Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Všeobecná diskuze o systému Windows Phone 8.1 (vlastnosti, jádro, buildy...)
Odpovědět
tslany
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 3070
Registrován: sob úno 24, 2007 9:56
Zařízení: Lumia 830, Lumia 435DS, Asus T100
Bydliště: Brno

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od tslany »

620 umí veškerý Glance, vč. textu, obrázku, proximity.
CageJ
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1134
Registrován: ned dub 21, 2013 11:19
Zařízení: Lumia 520.820,920,830

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od CageJ »

Video + Clock hub, update... snad Clock Hub uz je opraveny aby fungoval aj v nasom regione.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 12222
Registrován: úte úno 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Bydliště: Praha

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od htcjirka »

Video update probehl jiz včera..
godzilak
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 15, 2014 18:46
Zařízení: Lumia 920

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od godzilak »

Hele kluci, nevím jestli to tady už bylo, ale mám docela problém.... Krom toho že se mi telefon ukrutně vybíjí a baterka dýl jak deset hodin nevydrží jsem zjistil že mi nechodí potvrzovací SMS z banky (airbank, postovní sporitelna i mbank), docela bych potřeboval zaplatit složenky ... :DD
Uživatelský avatar
Dr.Y
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 05, 2013 21:44
Zařízení: Huawei P9 Lite White

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dr.Y »

Jo to mas asi zapnutou funkci blokovani neznamych ci skrytych cisel, najdes to v nastaveni jako filtr hovoru a sms ci tak nejak, a tam to vypnes v nabidce rozsirene. Rikam to z hlavy, je dost mozne ze se ty moznosti jmenuji trosku jinak, ale to je jedno, jde o to same.
godzilak
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 15, 2014 18:46
Zařízení: Lumia 920

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od godzilak »

Nějakej ten filtr zapnutej byl, i když já ho teda nenastavoval.... Ale každopádně zablokované hovory a SMS píše 0 ....

EDIT : Aha, tak cca pět minut po restartu telefonu mi začli zprávy chodit ... přišlo mi jich asi dvacet, koukám že za celý den, asi nějakej problémek .... :D
Uživatelský avatar
Dr.Y
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 05, 2013 21:44
Zařízení: Huawei P9 Lite White

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dr.Y »

Tak zkus tam vse povypinat a pak uvidis jestli byl zakopany pes v tomto.
godzilak
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 15, 2014 18:46
Zařízení: Lumia 920

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od godzilak »

No už to zase chodí, sice nevím proč se tomu nechtělo, ale asi nějaký menší problém na trase ....

Něco s tou baterkou, aby vydržela alespon jako dřív to se předpokládám neví co ? :)
Uživatelský avatar
Dr.Y
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 05, 2013 21:44
Zařízení: Huawei P9 Lite White

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dr.Y »

Vi, resilo se to tu dnes, vcera, vlastne se to tu resi posledni dobou casto :-D zalistuj postupne o par stranek zpet a uvidis.
godzilak
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 15, 2014 18:46
Zařízení: Lumia 920

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od godzilak »

Toho jsem se trochu bál .... :D Tak jdeme pročítat .... : )))
Uživatelský avatar
Dr.Y
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 05, 2013 21:44
Zařízení: Huawei P9 Lite White

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dr.Y »

Tak obecne mas tyto moznosti: povypinej vse co je mozne (aplikace na pozadi, gps, wifi,...), sleduj vydrz a postupne zapinanim vydrz sleduj a treba zjistis cim to je. Nebo proved hard reset a neobnovuj data a vse si nastav a nainstaluj nanovo nacisto. Samozrejme nic neni zarucene. A taky si sam sobe zodpovez, zda to neni treba tim, ze nyni po prechodu na 8.1 jeste neopadla "pocatecni nadsenost" a telefon tak zatezujez vice nez obvykle.
rufak
nováček
nováček
Příspěvky: 25
Registrován: pon dub 21, 2014 18:50
Zařízení: lumia 820

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od rufak »

CageJ píše:Video + Clock hub, update... snad Clock Hub uz je opraveny aby fungoval aj v nasom regione.
clock hub prebehol, ale stale po kliknuti padne :(
godzilak
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 15, 2014 18:46
Zařízení: Lumia 920

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od godzilak »

Dr.Y píše:Tak obecne mas tyto moznosti: povypinej vse co je mozne (aplikace na pozadi, gps, wifi,...), sleduj vydrz a postupne zapinanim vydrz sleduj a treba zjistis cim to je. Nebo proved hard reset a neobnovuj data a vse si nastav a nainstaluj nanovo nacisto. Samozrejme nic neni zarucene. A taky si sam sobe zodpovez, zda to neni treba tim, ze nyni po prechodu na 8.1 jeste neopadla "pocatecni nadsenost" a telefon tak zatezujez vice nez obvykle.
aplikace na pozadí nevím kde nastavit, nějak jsem to tam v tom poměrně širokém menu nenašel ... polohu jsem si vypnul a nastavil jsem si tet jen 2G, protože telefon je stejně 80% času připojen na wifi.... HR jsem dělal po pár dnech, protože ten telefon strašně blbnul ....
včera večer jsem to vyndal z nabíječky a ráno po prubuzení jsem měl 22%... :D přitom na tom telefonu nic neběželo .... nebo spíš teda nemělo běžet, ale něco tu baterku asi sežralo ... :)
Uživatelský avatar
Dr.Y
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 205
Registrován: pon srp 05, 2013 21:44
Zařízení: Huawei P9 Lite White

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Dr.Y »

Tak najdi v menu aplikaci Spořič/Šetřic baterie (nevim jak je to presne prelozeno, protoze pouzivam telefon v anglictine) a tam uvidis co jak zatezuje baterku, a taky tam muzes u nekterych app zakazovat ci povolovat beh na pozadi.
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Cheetah007 »

Aplikace na pozadi najdes v sporici baterie v tom seznamu doporucuji sporic jako ulohu vypnout me to dost pomohlo.
Pak vypni inteligentni wifi a dalsi viz predchozi stranky a hlavne po updatu z wp8 na 8.1 doporucim HR.
godzilak
nováček
nováček
Příspěvky: 10
Registrován: úte dub 15, 2014 18:46
Zařízení: Lumia 920

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od godzilak »

No inteligentní wifi jsem myslím vypnul ... spořič baterie jsem ani nezapínal ... v tom využití vidím, ale jen využití v nedávné době ne aktuální .... takže to je taky takový celkem na nic, když ani nevím kdy ta aplikace tak žrala .... :D Mě to tetko ukazuje u jedný obrovskej proužek, ale ta aplikace je už dvě hodiny vypnutá (i podle spotřeby, kdyby vypnutá nebyla sežralo by to podstatně víc)
No tetko jsem toho povypínal poměrně dost, tak se uvidí, ale tohle jsem všecko na W8 neřešil, měl jsem všecko pozapínaný a baterka vydržela minimálně den v klidu, uvidíme zítra po těhle nastaveních jak to bude držet ;)
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Cheetah007 »

To je pravda ja u wp8 taky nic nenastavoval a vydrz byla v normalu.
V Nastaveni/Sporic baterie/vyuziti mas u toho co bezi na pozadi malym sedym pismem povoleno, urcite mrkni zda je u sporic baterie nepovoleno.
Me na pozadi bezi messenger,onedrive, baterie od artura semenova (nejlepsi co znam k monitorovani spotreby) a pocasi od ms u kazdeho je ten ukazatel malinky tak 1mm takze basti fakt nepatrne.
U nekterych sys funkci a aplikaci beh na pozadi nelze ovlivnit ale toho jsi si jiste vsimnul.

V nastaveni wifi kde mam tu inteligentni vypnutou, jsem take odskrtnul v spravovat obe dostupne volby.
Tade
smartguru
smartguru
Příspěvky: 604
Registrován: sob bře 09, 2013 11:14
Zařízení: Lumia 950
Bydliště: Trutnov

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Tade »

Pokud máš proužek přes celou obrazovku (jakože to žere maximum), tak to jsem měl taky. U několika aplikací i když jsem je vůbec nepoužíval a zakázal běh na pozadí. Po Hard Resetu to už ukazuje korektně.
Uživatelský avatar
amentma
častý přispěvatel
častý přispěvatel
Příspěvky: 162
Registrován: stř črc 15, 2009 8:01
Zařízení: Galaxy S8, iPhone 7, zvysky Lumie, ...

Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od amentma »

Neviem ci sa to tu uz preberalo, nenasiel som... Mam 2 negativne postrehy z testovania 8.1 a chcem sa opytat, ci sa to stalo aj niekomu inemu:

- dvakrat za tyzden sa mi stalo, ze telefon nesiel odomknut (L920), nereagoval digitizer ani senzorove tlacidla. Hw tlacidla sli, ale nic mi to nepomohlo, akurat som mohol fotit. Skusal som to par minut, rozne kombinacie a poradie stlacania a nic. A o nejaky cas som to skusil znova a uz to islo... Tak rozmyslam ci to moze byt tym updatom alebo strajkuje hw.

- druha vec: ked som isiel autom, telefon sa automaticky sparoval s radiom a vo wp8 stacilo prepnut zdroj hudby na bt audio, a telefon sam pustil aplikaciu Hudba, aj ked nebola predtym pustena, teda nebezalo to ovladanie hudby na pozadi. Teraz sa bt tiez spoji, ale ked nie je pustena v mobile hudba tak ju telefon sam nespusti, musim to spustit rucne na telefone. Za jazdy je to dost otravne :)
Uživatelský avatar
Cheetah007
smartmaniak
smartmaniak
Příspěvky: 1099
Registrován: úte úno 09, 2010 15:28
Zařízení: Sony Xperia M2, iPad Mini 32GB

Re: Windows Phone 8.1: Všeobecná diskuze

Příspěvek od Cheetah007 »

Ohledne rychleho vybijeni baterie je diskuze zde http://answers.microsoft.com/en-us/winp ... a2a06185c9" onclick="window.open(this.href);return false; ci neco i tady http://www.reddit.com/r/windowsphone/co ... tery_life/" onclick="window.open(this.href);return false;

EDIT:
Dotaz, v nastaveni/inteligentni data je pod textem sedym fontem zobrazen počet mb data ci wifi, vynulovat to beznym způsobem ani v stejnojmenné aplikaci nejde, reseni je jen nastavit jine datum např o rok dopředu pak se to vynuluje ale když nastavim zpět aktuální datum je to tam zase.
Taková drobnost oddělena hlasitost ke fajn ale na regulaci co je u android zatím nemá...
Je to vyzváněni +oznámení a média +aplikace to je přínosné ale když mam vyzvaneni na 9/10 a aktivní zvuk kláves na který jsem si dost zvyknul je klapání dost hlasité tohle by jeste chtelo oddělit.
Odpovědět

Zpět na „Windows Phone 8.x“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů