Vypínání Omnie

Diskuze věnovaná telefonům společnosti Samsung s operačním systémem Windows Phone
Uživatelský avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 2935
Registrován: pát srp 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Bydliště: Internet (a občas Praha)

Vypínání Omnie

Příspěvek od mimonaut »

jasný, všim jsem si.. rychlejc jsem psal než přemýšlel.
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Vypínání Omnie

Příspěvek od dwbmb »

Abych se vrátil k tématu, tak provádět za tohoto stavu pokusy o aktualizaci je nerozumné. Že jsi telefon rozběhl i po přerušené aktualizaci je malý zázrak, rozhodně bych štěstí nepokoušel znovu. A nebo víš co? Možná jo, jak tak přemýšlím nad svojí vlastní zkušeností. Pokud si tím telefon rozbiješ úplně, tak je vyšší šance, že budeš mít telefon opravený na první pokus. V Britexu (servis telefonů Samsung, kam reklamace posílají snad všechny shopy, které znám) totiž mají veliký problém vadu typu "náhodně se restartuje" objevit. Telefon vezmou do ruky, spustí pětiminutovou diagnostiku a telefon se zamítnutou reklamací posílají obratem zpátky (plus 2 týdny logistiky). Když jim pošleš telefon ve stavu "ani se nezapne", budeš mít větší šanci, že ho doopravdy opraví.
mythbusters
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 12, 2012 20:19
Zařízení: Samsung Omnia 7

Vypínání Omnie

Příspěvek od mythbusters »

Tak to, že se mi ho podaří oživit i po zaseklé aktualizaci, sem nečekal, asi malý zázrak :D Jinak sem to zkoušel už na 2 PC .. ještě zkusím NB a když nic, tak přemýšlím, že bych ho vrátil a koupil ho jinde. Měl jsem ho totiž před půlrokem " na zkoušku" a pak ho vrátil (jen sem ho chtěl zkusit). Tam bylo všechno v nejlepším pořádku a utvrdilo mě to, že další telefon musí být s WP. Bohužel, tenhle má asi nějakou vadu, tak kdyby nic nezabralo, vrátím ho (v Alze ze mě budou mít už opravdu radost :D) a zkusím jinej obchod. Kdyby nedejbože něco zase nevalilo, budu muset velice nerad přesedlat na Omnii W.

Edit: Hard reset provedu pomocí kombinace tlačítek Power + Volume DOWN + Camera, že? A ten telefon můžu mít odpojený od PC a on si to telefon sám zařídí, nebo ho musím mít připojený a ten OS tam pak "dodat" přes nějaký soft? Sry jestli se ptám blbě, ale mám zkušenosti jenom se Symbianem a nechci to nějak moc podělat :wink:
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Vypínání Omnie

Příspěvek od dwbmb »

Díky Omnii7 si se všema v Alze tykám. Reklamace v Alze trvá o dva týdny déle, než když to pošleš do servisu přímo. Týden totiž trvá, než to pošlou a další týden trvá, než přijatou reklamaci "zpracujou".

Při hard resetu nemusíš mít připojené nic. Je to reset, ne nahrávání něčeho jiného.
Lasty9666
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 12, 2013 22:05
Zařízení: Samsung omnia 7

Vypínání Omnie

Příspěvek od Lasty9666 »

Jak jste hoši vyřešily to samovypínaní omnie, je to dost otravný a při reklamaci tak maximalně přeinstalujou software. Tak díky moc za vaše rady .
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Vypínání Omnie

Příspěvek od dwbmb »

Poslat znova s výhružným dopisem. V Britexu sou fakt kreténi, pokud s ejim nešlápne na krk, tak se opravovat neobtěžují.
Lasty9666
můj třetí příspěvek
můj třetí příspěvek
Příspěvky: 3
Registrován: ned kvě 12, 2013 22:05
Zařízení: Samsung omnia 7

Vypínání Omnie

Příspěvek od Lasty9666 »

Diky za tip . Snad tohle vyjde. Vyhruzny dopis ve stylu ?
dwbmb
smartstar
smartstar
Příspěvky: 943
Registrován: pon lis 29, 2010 1:32
Zařízení: Lumia 820, 930

Vypínání Omnie

Příspěvek od dwbmb »

Obrazně řečeno. Napsal jsem jim, co si myslím o servisu, který závady řeší resetem (zvlášt za situace, kdy jim k reklamaci výslovně napíšu, že jim telefon předávám hard-resetovaný) a k telefonu, který se zrestartuje 16 vteřin od výdeje z neuznané reklamace napíšou, že závada se neprojevila. Kolik času tý diagnostice pak asi věnovali. Pak jsem zmínil, že již mám zkušenosti s flákači a že nemám problém spor s takovými lidmi přenechat právníkovi, protože komunikací s diletantama nemám čas ztrácet čas. No a najednou proběhla výměna desky - opravený telefon.
Odpovědět

Zpět na „Samsung Ativ S, Omnia W a Omnia 7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti