HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Diskuze o levných telefonech HTC 8X a HTC 8S s operačním systémem Windows Phone 8
Post Reply
Jonáš Wenzl
nováček
nováček
Posts: 25
Joined: Tue May 24, 2011 21:54
Zařízení: Samsung

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by Jonáš Wenzl »

Není nad kabel:) nevim co je na tom nenormarniho.
cateye
nováček
nováček
Posts: 6
Joined: Thu Jan 03, 2013 20:43
Zařízení: HTC 8S

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by cateye »

Jasné že mám internet,len cez kábel a do klasického PC, wi-fi som nepotreboval.... Ja zas nechápem prečo nie je možnosť stiahnuť ak chcem tie mapy inak do smartphone ako cez wi-fi! Uznáš že to je ozaj blbost to takto vymysliet....
matoman
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1163
Joined: Sat Nov 10, 2007 11:56
Zařízení: Nokia Lumia 920

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by matoman »

je to blbost, s WP7.x este fungovalo to, ze clovek pripojil k mobil k zune a net tiekol do mobilu kablom a vtedy sa dali stiahnut vacsie hry a spol. S WP8 netusim ako to a ci to so Zune, pripadne s tym novym programom funguje...
cateye
nováček
nováček
Posts: 6
Joined: Thu Jan 03, 2013 20:43
Zařízení: HTC 8S

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by cateye »

To veru je, netuším ako to majú nokie s wp8, ale keď som mal nokie so symbianom tak si ju pripojil kablom k pc a na kartu si si posťahoval všetky mapy. Symbian toto mal 100x lepšie vyriešené...
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by htcjirka »

Tady se od Symbianu odpoutej,ve WP8 i na Nokiich s WP8 je vsechno jinak,je to uzavrenejsi system nejen z duvodu bezpecnosti,zarucene rychlosti a stability.
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 311
Joined: Fri Jul 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Location: Praha

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by Davedroid »

Ahoj, tak mam X8 doma na zkousku. Prekvapil me prijemny displej.jinak Design a pocitove v ruce moc prijemny stroj.
Prosim, mam dva dotazy:
pri multitaskingu, kdyz podrzenim sipky vlevo dole vyvolam otevrene aplikace, myslel jsem, ze lze prejetim prstu aplikace uzavrit jednotlive. Lze to? U mne to nejde. Jedine je mohu zavrit neustalim mackanim sipky zpet, az se dostanu jen na otevrenou domovskou obrazovku a ostatni aplikacebjsounzavrene.
Lze vypnout vibraci pri stisku zakladnich tlacitek dole? Maji vibracni odezvu u pri vypnute vibraci a vypnute vybraci klaves:-(
Diky
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by htcjirka »

Ne,vibrace hw talcitek pod displejem vypnout nelze.Proc by jsi neustale aplikace zaviral?Tohle nesjou Windows Mobile ci Android.
Ona stejne vetsina aplikaci je zmrazena na pozadi,tudiz nezatezuje baterii ani nebere systemove prostredky.
A pro dobry pocit v nastaveni - aplikace - ulohy na pozadi si muzes zablokovat vsechny nedulezite aplikace, ktere maji povoleny beh pozadi a mohly by tak uzirat baterii ci prostredky a hlidat to nemusis.Tlacitkem zpet jen vyvolas aplikace naposledy spustene.Neni potreba je zavirat.
koblihjr
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 106
Joined: Sun Oct 09, 2011 7:43
Zařízení: HTC 8X

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by koblihjr »

Máš pravdu v tom, že pokud by multitasking Microsoft nechtěl, nedával by tam možnost rychle přepnout aplikace dlouhým přidržením klávesy "zpět". Vypnout aplikaci je možné pouze neustálým držením klávesy zpět a osobně si myslím, že nebude trvat dlouho a s nějakým updatem přijde funkce, kdy "x" danou aplikaci uzavře. Všechny ostatní systémy to tak mají a není důvod, aby šel MS proti proudu. Každopádně to v současné situaci jinak vypnout nejde.
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 311
Joined: Fri Jul 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Location: Praha

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by Davedroid »

Diky. Nestezuju si:-) WP se mi libi, jen dohledava, nektere drobnosti a kdez nejde tak nejde:-)
Jeste jednandrobnost, pri sms mi vyskoci nahore v jakobyliste notifikace, kde je videt cela sms. Lze to vypnout? Aby mi proste jen pipla sms a nazamce ne obrazovce bylo 1sms plus pak nanikone aplikace (oboje uz mam nastaveno) a nechodila mi ta sms v horni liste? Diky
Jo a v widgetu kalendare nezlze nastavit, aby bylo videt vic nez jen nasledujici udalost, ze? To uz se tu psalo tusim. Diky
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by htcjirka »

Všechny ostatní systémy to tak mají a není důvod, aby šel MS proti proudu. Každopádně to v současné situaci jinak vypnout nejde.
Microsoft sel cestou iOS,zmenu necekej,neni potreba zavirat,kdyz je aplikace zmrazena a je pak diky k tomu k ni rychly pristup + to nezere systemove prostredky ani baterii.X tlacitko uz se nevrati ani do blizke budoucnosti,to ti mohu zarucit..
pri sms mi vyskoci nahore v jakobyliste notifikace, kde je videt cela sms. Lze to vypnout?
Nelze
o a v widgetu kalendare nezlze nastavit, aby bylo videt vic nez jen nasledujici udalost, ze?
Porid si Week View,vynikajici aplikace co se za tech par drobnych opravdu vyplati a doplni chybejci funkce.Tak mel kalendar vypadat v zakladu.Je samozejme v cestine.
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 311
Joined: Fri Jul 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Location: Praha

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by Davedroid »

Tak zatim po prvotnim seznamovani se, OS skvely, X8, take povedyny, jedine co mne netesi je fotak ve srovnani s SG3. Co jsem mel SG3, tak jsem temer nefotil nicim jinym, vystacilo. Ale x8 ma ve srovnani dost neostre fotky jako v oparu. A to doostruju, jak to jen jde:-( a co jsem cetl tak l920 na tom bude podobne.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by htcjirka »

Po udpatu i pred updatem na Portico je na tom je Lumia 920 vyrazne lepe nez 8X co se fota tyce.Fotak na 8X opravdu zklame,kdyz vzpomenu jak fotil Titan tak s 8X se to vraci nekam zpet.
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 311
Joined: Fri Jul 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Location: Praha

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by Davedroid »

Davedroid wrote:Tak zatim po prvotnim seznamovani se, OS skvely, X8, take povedyny, jedine co mne netesi je fotak ve srovnani s SG3. Co jsem mel SG3, tak jsem temer nefotil nicim jinym, vystacilo. Ale x8 ma ve srovnani dost neostre fotky jako v oparu. A to doostruju, jak to jen jde:-( a co jsem cetl tak l920 na tom bude podobne.
Ba ne, stahnul jsem fota do PC a poradne je porovnal pri zvetseni a neni to takovy rozdil. Je go podobne. Foti docela O.K. spletlo mne za kazdy z phonu sinzaostrol na neco jineho v zahrade antak mel jeden ostrejsi veci v popredi a druhy v pozadi. Ale pri dukladnem porovnani zasadni rozdil nebyl.
User avatar
mimonaut
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 2935
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:53
Zařízení: Nokia Lumia 950XL
Location: Internet (a občas Praha)

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by mimonaut »

Jinak k těm notifikacím, poradím malý trik. Když se ti ukáže ten proužek nahoře a nechceš ho tam, dá se tažením doleva okamžitě schovat. Není to asi přesně co jsi chtěl, ale hodí se to vědět :-)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by htcjirka »

To uz nestiha,to uz si jeho zena/pritelkyne precte minimalne jmeno milenky nez to schova :tlem:
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 311
Joined: Fri Jul 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Location: Praha

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by Davedroid »

to HTCJirka: k te milence...hahaha, to by mne ani nenapadlo, vidis, podle sebe soudim tebe:-)) tomu se rika projekce:-) neco nam o sobe prozrazujes;-)
manzelka at si cte, co chce, nemam ani milenku ani, co doma skryvat:-)) ale nerad bych, aby si v praci sef precetl smsku, kdyz necham mob.na stole. V praci se deji veci a tam by mohla pristat sms neurcena ke cteni zucastnenym;-)
Flynn
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1591
Joined: Mon Oct 31, 2011 15:35
Zařízení: HTC Radar WP 7.8 - Dynamics 2.0, myPhone Next

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by Flynn »

1. Z jiných fór mám zkušenosti, že právě utajení příchodu SMS je vyžadováno kvůli tomu, aby ji přítulkyně neviděla. Tím se zastávám Jirky, že to nemusí být jeho případ (tak, jako to není případ můj).
2. Šéf je určitě podobným strašákem jako osoba nám blízká (viz výše).
Davedroid
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 311
Joined: Fri Jul 01, 2011 16:55
Zařízení: iPhone 7
Location: Praha

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by Davedroid »

Jasne,nemyslel jsem to vazne:-) manzelce mobil i pujcuju treba prave na foceni, nekdy i brouzdani net a volani, takze tam je to bez tajnosti, ale v praci se zahustuje a na porade pipne sms a obcas instinkntivne odemknu obrazovku a vsimnul jsem si, ze mi obcas sef kouka na tel.taky ho obcas zapomenu na stole a tam uz by si sem tam mohl precist prekerni uprimnosti:-(
Jinak po tom vo jsem cetl s prachem o Lumii jsem vcelku rad za HTC a X je moc pekne vyvedene.zatim velka spokojenost.
xrainman
už mám dva příspěvky
už mám dva příspěvky
Posts: 2
Joined: Wed Dec 19, 2012 23:06
Zařízení: HTC Windows Phone 8S

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by xrainman »

Ak mate stale problem s tym, ze sa vam zaplna miesto na 8S a neviete preco, tak nemam dobru spravu.

Zatial nikto nevie co presne obsadzuje data v "Other". Jedine co pomoze je reset telefonu, kedy sa uvolni miesto. Nepomoze odinstalovanie aplikacii.

Vid. tato diskusia:
http://forums.wpcentral.com/windows-pho ... ction.html

Niektori uzivatelia, ktori maju telefon zo 16GB pamete maju obsadene az 8 GB v sekcii "Other" :)

Je mozne, ze tento problem vyriesi dalsi update. Caka sa na oficialne vyjadrenie Microsoftu.
koblihjr
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 106
Joined: Sun Oct 09, 2011 7:43
Zařízení: HTC 8X

HTC 8S s Windows Phone 8: Rady, tipy, diskuze

Post by koblihjr »

Davedroid wrote:Jasne,nemyslel jsem to vazne:-) manzelce mobil i pujcuju treba prave na foceni, nekdy i brouzdani net a volani, takze tam je to bez tajnosti, ale v praci se zahustuje a na porade pipne sms a obcas instinkntivne odemknu obrazovku a vsimnul jsem si, ze mi obcas sef kouka na tel.taky ho obcas zapomenu na stole a tam uz by si sem tam mohl precist prekerni uprimnosti:-(
Jinak po tom vo jsem cetl s prachem o Lumii jsem vcelku rad za HTC a X je moc pekne vyvedene.zatim velka spokojenost.
Bohužel nějaká volba "notifikace vyp/zap" opravdu v telefonu není. Ačkoliv by v nastavení nemusela taková volba být k zahození. Zatím to musíme brát tak, že to je vlastnost systému. Ale jde vidět, že třeba podle myBattery není problém tuto volbu zaktivovat, protože tam je volba "notifikační proužek vyp/zap" U aplikací třetích stran se do budoucna tato volba zřejmě objevovat bude, v systému jako takovém - to už je na Microsoftu. :)
Post Reply

Return to “HTC 8X a HTC 8S”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests