Výdrž baterie

Diskuze o HTC Desire Z se systémem Android a vlastní hardwarovou klávesnicí
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Výdrž baterie

Příspěvek od Tomáš Kubec »

To já bych je i měl, ale v ČR dá opravdu málo lidí za baterku do mobilu 2000 Kč :-D
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Výdrž baterie

Příspěvek od htcjirka »

Ja vim,ze jsou drahy :smile: ja patrim mezi ty "málo lidí" 8-)
Tomáš Kubec
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1038
Registrován: pon čer 20, 2005 20:47
Zařízení: Lenovo P780
Bydliště: Pardubice

Výdrž baterie

Příspěvek od Tomáš Kubec »

JJ Jiříku ty jo :-)
Kubaiss
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:14
Zařízení: HTC Desire Z
Bydliště: CZ / Morava
Kontaktovat uživatele:

Výdrž baterie

Příspěvek od Kubaiss »

za kvalitu se plati... diky za odkazy, pouvazuji o tom...
dino.velvet
nováček
nováček
Příspěvky: 40
Registrován: úte bře 25, 2008 19:50

Výdrž baterie

Příspěvek od dino.velvet »

Třeba kdyby tady bylo víc zájemců jako já, tak bychom se mohli domlvuvit na hromadné objednávce. Jedno dopravné atd.... Já dělám u PPL, tak bych pak zajistil distribuci po ČR (ZDARMA).
Twin
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 07, 2010 22:29
Zařízení: HTC HD2

Výdrž baterie

Příspěvek od Twin »

Tak já jdu Mugena menšího 1800mAh asi objednat. :tlem: Podle komentářů je fakt mnohem lepší než standardní a tu nechci, mobil mám v obalu nasazeným a tak pro výměnu baterky to nechci furt dávat dolů, takže radši investuju dvojnásobek do pořádné baterky...
Koukal jsem na oba odkazy, to info co pasl Tom je Holandsko, to od Jirky podle přípony vypadá na Maďarsko, ale píšou tam HongKong, tak co já vím no... Každopádně ceny stejný, jen Holand uvádí ještě DPH, což by ale podle mě měl i ten druhý, ne??? A vypadá to na free shipping u obou, máte někdo zkušenost jak je to v reálu?
Deaktivovaný účet (01.2013)

Výdrž baterie

Příspěvek od Deaktivovaný účet (01.2013) »

Mugena mám v T-Mobile 3G Slide a nemohu si ho vynachválit, takže doporučuju.
Twin
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 07, 2010 22:29
Zařízení: HTC HD2

Výdrž baterie

Příspěvek od Twin »

A kde jsi ji kupoval?

-- doplnění předchozího příspěvku (pon bře 07, 2011 9:42) --

Tak baterku jsem objednal dle Tomova odkazu v Holandsku ve ČTVRTEK v poledne, stále jsem dostával podrobné info o stavu (přijatá obj., přijatá platba, v procesu, atd...), v PÁTEK dopo že je to ready na odeslání, a TEĎ v PONDĚLÍ ráno na mě zvoní pošťačka a nestačím zírat. ;-)
Wordfish
nováček
nováček
Příspěvky: 29
Registrován: pon pro 20, 2010 12:47
Zařízení: HTC Desire Z
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Výdrž baterie

Příspěvek od Wordfish »

No a? Jak to vypadá s výdrží?
Twin
nováček
nováček
Příspěvky: 27
Registrován: stř črc 07, 2010 22:29
Zařízení: HTC HD2

Výdrž baterie

Příspěvek od Twin »

Zatím ji formuju, přímo výrobce na přiloženém návodu píše, že baterie má ID ROM, a je ji potřeba v zařízení po dobu min. 8 hodin plně nabít ze síťové nabíječky, po prvním nabití vybít baterku do stavu "very low" a zase plně těch aspoň 8 hodin nabít, a toto udělat 2-3x, takže o víkendu bude zformováno a v průběhu příštího týdne při zatížení se ukáže, tak vydržte. ;-)

-- doplnění předchozího příspěvku (pon bře 14, 2011 2:24) --

Takže výsledek mého Z s baterií Mugen po 3 formovacích cyklech doporučených výrobcem:

Poz.: procenta baterie uváděná na konci jsou platná pro konec uvedeného časového intervalu
16:30 odpojeno z nabíječky - (100%)
16:30-17:15 hudba přes sluchátka + prohlížení webu přes EDGE/3G (90%)
17:15-22:30 hudba přes sluchátka nonstop + občas sms (68%)
22:30-23:14 hudba přes sluchátka + hraní Angry birds (57%)
23:30-02:00 ČT24 live video přes Wifi (6%)

Mám v telefonu dost aplikací neustále běžících (widgetlocker, alirmer service, všemožné synchronizace, spoustu běžících widgetů atd., hudba přes Mortplayer)

Takže se dá říci, že při plném zatížení (jako např. hraní her nebo sledování videa přes wifi) je spotřeba cca. 20% baterie za hodinu, takže celková min. výdrž při totálním záhulu je 5 hodin. Obecně mám oproti sérii ještě jeden dost podstatný poznatek, sériovka první dvě třetiny do zhruba 30% nabití jede celkem pravidelně (neměřil jsem srovnání oproti Mugen, takže možná se i může podobat výdrží, i když myslím že i tak je slabší), dramatický rozdíl ale přichází v poslední třetině, kdy standardní baterka jde dolů docela dramaticky, kdežto Mugen drží až do naprostého vybití stále stejnou křivku. Názorným příkladem a definitivním rozhodnutím pro mě byla situace, kdy jsem kolem 2 raní šel spát a origo baterka měla 30% a v 11 dopoledne jsem se probudil a telefon byl vypnutý (a to netuším jak dlouho), kdežto Mugen ve stejné situaci měl dopoledne ještě 20% a vydržel by o víkendovém provozu až do večera bez problémů. A to jsem origo baterku po zakoupení také formoval (návod na to už se tu někde objevil a souhlasil s návodem přímo od Mugenu).

Takže za mě baterka Mugen (mám tu běžnou SL verzi dodávám) JEDNOZNAČNĚ URČITĚ i za skoro dvojnásobnou cenu. Mám na telefonu kryt pevný který se blbě sundává, takže druhou (origo) baterku mám jen pro stav nejvyšší nouze. Někomu komu pravidelná výměna baterky nečiní problém možná bude stačit náhradní origo baterka, ale s MUGENem jednoznačně trefa do černého i za ty peníze.

P.S.: nemá někdo tušení, jestli tento MUGEN jako značka má něco společného s dvorním úpravcem aut HONDA, také MUGENem? :tlem: Já jakožte dlouholetý H-positivní (chápej Honda positivní) člověk znám MUGEN věci na Hondy velmi dobře, několik sporťáků jsem měl i mám, tak by mě jen zajímalo jestli mají něco společného i baterky, tím by se kvalita asi vysvětlovala. :tlem:
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Výdrž baterie

Příspěvek od uni »

Řekl bych, že poměrně nedávno (nabídku pravidelně sleduji) SS zařadil Mugeny do nabídky (hurá!), bohužel asi prozatím budu mezi ty "hodně lidí", pro které je to dost peněz (2k za baterii skutečně dost), nicméně cena je to vesměs adekvátní (aspoň např. k bateriovým packům na iPhony). Tak hurá do SS:-)
Dá se tedy předpokládat, že XL (3600mAh) bude mít 2x výdrž zde zde pěkně otestované, čili jejich hláška o 2,7x násobku sériovky asi ani nekecá.
Misterio

Výdrž baterie

Příspěvek od Misterio »

Vcera jsem provedl objednavku na baterku Mungen [1800mAh] - tak doufam, ze budu spokojeny. Tu XL verzi jsem nechtel z jednoho duvodu a to z toho, ze se pak strasne zvetsi telefon a vypada to jednak fakt divne a navic, uz by se mi ani nevesel do pouzdra :]
Jinak diky Twinovi, prave na zaklade toho srovnani jsem baterii objednal.
uni
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1327
Registrován: čtv říj 16, 2008 9:56
Zařízení: Samsung Galaxy S8+ DS, Apple iPad Air Wi-Fi

Výdrž baterie

Příspěvek od uni »

Provozuji 2. baterii a nabíjecí kolíbku se slotem na baterii, jsem plně spokojen, nebojím se na celodenní výlet s BT GPS, mapami, GC, apod.:-) Opravdu se nemusím starat o power management, prakticky jediný to argument Garministů:-)
Radek Hübl
smartstar
smartstar
Příspěvky: 862
Registrován: pát srp 24, 2007 19:59
Zařízení: Xiaomi Mi3 16GB + Samsung Galaxy Tab 7.7
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Výdrž baterie

Příspěvek od Radek Hübl »

po 6 měsících je baterie polomrtvá, vydrží cca 20-30 hodin, je to hodne dane tim ze mobil opravdu pouzivam, denne cca 60 minut volani, cely den na 3G a vecer wi-fi a pusteni serialu na dobrou noc. do prirody se nebojim protoze mam externi baterii se solarnim clankem :o)
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: Výdrž baterie

Příspěvek od mist »

Me skoro prijde, ze za tu mizernou vydrz muze horko :-) ale to je asi blbost.
dEvilPS3
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát čer 10, 2011 23:49
Zařízení: HTC Desire S

Re: Výdrž baterie

Příspěvek od dEvilPS3 »

Pry horko opravdu baterii rychleji vybiji/neprospiva ji. Mam problemy s rychlym nesmyslnym vybijenim i u meho desire S :-(
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: Výdrž baterie

Příspěvek od mist »

Ja si rikal, proc HTC vydalo DZ pred zimou a ted pred letem do mobilu davaji lepsi baterie :-D osobne mam ted vydrz mizernou, protoze pouzivam Virtuous Unity ROM se Sense 3.0. Je pretaktovana a musim rict, ze je to znat.
dEvilPS3
nováček
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: pát čer 10, 2011 23:49
Zařízení: HTC Desire S

Re: Výdrž baterie

Příspěvek od dEvilPS3 »

Ja mam na mem Sku origo fw,a vydrz je silena... behem 3min psani sms mi zmizi klidne 6% baterky...Puvodne jsem chtel Zko,to bych asi ted jen plakal:-D ale ta klavesnice,to musi byt posusnanicko...
U sense 3 se lisi jen zamykaci obrazovka,oproti 2.1,co?
Kubaiss
nováček
nováček
Příspěvky: 46
Registrován: čtv lis 11, 2010 10:14
Zařízení: HTC Desire Z
Bydliště: CZ / Morava
Kontaktovat uživatele:

Výdrž baterie

Příspěvek od Kubaiss »

Nepozoruji na svém Zetku změnu výdrže baterie oproti zimě.
mist
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 143
Registrován: čtv lis 19, 2009 13:06
Zařízení: Galaxy Nexus
Bydliště: Praha

Re: Výdrž baterie

Příspěvek od mist »

Ono taky jde o to, ze to mereni baterie neni linearni. Napriklad 100 se mi drzi hrozne dlouho a pak 100-96 jde docela rychle. Pak to jde vicemene porad stejne a ke konci mi prijde, ze to klesa zase pomalu.

Jeste je moznost si za 2000 koupit Mugen s kapacitou 1800 :-)

Jinak sense 3.0 je prakticky uplne jiny. Kalendar, lockscreen, obrazovky plochy, nabidka aplikaci, album, klavesnice, fotak... Skoro vsechno jiny. Nemuzu rict, ze je vzdy zmena k lepsimu. Napriklad kalendar mi pripadal prehlednejsi v 2.1 a klavesnici pribyly smerove sipky, takze je videt mene z funcni plochy. Ten lockscreen je ale hodne mocny :-)
Odpovědět

Zpět na „HTC Desire Z“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host