Anketa - aku rom pouzivate vo svojom diamond-e???

Diskuze o komunikátoru HTC Touch Diamond (MDA Compact IV)

Aku verziu ROM mate vo svojom Diamond-e???

1.37 oficial (alebo brandovana)
2
3%
1.93 oficial (alebo brandovana)
18
23%
2.03 oficial (alebo brandovana)
8
10%
Eržika
36
45%
Duttys ROM
11
14%
udK_Syrius ROM
2
3%
DIB Diamond ROM
0
No votes
Shaks.P ROM
0
No votes
CT's ROM
0
No votes
Vic Diamond ROM
3
4%
 
Total votes: 80

tom-cz
nováček
nováček
Posts: 26
Joined: Fri Jan 16, 2009 20:09
Zařízení: HTC Touch Diamond
Location: Jihlava

Anketa - aku rom pouzivate vo svojom diamond-e???

Post by tom-cz »

to jozin:
matelkoxxl to zkomplikoval, prostě stiskni a drž ty tlačítka co jsem psal a dej softreset (tlačítka stále držíš). jak naběhne bootloader tak je můžeš pustit, hned naběhne flashování a jak skončí tak provedeš další reset. Asi by to šlo jak píše matelkoxxl, softreset a hned stisknout a držet ty tlačítka. U mého postupu máš jistotu že nic "neprošvihneš" :-)
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Posts: 616
Joined: Sun Aug 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Location: Košice

Anketa - aku rom pouzivate vo svojom diamond-e???

Post by matelkoxxl »

to tom-cz - tuto ma presny postup z threadu xda o vic-ovej romke.
1. open from your PC the rar or zip archive and extract only the BIG .nbh file
2. rename as DIAMIMG.NBH
3. copy the renamed file into the root dir of your "Storage Card" or "Internal Storage" (the one of 4Gb... NOT to the internal phone memory!)
4. reset your device and within 3 seconds push together the Vol_Down + Back button (the one on the right above the hangup button) and keep pressed until the boot loader appears (the one with the color stripes)
5. soon as you see the bootloader stop to press those poor buttons
ako vidis,tak najprv spravit soft-reset a po stlaceni SR mas casu kludne stlacit tie 2 tlacitka.komplikovanejsie je praveze to drzanie tychto dvoch a zaroven robit aj SR...
tom-cz
nováček
nováček
Posts: 26
Joined: Fri Jan 16, 2009 20:09
Zařízení: HTC Touch Diamond
Location: Jihlava

Anketa - aku rom pouzivate vo svojom diamond-e???

Post by tom-cz »

Pravda, je to komplikovanější. Narazil jsem na tenhle postup tak ho používám, chtělo to trochu cviku ale už to zvládám držet+SR :-)
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 294
Joined: Tue Nov 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Location: Praha
Contact:

Anketa - aku rom pouzivate vo svojom diamond-e???

Post by jozinzbazin »

To matelkoxxl a tom-cz: tak díky vám, se cítím jako menší lama. Jel jsem dle návodu a podařilo se :-D .
Díky za radu a pomoc.
JZB
tom-cz
nováček
nováček
Posts: 26
Joined: Fri Jan 16, 2009 20:09
Zařízení: HTC Touch Diamond
Location: Jihlava

Anketa - aku rom pouzivate vo svojom diamond-e???

Post by tom-cz »

Není zač, hlavně že se flash povedl!
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Posts: 616
Joined: Sun Aug 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Location: Košice

Anketa - aku rom pouzivate vo svojom diamond-e???

Post by matelkoxxl »

jj hlavne, ze sa ti to podarilo. dufam, ze budes spokojny s tou rom,aspon ja som zatial.aj ked som tf3d vypol a nahodil spb ms3,ta rom sa mi fakt paci a je dobre spravena...
quest987
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 56
Joined: Fri Dec 12, 2008 22:20
Zařízení: Blackberry Bold 9790

Anketa - aku rom pouzivate vo svojom diamond-e???

Post by quest987 »

pouzivam Erziku v5 ,je super ,,,rychla ,stabilni,je tam vse co potrebuji,libi se mi,jen me trosku trapi vydrz ,,ale stim asi nic nenadelam
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 294
Joined: Tue Nov 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Location: Praha
Contact:

Anketa - aku rom pouzivate vo svojom diamond-e???

Post by jozinzbazin »

To matelkoxxl: od počátku, co mám diamonda, mám vypnuté TF a používám výhradně SPB Shell, takže teď tomu nebude jinak :tlem: . Kombinace je to vynikající.
JZB
All.Os
smartguru
smartguru
Posts: 529
Joined: Mon Jan 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

Anketa - aku rom pouzivate vo svojom diamond-e???

Post by All.Os »

TF3D je podle me lepsi. Akorat si ho clovek musi prizpusobit podle sebe. Opravdu je pro me prace s nim nejefektivnejsi a nejpohodlnejsi ze vsech vyzkousenych nastavbovych rozhrani.
MrQuick
nováček
nováček
Posts: 6
Joined: Tue Apr 08, 2008 9:10
Zařízení: HTC Touch Diamond

Anketa - aku rom pouzivate vo svojom diamond-e???

Post by MrQuick »

Diamonda jsem pořídil s ROM 1.93 a počeštěním od SunnySoftu. Vzápětí jsem ale flashnul ofiko 2.03 WWE a tu používám. Lokalizace mi nechybí, jen jsem si nahrál wizaardovu upravenou HTC klávesnici s QWERTZ layoutem, která dokonce přidala českou T9 a funguje výborně. Po několika úpravách TF3D jsem mu přišel na chuť a používám ho s výjimkou kontaktů, které jsem nahradil prográmkem iContact.

Jediné co se mi nepodařilo uspokojivě přimět k činnosti je mail. To je ale nejspíš způsobeno faktem, že mám schránku na Centrum, se kterou údajně není optimální spolupráce. Celkem rád bych věděl, jestli má někdo se schránkou na Centrum stahovanou přes POP3 dobré zkušenosti. Mě funguje stahování mailů z této schránky asi jako moderní dvoutaktní třívalcový motor Wartburg pracující na principu náhodných výbuchů.
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 294
Joined: Tue Nov 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Location: Praha
Contact:

Anketa - aku rom pouzivate vo svojom diamond-e???

Post by jozinzbazin »

To matelkoxxl: Na té ROMce mě štvou dvě věci
a) po soft resetu mi nejprve naběhne stránka kalendáře a až když ji zruším, tak teprve naběhne klávesnice pro
zadání PINu :evil:

b) je tam integrovaná vynikající klávesnice, ale ukrutně mi vadí T9. Nenašel jsem způsob, jak ji vypnout :twisted:

Nemáš nějakou radu? Díky předem.
JZB
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Posts: 616
Joined: Sun Aug 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Location: Košice

Anketa - aku rom pouzivate vo svojom diamond-e???

Post by matelkoxxl »

ten calendar stval aj mna,ale robilo mi to len par dni a potom to nejako zmizlo...skus pozriet do adresara po spusteni co tam mas vsetko.viem ze aj odtial som nejake veci mazal...
a to t9 sa riesi v oficialnom threade na xda,ale zatial nikto neprisiel s lepsim napadom ako ja :oops:
skus spravit toto - start-settings-personal-input-input method (touch input) a options. potom XT9 settings a zasktni Word completion in ABC mode only.zatial je to jedine riesenie...
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 294
Joined: Tue Nov 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Location: Praha
Contact:

Anketa - aku rom pouzivate vo svojom diamond-e???

Post by jozinzbazin »

To matelkoxxl: tak jsem jel podle Tvého návodu a ten kalendář se mi nepodařilo vyzmizíkovat, protože všechny položky "po startu" kromě doinstalovaného dialeru a SPB mobile shell NEJDOU vymazat. Ale nic o kaledáři tam není. No nevadí, ten SR zas tak často nedělám, takže budu spoléhat na to, že mi to taky po pár dnech SAMO zmizne jako Tobě :lol:

No a ta T9 na klávesce fakt zmizela. Zrušil jsem nejdříve dle Tvé rady a ono to fungovalo. Tak jsem zrušil i ostatní zaškrtnuté položky a běží to dle mých představ, tak už nebudu dále špekulovat "jako zlatnický učeň" :-D .
Děkuju za pomoc.
JZB
platon
nováček
nováček
Posts: 23
Joined: Mon May 04, 2009 6:37
Zařízení: HTC HD2, HTC Diamond 1, Omnia 2

Anketa - aku rom pouzivate vo svojom diamond-e???

Post by platon »

Ja mam erziku,, ale pred tym som mal duttyho tak uvazujem ze sa vratim k nej....alebo nejaku inu,, erzika neni zla, ale neviem ci len mne strasne zere baterku.. ked porovnam duttyho a erziku tak je to asi o tretinu co mi vydrzi kratsie baterka pri erzike..inak by bola aj spokojnost.......

len skoda, ze je pre mna maximalne zbytocne touchflo vo vsetkych romkach a neda sa vypnut posvietenie tlacitok ako na LG KS20......

Ak by ste vedeli o nejakej romke (nenahneval by som sa ak ceskej, alebo slovenskej :-))co nema TouchFLO mohli by ste dat link....

Diik
All.Os
smartguru
smartguru
Posts: 529
Joined: Mon Jan 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

Anketa - aku rom pouzivate vo svojom diamond-e???

Post by All.Os »

O jedne vim: Erzika.
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Posts: 616
Joined: Sun Aug 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Location: Košice

Anketa - aku rom pouzivate vo svojom diamond-e???

Post by matelkoxxl »

no ja som mal aj duttyho,teraz mam vic-ovu,ale tiez hladam nejaku bez tf3d,kedze mam nahodeny aj tak spb ms3.erziku nejako nexcem davat,a ta od vica je dobra,lebo je tam celkom novy build os,ale obsahuje tf3d a bez toho ju asi vic nespravi :-(
jozinzbazin
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Posts: 294
Joined: Tue Nov 18, 2008 18:32
Zařízení: HTC Desire
Location: Praha
Contact:

Anketa - aku rom pouzivate vo svojom diamond-e???

Post by jozinzbazin »

To matelkoxxl: v některém předchozím příspěvku jsem uvedl, že mám ROM 3.7 od VICe, na kterou jsem přešel z jeho verze 3.5. Nějak jsem si na tu 3.7 nezvyknul, furt mi něco vadilo. A vzhledem k tomu, že TF nemusím, instalnul jsem si Eržiku bez TF. Jsem ještě pořád ve zkušebním stádiu (asi týden), ale musím uznat, že je LEPŠÍ než ROM od VICe. Měl jsem i DUTTYho, ale tahle je fakt nejlepší. Já bych Ti doporučil ji alespoň vyzkoušet. Možná bys mi dal za pravdu.
JZB
All.Os
smartguru
smartguru
Posts: 529
Joined: Mon Jan 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

Anketa - aku rom pouzivate vo svojom diamond-e???

Post by All.Os »

matelkoxxl wrote:...hladam nejaku bez tf3d,kedze mam nahodeny aj tak spb ms3.erziku nejako nexcem davat...
Ja ti ji nenutim :-) jen je to jedina vysoce stabilni ROMka bez TF3D se kterou jsem zatim mel tu cest...
matelkoxxl
smartguru
smartguru
Posts: 616
Joined: Sun Aug 10, 2008 9:51
Zařízení: SGS2, HTC HD2, HTC Touch Diamond
Location: Košice

Anketa - aku rom pouzivate vo svojom diamond-e???

Post by matelkoxxl »

no neviem,ale presiel som si topic o erzike a stale tam pisu nejake problemy,takze sa toho trochu bojim...
All.Os
smartguru
smartguru
Posts: 529
Joined: Mon Jan 05, 2009 21:20
Zařízení: Nokia Lumia 920

Anketa - aku rom pouzivate vo svojom diamond-e???

Post by All.Os »

Problemy maji jen lamy :tlem: (samozrejme bez urazky, delam si srandu). Ale vazne, zadne problemy nemam. Erziku jsem vyzkousel az po dlouhe dobe jeji existence po zklamani z mnoha ROMek (od tech nejznamejsich jako Duttyho, udk, Vic, az po malo zname, jako Pistonripper) a fakt mam pro ni jen chvalu. Je rychla, je lehka (a to i v tezke verzi, do ktere je vyborne integrovan WkTask), je stabilni. Na pate verzi jsem se podilel predprodukcnim testovanim, takze vim, ze Adow vsechny velke zadrhely vyladil a kdyz se objevi nejaky mensi, okamzite hleda reseni a bud vyda opravny CAB, nebo treba poradi upravu registru. Pokud ma nekdo vetsi problemy, tak je to jen kvuli nejakemu konkretnimu softu, pripadne kvuli jeho HW. Ale co ti budu povidat, jedina cesta, jak zjistit, jestli ti bude sedet, je vyzkouset ji.
Post Reply

Return to “HTC Touch Diamond”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest