jsem musela zpátky nastavit, že se má stahovat všechno a ne jen posledních X dnů. V některých programech zůstaly zachovány přihlašovací údaje (zřejmě věc tvůrce programu). Ale celkově je záloha resp. její obnovení taková polovičatá, nedotažená do správného konce.
A co se týče zálohy "velkých" Windows, tam je to vůbec tristní. Udělala jsem si zálohu Windows 8.1 před instalací Windows 10 TP a udělala jsem si ji na domácí server. Jenže mě vůbec nenapadlo (jak by taky mohlo po letech s Macem), že je potřeba vytvořit spouštěcí flashdisk. To jsem vyřešila při obnově, ale ten zavaděč nezná wifi kartu v tabletu, takže jsem se stejně k záloze nedostala a bylo vymalováno...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Post by htcjirka »

Tak s tim zrovna problem nemam, home screen se me vzdy obnovi pri prechazeni z modelu na model plne korektne a bez potizi.I pri prechodu napr z Lumia 1020 na 930.Jedine co donastavim je uvnitr nekterych aplikaci nektere parametry + dostahnuti map.
Sandra
smartstar
smartstar
Posts: 893
Joined: Sun Jul 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Post by Sandra »

Tak jsem asi měla smůlu. Co to mohlo způsobit? Hned v průvodci jsem zadala svoje live ID a vybrala nejnovější zálohu. Dá se to nějak ovlivnit?
Krayzie
smartguru
smartguru
Posts: 659
Joined: Wed Jan 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Post by Krayzie »

Backup/restore je u WP veelmi zle vyrieseny. Kolko krat som sa aj chcel pohrat s novsimi buildami W10m TP, ale predstava, ze po navrate na WP8.1 stravim hodiny obnovovanim ma od toho vzdy odradila. Do feedbacku k W10m som aj pisal, ze by bolo dobre pridat moznost zalohy formou image, ale predpokladam, ze nieco take implementovane nebude.
Inak restore SMS, home screenu aj nainstalovanych aplikacii mi vzdy fungoval v pohode, ale strata nastaveni jednotlivych apps, nutnost stahovat vsetky appky "na novo" (aj ked bez interakcie), to proste podla mna nie je najidealnejsie riesenie. Moznost si vytvorit lokalne (na PC) image z telefonu a ten nasledne kedykolvek obnovit, by som urcite privital.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1716
Joined: Mon Apr 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Post by JirkaTom »

Sandra: Podle mě jsi udělala obnovu ze zálohy příliš brzy. Pokud jsi na opravu mobilu použila WPRT, tak jsi měla spustit mobil bez obnovy ze zálohy, udělat OTA aktualizace systému a teprve nakonec HR s obnovou ze zálohy.

Obnova ze zálohy vytvořené WP8.1 (GDR1, složky na ploše) špatně obnoví dlaždice a ostatní věci, pokud to obnovuješ to WP8.1 (bez přídomku), právě nahraného z WPRT.
Ve WPRT by měl být sice nejnovější OS, ale vždy tomu tak není.

Takže je dobré vždy po WPRT udělat OTA update systému bez obnovy a až nakonec HR s obnovou ...

Obnovu ze zálohy jsem dělal nesčetněkrát a jen jednou byl problém, způsobený právě nahoře popsanou chybou.
Sandra
smartstar
smartstar
Posts: 893
Joined: Sun Jul 13, 2014 11:16
Zařízení: iPhone SE

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Post by Sandra »

JirkaTom: já jsem nedělala opravu ani WPRT (co to vůbec je?). Prostě jsem si přinesla domů L 1020, spustila jsem ji, nastavila a obnovila zálohu. Na obou Lumiích byla stejná verze OS, po obnovení zálohy se mi nic neaktualizovalo.
JirkaTom
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1716
Joined: Mon Apr 14, 2014 18:23
Zařízení: ***

Lze kompletně zálohovat WP 8.1?

Post by JirkaTom »

Sandra: myslel jsem, že jsi v rámci pokusů na té L1020 měla nejdřív W10 a pak udělala Windows Phone Recovery Tool. Pokud to byla obnova dat na nový, dosud nepoužitý mobil se stejnou verzí OS, jakou byla vytvořena záloha, tak to špatné obnovení dlaždic je neobvyklé, ale jak se říká: všechno je možné... ;-)
Post Reply

Return to “Windows Phone 8.x”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests