HTC HD7: Jak se dostat ke slotu na paměťovou kartu?

Diskuze o komunikátoru HTC HD7
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

HTC HD7: Jak se dostat ke slotu na paměťovou kartu?

Příspěvek od htcjirka »

Zajimalo by me ktere aplikace co se tyce WP7 povazujes tak za lukrativni :tlem: nebo ty funkce,ktere me nenabidnou jine pristroje :lol: Priklad z UIQ urcite neni spatnym,ten kdo UIQ od pocatku pouzival vi o cem mluvim :roll:
jerry_stolarik
smartguru
smartguru
Příspěvky: 730
Registrován: stř črc 09, 2008 13:20
Zařízení: HTC One M8
Bydliště: Brno

HTC HD7: Jak se dostat ke slotu na paměťovou kartu?

Příspěvek od jerry_stolarik »

Sir Andrew..ani to moc nadsazka nebyla...moc bych se divil kdyby htc platilo za jednu 16gb kartu vic nez dolar...akorat asi nebudou z eBAy.. :tlem:

JInak co se WP7 tyce tak MIcrosoft urcite brzo upravi nedostatky...a verim ze i brzo pridaji podporu SD karet..
Skijumper
přispěvatel
přispěvatel
Příspěvky: 59
Registrován: čtv srp 02, 2007 9:48
Zařízení: BlackBerry 8520
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

HTC HD7: Jak se dostat ke slotu na paměťovou kartu?

Příspěvek od Skijumper »

Takovou vědu bych z toho zase nedělal. Tak má holt HTC víc čteček a paměťovek v zásobě a chce se toho zbavit a zároveň splnit požadavek MS. Nebo si vypočítali že je to prostě vyjde levněji, může tam být smlouva s dodavatelem karet, cokoliv. Ale že by to byl důvod proč si nekupovat telefon s WP7, to mi přijde hloupé. Naopak, byl bych rád že je tam něco co třeba půjde snadno hacknout a rozšířit tím funkce, když Siemens kdysi u modelu SX1 umožnil takování procesoru a výměnu 16MB RAM modulu za 32MB a další hacky, tak lidé taky zrovna naštvaní nebyli. Nic to prostě neznamená... Já jsem nějaký rok používal telefony Siemens, zkoušel jsem Symbian OS, měl jsem pak třetí PDA s Windows Mobile (5, 6 a 6.1) a předtím i 2003SE a 2002, a teď jedu na BlackBerry a objektivně si myslím že to taková hrůza není a ta platforma mně docela zajímá. MS podle mně časem stejně poleví, protože s takovou uzavřeností jakou prezentuje má naprosto nulové šance. Když ne MS, tak XDA-Developers :-)
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

HTC HD7: Jak se dostat ke slotu na paměťovou kartu?

Příspěvek od Paulos »

htcjirka:
1) To je otázka našponovaná tak, abych odpověděl, že žádné. :roll: Ale stejně bych mohl říct: skoro všechny - díky způsobu ovládání, seřazení informací, vzhledu atakpodobně. Ale je to velmi subjektivní.
2) Přiznám se rovnou, že UIQ jsem nikdy neznal, takže jsem si teď rychle něco nalistoval a dospěl k překvapivému závěru: UIQ byl určen pro ovládání stylusem. Pokud chceme něco porovnávat, musí to být ze stejné nebo aspoň velmi podobné kategorie. A říká se, že dnešní telefony jsou už spíše zase pro hloupé než chytré. Dle mého je to tak mezi.
vaseks0001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 218
Registrován: pon črc 06, 2009 14:08
Zařízení: HTC HD2

HTC HD7: Jak se dostat ke slotu na paměťovou kartu?

Příspěvek od vaseks0001 »

Nechapu vas asik nikdo kdo tady psal kritiku na WP7 nemel v ruce zarizeni ktere jede pod timhle systemem a uz nadavate jak je to na h***o! To same jak se furt srovnava WM, WP7 s Androjdem fakt des! Jak bude tenhle system se u nas prodavat a budete ho drzet v ruce tak pak nadavejte.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

HTC HD7: Jak se dostat ke slotu na paměťovou kartu?

Příspěvek od htcjirka »

To Paulos:System UIQ ani neznas a presto napises ze to byl kec.Navic v mem porovnani neslo o porovnani systemů ale o zacatek zaniku diky inovaci.Kde tuto platformu taky inovovali a dopadlo to spatne.Priste si neber do pusy veci ,ktere jsi ani nikdy nepouzival a nic o nich krome vyhledani v google nevis.
Ani na aplikace si nedokazal odpoved.Ano vsnichni touzi po obrovskych ctvercich a fontu velkemu tak ze se ani nevejde na obrazovku v nekterych mistech :tlem: to je opravdu unikat.To mas pravdu to na jinych zarizenich nenajdu ani hledat nechci.
Ja jsem si jiz s WP7 hral na jednom ze srazu fanousku platformy WM a opravdu tohle ne.
vaseks0001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 218
Registrován: pon črc 06, 2009 14:08
Zařízení: HTC HD2

HTC HD7: Jak se dostat ke slotu na paměťovou kartu?

Příspěvek od vaseks0001 »

htcjirka píše:Jine systemy me nabidnou rozhodne vice nez WP7.Temer 7 let jsem daval prostor vyhradne WM a tohle rozhodne neni inovace nybrz krok daleko zpet.Tech omezeni uz se objevilo az prilis,navic obrovsky font,plytvani s mistem.Skoro by se dalo rici ze z chytreho systemu udelali hloupy.
Millenium - kazdy mame svuj nazor,stejne i tak tvuj nazor me muze prijit jako placani blbosti.
A ty uz mas zarizeni s WP7 ze tohle dokazes rict? A take vis proc tohle MS takhle omezuje? Asi jen tak pro nic za nic to neomezuje neco v tom bude.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

HTC HD7: Jak se dostat ke slotu na paměťovou kartu?

Příspěvek od htcjirka »

Jeden den me bohate se zarizenim s WP7 stacil :roll:
Jasne ta omezeni maji totiz velky potencial.Ty jsi me pobavil s tim - neco v tom bude :lol:
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC HD7: Jak se dostat ke slotu na paměťovou kartu?

Příspěvek od Radek Hulán »

Milan Pištělka píše:To je neuvěřitelné. Další hřebík do rakve WP7.
Divná logika. "Do rakve" HD7 možná, ale těžko WP7 ;) Microsoft nepřikazuje HTC, že karta -nesmí- být uživatelsky přístupná.

Osobně počkám na další etapu WP7 zařízení, ale není důvod nadávat MS za rozhodnutí HTC.

A WP7 úspěšné rozhodně budou - jsou hezké a sázejí na feeling. Podobně jako iPhone (akorát WP7 jsou ještě hezčí a rychlejší). To masám stačí.
vaseks0001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 218
Registrován: pon črc 06, 2009 14:08
Zařízení: HTC HD2

HTC HD7: Jak se dostat ke slotu na paměťovou kartu?

Příspěvek od vaseks0001 »

htcjirka píše:System UIQ ani neznas a presto napises ze to byl kec.Navic v mem porovnani neslo o porovnani systemů ale o zacatek zaniku diky inovaci.Kde tuto platformu taky inovovali a dopadlo to spatne.Priste si neber do pusy veci ,ktere jsi ani nikdy nepouzival a nic o nich krome vyhledani v google nevis.
Ani na aplikace si nedokazal odpoved.Ano vsnichni touzi po obrovskych ctvercich a fontu velkemu tak ze se ani nevejde na obrazovku v nekterych mistech :tlem: to je opravdu unikat.To mas pravdu to na jinych zarizenich nenajdu ani hledat nechci.
Ja jsem si jiz s WP7 hral na jednom ze srazu fanousku platformy WM a opravdu tohle ne.
Ses si tak jistej ze UIQ neznam? A ty vis proc tohle MS dela? Ja si myslim ze vzhled tohoto OS je velmi originalnia povedeny. Uz se konecne nebude mluvit jak MS kopiruje vzhledy od iPhone nebo ci dokonce Android.
htcjirka píše:Jeden den me bohate se zarizenim s WP7 stacil :roll:
Jasne ta omezeni maji totiz velky potencial.Ty jsi me pobavil s tim - neco v tom bude :lol:
Ano ty me take a to dost! Ty vis proc to tak je? Nebo jestli to takhle na dobro bude?

-- doplnění předchozího příspěvku (čtv říj 28, 2010 13:45) --

.: Radek Hulán:. Plne stebou souhlasim
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

HTC HD7: Jak se dostat ke slotu na paměťovou kartu?

Příspěvek od htcjirka »

Ses si tak jistej ze UIQ neznam
Tato odpoved nebyla na tebe,ale na Paulose a za druhe ,kdyz vysel prvni UIQ SE P800 bylo ti jedenact,to jsi si urcite nehral s P800.
vaseks0001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 218
Registrován: pon črc 06, 2009 14:08
Zařízení: HTC HD2

HTC HD7: Jak se dostat ke slotu na paměťovou kartu?

Příspěvek od vaseks0001 »

Aha sorac ja myslel ze to bylo na me. Jo to mas pravdu to jsem jeste nic takoveho neznal:-)
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

HTC HD7: Jak se dostat ke slotu na paměťovou kartu?

Příspěvek od Paulos »

vaseks0001: To s UIQ nejspíš nebylo na tebe.
htcjirka: Kec to byl proto, že tyto případy jsou prostě nesrovnatelné. Zatímco u UIQ 3 se SE nejspíš poměrně jasně seknul a bylo to spíš v objektivní než subjektivní rovině (čili že ten nový systém a zařízení byly jasně horší), u WP7 to říct nemůžeš, neboť se ti prostě nelíbí (a taky nejsi sám), zatímco spoustě ostatních lidí ano. Nehledě na odlišný způsob ovládání.
A pokud teda chceš nějaké aplikace, co se mi líbily, tak můžu začít: Netflix, Twitter, IMDb, dále pak vypadají velmi slibně RSS čtečky typu Flux nebo Newsroom (jednu čtečku sám vyvíjím :wink: ). Bohužel skutečné zařízení jsem v ruce neměl. Mám tu ale odemčený emulátor a jsem v kontaktu se dvěma lidi, co jej mají :)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

HTC HD7: Jak se dostat ke slotu na paměťovou kartu?

Příspěvek od htcjirka »

Ja uz skutecne zarizeni s WP7 mel,takze proto hodnotim,ono kdyz se clovek podiva i do zahranicnich diskuzi tak je to spise zatim odliv fanousku od puvodni platformy WM ze zklamani WP7.Samozrejme ze se i najdou priznivci teto platformy,budiz jim to prano.
Paulos
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Příspěvky: 439
Registrován: úte čer 17, 2008 17:06
Zařízení: Nokia Lumia 925, 32 GB
Kontaktovat uživatele:

HTC HD7: Jak se dostat ke slotu na paměťovou kartu?

Příspěvek od Paulos »

Radek Hulán píše:
Milan Pištělka píše:To je neuvěřitelné. Další hřebík do rakve WP7.
Divná logika. "Do rakve" HD7 možná, ale těžko WP7 ;) Microsoft nepřikazuje HTC, že karta -nesmí- být uživatelsky přístupná.
Vždyť to říkám...
htcjirka píše:Ja uz skutecne zarizeni s WP7 mel,takze proto hodnotim,ono kdyz se clovek podiva i do zahranicnich diskuzi tak je to spise zatim odliv fanousku od puvodni platformy WM ze zklamani WP7.Samozrejme ze se i najdou priznivci teto platformy,budiz jim to prano.
Podivné, já zatím vidím spíše pozitivní reakce. Jde o to, kam se podíváš. Doplnění 2: negativní hlasy se projeví vždy daleko více, vždycky to tak bude ;)
cryingfreeman
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 238
Registrován: sob říj 17, 2009 11:22
Zařízení: Samsung Galaxy

HTC HD7: Jak se dostat ke slotu na paměťovou kartu?

Příspěvek od cryingfreeman »

Radek Hulán píše:
Milan Pištělka píše:To je neuvěřitelné. Další hřebík do rakve WP7.
Divná logika. "Do rakve" HD7 možná, ale těžko WP7 ;) Microsoft nepřikazuje HTC, že karta -nesmí- být uživatelsky přístupná.
no to by som isto netvrdil, oni to tak výrobci mali vraj od MS dané, až neskôr asi MS trochu ustupil, a keď bol HD7 projektovaný už pred pol rokom narozdiel od toho Samsungu, tak už to nemohli zmeniť..pochybujem, že by v HTC boli tak blbí, keď to tak doteraz na wm ani androide nerobili

WP7 podľa mňa bude mať úspech, nie preto aký je, ale MS to už nejako zariadí...stačí si pozrieť ako si zabezpečilo výobcov už pri uvedení(aj vďaka pohrozeniu súdom kvôli androidu), developerov atd.. a ľudia na slovo Windows stále počujú, keď sa pridá ešte Xbox....
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Příspěvky: 992
Registrován: čtv led 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

HTC HD7: Jak se dostat ke slotu na paměťovou kartu?

Příspěvek od Radek Hulán »

htcjirka píše:spise zatim odliv fanousku od puvodni platformy WM ze zklamani WP7
A to je dobře nebo špatně? Uživatelská základna WM6 jsou jednotky procenta "uber-geeks", WP7 je úplně jiná cílová skupina (stejná, jako má iPhone). Pro mě osobně je (zatím?) WM6 lepší než WP7, ve WP7 mi chybí funkce (a skvělá grafika a ovládání to nenahradí), ale to neznamená, že WP7 je špatné obecně. Vůbec ne. Cílovka a recenze WP7 jsou hodně nadšené.

WM6 jsou tržní neúspěch, přestože funkčně jsou i v 10/2010 nejlépe vybavený operační systém pro mobily.

Pokud na to jde WP7 jinak, je to z pohledu akcionářů MS dobře. A já jen osobně doufám, že další verze WP7 doplní i ty funkce, které na WM6 máme rádi :)
Tom_82
nováček
nováček
Příspěvky: 37
Registrován: pon lis 03, 2008 15:55
Zařízení: Samsung Galaxy S

HTC HD7: Jak se dostat ke slotu na paměťovou kartu?

Příspěvek od Tom_82 »

Ve všem souhlasím s "HTCJIRKA"..

Rád bych ještě dodal, že Android je proto tak úspěšný, protože je SVOBODNÝ. To se v případě "diktatury" ze strany Microsoftu zrovna říct nedá.. Výrobci se musí držet vysokými minimálními požadavky na HW - v konečné fázi se pak jedná spíše o high-endy, jejichž cena se pohybuje nad 10 tisíc. Tohle zrovna "masy" nepřitáhne..

Po SW stránce je to podobné - výrobci do systému nesmějí nijak zasahovat (pouze svými "huby").. Windows Phone 7 považuji za špatně odvedenou práci - čekalo se na něj skutečně dlouho, slýchali jsme neustálé odkládání a nejisté informace. A dočkali jsme se toho, že po takové době tento systém umí "jen" 5 jazyků (anglicky, německy, francouzsky, španělsky a italsky), nepodporuje paměťové karty, multitasking, v těchto končinách ani market....a kdo ví, čeho se ještě dočkáme v praxi..

K tomu všemu přišlo HTC slavnostně s modelem HD7 - což je jen špatně ořezaná HD2 s "vyhovujícím" počtem 3 HW tlačítek, s cenou kolem 14.000,-Kč!! Když si to vše zrekapituluji, tak za tohle by ty peníze dal jedině zaslepený šílenec do Microsoftu a jeho produktů.. :roll:
vaseks0001
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 218
Registrován: pon črc 06, 2009 14:08
Zařízení: HTC HD2

HTC HD7: Jak se dostat ke slotu na paměťovou kartu?

Příspěvek od vaseks0001 »

Radek Hulán píše:
htcjirka píše:spise zatim odliv fanousku od puvodni platformy WM ze zklamani WP7
A to je dobře nebo špatně? Uživatelská základna WM6 jsou jednotky procenta "uber-geeks", WP7 je úplně jiná cílová skupina (stejná, jako má iPhone). Pro mě osobně je (zatím?) WM6 lepší než WP7, ve WP7 mi chybí funkce (a skvělá grafika a ovládání to nenahradí), ale to neznamená, že WP7 je špatné obecně. Vůbec ne. Cílovka a recenze WP7 jsou hodně nadšené...
presne tak mas naprostou pravdu. Souhlasim
janac_marek
smartguru
smartguru
Příspěvky: 629
Registrován: úte čer 08, 2010 9:44
Zařízení: Lumia 950XL, S7 Edge, iPhone 7

HTC HD7: Jak se dostat ke slotu na paměťovou kartu?

Příspěvek od janac_marek »

Microsoft ale u WP7 asi tak skoro nesprístupní tak otvorený multitasking ako má Android a WM 6.x.
Mne je tento systém veľmi sympatický, ale je ešte v plienkach a preto idem tento rok radšej do Androiudu a iOS.
Uvidíme čo o rok/dva.

Čo sa kariet týka, nejedná sa o žiaden výmysel HTC. Jednoducho Microsoft dal jasné nariadenie, aby nebola karta užívateľský vymeniteľná. Dôvod je celkom pochopiteľný. Aby si bežná lamka nemohla vybrať kartu a nečudovala sa potom, prečo jej mobil poriadne nešlape.
Tiež si myslím, že by výrobci mali integrovať pamäť priamo na dosku (ale nie také smiešne kapacity, ako robia v týchto prvých verziách telfónov). K tomu by mohla byť pod baterkou doplňujúca microSD karta, ktorú tam môže user dať a v príade jej výmeny by bol povedzme nutný hard reset.

A že prečo MS nechce aby boli karty vymeniteľné? Ako som napísal, lamy sa v tom nemajú čo hrabať, aby potom nešírili okolo seba info, že Windows Phone nešlape a blbne (lebo by porobili s kratou v PC blbosti).
Odpovědět

Zpět na „HTC HD7“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti