Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Diskuze o tabletofonech modelové řady Galaxy Note (5, 4, 3, II…)
neilz
nováček
nováček
Posts: 35
Joined: Sat Sep 03, 2011 15:57
Zařízení: SG Note

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Post by neilz »

iPad jsem mel take a po mesici sel dal do sveta protoze po tom co jsem si zvykl na 4ku sem nemohl koukat na tak nizke rozliseni a strasne me to vadilo, ale co se tyce podani barev a uhlu tak... :-D
User avatar
Balrog
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1017
Joined: Tue Sep 25, 2007 13:25
Zařízení: iPhone :)
Contact:

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Post by Balrog »

No s příchodem Ipadu 3 a tím max. rozlišením snad bude spokojenost (jestli to není kachna)?Ale to je mimo už.Jinak já si nemůžu vynachválit displej na Note a žádné špatné úhly neregistruju a s barvami jsem spokojený.jinak bych si nekupoval SuperAmoled a šel bych do obyč. TFT.Tak proč si lidi kupujou něco s čím pak nejsou spokojení a jen si vytváří důvody tam kde nejsou?
xtonda
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 314
Joined: Thu Aug 30, 2007 10:47
Zařízení: Lumia 435, Huawei Mate7
Location: Praha - Letňany

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Post by xtonda »

Displej Note průměr, tak to je tedy vtip. HD displej, tj. aspoň 1280x720 moc telefonů nemá a těch u nás prodávaných je ještě míň. A 1280x800 už vůbec ne. Ano, pentile matice je jistě nevýhoda a určitě bych tam radši viděl kvalitní LCD (a jiné přístroje dokazují, že takto jemné LCD lze vyrobit). Nicméně při jemnosti kolem 300 PPI je pentile daleko méně otravné než u WVGA displejů, kde je PPI jen lehce přes 200. A OLED displejům lze vyčítat leccos, ale rozhodně ne špatné pozorovací úhly. Každopádně v ruce držené zařízení není problém optimálně napolohovat, takže pozorovací úhel není tak kritický parametr jako třeba u televizí.
anawarr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 310
Joined: Tue Jan 17, 2006 8:28
Contact:

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Post by anawarr »

srovnáváš lcd a amoled? lcd nesahá amoled ani po "nikam". jinak souhlasím 1280x800 je špička. rgb matice by byla lepší, ale protože sa+ použil samsung pouze u sgII, tak tam bude něco špatně. pentile matice není takový problém, jak se prezentuje
Pipa
smartguru
smartguru
Posts: 783
Joined: Tue Apr 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Location: okolí stověžaté

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Post by Pipa »

procetl jsem si par poslednich prispevku a jsem zdesen co jsem si to poridil za mobil s naprosto prumernym LCD :d

rukama mi proslo opravdu velke mnozstvi mobilu a jinych verku s ruznymi LCD (pripoustim iphone jsem nikdy nemel a take jsem nikdy a nikde neprovadel srovnani - prijde mi to uz ubohy) a muzu rici ze LCD na Note je zatim to nejlepsi co jsme v ruce mel
LCD density mam nastaveno na 240 (jak jsem vycetl optimalni nastaveni) a velka spokojenost
Bobanovicz
smartguru
smartguru
Posts: 627
Joined: Thu Oct 22, 2009 21:12
Zařízení: Samsung Galaxy Note
Location: Praha

Re: Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Post by Bobanovicz »

Spíš by jsi měl být zděšen z toho, jak to, že ti do Note namontovali LCD :D
Jinak souhlas, displej u Note je perfektní.
anawarr
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 310
Joined: Tue Jan 17, 2006 8:28
Contact:

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Post by anawarr »

jj pipa, hned se pozná, že víš, o čem píšeš :tlem: asi prodám svůj note s amoled a koupím ten tvůj s lcd :twisted:

pokus o vtip ;-)
MiroS
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 80
Joined: Thu Feb 04, 2010 9:18
Zařízení: Lumia 920

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Post by MiroS »

Za posledny rok som mal viacero telefonov s roznymi technologiami displeja:

(motorola defy, desire s, incredible s, DHD, xperia Arc, Iphone 4, 4s, SGS 2, motorola droid RAZR, htc titan, naposledy EVO 3D a NOTE...

Som clovek co je dost kriticky a ak sa mi nieco nepaci ide to z domu, takze ziadne zastavanie si: Tento je najlepsi lebo ho mam ja!!!

Galaxy Note je ale nieco co som dlho hladal a velmi, velmi dlho som nebol spokojny ako teraz. Pravda je ze som sa obaval aky bude displej a ci nebude flekaty jak svina na ciernom podklade ako to bolo u RAZRU a nastasie to tak nie je.

Telefon je perfekty a displej takisto, treba nastavit trocha farby aby to nebolo ako omalovanky, ale dolezite je ze to podanie farieb ide nastavit !!!
U SGS 2 ma tak boleli oci pri citani internetu jak svina. Tu do toho cumim nonstop a je to fakt lahoda.

Za seba mozem povedat ze aj ked som mal z displeja trocha obavy tak ich netreba mat, lebo je skutocne vyborny
( podobny pocit z displeja som mal len u HTC Titan, tam sa im displej tiez fakt podaril co sa napriklad o Evo 3d neda povedat :tlem:
Pipa
smartguru
smartguru
Posts: 783
Joined: Tue Apr 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Location: okolí stověžaté

Re: Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Post by Pipa »

Tak se nebudem chytat za slovo :d psal jsem lcd jako zkratku za display ;)
mike-biker
moderátor
moderátor
Posts: 1249
Joined: Sun Sep 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Location: Jesenice u Prahy

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Post by mike-biker »

IMHO jediné co kazí Note a telefony a těmito LCD je Android. Doufejme, že se podaří časem nasměrovat správným směrem a nedopadne jako Symbian aj.
Sir Sprice
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 275
Joined: Sun May 16, 2010 14:02
Zařízení: Samsung Galaxy Note III

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Post by Sir Sprice »

Že by byl display průměrný, na to mu fakt neskočím, ale dobrej vtip:)
Že by Android kazil Note, o tom taky vysoce pochybuju, ale každý má rád něco..
Pipa
smartguru
smartguru
Posts: 783
Joined: Tue Apr 22, 2008 12:33
Zařízení: Samsung Galaxy Note 4
Location: okolí stověžaté

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Post by Pipa »

to mike-biker:
clovece uz na forech spolu valcime (myslim v dobrem) dost dlouho od semanie s ruznejma erikama az sem, ale mam pocit ze se ti z iphonu trochu zatocila hlava, no nic, zkus byt trochu konkretnejsi at muzem rozjet trochu flame :d
mike-biker
moderátor
moderátor
Posts: 1249
Joined: Sun Sep 16, 2007 11:24
Zařízení: iPhone Xs Max 512GB Space grey
Location: Jesenice u Prahy

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Post by mike-biker »

Já jsem přecházel z UIQ3 Symbianu přes WM na Android a tam mě opravdu vadil nedoladěný systém. I když jsem ladil jak magor, měl jsem výdrž max. jeden den.
Pokusím se o paralelu. Zatímco IOS a WP jsou diktaturní, tak Android je nyní anarchie a já čekal demokracii.
Sorry za OT. :oops:
Jumbo78
moderátor
moderátor
Posts: 704
Joined: Sun Jan 16, 2011 10:49
Zařízení: iPhone 7+ 256 GB
Location: Jindřichov ve Slezsku

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Post by Jumbo78 »

Je možný, že Android je anarchie, ale dle srovnávacích testů iOS padá častěji než Android - k čemu potom diktatura a uzavřenost a "úžasná" odladěnost :?:

Viz:
http://androidportal.sk/2012/02/android ... abilnejsi/" onclick="window.open(this.href);return false;

To jen tak maličké rýpnutí :-D

Na NOTE se moc těším, příští měsíc si pro něj jdu.
Měl jsem v ruce i IPHONE 4S - krásný kousek, úžasný displej, skvělá rychlost ale... SG NOTE je pro mne vítěz :tlem:
mberdych
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1172
Joined: Sun May 22, 2011 21:54
Zařízení: iPhone 7/Blackberry Priv

Re: Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Post by mberdych »

Hm, neni to nahodou o padani aplikaci a ne systemu? Co s tim ma system co spolecneho, ze nekdo neumi odladit aplikaci. A to se tyka obou systemu. Note je fajn, ale souhlasim, ze Android ho kazi. Tedy, presneji, byt tam cisty ICS, tak mozna, ale vyrobci ho kazi. Konkretne minimalne u Samsungu, ale i verzi mimo ICS to vypada, ze gui designoval programator. Android je bohuzel slepenec a google by mel alespon trochu nastavit pravidla.
MiroS
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 80
Joined: Thu Feb 04, 2010 9:18
Zařízení: Lumia 920

Super Amoled vs. Super Amoled Plus

Post by MiroS »

A prave ze tie pravidla niekto nemusi.... Nehovorim ze ostatne OS su zle, IOS aj WP 7.5 maju nieco do seba ale android je android.
Clovek si musi najst programy ktore mu vyhovuju, upravit si system, ale zase je uplne slobodny. Kolko krat aj tyzden nezapnem notebook, lebo ho nepotrebujem a note mi ho proste vo vela veciach nahradi... Co sa o telefonoch ktore maju uzavrety system neda povedat

Mal som v poslednych mesiacoch aj Iphone 4s aj HTC Titan ( oba su to skvele pristroje ) ale je tam treba robit vela kompromisov stale. Vela veci tam proste chyba a chybat bude este dlho, nehovorim ze to nejde obist, ale ja to nechcem obchadzat, chcem to mat v zaklade
Post Reply

Return to “Samsung Galaxy Note”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests