All in one. kterou zn?

Diskuze věnovaná tabletům s operačním systémem Windows 8.1 & Windows 10
Simon
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 462
Registrován: pon led 21, 2013 10:21
Zařízení: Nokia Lumia 900 Cyan + Nexus 7 II

All in one. kterou zn?

Příspěvek od Simon »

Thompson: Treba si kúpiť PC ktorý nemá Win 98ku a má aspoň dvojjadrový procesor. (len aby bolo jasno, neobhajujem niečo ale nechápem že vás stále baví sa naťahovať či je lepšie jablko alebo hruška). A tiež je to z dôvodu že nechce zas*** celé vlákno hádkou ktorá by nikomu nepomohla?! ;)
Thompson
smartguru
smartguru
Příspěvky: 599
Registrován: stř zář 10, 2008 13:41
Zařízení: Apple iPhone SE 64GB SG + Apple Watch series 2
Kontaktovat uživatele:

All in one. kterou zn?

Příspěvek od Thompson »

Mám i5 poslední generace a 2xGPU v SLI, takže to není můj případ.Nehádám se, doporučuju iMac, taktéž.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

All in one. kterou zn?

Příspěvek od GreenArrow »

Simon píše:Thompson: Treba si kúpiť PC ktorý nemá Win 98ku a má aspoň dvojjadrový procesor. (len aby bolo jasno, neobhajujem niečo ale nechápem že vás stále baví sa naťahovať či je lepšie jablko alebo hruška). A tiež je to z dôvodu že nechce zas*** celé vlákno hádkou ktorá by nikomu nepomohla?! ;)
Windows ve své podstatě není špatným OS, že by dělal nějaký psí kusy, to se říct nedá. Ovšem nad některými věcmi, pokud se člověk podívá jak "zlehka" to jde u Macu, zůstává rozum stát. Nemluvě o tom, že pokud člověk nepoužívá PC jenom na net a potřebuje už nějaký vývojový program, tak se nevyhne každého půl roku nějakýmu čištění, či kompletní přeinstalaci, pokud chce stále svižný OS. Velice dobrým příkladem je Visual Studio, které i po odinstalaci nechá "zasrané" windowsy.
Faktem prostě je, že kdo zkusí Mac, nechce už windows vidět.
mceza

All in one. kterou zn?

Příspěvek od mceza »

MAC jsem zkusil a rozhodně jsem se zas rád vrátil k Windows. Pomalý, nestabilní systém. Dle mého názoru špatně provedené UI.

Oproti Windows mi přinesl několik nevýhod a výhody jsem si nevšiml žádné...

Od příchodu Windows 7 k zasírání při běžném používání nedochází. Visual Studio má své mouchy, ale není to tak tragické, jak to tu prezentuješ.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Příspěvek od mberdych »

Ty jsi fakt fanatik. Ze nevyhovuje, OK nic proti. Ale pomaly a nestabilni, to byl mozna v dobach OS6/7. Tohle uz je diagnoza.
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: All in one. kterou zn?

Příspěvek od HanysR »

Nedá se to číst. V čem je nestabilní? Pomalý? Na co si to hraješ? Buď konkrétní. Ty už opravdu nevíš jak na sebe upozornit. Dlouhodobě ty tvé kecy stojí za to kdy evidentně ti jde jen o to, jak provokovat. Bůh ví, jestli jsi někdy Mac viděl. Používám stolní imac cca 8 let a nikdy k nestabilitě nedošlo! Nemám přitom problém přiznat, že by se tak tomu stalo a podotýkám, že mám doma např u tv i windows tv. Vzpamatuj se už konečně. Jsi každému jen k smíchu
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

All in one. kterou zn?

Příspěvek od M.BoBo »

Maca máme v práci jako testovací stanici, ale radsi kazdy sedi u Win PC. Je na něm OS 10.8.4 a i tak je prostě ten systém nestabilní. Neustálé problémy s blokací Javy a dalších pluginů, které jsou pro velké jablko nejspíše problémem. Neustále se točící duhové kolečko a to ve vsech prohlizecich. navic externi povolovani dalsich pluginu. U starsich OS moznost odebirani aplikaci jen pres terminal, to je sila
Jediné co je na OS X výhoda je rychlost bootování, a pro někoho jednoduchý vzhled. Ale mám zkušenosti s tím, že třeba spoustu BFU neumí ani najít přijojené externí zařízení přes Finder apod. Bohužel se opravdu nejedná o intuitivní system a Win je na tom lip!
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: All in one. kterou zn?

Příspěvek od mberdych »

Moznost odebirani app jen pres terminal??? Pardon, ale u jak starych OS? Minimalne 7 let hodis app do kose a vyrizeno. Co to je za nesmysl? Mam maca od roku 2004 (jeste PPC) a ano, v te dobe duhove kolecko bylo (stejne jako hodiny na WIN), ale dnes? Ani nahodou.
Uživatelský avatar
HanysR
smartguru
smartguru
Příspěvky: 559
Registrován: ned říj 26, 2008 20:09
Zařízení: Samsung Galaxy Note II
Bydliště: Ostrava!!!

Re: All in one. kterou zn?

Příspěvek od HanysR »

:-D asi tak. Ach jo, dyť je to jedno, ať si každý píše co chce. Tady je problém v tom, že když to na tomto fóru není MS tak je to shit. Nechápu proč to obhajujem když to nemá smysl
Krayzie
smartguru
smartguru
Příspěvky: 659
Registrován: stř led 19, 2011 21:49
Zařízení: Lumia 950, iPhone SE

All in one. kterou zn?

Příspěvek od Krayzie »

Thompson píše:Líbí se mi jak mceza, již nereaguje na argumenty, iMac je prostě svojí výbavou opravdu nejlevnější All-in-one co se dá koupit a o zabugovaných win se ani nebudu bavit, to člověk musí trpět nějakou chorobou aby vychvaloval nestabilní, padající a už vůbec ne hezký Win8.
Osobne nemam skusenost s nestabilitou MAC OS, ale na druhej strane ani s nestabilitou WIN. Je to len o preferenciach. Od Windows Vista neviem co je to BSOD a stabilita WIN je u mna 100%. S MAC OS nemam extra velke skusenosti, ale okrem toho, ze mi vobec nesadlo UI, nemam s MAC OS problem. Takisto WIN 7/8 v kombinacii s SSD je stale rovnako rychly a netreba ho cistit/preinstalovavat.

Suma sumarum, dristate tu viaceri, UI je otazka preferencii, ale nestabilita oboch systemov je v dnesnej dobe urban legend.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: All in one. kterou zn?

Příspěvek od mberdych »

Pardon, ja o nestabilite WIN nerekl ani slovo. Reagoval jsem na ocividne blbosti co se tu rikaji.
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

All in one. kterou zn?

Příspěvek od mimonaut »

OT:
GreenArrow píše:Faktem prostě je, že kdo zkusí Mac, nechce už windows vidět.
denně strávím 8,5h u OSX, na Macu pracuji přes 10 let a poslední 4 roky se TĚŠÍM domů na svou workstation s Win.
A ano, bývalo to naopak, ještě v dobách winXP jsem po Macu toužil.
Ale tolik neergonomických nesmyslů, co na OSX je se u Win nevidí (když nepočítám metro bez dotyku)
Je pravda, že na tom v Cupertinu pracují a loni se OSX naučil třeba vyjmout soubor (!) a zvětšovat okna za kteroukoliv stranu (!!), nicméně na 27" monitoru jezdit myší do menu, které je vždy vlevo nahoře, byť jde o utilitku spuštěnou v pravém dolním okraji obrazovky, to prostě člověka nebaví. Stejně tak jako nesmyslná logika fullscreen na dvou monitorech, nebo nemožnost COKOLIV upravovat ve filedialogu a nutnost pro každou úpravu otevírat nové okno finderu. A takových věcí je na OSX spousta. O fíčurách typu aerosnap nebo kopírování souborů ve frontě si OSX může nechat zdát..
Řekl bych, že každý z těch systémů má své a kvalitativně jsou na tom +- stejně, nicméně po té, co jsem se naučil využívat fce win7 a po té 8 se mi na nich dělá líp (nehledě na to, že na stejné HW běží momentálně na PC programy rychleji, než na Macu)
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: All in one. kterou zn?

Příspěvek od mberdych »

Mimonaut: ale to nikdo nezpochybnuje. Ani to, ze ti vice sedi Win, jen tu padlo o OSX opravdu hodne nesmyslu. A to me na nekterych prispevatelech tady vadi.
mceza

All in one. kterou zn?

Příspěvek od mceza »

Jakých nesmyslů? To si mam to idiotske duhove kolečko natáčet na video, abys mi věřil?

Od MACa jsem s čekal, že budou problémy s nedostupností programů a kompatibilitou. Co jsem ale nečekal, ze bude unix-like systém tak padat. Opravdu se mi často naprosto běžná instalace pro běžném používání sekala, padaly programy a furt jen ta točící se duha.

A už vůbec nemluvím o tom, jak na slušné i5 to šlapalo pomalu az hrůza.
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

All in one. kterou zn?

Příspěvek od GreenArrow »

Mimonaut: tohle jsem od tebe četl tolikrát, využíváš každé příležitosti, kdy si můžeš do OSX kopnout. Když si přečtu tvé prowindowsacké příspěvky, nejde tvoje narážky na OSX vůbec brát vážně
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

All in one. kterou zn?

Příspěvek od mimonaut »

Green Arrow:

Obrázek
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

All in one. kterou zn?

Příspěvek od mberdych »

Ja ho pouzivam jako primarni a jediny nastroj pro praci i zabavu. 13 palcu, Retinu, i5 a zadny problem ani s koleckem, ani padanim nemam a nikdy jsem (ani na predchozich systemech) nemel. Z tohoto pohledu cekam, ze problem je mezi klavesnici a zidli a protoze to rika applebijec, tak je mi jasne, kde je asi ta pravda. Nejsem masochista, abych pouzival neco tak nespolehliveho, jak tvrdite. A ano, pripoustim, ze 30 dnu uptime je obvykle ta doba, kdy mu neuskodi preventivni restart. Momentalne mam uptime 12 dni. Tim ale nerikam, ze Win jsou na tom hur nebo lip, jen reaguju na to co je tu receno.
M.BoBo
smartguru
smartguru
Příspěvky: 504
Registrován: stř pro 17, 2008 13:18
Zařízení: iPhone XS, iPad 2018, Apple Watch 5
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

All in one. kterou zn?

Příspěvek od M.BoBo »

Mberdych: zkus si načíst nějakou náročnější stránku, třeba využívající plugin Java a kolečko uvidíš hned;)
PS: k předchozímu postu ohledně vypínání přes terminál, ano takto se odebírají aplikace systemove, nikoliv ty aplikace co najdeš ve finderu nahoře po levy strane:)
Uživatelský avatar
GreenArrow
Ban
Ban
Příspěvky: 1156
Registrován: čtv dub 15, 2010 14:41
Zařízení: iPhone 6

All in one. kterou zn?

Příspěvek od GreenArrow »

mimonaut píše:Green Arrow: obrázek
To ti nikdo nebral, že OSX nemáš. Pouze jsem říkal, že jsi silně MS pozitivní a proto neberu tvé názory vážně.
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1172
Registrován: ned kvě 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

All in one. kterou zn?

Příspěvek od mberdych »

Takhle se zadne aplikace neodebiraji, pokud nechces sahat do systemu hluboko. Asi jako odinstalace apky z win plus mazani zaznamu v registrech. Rozhodne to neni standardni postup.

Nicmene tady je fakt debata zbytecna.
Odpovědět

Zpět na „Tablety a další zařízení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti