Universal a Age of empires

Diskuze o hrách pro Windows Mobile
ftoz
nováček
nováček
Posts: 36
Joined: Mon Jun 12, 2006 10:43

Universal a Age of empires

Post by ftoz »

natahl jsem si tuhle skvelou hru do unika, ale mam jeden velky problem. Normalne hru rozehraju. Jak se ale zvysuje pocet lidicek, hra postupne vytuhava, az uplne zatuhne. Mam verzi 1.25. Nevim, jestli je to nedostatkem pameti, nebo necim jinym. Mate nekdo podobny problem, nebo vite jak na to?
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Post by Jiří Hrma »

Ja jsem AoE na Unim nezkousel, ale tohle vypada, ze ti fakt dochazi ramka :(
ftoz
nováček
nováček
Posts: 36
Joined: Mon Jun 12, 2006 10:43

Post by ftoz »

no ale je to divny, nekde tam psali ze to zere 10MB, ale to asi mysli na spusteni hry. schvalne jsem to zkousel s cistyma wm5 cca 30Mb ram a furt stejny. To by me teda zajimalo, s jakym strojem tahle hra jede. Jeste si pamatuju, kdyz jsme ji hrali na pc a uplne stejnej problem, jak bylo moc lidicek, tak to zacalo sekat. Myslim, ze to bude problem ram a ze jsme davali ve hre nastaveni na urcity pocet lidicek, ale tady na ppc to asi nejde.
atomion
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 124
Joined: Sun Oct 01, 2006 17:21
Zařízení: HTC Desire
Contact:

Post by atomion »

Mě to v pohodě chodilo na FSc Loox 410BT (WM2k3). Podle mě to nebude problém RAM ale toho, že si to nerozumí s WM5. Na Looxu jsem měl dost málo RAMky a vše šlapalo.
ftoz
nováček
nováček
Posts: 36
Joined: Mon Jun 12, 2006 10:43

Post by ftoz »

No asi neco takovyho to bude, treba nechapu, jaktoze na wm2003 jde udelat ramdisk a na wm5 ne? Prave jsem na tohle tema neco cetl a tam psali, ze wm5 ho nepotrebujou. Ale nevim, ta hra age of empire je taky dost narocna na pamet a prave neco jako ramdrive by se hodilo. Mozna by to vyresilo i ten problem skubani a zakousavani, pac cpu 520Mhz by na to mel stacit
atomion
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 124
Joined: Sun Oct 01, 2006 17:21
Zařízení: HTC Desire
Contact:

Post by atomion »

Určitě je to ono. RAMkou to nebude, protože požadavek je 12 MB.

Podle mého názoru se ale AoE na WM5 nedočkáme, což je škoda :cry:
nAscA
stálý přispěvatel
stálý přispěvatel
Posts: 478
Joined: Fri Jul 29, 2005 17:31
Zařízení: Note 7, iPhone

Post by nAscA »

no nekde jsem cetl, ze to pod WM05 bezi, ale jen pokud PDA ma procesor ARM XScale
Alesh
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 66
Joined: Wed Jun 22, 2005 15:24
Zařízení: HTC Wizard, Samsung Galaxy S
Location: Čelákovice
Contact:

Post by Alesh »

no tak já nevim jak ostatím ale vim že mě jede na mém Variu AoE úplně vpohodě bez jediného seknutí a to ho nemám ani přetaktované a beží na základních 195 MHz.... a vzhledem k tomu že Vario má WM5 tak bych řekl že to tim nebude.... ale nevim
atomion
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 124
Joined: Sun Oct 01, 2006 17:21
Zařízení: HTC Desire
Contact:

Post by atomion »

Tak tím padá jak typ procesoru tak operační systém. V tom případě zkuste přeinstalovat a když to nepůjde tak si AoE nerozumí s Universalem :???:
ftoz
nováček
nováček
Posts: 36
Joined: Mon Jun 12, 2006 10:43

Post by ftoz »

tak jsem zkousel i preflasovat na qtek rom 1.30.76 wwe a dela to taky. je to urcite pameti, pac tak do 30 lidicek mi to beha normalne a pak se to skube, to delalo i na pc. S tim asi nic nevymyslim, jen snad nejakej ramdrive kdyby byl na univerzala, tak by se to dalo asi zkusit, jinak je to nehratelny
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Post by Jiří Hrma »

Ramdrive ztraci na Windows Mobile 5.0 smysl... maji zcela odlisnou praci s RAM pameti nez jak tomu bylo u WM2003/SE :-(
ftoz
nováček
nováček
Posts: 36
Joined: Mon Jun 12, 2006 10:43

Post by ftoz »

asi si budu muset pockat na neco se 128MB ram :-(
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Post by Jiří Hrma »

ftoz wrote:asi si budu muset pockat na neco se 128MB ram :-(
jo na tohle cekame vsichni, bohuzel ale vyrobci do svych zarizeni neustale cpou 64MB RAM :-(
User avatar
Xtriny
nováček
nováček
Posts: 45
Joined: Sun Nov 20, 2005 18:23

Post by Xtriny »

Já mam AoE na Variu (po soft resetu cca 23 MB RAM) a šlape bez nejmenšího problému.
atomion
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 124
Joined: Sun Oct 01, 2006 17:21
Zařízení: HTC Desire
Contact:

Post by atomion »

ftoz wrote:asi si budu muset pockat na neco se 128MB ram :-(
to je podle mě nesmysl. Požadavky vyžadují minimálně zařízení s 32 MB RAM a z toho 6-12 MB programové paměti. Tam bude problé v něčem jiném. Nebude to třeba VGA displayem? Na Variích to chodí ale má to QVGA.. ;-)
ftoz
nováček
nováček
Posts: 36
Joined: Mon Jun 12, 2006 10:43

Post by ftoz »

a jak dlouho jsi to hral? dohral jsi aspon random map se 3 kompjutrama? Moc se mi tomu nechce verit, ze by to na variu, co ma pomalejsi cpu a jak rikas se 23MB, to mas taky min, jelo ok. Ale treba jo. Kdyz jsme to hrali kdysi na pc, tak to byl uplne stejnej problem. Pak jsem si koupil rychlejsi masinu a slapalo to ok. Microsoft mel proste velky naroky na vsechno, jak tomu tak byva.
User avatar
Xtriny
nováček
nováček
Posts: 45
Joined: Sun Nov 20, 2005 18:23

Post by Xtriny »

ftoz wrote:a jak dlouho jsi to hral? dohral jsi aspon random map se 3 kompjutrama? Moc se mi tomu nechce verit, ze by to na variu, co ma pomalejsi cpu a jak rikas se 23MB, to mas taky min, jelo ok. Ale treba jo. Kdyz jsme to hrali kdysi na pc, tak to byl uplne stejnej problem. Pak jsem si koupil rychlejsi masinu a slapalo to ok. Microsoft mel proste velky naroky na vsechno, jak tomu tak byva.
Hraju to už skoro měsíc - přehrál jsem už asi 15 map a zatim jsem neměl jediný problém. Nevim, kolik je verzíb a jestli to má nějaký vliv (možná jo) - já mam "Gold edition"
User avatar
olda
VIP
VIP
Posts: 417
Joined: Wed Jan 11, 2006 14:52
Zařízení: LENOVO A 7010
Location: Tábor
Contact:

Post by olda »

kluci mastim tuto hru na MPx200 a jede jako po masle.zadne sekani proste parada.olda :wink:
Jiří Hrma
šéfredaktor
šéfredaktor
Posts: 9220
Joined: Thu Jun 16, 2005 16:44
Zařízení: ---
Location: Praha

Post by Jiří Hrma »

olda wrote:kluci mastim tuto hru na MPx200 a jede jako po masle.zadne sekani proste parada.olda :wink:
Jo, jenze ty hrajes smartphone verzi, ktera je od uplne jineho vyrobce. PocketPC verze vypada uplne jinak :-)
atomion
přispěvatel
přispěvatel
Posts: 124
Joined: Sun Oct 01, 2006 17:21
Zařízení: HTC Desire
Contact:

Post by atomion »

To mě docela štve :-( Na Smartphony už je AoE2 a na Pocket PC pořád jen Gold Edition. Pro mě trošku nepochopitelné..
Post Reply

Return to “Hry”

Who is online

Users browsing this forum: Bing [Bot] and 2 guests