Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Diskuze věnovaná chytrým telefonům Lumia 720, 730, 800, 820 a 830
Post Reply
Knedla
nováček
nováček
Posts: 11
Joined: Tue Jan 03, 2012 14:49
Zařízení: Nokia Lumia 800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by Knedla »

Nejnovější NokiaCareSuite už zná Lumii 800, takže ho lze použít namísto Phoenixu... s malinkou úpravou :) více např. na XDA.
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by htcjirka »

Presto mam radsi Phoenix.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1138
Joined: Fri Mar 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Location: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by Martin Suchan »

Tak již jsem také majitelem tohoto telefonu, jen pár poznatků a dotazů:
- tethering tam dosud není, ale předpokládám, že bude, je to tak?
- jakou máte ověřenou a funkční aplikaci "baterka"? HTC na to má vlastní, ale Nokia ne.
- aplikace na nastavení datových přenosů byla stažena z Marketplace, protože umožňovala interop unlock přes registry. Existuje nějaká alternativa pro nastavení internetu a dat u operátora? Teď jsem u Vodafone zadal APN "internet" a jede to, jen aby ale fungovaly i třeba MMS?
- telefon je brandovaný od rakouského operátora A1, na mobilu žádné logo neni, jen tam byly 3 extra appky, které jsem už odinstaloval. veškeré info v About mám stejné, jako Radek na tom screenshotu.
- návod na Interop unlock zatím žádný není, je to tak?
- ta spodní hrana zas tolik do ruky netlačí, jak jsem měl pocit z minutového ošahání na MS festu :)
- nějaké další rady a poznatky, co se mi mohou hodit?

Jinak přemýšlím, potřebuji vůbec tento telefon? S HTC HD7 jsem byl spokojený a tu Nokii jsem vyhrál ve vývojářské soutěži. Jaké jsou tak argumenty pro to používat jí, krom toho, že vypadá mnohem více cool, ma AMOLED displej proti LCD a extra Nokia aplikace? U HTC HD7 funguje vše, má větší displej a navíc stojánek na filmy :)
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Posts: 992
Joined: Thu Jan 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by Radek Hulán »

Tethering bude v update v lednu, "baterka" podrobněji asi přes diagnostiku ##634#, Interop zatím není, Network Settings jde instalovat tak, že si pošleš tento odkaz emailem a klikneš na něj v telefonu:

Code: Select all

zune://navigate/?phoneAppID=b95840dc-a542-42a6-bee4-7d1a12f62d2c
A zda má smysl oproti HD7, to je ryze subjektivní - dle mého kvůli displeji a konstrukci ano.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1138
Joined: Fri Mar 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Location: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by Martin Suchan »

Network Settings jde instalovat tak, že si pošleš tento odkaz emailem a klikneš na něj v telefonu:
zune://navigate/?phoneAppID=b95840dc-a542-42a6-bee4-7d1a12f62d2c" onclick="window.open(this.href);return false;
No prave ze nejde - mam ceske LiveID a "aplikace neni dostupna"
Pokud vim, tak neni dostupna nikde, Microsoft ji stahl z Marketplace, protoze pres ni slo provest Interopunlock (podobne, jako u connection settings app u HTC)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by htcjirka »

Nerad to rikam,protoze kryt nokie se me libi ,ale zase takova vyhra to neni..uz je dost uzivatelu nejen na ceskych ale i zahranicnich forech ,kterym zacaly povrzavat boky nokie N9 zhruba po 3 mesicich uzivani..takze tolik vychvalovana unibody konstrukce zase tak skvela neni..Lumii 800 podle me ceka to same.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Posts: 992
Joined: Thu Jan 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by Radek Hulán »

Necroman wrote:Pokud vim, tak neni dostupna nikde, Microsoft ji stahl z Marketplace, protoze pres ni slo provest Interopunlock (podobne, jako u connection settings app u HTC)
Aha, už to nefunguje - http://myego.cz/img/nokia800/ns.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; - kdysi jo..

Tak zkusit zapátrat zde: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1367719" onclick="window.open(this.href);return false;

"povrzavat boky nokie N9 " - těžko můžou povrzávat, když je to unibody ;)
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1138
Joined: Fri Mar 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Location: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by Martin Suchan »

Jinak ted jsem zkusil WP bench a prekvapilo me opravdu pomale skore ze zapisu do pameti - read 19.49 MB/s a write jen 0.81 MB/s - je to normalni? Jake je vase skore ve WP benchi?
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by htcjirka »

"povrzavat boky nokie N9 " - těžko můžou povrzávat, když je to unibody ;)
Ale muzou,vrze ten okraj unibody o okraj displeje,tam neni zadne vyztuzeni a je ten plast minimalne tenky.Dokonce kdyz u Lumie800 ci N9 vycvaknes displej ty boky o vic jak milimetr v pohode provalis dovnitr.
Smir se s tim ,ze zase takova pecka ta konstrukce neni a casem se to rozvrze jako kazda nokie,nokia opet nezklamala.
Navic i to sklicko mohli zapustit,hned se poskrabe,pokud to nedas do toho silikonoveho hnusu.
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Posts: 992
Joined: Thu Jan 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by Radek Hulán »

Necroman wrote:Jinak ted jsem zkusil WP bench a prekvapilo me opravdu pomale skore ze zapisu do pameti - read 19.49 MB/s a write jen 0.81 MB/s - je to normalni? Jake je vase skore ve WP benchi?
Nikdy jsem to nespouštěl, ale první run (na baterku) takto:

Image
htcjirka wrote:casem se to rozvrze jako kazda nokie,nokia opet nezklamala.
Když tě to baví... Každý se realizujeme jinak ;)
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by htcjirka »

Necroman wrote:Jinak ted jsem zkusil WP bench a prekvapilo me opravdu pomale skore ze zapisu do pameti - read 19.49 MB/s a write jen 0.81 MB/s - je to normalni? Jake je vase skore ve WP benchi?
Zkus to znova,mohla to byt nějaká abnormalitka,jen přidávám pro porovnání oproti Titanovi(též na baterii)

Image
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Posts: 992
Joined: Thu Jan 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by Radek Hulán »

Pro ten brandovaný telefon tě bude zajímat toto - Navifirm, pokud jej chceš debrandovat:
http://img13.imageshack.us/img13/1084/navifirm.png" onclick="window.open(this.href);return false;

Plus aplikace "Nokia Care Suite 5".
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1138
Joined: Fri Mar 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Location: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by Martin Suchan »

Tak pri druhem behu uz rychlost zapisu 6,66 MB/s a celkove skore 89,78, to zni lepe :)
Pred tim tam asi bezelo neco v pozadi, co to zpomalilo.

Jinak me prekvapilo, ze aplikace jak Nokia mapy, tak Nokia Autem se tvari jako ne-marketplace aplikace (v menu ma jen pripnout a odinstalovat), kdezto regulerni aplikace tam maji pripnout, odinstalovat a hodnotit. Nokia Autem ani nevidim v Marketplace, je to normalni?
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Posts: 992
Joined: Thu Jan 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by Radek Hulán »

Vidíš v Marketplace sekci "Nokia Collection"? Já mám u Nokia Autem app i "hodnocení a recenze", tato app jde také vyhledat v Marketplace. Ale 100% bude záležet na brandingu telefonu..
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1138
Joined: Fri Mar 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Location: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by Martin Suchan »

Mam ceske LiveID a u Nokia collection vidim:
Nokia Mapy
Prenos kontaktu
WRC Live
TuneIn Radio
Skvele aplikace
vlastne presne toto: http://mynokiablog.com/wp-content/uploa ... ection.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; a to je vse... divne, ty mas ceske nebo US LiveID?
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Posts: 992
Joined: Thu Jan 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by Radek Hulán »

České.

"Nokia Autem" v tom seznamu taky nevidím, ale vyhledat v Marketplace na telefonu mi jde. A asi 3x se mi už ta app aktualizovala, plus jde hodnotit.
Martin Suchan
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 1138
Joined: Fri Mar 11, 2011 10:48
Zařízení: Nokia Lumia 925
Location: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by Martin Suchan »

zajimave... kdyz jsem dal hledat "Nokia Autem", tak mi ji naslo a dokonce nabidlo update, ale dokud jsem to nehledal, tak to zadny update neukazalo, jako by ta app neexistovala. Kdyz dam hledat vse od "Nokia Corporation", tak to najde tech 5 + to Autem.

Tak jsem zkusil odinstalovat ty Nokia Mapy a znova nainstalovat a uz se tam zobrazuje moznost hodnoceni. Zrejme jsou tam ty 2 Nokia app nainstalovane od vyroby ne-marketplace cestou, ale zachovavaji si moznost aktualizace z Marketplace (asi ten samy balik, co lze stahnout, jen je tam nahrany jako homebrew.)

Jo a jeste dotaz, nejaky tip na obal, nejlepe nejaka zasouvaci kapsa? Ta guma, co k tom je, trochu zabiji ten paradni design, kdyz je ten telefon v ni navleceny.
User avatar
Robert Varga
smartguru
smartguru
Posts: 607
Joined: Sun Apr 03, 2011 15:07
Zařízení: HTC Titan

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by Robert Varga »

U přítelkyně jsem to vyřešil tímhle... Něco z Datartu od Samsungu... Vejde se to tam i s tím gumovým přibaleným obalem, takže teď to vydrží i atomový výbuch :grin:

https://skydrive.live.com/redir.aspx?ci ... C7585A!852" onclick="window.open(this.href);return false;
https://skydrive.live.com/redir.aspx?ci ... C7585A!852" onclick="window.open(this.href);return false;
https://skydrive.live.com/redir.aspx?ci ... C7585A!852" onclick="window.open(this.href);return false;
htcjirka
smartmaniak
smartmaniak
Posts: 12222
Joined: Tue Feb 27, 2007 21:57
Zařízení: Samsung Galaxy Note9, Samsung Galaxy Note8
Location: Praha

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by htcjirka »

Radek Hulán wrote:
htcjirka wrote:casem se to rozvrze jako kazda nokie,nokia opet nezklamala.
Když tě to baví... Každý se realizujeme jinak ;)
Bohužel nebaví,ani unibody není zárukou nevrzání,bohužel.
Když taky někdo pořád něco přehnaně vychvaluje a píše přehnané recenze je také potřeba se podívat a přijmout i negativní stránku věci. Jedno z více videií..

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DCWpfvpjaqg[/youtube]
Radek Hulán
smartstar
smartstar
Posts: 992
Joined: Thu Jan 03, 2008 10:51
Zařízení: Samsung S7 edge / Lumia 930/1020/920/900/800

Nokia Lumia 800: Všeobecná diskuze

Post by Radek Hulán »

Jirko, to "vrzání" myslíš, jak tam klikají tlačítka? Nebo to spadlo 10x předtím na zem? Ty vole, ty máš ve své hlavě nějaký mega problém -> oblézat fóra telefonů co nemáš a vymýšlet si nesmysly :) Ale myslím že nejen já, ale ani nikdo jiný (co má Lumia 800) ti jej nebude vyvracet, když tě to baví furt ze sebe dělat šaška... Speciálně pro tebe: Titan je nejlepší!
Post Reply

Return to “Nokia Lumia 720/730/800/820 a 830”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 1 guest